Lietuva ruošiasi ratifikuoti laisvos prekybos sutartį su Kanada

Publikuota: 2017-05-17
Kanados premjeras Justinas Trudeau, ES prekybos komisarė Cecilia Malmstrom po CETA pasirašymo. Francois Lenoir (Reuters / Scanpix) nuotr.
Kanados premjeras Justinas Trudeau, ES prekybos komisarė Cecilia Malmstrom po CETA pasirašymo. Francois Lenoir (Reuters / Scanpix) nuotr.

Lietuvos Vyriausybė kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad ši perduotų Seimui ratifikuoti pernai rudenį pasirašytąją Europos Sąjungos (ES) ir Kanados laisvos prekybos sutartį (CETA).

Tikimasi, kad Seimas šio klausimo imsis birželį. Lietuva būtų viena pirmųjų ES valstybių, ratifikavusių CETA sutartį.

Ilgai laukta ES ir Kanados sutartis buvo pasirašyta pernai spalio pabaigoje, iškart po to, kai prancūzakalbis Valonijos regionas Belgijoje nusileido ir nusprendė nebesipriešinti šiam susitarimui. CETA susitarimo derinimas iš viso truko septynerius metus.

CETA yra vienas ambicingiausių pasaulyje prekybinių susitarimų. Pagal jį bus panaikinti 99% prekybos tarifų tarp ES ir Kanados. Sutarties šalininkai teigia, kad sutartis penktadaliu padidins prekybą tarp Kanados ir ES.

Ji turės teigiamos įtakos ir Lietuvai. Manoma, kad įsigaliojus CETA lietuvių verslas kasmet papildomai uždirbs iki 5-7 mln. Eur.

Šiemet vasario viduryje CETA sutartį ratifikavo Europos Parlamentas, nors jo posėdžio metu prie Parlamento rūmų Strasbūre vyko aršūs sutarties priešininkų protestai.

Komplikuotas derybų dėl CETA kelias iškėlė daug klausimų apie ES galimybes derėtis dėl tokio lygio susitarimų. Jiems iš viso turi pritarti net 38 nacionaliniai ir regioniniai parlamentai ir bet kurio iš jų nepritarimas gali sužlugdyti sutartį. CETA pilna apimtimi įsigalios tik tada, kai ją ratifikuos visi šie parlamentai.

Šiuo metu ES derasi dėl panašių susitarimų su Japonija ir Jungtinėmis Amerikos Valstijomis. Be to, netrukus turės prasidėti derybos dėl to, kaip atrodys ES ir Jungtinės Karalystės prekybiniai ryšiai po pastarosios išstojimo iš Bendrijos.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PREKYBOS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
Mineraliniai vandenys, UAB152.5929.698233
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
Gintarinė vaistinė, UAB109.7263.621851
Nemuno vaistinė, UAB164.3477.1211.253
ACC Distribution, UAB180.158288130
AVAD Baltic, UAB166.4153.95819
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau