Lietuvių gaminama inovatyvi pakavimo plėvelė pranoksta konkurentus iš Vakarų

Publikuota: 2017-09-27
UAB „Somi“ vadovas Šarūnas Sodeika- „Ieškodamos patraukliau atrodančių, ekonomiškai
efektyvesnių, saugesnių pakuočių, įmonės vis
labiau domisi inovacijomis, pageidauja gauti kokybiškesnį
ir mažiau aplinką teršiantį gaminį už
protingą kainą“,
UAB „Somi“ vadovas Šarūnas Sodeika- „Ieškodamos patraukliau atrodančių, ekonomiškai efektyvesnių, saugesnių pakuočių, įmonės vis labiau domisi inovacijomis, pageidauja gauti kokybiškesnį ir mažiau aplinką teršiantį gaminį už protingą kainą“,

Pakavimo medžiagų didmenininkė UAB „Somi“, be kitos produkcijos, jau keletą metų gamina techninę plėvelę, kurios technologinės savybės išskiria ją iš konkurentų. Pristačiusi unikalų rinkoje produktą, bendrovė pataikė tiesiai į dešimtuką: jos gaminys klientams padeda stipriai sumažinti pakavimo kaštus, taupo laiką ir didina darbo efektyvumą.

1992 m. įkurta bendrovė „Somi“ pirmoji rinkoje pradėjo prekiauti pakavimo, ženklinimo medžiagomis ir įrenginiais. Didžioji jos klientų dalis – prekybos, logistikos, gamybos ir kitos pramonės įmonės.

Per savo veiklos istoriją „Somi“ ne kartą rinkai pasiūlė naujovių pakavimo medžiagų srityje: pirmieji pradėjo gaminti lipnias juostas su logotipu, naudoti elektroninę palečių stabilumo matavimo įrangą, sukūrė elektroninių mokymų platformą klientams, tačiau labiausiai pasiteisinusiu sprendimu kompanija laiko pertemptą rankinio pakavimo plėvelę „Forte“, kurią prieš trejetą metų pradėjo gaminti patys. Įmonė pataikė į neužimtą verslo nišą: analogiška Vakarų Europos produkcija brangi, lenkiški gaminiai negali pasigirti kokybe, o „Somi“ sukurtas produktas atitiko rinkos poreikius, nes yra ir kokybiškas, ir nebrangus.

Darbo ir kaštų mažiau, o pakuotės stabilumas – didesnis

Prieš 25 metus įmonei tik pradėjus veiklą, paletės buvo pakuojamos rankiniu būdu, tik vėliau pakavimo procesai buvo modernizuoti ir bendrovės ėmė investuoti į automatinį pakavimą. Vis dėlto, šis tinkamas ne visiems, nes kai kurių įmonių veiklos specifika neleidžia pereiti prie produkcijos pakavimo naudojant įrenginius. Šioms įmonėms „Somi“ nusprendė sukurti ir pasiūlyti pažangų sprendimą – kitokio tipo rankinio pakavimo plėvelę „Forte“, kuri būtų technologiškai pranašesnė už ilgus metus naudojamas pakavimo medžiagas. Inovatyvi plėvelė užtikrina supakuotos produkcijos stabilumą, saugesnį ir lengvesnį pakavimą bei ekonominį pranašumą lyginant su standartine stretch plėvele, tad pakavimo kaštai yra daug mažesni.

„Somi“ yra vienintelė įmonė rinkoje, gaminanti ploną plėvelę ištempimo būdu. Bendrovė įsigyja storos pakavimo plėvelės ruošinius ir iš jos gamina rankinius ritinėlius su 2–3 kartus plonesne plėvele. Pakavimo plėvelė ištempiama tiek, kad būtų ne tik plonesnė, bet ir pakankamai tvirta – ja supakuoti padėklai dėl ypatingų techninių „Forte“ savybių daug stabilesni, negu naudojant standartinę plėvelę.

Naują gaminį – ištemptą pakavimo plėvelę – jau įvertino įmonės klientai, tad šiandien apie pusę jų naudoja „Forte“ plėvelę. Pasak UAB „Somi“ vadovo, direktoriaus Šarūno Sodeikos, partneriai jau skaičiuoja gaunamą naudą, nes padėklams supakuoti reikia mažiau plėvelės, tad sutaupoma iki 30 proc. pakavimui skirtų išlaidų.

„Užsakome žaliavą – specialios sudėties plėvelę – ir ją perdirbame į tokią, kokia mums reikalinga. Ištempiame tiek, kad klientas turėtų ne tik pakankamai tvirtai supakuotus padėklus, bet ir pajustų ekonominę naudą. Šis mūsų sprendimas įmonėms leidžia sutaupyti dviem būdais – naudojant mažiau plėvelės ir sumokant mažiau taršos mokesčių“, – pabrėžia p. Sodeika.

Be to, pats pakavimo procesas tampa greitesnis ir patogesnis: darbuotojui tenka mažesnė fizinė apkrova, nes vyniojimo metu plėvelės nebūtina nuolatos laikyti įtemptos. „Somi“ siūloma plėvelė gali būti vos 6 mikronų storio, tad sutaupoma ir sandėliavimo ploto, mažėja logistikos kaštai, o ekologiškas gaminys mažiau teršia gamtą.

Gauti naudos galima ir nekeičiant produkto

Pašnekovas pasakoja, kad vis svarbesnį vaidmenį Lietuvos įmonių veikloje vaidina eksportas, o kartu su juo kinta reikalavimai eksportuojamoms prekėms bei jų pakuotėms. Be to, griežtėja ir Europos Sąjungos nustatomi reikalavimai kokybiniams pakuočių parametrams, perdirbimo galimybei ir gamybos technologijoms. „Ieškodamos patraukliau atrodančių, ekonomiškai efektyvesnių, saugesnių pakuočių, įmonės vis labiau domisi inovacijomis, pageidauja gauti kokybiškesnį ir mažiau aplinką teršiantį gaminį už protingą kainą“, – pastebi p. Sodeika.

„Somi“ portfelyje yra ir daugiau produktų, kurie pasižymi mažesniu poveikiu gamtai bei tuo pačiu padeda sumažinti pakavimui skirtas išlaidas: plonesnės ir siauresnės tvirtinimo juostos, turinčios didesnę trūkimo ribą, plonesnis termopolietilenas ir stretch plėvelė. Aplinkai nedraugišką PVC tipo plėvelę „Somi“ siūlo keisti į plonesnį poliolefiną.

Vis dėlto, lyderių poziciją rinkoje bendrovei iškovojo ne tik inovatyvūs produktai, bet ir švietėjiška veikla – „Somi“ specialistai gali suteikti profesionalią informaciją apie pakavimo medžiagas, patarti, kaip sumažinti išlaidas nekeičiant jau naudojamo pakavimo produkto. Įmonės svetainėje www.somi.lt galima rasti visiems prieinamus elektroninius mokymus, kuriuose demonstruojama, kaip tinkamas pakavimo procesas atpigina pakuotės išlaidas.

„Mokymus, pasitelkdami naujausias technologijas, sukūrėme norėdami suteikti savo klientams kuo daugiau žinių apie jų naudojamą pakavimo produktą ir jo tikslingą panaudojimą pakavimo procese. Skatindami klientus domėtis tinkamu pakavimo procesu ir pakavimo medžiagų panaudojimu, tvirtiname tarpusavio ryšį, imame kalbėtis ta pačia kalba ir skatiname technologines naujienas pritaikyti optimizuojant savo verslo procesus. Aiškiai pasakydami ir skaičiais pagrįsdami mūsų produkcijos naudą, įgauname jų pasitikėjimą, o tai itin svarbu mūsų veikloje. Kai kurie mūsų partneriai net prieš pradėdami naujų produktų gamybą, kviečia pakonsultuoti, ką jie turėtų keisti, kad ateityje išvengtų pakavimo problemų“, – apie partnerystės principais grįstus santykius su užsakovais pasakoja įmonės vadovas.

Klientų daugėja

Pasak „Somi“ vadovo p. Sodeikos, per pastaruosius dešimt metų pakavimo medžiagos tobulėjo, plėtėsi gamybiniai pajėgumai ir labai stipriai išaugo konkurencija. Šiandien laimi tie, kurie siūlo inovatyvius technologiškai ir ekonomiškai pagrįstus sprendimus. „Somi“ klientų sąraše – stambios tarptautinės kompanijos, Baltijos šalių įmonės, valstybinės institucijos. Bendrovė daugiausiai dirba su gamybos, prekybos ir logistikos įmonėmis – per pastaruosius 3 metus paslaugų suteikė maždaug 1800 įmonių.

Pirkėjų gretas vis dažniau papildo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio bendrovės, nes pradėjusi gaminti pati, „Somi“ tapo lankstesnė, gali labiau prisitaikyti prie individualių kiekvieno kliento poreikių. „Turėdamas savo rankose gamybą, gali būti lankstesnis ir pagaminti tinkamiausią klientui produktą. Su tiekėju susitarti, kad jis pagamintų nedidelį reikiamos plėvelės kiekį, yra sudėtinga – tampi nelankstus, negali prisitaikyti prie kliento pageidavimų ir tai ima vilkinti eksporto sandorius. Žengėme pirmuosius žingsnius į gamybą – tai suteikia įmonei didesnį išskirtinumą ir daugiau potencialo prekybai bei atveria naujų galimybių. Mūsų produktai paklausūs rinkoje, tad planuojame didinti gamybos apimtis – ir toliau tobulinsime savo gaminius, atliksime bandymus, konsultuosimės su žaliavas mums tiekiančiais italais, kad mūsų produktas-flagmanas būtų dar patrauklesnis. Tiesa, kartais dar susiduriame su neprofesionaliu požiūriu į naudojamas pakavimo medžiagas: būna, kad potencialūs pirkėjai pasirenka pigesnius produktus manydami, kad sutaupys, tačiau tai nebūtinai pavyks: nekokybiška plėvelė dažniau plyšta, jos krovinio supakavimui ir stabilumo užtikrinimui reikia daugiau, tad krovinys tampa sunkesnis – taip logistikos ir plėvelės kaštai padidėja. Tačiau mūsų produkto vartotoją apibūdinčiau kaip gerai edukuotą, turintį pakankamai žinių apie pakavimą ir suprantantį jo svarbą bendriems įmonės rodikliams“, – aiškina p. Sodeika.

Tai patvirtina „Olvi“ grupei priklausanti alaus darykla „Volfas Engelman“, prieš kelerius metus konkurso būdu pasirinkusi „Somi“ produkciją. „Vienas iš pagrindinių mūsų tikslų buvo rasti patikimą partnerį, kuris pasiūlytų kokybišką produktą. Šiandieninės rinkos sąlygomis negalime sau leisti, kad dėl nekokybiškų medžiagų sustotų gamyba arba logistikos procesai. Drąsiai galime teigti, kad broko sumažėjo ir šiandien turime nepalyginamai geresnį ir patikimesnį pakavimo sprendimą nei prieš keletą metų“, – komentuoja „Olvi group“ pirkimų vadovas Romas Batavičius.

Kad įmonės strategija veiksminga, parodo ir eksporto mastas: „Forte“ plėvelė šiuo metu eksportuojama į Vokietiją, Olandiją, Suomiją ir Baltarusiją, planuose – eksporto rinkų plėtra tiek Vakarų, tiek Rytų kryptimi.

infogr.am::infogram_0_c56b73ec-1c21-4234-8783-975f829053b0

nuotrauka::1

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Moterys irgi daro vyną 1

Šiais laikais skirstyti darbus į moteriškus ir vyriškus tiesiog nekorektiška, tačiau vyndario specialybė...

Laisvalaikis
2017.12.31
Eglutės žaislai – Ukrainos eksporto prekė

Pernai Ukraina eksportavo eglutės žaisliukų už 5,3 mln. USD – vien per devynis 2017 metų mėnesius į ES šalis...

Pramonė
2017.12.31
Latvijoje atidaryta naminės gamykla 8

Rygos Mežaparko mikrorajone, Latvijoje, atidaryta gamykla, kurioje iš latviško medaus bus gaminamas „Rygos...

Agroverslas
2017.12.30
„Toyota“ ners į elektromobilių lenktynes 14

„Toyota“ apsisprendė visu pajėgumu nerti į elektromobilių pramonės lenktynes ir paskelbė, kad iki 2020 m. jos...

Transportas
2017.12.29
IKEA sukonkretino plėtros planus Ukrainoje

Švedijos baldų prekybos milžinė pasiryžo žengti į Ukrainą ir sudarė plėtros šioje šalyje planą. Per...

„Brexit“: naktinis vaistų gamintojų košmaras virsta tikrove Premium 4

Jungtinės Karalystės (JK) farmacijos sektorius – vienas garsiausiai raginančių susitarti dėl kuo palankesnių...

Verslo aplinka
2017.12.29
Ministerija užtikrino: įdiegus GPAIS pereinamasis laikotarpis bus

Aplinkos ministerija oficialiai patvirtino, kad iki 2018 m. birželio 30 d. bus taikomas pereinamasis...

Verslo aplinka
2017.12.28
„Ikea“ fabrikui Kazlų Rūdoje – 1,4 mln. Eur valstybės pagalba 8

„Ikea Industry Lietuva“ į baldų gamyklos plėtrą Kazlų Rūdoje investuos 46,8 mln. Eur – projektą planuojama...

Pramonė
2017.12.28
Vadovai ir specialistai kitąmet nežada taupyti

Labai didelio pagerėjimo šalies ekonomikai ir asmeniniams finansams vadovai ir specialistai neprognozuoja, o...

Pramonė
2017.12.28
„Markučiai“ keičia pavadinimą 2

Kitąmet keičiasi betono gamybos, statybos ir prekybos UAB „Concretus grupė“ priklausančių įmonių pavadinimai...

Pramonė
2017.12.28
Nuo 2018 m. sausio 1 d. – 18 pelno mokesčio pakeitimų 3

Nuo 2018 m. įsigalioja visas pluoštas pelno mokesčių lengvatų investicijoms į atsinaujinimą, tyrimus, rizikos...

Finansai
2017.12.28
Ministerija žada, kad nuo Naujųjų GPAIS privalomas nebus 2

Nors Aplinkos ministerija šiomis dienomis pranešė, kad atliekų apskaitos informacinė sistema įsigalios be...

Verslo aplinka
2017.12.28
Ortopedijos rinkos plėtrą skatina eksportas ir komercija Premium

Šalies ortopedijos paslaugų įmonės kasmet vis smarkiau konkuruoja dėl ligonių kasų mokamų paslaugų dalies,...

Trintuvus glotnučiams pritaikys viešosioms erdvėms 1

Startuolis UAB „Millo Appliances“, sukūręs ir užpatentavęs personalinį vaisių ir daržovių trintuvą, dabar...

Pramonė
2017.12.27
Kiek dar nitratų į vandens telkinius išleis Karbauskio ministrai? 19

Žemės ūkio ir aplinkos apsaugos ministrai prieš pat šventes įteikė ūkininkams dar vieną dovaną – ketvirtą...

Agroverslas
2017.12.27
Utenos šiukšlių rūšiavimo gamyklai leido dirbti be privataus operatoriaus 1

Viešųjų pirkimų konkurse neišrinkus privataus Utenos atliekų mechaninio–biologinio apdorojimo (MBA) įrenginių...

Verslo aplinka
2017.12.27
„MG Baltic Trade“ keičia pavadinimą ir vadovą

Koncernui „MG Baltic“ priklausanti valdančioji įmonė „MG Baltic Trade“ nuo sausio 2 d. tampa UAB „MV Group“,...

Pramonė
2017.12.27
Kvepalų rinkos miglos 4

Prabangių prekių segmentas turi savos mistikos, ypač prabangių kvepalų, kuriems gamintojai ne tik kuria...

Pramonė
2017.12.27
Latvija: sausio 1 d. bus pakeistos vaisių ir daržovių kainos 10

Nuo 2018 m. sausio 1 d. pridėtinės vertės mokestis (PVM) Latvijai būdingiems vaisiams ir daržovėms sumažės...

Pramonė
2017.12.26

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau