Kas tai? Veiklos sukaktis

„Lavazza“: pasaulio kava iš Italijos

Publikuota: 2017-09-08

„Lavazza“ priklauso tiems prekių ženklams, su kuriais parduotuvėje, kavinėje ar svečiuodamiesi susiduriame kone kasdien, o jos pavadinimas jau virtęs bendriniu išskirtinę kavą apibūdinančiu žodžiu. Kavos mylėtojų širdis užkariavęs prekės ženklas gimė ir vystėsi Italijoje ir iki šiol nenutolo nuo savo šaknų.

Tarptautine seniai virtusi kompanija tebepriklauso vienai ir tai pačiai italų Lavazza šeimai. Ši jau antrą šimtmetį puoselėja savo autentiškos kavos tradicijas, nepaliaudama gilinasi į jos skonio paslaptis ir stebina pasaulį stulbinančiomis inovacijomis.

„Lavazza“ kava iš kitų išsiskiria unikaliu keleto kavos rūšių, atgabentų iš skirtingų pasaulio kampelių, derinimo būdu. Šis su niekuo kitu nesupainiojamas braižas lydi ją nuo pirmųjų dienų, kuomet 1895 metais Turine duris atvėrė Luigi Lavazza maisto prekių parduotuvėlė.

nuotrauka::1

Ponas Luigi buvo žmogus, turėjęs verslininko gyslelę ir menininko sielą. Tikras kavos mylėtojas, su dideliu užsidegimu tyrinėjęs įvairiose pasaulio šalyse augusių pupelių pagamintos kavos savybes ir bandęs vis naujus skonius, išgaunamus sumaišius keletą skirtingos kilmės kavos rūšių. Taigi šiandien mūsų geriama „Lavazza“ yra jos įkūrėjo idėjų vaisius, kurį subrandino ir išpopuliarino tėvo ir senelio darbą perėmę ainiai.

Kelią į pasaulį tiesė inovacijos

Italų kompanija daugelyje sričių buvo pionierė, pralenkusi laikmetį: siekis nuolat tobulėti visame, ką daro, yra tiesiog užkoduotas jos genuose. Šiandien kavos mylėtojų mėgstamų „Lavazza“ produktų paletė labai plati: nuo klasikinės iki kavos, pagamintos iš organiškų kavos pupelių – produkto, puikiai atliepiančio mūsų dienų kokybės bei tvarumo aktualijas. Italų kompanija sugebėjo perkelti unikalų kavos skonį bei aromatą ir į kapsules kavos aparatams.

Visi šie kompanijos produktai – nepaliaujamų inovacijų ir kasdienio darbo rezultatas. „Kokybę „Lavazza“ ne kontroliuoja, bet kuria“, – sako dabar jau ketvirtosios kartos p. Luigi palikuonys, valdantys bendrovę. Šis negęstantis tobulumo paieškų variklis 1979 m. atvedė prie sprendimo įsteigti „Luigi Lavazza kavos tyrimų ir analizės centrą“ (Luigi Lavazza Center for Coffee Studies and Research).

Tuo metu Italijoje sparčiai plito espresso kultūros virusas, tad tyrimų centras tapo vieta, kurioje ši kavos rūšis buvo narstoma iki menkiausios kruopelytės, o gautos žinios pasklisdavo po kavinių, restoranų, kavos vartotojų ir industrijos profesionalų gretas. Inovacijų ir švietėjiška dvasia gyvybinga iki šiol – „Lavazza“ mokymų centras evoliucionavo į tarptautinį mokyklų tinklą „Lavazza Training Center“, įkurtą 55 pasaulio vietose, kuriose kasmet savo žinias apie kavą gilina 30 000 kavos baristų.

Prie didžiausio pasaulyje kavos mokymų centro tinklo šią vasarą prisijungė ir mūsų šalis. Liepos mėnesį į „Lavazza Training Center“ Vilniuje atidarymą pakvietė bendrovė „Amoka“, jau 20 metų esanti oficiali kavos „Lavazza“ platintoja Lietuvoje. Kaip ir kitose „Lavazza“ kavos mokyklose, Vilniuje galės treniruotis tiek pradedantys, tiek profesionalūs kavos baristos, o mokymai aprėps įvairias sritis – nuo kavos pupelės plantacijose iki tobulo rezultato puodelyje.

Čia bus galima iš arti susipažinti su naujausiomis kavos ruošimo tendencijomis, pasisemti žinių ir idėjų originalioms kavos skonio interpretacijoms. Viena tokių avangardinių idėjų buvo pristatyta atidarymo metu – kieta kava ir kavos ikrai, kuriuos bendradarbiaudamas su „Lavazza“ sukūrė 3 „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintas virtuvės šefas Ferrano Adria. „Visame pasaulyje „Lavazza“ kavos mokymų centrai vienija kavos mylėtojus, kurie nebijo laužyti kasdienėje rutinoje įsivyravusių kavos ruošimo mitų. Mūsų komanda skatina į kavą pažvelgti ne kaip į gėrimą, bet kaip į unikalų skonį“, – kavos mokymų centro idėją atskleidė UAB „Amoka“ reklamos ir komunikacijos vadovė Agnė Žukauskienė.

Italijos mieste gimusios kavos tramplinu į pasaulį tapo naujoviškos, ilgiau kavos šviežumą išsaugančios pakuotės. 1923 m. kavą „Pergamin“ kompanija į prekybą išleido sumanioje dviejų sluoksnių popierinėje pakuotėje – tai buvo visiška rinkos naujovė. Kiek vėliau, praėjus keliems dešimtmečiams, „Lavazza“ pasauliui pristatė „Paulista“ – pirmąją kavą skardinėje dėžutėje. Šie sprendimai leido itališkai kavai leistis į kelionę po įvairias pasaulio šalis, o žmonėms mėgautis net ir per ilgą laiką nepakitusiu jos skoniu ir aromatu.

Prieš keletą metų „Lavazza“ mokslinių tyrimų kelias nusidriekė iki neregėtų aukštumų tikrąja ta žodžio prasme. 2015 m. gegužę espresso aromatas pirmąsyk pasaulio istorijoje pasklido... kosmose. Pirmieji jos paragavo Tarptautinės kosminės stoties astronautai, užsiplikę ją ISSpresso kavos aparatu – neįtikėtinu, ekstremalioms sąlygoms pritaikytu technologijų stebuklu, kurį sukūrė kompanija „Lavazza“ drauge su kosmoso inžinerijos kompanija „Argotec“ ir Italijos Kosmoso agentūra (ASI). Beje, „Lavazza“ ženklas jau daugelį metų žymi ne tik įvairių rūšių kavas, bet ir espresso bei capuccino kavos aparatus.

Kava, menas ir sportas

„Lavazza“ logotipas su viduriniąja, už kitas raides didesne, „A“ buvo sukurtas dar 1946 m. ir net praėjus keliems dešimtmečiams sėkmingai identifikuoja įmonę. Šis prekės ženklas ne kartą žengė vizualinės raiškose lyderių gretose: nuo pirmosios reklaminės kampanijos, sukurtos italų reklamos genijaus Armando Testa, iki jau tradicija tapusių „Lavazza“ kalendorių – kūrybiškumo triumfo, ypatingais saitais susiejusio kavą ir fotografijos meną.

Pirmą kartą kalendorius su „Lavazza“ prekės ženklu ir fotografijos pasaulio žvaigždės Helmut Newton darytomis nuotraukomis pasaulį išvydo 1993 m. Kasmet leidžiami teminiai kalendoriai, kuriuos puošia garsių pasaulio fotografų darbai, yra geidžiami ir medžiojami meno kolekcionierių, o pačiai kompanijai tai pagrindinis tarptautinės komunikacijos įrankis.

„Kava ir fotografija turi daug ką bendro: abi gimusios naujaisiais laikais, abi yra energijos užtaisai, abi gundo ir vilioja. Nors ir suvartojamos greitai, po savęs palieka dar ilgai tebesitęsiantį malonumo šleifą“, – teigia „Lavazza“ kūrėjai. Panašios savybės – tradicijos, ritualai, pasaulinis pripažinimas ir žmones jungianti gija – sieja ir kavą bei sportą. „Lavazza“ yra oficiali visų keturių Didžiojo kirčio turnyrų kava, o kompanijos reklaminių kampanijų veidas nuo 2016 m. yra žymusis tenisininkas Andre Agassi.

nuotrauka::2

Globalias prekės ženklo pozicijas pastaraisiais metais itin sustiprino reikšmingi kompanijos įsigijimai: 2015 m „Lavazza“ dalimi tapo Danijoje ir Baltijos šalyse pirmaujanti mažmeninės prekybos lyderė Merrild, 2016 m. į kompanijos gretas įsiliejo pirmaujantis Prancūzijos prekės ženklas Carte Noire, o šių metų gegužę „Lavazza“ grupė įsigijo organinės kavos gamintoją Kicking Horse Coffee – sąžiningos prekybos lyderę Š. Amerikos rinkoje. Italų bendrovės strategiją vienija tikslas stiprinti pirmaujančio industrijos žaidėjo pozicijas pasaulinėje rinkoje, nesileidžiant į jokius kompromisus dėl savo kavos kokybės.

Tad „mėgstamiausia kava Italijoje“ jau antrą šimtmetį tęsia savo kelionę per pasaulį – nenutoldama nuo savo tradicijų, bet kartu nesiliaudama ieškoti geriausio būdo joms atsiskleisti.

nuotrauka::3

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Norvegai saulės jėgaines pirks parduotuvėse

Didžiausias Šiaurės šalyse buitinės elektronikos prekybos tinklas „Elkjop“ Norvegijos parduotuvėse pradeda...

Energetika
17:40
Eglutės žaislai – Ukrainos eksporto prekė 1

Pernai Ukraina eksportavo eglutės žaisliukų už 5,3 mln. USD – vien per devynis 2017 metų mėnesius į ES šalis...

Pramonė
2017.12.31
Latvijoje atidaryta naminės gamykla 8

Rygos Mežaparko mikrorajone, Latvijoje, atidaryta gamykla, kurioje iš latviško medaus bus gaminamas „Rygos...

Agroverslas
2017.12.30
Graikija nuo 2018 m. apmokestina turistus 10

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Graikijoje įsigalioja turizmo mokestis. Jį turės mokėti visi turistai, apsistoję šios...

„Maximai“ ir „Iki“ skyrė baudas už akcijas vaikams 5

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) skyrė 9.000 Eur ir 7.000 Eur baudas „Maxima LT“ ir...

Svarbiausi 2017 m. įvykiai turizme: nuo netikrų nuotraukų skandalo iki neįvykusio „Novaturo" pardavimo 2

Turizmo sektoriui 2017-ieji buvo audringi. Iššūkių pažėrė Vilniaus oro uosto rekonstrukcija. Netikrų...

Konkuruoti su „Amazon“ – įmanoma 1

Norintys įsitvirtinti elektroninėje erdvėje pirmiausia turėtų pasižvalgyti po amazon.com, nes būtent čia...

IKEA sukonkretino plėtros planus Ukrainoje

Švedijos baldų prekybos milžinė pasiryžo žengti į Ukrainą ir sudarė plėtros šioje šalyje planą. Per...

Svarbiausi 2017 m. įvykiai advokatų rinkoje: kontorų jungtuvės ir specialūs kambariai

2017-ieji didžiosioms verslo advokatų kontoroms dramatiškų pokyčių neatnešė. Tačiau judesių būta: metai...

Tyrimas: šešėlyje slypi ketvirtadalis alkoholio ir cigarečių rinkos 10

Trejus metus nuosekliai mažėjęs šešėlis stipriųjų gėrimų rinkoje vėl ėmė didėti, šiemet jis sudarė 24%, tai 2...

Prognozė: prabangos kitąmet bus daugiau Premium 2

Prabangos prekių ženklams atstovaujantys prekybininkai įsitikinę, kad 2018-ieji šiam segmentui bus geri. IĮ...

Nusitaikė į mėsą: svarsto didesnius mokesčius Premium

Kai kurios pasaulio šalys jau apmokestino maisto pramonės naudojamą cukrų, druską ir riebalus, o...

Agroverslas
2017.12.29
Nuo Naujųjų Baltarusijoje be vizos bus galima pabūti ilgiau

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Baltarusija iki 10 dienų ilgina terminą, kiek užsienio piliečiai be vizos gali...

Ministerija užtikrino: įdiegus GPAIS pereinamasis laikotarpis bus

Aplinkos ministerija oficialiai patvirtino, kad iki 2018 m. birželio 30 d. bus taikomas pereinamasis...

Verslo aplinka
2017.12.28
Mažmenininkų apyvartos artėja prie 10 mlrd. Eur 2

2017 m. sausį-lapkritį mažmeninė prekyba, išskyrus variklinių transporto priemonių ir motociklų prekybą,...

Lietuviai panaudojo „Uber“ modelį, mėgina bet ką pristatyti greičiau Premium 9

UAB „Miesto logistika“ pristatė programėlę, kuria naudodamiesi žmonės vieni kitiems gali pristatyti prekes.

Technologijos
2017.12.28
Ministerija žada, kad nuo Naujųjų GPAIS privalomas nebus 2

Nors Aplinkos ministerija šiomis dienomis pranešė, kad atliekų apskaitos informacinė sistema įsigalios be...

Verslo aplinka
2017.12.28
„MG Baltic Trade“ keičia pavadinimą ir vadovą

Koncernui „MG Baltic“ priklausanti valdančioji įmonė „MG Baltic Trade“ nuo sausio 2 d. tampa UAB „MV Group“,...

Pramonė
2017.12.27
Kvepalų rinkos miglos 4

Prabangių prekių segmentas turi savos mistikos, ypač prabangių kvepalų, kuriems gamintojai ne tik kuria...

Pramonė
2017.12.27
Latvija: sausio 1 d. bus pakeistos vaisių ir daržovių kainos 10

Nuo 2018 m. sausio 1 d. pridėtinės vertės mokestis (PVM) Latvijai būdingiems vaisiams ir daržovėms sumažės...

Pramonė
2017.12.26

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau