Ledų pristatymas į Kiniją be šaldymo įrangos - misija įmanoma

Publikuota: 2017-05-11

Su AB „Achema“ užaugusi ir nuo šių metų sausio 1 d. savarankišką veiklą pradėjusi „Gaschema“ skaičiuoja sėkmingo pirmojo metų ketvirčio rezultatus. Per tris mėnesius įmonės apyvarta paaugo 9 %, lyginant su 2016 m. I ketvirčiu. Pramoninių dujų bei „AZO“ prekės ženklo chemijos produktų gamybą ir prekybą vystanti „Gaschema“ drąsiai kalba ne tik apie plėtrą, bet ir investicijas į technologijas. Pirmasis įmonės pirkinys – sausojo ledo granuliatorius, gaminantis sausojo ledo blokus, tikimasi, atneš pokyčių logistikos sektoriuje.

nuotrauka::1 left nocrop

„Sausojo ledo blokus sėkmingai išbandėme bendradarbiaujant su viena valgomuosius ledus gaminančia Lietuvos kompanija. Ledai, kurie į Kiniją buvo transportuojami tarp sausojo ledo blokų, puikiai išsilaikė, liko užšaldyti ir neprarado savo skonio savybių bei išvaizdos, kol nukeliavo į reikiamą vietą per 5 dienas. Pirmasis toks projektas Lietuvoje patvirtino, kad technologija išties pasiteisina logistikos srityje. Sausojo ledo, kuris gaminamas iš maistinės angliarūgštės ir kurio temperatūra siekia -78 °C, vėsinamoji galia yra tris kartus didesnė nei įprasto ledo, o jo tirpimo metu nesusidaro vandens. Be to, angliarūgštė yra natūralus produktų konservantas, todėl tai puikus sprendimas transportuoti greitai gendančius produktus,“ – apie sausojo ledo privalumus logistikoje pasakoja „Gaschema“ generalinis direktorius Valdemaras Vareika.

Specialisto teigimu, Vakarų logistikos įmonėse sausasis ledas jau kuris laikas yra vienas patikimiausių būdų transportuoti šaldytus produktus. Tuo tarpu Lietuvoje „Gaschema“ yra vienintelė įmonė, gaminanti sausąjį ledą. „Anksčiau sausojo ledo blokus buvo galima užsisakyti ir atsivežti iš kaimyninių šalių, tačiau ledas garuoja ir tampa svarbi kiekviena valanda. Dabar Lietuvos logistikos įmonėms galime čia pat, vos per kelias valandas pagaminti ir pristatyti sausojo ledo blokus – taip produktą bus galima transportuoti viena ar dviem dienomis ilgiau,“ – sako V. Vareika. Įsigijusi naują įrangą, „Gaschema“ gamybos pajėgumus padidino beveik dvigubai: per parą įmonė gali pagaminti iki 15 tonų sausojo ledo. Produktas naudojamas ne tik transportavimui, produktų šaldymui, bet ir paviršių valymui.

Investuos į inovacijas

Savarankišku verslo vienetu tapusi įmonė ir toliau ketina investuoti į inovacijas bei naujų produktų pasiūlos plėtimą. 2018 metais įmonė planuoja plėsti angliarūgštės gamybą, taip pat pradėti gaminti medicininį deguonį bei kitus dujų produktus.

Lietuvos dujų rinka pakankamai konkurencinga, tačiau „Gaschema“ – Lietuvoje veikianti gamybos bendrovė yra arčiausiai galutinių vartotojų ir kasmet investuoja į pramoninių dujų sektorių. „Šis verslas reikalauja išties daug investicijų, ypač siekiant užtikrinti savo rinkos dalį, ją išsikovoti iš užsienio kompanijų filialų ir užsitikrinti konkurencinį pranašumą bei aukštą paslaugų kokybę. Neseniai investavome į taros parko atnaujinimą ir išplėtimą, tame tarpe ir GOST tipo balionų keitimą į Euro tipo balionus, skystų dujų stočių pas klientus statymą, naujų gamybos pajėgumų įvedimą ir turimų išplėtimą, transporto parko išplėtimą bei atnaujinimą,“ – sako kasmet apie 2 mln. eurų į verslo plėtrą investuojančios „Gaschemos“ vadovas V. Vareika.

Dairosi į užsienio rinkas

2015 spalio mėnesį azotinių trąšų ir kitų chemijos produktų gamintojai „Achemai” pradėjus eksploatuoti naują oro skaidymo bloką, „Gaschema” tapo viena didžiausių pramoninių dujų gamybos ir prekybos lyderių Lietuvoje. Dalį perkamų dujų pradėjusi gaminti pati (deguonį, azotą bei argoną), „Gaschema“ gali užtikrinti greitą pristatymą, operatyvų ir lankstų reagavimą į klientų poreikius bei iškilusias problemas. „Jonavoje gaminame technines dujas, maisto pramonei skirtas dujas, skystus dujų produktus, dujų mišinius, sausąjį ledą bei kitus produktus“, – teigia V. Vareika, pabrėždamas, jog visiems produktams išduodami kokybės dokumentai.

Įmonės vadovas neslepia, jog „Gaschema“ tikisi tapti greičiausiai augančia savo verslo sektoriuose bendrove Baltijos šalyse. „Planuojame plėsti mažmeninį tinklą Baltijos valstybėse bent dvigubai. Latvijoje, kurioje jau yra 4 prekybos taškai, ketiname atidaryti dar 5 naujus prekybos taškus”, – sako V. Vareika, pridurdamas, jog ketinama sutelkti dideles pajėgas į kaimyninės Latvijos rinką. Šiuo metu eksportas jau užima didesnę dalį visų „Gaschema“ pardavimų – daugiau kaip 50 proc.

Su „AdBlue®“ užima 90 % Lietuvos rinkos

Viena sparčiausiai šiuo metu augančių „Gaschema“ veiklos krypčių – tai „AZO“ prekės ženklo produkcija. Anot vadovo, ši verslo sritis ne mažiau perspektyvi nei dujos dėl kasmet augančios paklausos. Didžiausias augimas pastebimas taršą mažinančių sistemų priedų „AdBlue®“ rinkoje – kasmet po 10-15 proc. Priėmus „Euro6“ standartą, „AdBlue®“ tirpalą privalo naudoti beveik visos naujos transporto priemonės dyzeliniais varikliais: tiek žemės ūkio transportas, tiek lengvieji automobiliai, tiek ir komercinės paskirties transportas. „Europoje dyzelinu varomos transporto priemonės yra ypač populiarios. Jau pastebime sujudimą rinkoje, vairuotojai ieško mažo litražo „AdBlue®“ bakelių, kurie paprastai perkami lengvajam transportui. Ūkininkai ir transporto priemonių parkus atsinaujinančios logistikos įmonės taip pat žvalgosi į modernią ir patogią „AdBlue®“ užpylimo įrangą. Šiuo metu mūsų prekiaujamu „AdBlue®“ užimame 90% Lietuvos rinkos“, - pasakoja V. Vareika.

Bendrovė taip pat platina ypač kokybišką švedų gamintojo „Arom-dekor Kemi“ chemiją automobiliams, kurią jau perka ir naudoja dalis sunkiojo autotransporto vairuotojų. „Gaschema“ prekybos vietose bei partnerių elektroninėse parduotuvėse prekiaujama „AZO“ aušinimo skysčiais, stiklų plovikliais, purvo tirpikliais, šampūnais ir kita aukščiausius Europos automobilių chemijos pramonės standartus atitinkančia produkcija.

Apie „Gaschemą“

Kartu su didžiausia Lietuvoje trąšų gamintoja AB „Achema“ augusį ir rinkoje įsitvirtinusį filialą „Gaschema“ šių metų pradžioje nutarta įsteigti savarankišku verslo vienetu. Bendrovės vieninteliu akcininku bei steigėju liko AB „Achema“.

AB „Achemos“ filialas „Gaschema“, įsteigtas 2003 metais. 2004 metais įmonė veiklą pradėjo nuo 1,05 mln. eur metinės apyvartos, 2010 metais jau buvo 7,34 mln., 2016 metų apyvarta - daugiau kaip 18 mln. Eurų. „Gaschema“ taip pat valdo užsienyje veikiančias gamybines bendroves Oy „Gaschema Finland“ ir AB „Gaschema Sweden“, o Latvijoje – prekybinę įmonę SIA „Gaschema“.

nuotrauka::2

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Lietuvos gynybos pramonės įmonės Vašingtone tikisi naujų sandorių

Antradienį Vašingtone vyksiančiame Baltijos šalių ir JAV verslo forume dalyvaus dvi dešimtys Lietuvos įmonių,...

Pramonė
15:33
Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą lėtėjo

Euro zonos gamybos sektoriaus apsukos kovą, trečią mėnesį iš eilės, toliau lėtėjo. Regione kiek išsikvėpus...

Pramonė
14:53
„MG Baltic“ supirkinės „Gubernijos“ akcijas

Koncernui „MG Baltic“ priklausanti įmonė „MV Group production“ ketina teikti privalomą siūlymą įsigyti...

Rinkos
11:27
Gimsta dar vienas Kinijos milžinas: ketinama sujungti dvi didžiausias laivų statyklas

Kinijos vyriausybė ruošia planą, pagal kurį dvi dabartinės didžiausios šalies laivų statyklos bus sujungtos...

Pramonė
08:30
Perkantiems elektrinį dviratį suomiams – 400 Eur subsidija

Suomijos transporto ministerija kiekvienam elektrinio dviračio pirkėjui žada kompensuoti po 400 Eur. Panašias...

Transportas
2018.04.02
Gamina tai, ką Lietuvoje parduoti uždrausta

Vilniaus optinių prietaisų gamybos UAB „Yukon Advanced Optics Worldwide“ gamina skaitmeninius naktinio matymo...

Pramonė
2018.04.02
Estija nedalyvaus „Expo 2020“ – verslas nemato prasmės 3

Estija, skirtingai nei Lietuva, neprisistatys pasaulinėje parodoje „Expo 2020“, kuri po dvejų metų vyks...

Verslo aplinka
2018.04.01
Karkasinius namus Šveicarijoje surenka robotai

Grupė Šveicarijos Ciuricho aukštosios technikos mokyklos inžinierių sukūrė schemą, pagal kurią savarankiškai...

Pramonė
2018.04.01
Pas partnerius į Vilnių iš Kauno keliavo per Graikiją 1

Kuo naujesnė idėja, tuo sunkiau gali rasti būdų jai įgyvendinti, taip pat – atrasti ir tinkamų partnerių. Vis...

Pramonė
2018.04.01
Ar tikrai verslas valdžiai priešas? 3

Jei pavyktų perkrauti valdžios ir verslo santykius ir atversti juose naują puslapį, išloštų visi, o...

Pramonė
2018.03.31
„Utenos trikotažas“ dividendų nemokės 1

AB „Utenos trikotažas“ valdyba nusprendė neskirti lėšų dividendų už 2017 m. akcininkams išmokėjimui dėl...

Rinkos
2018.03.30
Verslo pirkimų Kinijoje ypatumai Premium 1

Kinija yra niuansų ir beprotiško verslumo šalis, kurioje „gamykla“ gali atsirasti per vieną dieną, o...

Technologijos
2018.03.30
Į Lietuvą – dvigubai galingesnis TUI srautas 5

Praėjusiais metais tiesioginių užsienio investicijų (TUI) srautas Lietuvoje sudarė 528,3 mln. Eur ir,...

Verslo aplinka
2018.03.30
Kauno LEZ reikmėms išperka dar 143 ha Premium 10

Sparčiai investuotojais užsipildanti Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) iki šių metų pabaigos galės...

Pramonė
2018.03.30
„Aconitum“ savininkės R. Balanaškienės portretas: iš televizijos į farmaciją 6

„Kartais manęs paklausia, ar aš nebijau, juk galbūt atskleidžiu komercines paslaptis. Tuomet sakau – nebijau,...

Laisvalaikis
2018.03.30
„Hellos“ viceprezidentas apie savivaldžių automobilių ateitį: ji ateis net po mirtinų incidentų Premium 4

Martinas Meggle, Lietuvoje investuojančios „Hellos“ viceprezidentas, atsakingas už elektronikos inžinerijos...

Transportas
2018.03.30
Viešieji pirkimai užsienyje: kas padeda laimėti  Premium

Lietuvos įmonės dalyvauti užsienio viešųjų pirkimų konkursuose nesiveržia – joms paprasčiau ir pigiau teikti...

Verslo aplinka
2018.03.30
Biotechnologijų UAB „Froceth“ su švedais Lietuvoje augins kraujagysles

Lietuvos mokslininkai pradeda iki šiol ambicingiausią žmogaus audinių inžinerijos projektą Lietuvos...

Pramonė
2018.03.29
Farmacininkai skirstosi: kam - tyrimai, kam - prekės

Pasaulinė farmacijos milžinė britų „GlaxoSmithKline“ (GSK) sutiko už 13 mlrd. USD išpirkti Šveicarijos...

Pramonė
2018.03.29
Naujas nemokumo apibrėžimas: jei neuždirbi pelno – bankrutuoji Premium 16

Jei naujame Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projekte pasiūlytas nemokumo apibrėžimas bus įtrauktas į...

Pramonė
2018.03.29

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau