Po susijungimo – į trejetuką didžiausių žiniasklaidos planuotojų

Publikuota: 2016-08-30
Andrius Barakūnas, ligšiolinis „Publicum Media“ direktorius ir naujasis „Havas Media“ Lietuvoje vadovas : „Didžiausią konsolidacijos įtaką ir pajausime Lietuvos rinkoje“. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Andrius Barakūnas, ligšiolinis „Publicum Media“ direktorius ir naujasis „Havas Media“ Lietuvoje vadovas : „Didžiausią konsolidacijos įtaką ir pajausime Lietuvos rinkoje“. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Žiniasklaidos planavimo bendrovė „Publicum Media“ jungiasi su UAB „Idea Media“ (prekės ženklas – „Idea Havas Media“) ir atstovaus pasaulinį komunikacijos tinklą „Havas Media“. Naujasis junginys jau pagal 2016 m. pardavimų apimtis taikosi į trejetuką didžiausių žiniasklaidos planavimo agentūrų Lietuvoje.

Bendra abiejų grupių veikla su naujuoju „Havas Media“ vardu bus vykdoma tik žiniasklaidos planavimo srityje. Kitus verslus – ryšių su visuomene, renginių organizavimo, kūrybos ir kt. – grupės ir toliau plėtos atskirai.

Grupės minėtas žiniasklaidos planavimo bendroves bendrai veiklai apjungia tik Lietuvoje, Estijoje tinklą ir toliau atstovaus „Idea Media Oܔ, Latvijoje – „Idea Havas Media SIA“ ir „Idea Metrix SIA”.

„Tad didžiausią konsolidacijos įtaką ir pajausime Lietuvos rinkoje“, – pabrėžia Andrius Barakūnas, ligšiolinis „Publicum Media“ direktorius ir naujasis „Havas Media“ Lietuvoje vadovas. „Havas Media“ strategijų direktoriumi taps Tomas Markūnas, iki šiol vadovavęs „Idea Media“.

Šiuo metu jau yra pradėtas teisinės procedūros steigiant bendrą „Publicum“ ir „Idea“ grupių įmonę, kuri valdys visas abiejų grupių žiniasklaidos planavimo bendroves Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Susijungimo procesą tikimąsi užbaigti per šį mėnesį, kai „Idea Media“ ir „Publicum Media“ lygiomis dalimis bus sujungtos į įmonę „Idea Publicum Media”, kuri rinkoje veiks su „Havas Media“ prekės ženklu.

Pasak Marko Eiknerio, „Idea Group” valdybos pirmininko, dviejų lyderiaujančių Baltijos šalyse komunikacijos grupių strateginė partnerystė žiniasklaidos planavimo srityje yra logiškas atsakymas šiuolaikiniams rinkos iššūkiams.

„Suvienytos pajėgos leis realizuoti ambicingus tarptautinių ir vietos klientų poreikius visose trijose šalyse. Sudrebinsime lyderių gretas Lietuvoje“, – antrina ir Ričardas Jarmalavičius, „Publicum Group“ valdybos pirmininkas.

Didžiausių trejetuke

Ponas Barakūnas skaičiuoja, jog apsijungusių bendrovių pajamos jau šiemet viršys 8 mln. Eur.

„Sujungiame dvi skirtingas agentūras. „Publicum Media“ – viena sparčiausiai per pastaruosius tris metus augusių žiniasklaidos planuotojų, kurios pagrindiniai klientai – vietos verslai. „Idea Media“ – vieno didžiausių pasaulinio tinklo „Havas“ atstovai, kurios krepšelyje – tarptautiniai verslai. Tad apjungsime savo stipriąsias puses ir, jei žvelgtume į didžiausiųjų žiniasklaidos planuotojų dešimtuką pagal 2015 m. pardavimus, mes šiemet tikimės atsistoti ant trečiojo laiptelio, – ambicingai dėsto p. Barakūnas. – Mūsų tikslas ne tik būti trejetuke, bet ir augti į viršų“.

Jis skaičiuoja, jog „Publicum Media“ šiandien dirba 12, „Idea Media“ – 10 specialistų. Tikimąsi, jog metų gale darbuotojų skaičius iššaugs iki 30. Kartu p. Barakūnas sutinka, jog šiemet tarp žiniasklaidos bendrovių matysime nemažai pokyčių.

„Inspired UM“, laimėjusi „Maxima“ konkursą, turėtų gerokai padidinti savo apyvartą. „Media House“ augins partnerystė su „Lidl“. Apie veiklos plėtrą ambicingai paskelbė ir „BPN Lietuva“, prie kurios vairo šį pavasarį stojęs Linas Šiautkulis žada, jog bendrovė per artimiausius metus bus viena iš 5–7 stipriausių žiniasklaidos planuotojų Lietuvoje.

„Labiausiai iš šio susijungimo išloš reklamos užsakovai. Esame jau žinomi rinkoje, mums nebereikia įrodinėti, kas esame. Tampame tik didesni“, – kalba p. Barakūnas.

2015 m. „Publicum Media“ pardavimo pajamos viršijo 4 mln. eurų ir buvo 21,4% didesnės nei prieš metus. Įmonės pelningumas siekė 7,2%. Atitinkamai „Idea Media“ pajamos per šį laikotarpį padidėjo 7,3% iki 3,063 mln. Eur, pelningumas – 1,2%.

Tarp „Publicum Media“ klientų – „Kesko Senukai“, „Mega“, „Novaturas“, „Olainfarm“, „Prike LT“, „Royal Canin“ ir t.t. „Idea Media“ dirba su „Jacobs“, „Red Bull“, „Hyundai“, „Borjomi“, „IPF Digital“, „Deichmann“ ir kt.

Ponas Jarmalavičius priduria, jog „Havas“ tinklas – jau dabar vienas iš lyderių Estijoje ir Latvijoje. „Tad ir Lietuvoje tikimės šuolio į viršų ir rokiruočių šiame segmente“, – kalba p. Jarmalavičius.

„Apsijungę tikimės atsidurti didžiųjų Lietuvos reklamos užsakovų akiratyje. Jų pokyčiai agentūrų krepšelyje labiausiai ir lemia sektoriaus rezultatus. Mūsų ambicijos pasvertos, – ir dėl darbuotojų, ir tarptautinės patirties“, – pažymi p. Barakūnas.

„Publicum Media“ priklauso integruotos komunikacijos „Publicum“ grupei, kuri jungia ryšių su visuomene agentūra „Publicum“, finansinės komunikacijos „Publicum FComm“, taip pat – „Publicum Events“, kūrybinės reklamos agentūrą „Love“ ir skaitmeninės rinkodaros bendrovę „Socialus marketingas“.

1996 m. Estijoje pradėjusi savo veiklą „Idea Group“ šiandien Baltijos šalyse jungia 15 komunikacijos bendrovių ir priklauso pasauliniam „Havas“ tinklui. Lietuvoje „Idea“ grupė vienija kūrybinės reklamos bendrovę „Idea Vilnius“, komunikacijos planavimo agentūrą „Idea Media“ ir ryšių su visuomene agentūrą „Idea PR“.

Per 2015 m. „Publicum“ grupės įmonės pajamos išaugo 28,5% ir viršijo 8,3 mln. Eur, tiesioginės pajamos – 19% iki 2,908 mln. Eur.

„Idea“ grupės pajamos per šį laikotarpį padidėjo 22% iki 22,314 mln. Eur, tiesioginės pajamos – 14% iki 6,6 mln. eurų. Lietuvoje „Idea“ grupės pajamos sudarė 4,962 mln. Eur – 8% daugiau nei prieš metus, tiesioginės pajamos – 1,336 mln. Eur, tai 11% daugiau.

1835 m. Paryžiuje įkurta „Havas“ šiuo metu yra viena iš didžiausių pasaulyje komunikacijos grupių, kurios apyvarta praėjusiais metais sudarė beveik 2,2 mlrd. Eur. Tinklo įmonėse daugiau nei 100 šalių dirba 19.500 darbuotojų.

infogr.am::77e92b85-2f68-4517-aa21-2f68dd78acfd

infogr.am::7fb11de6-1257-4c6b-b327-9830a6501d67

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Optimizmo šaltinis – didžiųjų klientų konkursų lietus: TOP žiniasklaidos planuotojai Premium 2

Žiniasklaidos planavimo agentūros ruošia ginklus rudeniui ir laukia didžiųjų reklamos užsakovų konkursų.

Rinkodara
2018.07.31
Ar Jūs irgi ieškote rinkodaros ir komunikacijos vadovo – žmogaus orkestro 18

Neseniai teko išgirsti naują komunikacijos naujadarą – Korporatyvinės rinkodaros projektų komunikacija.

Rinkodara
2018.07.29
Netradicinis „Gjensidige“ projektas išaugino pardavimus 4

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ vėl pasirinko netradicinį rinkodaros sprendimą – kelionių draudimo kampanijos...

Rinkodara
2018.07.28

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau