Ryšiai su visuomene: tarp pagalbininko ir kliuvinio

Publikuota: 2017-03-05
Germanas Kavalskis, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos tarybos narys.
Germanas Kavalskis, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos tarybos narys.
 

Ryšių su visuomene specialisto labiau reikia organizacijai nei žurnalistams. Pastariesiems toks atstovas yra labiau kliuvinis, trukdantis greitai ir tiesiai susisiekti su aukščiausio lygio vadovais, kai reikia skubaus komentaro.

Ši tezė nuskambėjo viename iš paskutiniųjų Ryšių su visuomene specialistų sąjungos organizuoto diskusijų klubo su žurnalistais metu. Komunikacijos specialistams tai skamba šokiruojančiai, bet tokia yra gyvenimo tiesa. Žurnalistai nori gauti informacijos čia ir dabar, geriausiai tiesiai iš atsakingo žmogaus, kuris kartais gali pasakyti daugiau nei reikia. Todėl žurnalistus ne visada žavi mintis, kad dėl informacijos reikia kreiptis į tarpininką, kuris neskubės su atsakymu, o galiausiai gali suteikti tik dalinę ar mažiau naudingos informacijos.

Iš kitos pusės organizacijos taip pat sau kelia klausimą ar žurnalisto paklausimai jas įpareigoja suteikti informacijos, o svarbiausia, kiek jos suteikti? Tokios organizacijos yra įsidiegusios informacijos suteikimo filtrus – ryšių su visuomene specialistus, kurie turi užtikrinti, kad nebūtų pasakyta daugiau nei reikia.

Būtent nuo šių žmonių kompetencijos ir gebėjimų priklauso, kaip greitai jie gali sustyguoti organizacijos veiklą, kad taptų pagrindiniais informacijos suteikimo šaltiniais žurnalistams. Reikia pripažinti tai yra sudėtinga, nes visada bus ta informacijos paklaidos dalis, kuri nepraeis atsakingo už komunikaciją žmogaus filtro ir informacija bus suteikiama tiesiogiai.

Iš skirtingų pusių

Ne visi organizacijų vadovai yra linkę visada klausytis ryšių su visuomene specialistų patarimų, todėl pastariesiems reikia dirbti ne tik su žurnalistais, bet ir su įmonės atstovais, kad nebūtų suteikiama nesuderinta informacija. Tai yra dar didesnis iššūkis – įtikinti vadovus nepriiminėti vienašališkų sprendimų.

Ryšių su visuomene specialistai ir žurnalistai dirba panašiais principais: informacija suteikiama tikintis, kad ja nebus pasinaudota netinkamai, taip pat svarbus yra ir pasitikėjimo klausimas, nes ne visiems žurnalistams gali būti suteikiama vienoda informacija. Ryšių su visuomene specialistas privalo numatyti galimas rizikas, ir tuo remiantis priimti sprendimus, kokią informaciją galima skelbti, o kokios – ne.

Kaip būtų galima apibūdinti tokius santykius? Labiausiai tinkantis žodis būtų – dalykiškai. Tiek ryšių su visuomene specialistai, tiek žurnalistai siekia konstruktyvaus bendradarbiavimo teikiant ar gaunant informaciją. Tam būtina pagarba ir netgi tam tikras pasitikėjimas vienas kitu, kuris įgaunamas su laiku ir esant ilgalaikiam bendradarbiavimui.

Abi pusės nori išlaikyti dalykiškus, kartais net draugiškus santykius, tačiau būtina suprasti, kad negalima tuo piktnaudžiauti. Dar pasitaiko atvejų, kai pateikiama neteisinga ar iškraipyta informacija, tiesa, jų būna vienetai, tačiau ji pasitaiko. Kaip ir pasitaiko atvejų, kai organizacijos samdydamos ryšių su visuomene specialistus pirmiausia domisi, kiek redaktorių tas žmogus asmeniškai pažįsta, ar samdomi buvę žurnalistai tikintis, kad taip padės užtikrinti geresnį patekimą į žiniasklaidos kanalus.

Visi šie dalykai parodo, kad žiniasklaida yra įvairi, todėl skiriasi ir jų požiūris į organizacijas, naujienų rengimą ir pateikimą. Ne mažiau svarbus dalykas yra ir organizacijos požiūris į ryšius su žiniasklaida, į ryšių su visuomene specialistą. Kartais jis suprantamas tik kaip informacijos perteikimo šaltinis, o ne asmuo, kuris formuoja organizacijos komunikacijos strategiją ir vizijas.

Šios įžvalgos autorius – Germanas Kavalskis, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos tarybos narys, ryšių su visuomene agentūros „Avenire“ vyriausias projektų vadovas.

Autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos pozicija.
Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Tele2“ ir „Telia“ renkasi socialinių tinklų komunikacijos agentūras

Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ paskelbė konkursą ir rinksis socialinių tinklų komunikacijos agentūrą.

Rinkodara
2018.06.18
Pirmenybę teikia kompiuterio ekranui

Televizorius vis dar užima garbingą vietą daugelio namuose, bet žiūrėti vaizdo transliacijas internete...

Rinkodara
2018.06.16
Po skandalų traukiasi „Facebook“ aukščiausios grandies vadovai 1

„Facebook“ paskelbė, kad Elliotas Schrage, socialinio tinklo komunikacijos ir viešosios politikos vadovas, po...

Rinkodara
2018.06.15
„Viada LT“ pasirinko naujus komunikacijos partnerius 1

Degalinių tinklo valdytoja „Viada LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su skaitmeninės rinkodaros agentūra...

Rinkodara
2018.06.14
Tobula kopija reklamoje: atsitiktinumas ar strategija Premium 1

Su komunikacijos ir rinkodaros veiksmais verslai neretai žengia jau pramintais takais – pasiremia konkurentų...

Rinkodara
2018.06.07
„Publicis One Lithuania“ turi naują vadovą 2

Nuo šiol „Publicis One Lithuania“, jungiančios „Starcom“, „Zenit“ ir „Leo Burnett“, vadovo pareigas pradeda...

Rinkodara
2018.06.06
„Gemius Baltic“ ieško naujo vadovo 1

Interneto tyrimų bendrovė „Gemius Baltic“ ieško naujo vadovo Lietuvai.

Rinkodara
2018.05.31
Parse Error line 0, character 0
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau