„Detonas“: nauja gamybos linija su konfidencialumo žyma

Publikuota: 2017-09-11
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Gręžimo ir sprogdinimo darbų AB „Detonas“ planuoja įsigyti naują liniją ir Pakruojo rajone gaminti emulsinę amonio nitrato matricą. Kai kurios šio verslo detalės – konfidencialios.

„Detonas“ nuo 1959 metų atlieka sprogdinimo darbus Lietuvoje: sprogdina bei griauna pastatus, sprogdinant karjeruose išpurena dolomitą ir klintis, ardo betoninius ir gelžbetoninius pamatus, išlaisvina nuo ledo sangrūdų tiltus ir kt.

Bendrovė naudoja ES saugos reikalavimus atitinkančius sprogmenis, kuriuos gamina pati.

„Siekdami padidinti sprogstamųjų medžiagų saugumą ir efektyvumą planuojame gaminti emulsinę amonio nitrato matricą ir tam įdiegti naują gamybos liniją. Emulsinės amonio nitrato matricos gamyba vyks turimame gamybiniame pastate, kuriame įmonė šiuo metu vykdo analogišką veiklą. Gamyba vyks uždaroje linijoje, o pagamintas produktas laikomas sandariose talpose“, – nurodoma „Detono“ pateiktame poveikio aplinkai vertinime.

Įdiegti liniją planuojama 2019 m. pirmąjį ketvirtį.

Informacija apie „Detono“ gamybos procesuose naudojamas žaliavas ir chemines medžiagas yra konfidenciali. O kai kurie reikalavimai darbuotojams nėra įprasti. Pavyzdžiui, apsaugos darbuotojai yra baigę specialius saugos kursus ir turi licencijas koviniam ginklui bei atestuojami ne rečiau kaip kas trejus metus. Sprogmenų sandėlio ginkluota apsauga vyksta ištisą parą, o sprogstamųjų medžiagų sandėlio vedėjas turi sprogdintojo kvalifikaciją.

Beje, sprogdintojais gali dirbti asmenys, išdirbę kasybos darbuose ne mažiau kaip metus, baigę specialius kursus ir turintys sprogdintojo kvalifikaciją. Gaminant sprogstamąją medžiagą pagalbiniais darbininkais gali dirbti ne jaunesni kaip 21 metų asmenys.

Gamybos operatoriais taip pat gali tapti ne jaunesni nei 21 metų amžiaus asmenys, „Detone“ išdirbę ne mažiau kaip metus, baigę mokymus ir įgiję sprogstamųjų medžiagų gamybos operatoriaus kvalifikaciją.

Bendrovė nurodo, kad įdiegus naują gamybos technologiją, sprogimas bus galimas tik gręžinyje (sprogdinimo vietoje) sumaišius komponentus, kadangi pats pagamintas produktas iki jo sumaišymo su reikalingais komponentais nebus sprogus. Gamybos ir saugojimo metu sprogimo pavojus neišaugs.

„Detono“ apyvarta 2016 m. siekė 2,4 mln. Eur, uždirbta 0,3 mln. Eur grynojo pelno.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Baltic Agro, UAB161.087942115
BOEN Lietuva, UAB156.8445941.331
Orion Global pet, UAB213.6443.812121
Thermo Fisher Scientific Baltics, UAB176.67893.764621
Lytagra, AB139.7555.769605
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Viada LT, UAB201.0753.8241.001
SBA baldų kompanija, UAB351.11812.78159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
10 UAB „Dominari Sofa“ 1.139,2% Panevėžio
13 UAB „LiTak-Tak“ 1.042,4% Vilniaus
16 UAB „Vėjų spektras“ 989,3% Klaipėdos
20 UAB „Vilniaus pakuotė“ 883,9% Vilniaus
25 UAB „Litenergoservis“ 788,0% Vilniaus

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB46.9146.73852
Vilniaus energija, UAB151.0582.87241
INTER RAO Lietuva, AB138.93211.72125
Kauno energija, AB61.1888.214478
Elektrum Lietuva, UAB68.93562419
Energijos tiekimas, UAB81.37911.81529
LitMet, UAB43.7154.47922
Litgrid, AB143.21518.883235
Lietuvos energijos gamyba, AB151.75848.330399
Lietuvos dujų tiekimas, UAB195.386-14.29131
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau