Stiklą jau galima suvynioti į ruloną

Publikuota: 2017-04-17
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Stiklas, kurį išlydžius jis tampa toks lankstus, jog galima vynioti į rulonus, jau ne fantastika – realybė. Apie tai kalba Vokietijos švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija, prisidedanti prie projekto „Konfekt“ įgyvendinimo.

Institutas Fraunhofer FEP, bendrovės „Schott AG“, „Von Ardenne GmbH“ ir „Tesa SE“ nuo 2013 m. ieško būdų, kaip būtų galima plono stiklo struktūras pritaikyti organinei elektronikai.

Spausdinamajai elektronikai skirtoje tarptautinėje parodoje „Lopec“ , kuri Miunchene buvo surengta praėjusį mėnesį, projekto partneriai pristatė pirmuosius bendro darbo rezultatus. Tarptautinis technologinis koncernas „Schott“ pristatė skirtingų rūšių itin ploną stiklą, kuris yra toks neįtikėtinai lankstus, kad jį galima perlenkti ir net suvynioti į ruloną.

Pagrindiniu eksponatu, pasak „Schott“ , tapo bandomasis ultraplono stiklo, suvynioto į ruloną, pavyzdys. Įdomu tai, kad partneriai jį pagamino sąlygomis, kurios mažai kuo skiriasi nuo masinės gamybos.

Tęsiant projektą „Konfekt“, kaip rašo portalas unipack.ru, bendromis jėgomis produkto gamyba bus tobulinama ir optimizuojama iki 2018 m. vidurio.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
10 UAB „Dominari Sofa“ 1.139,2% Panevėžio
13 UAB „LiTak-Tak“ 1.042,4% Vilniaus
16 UAB „Vėjų spektras“ 989,3% Klaipėdos
20 UAB „Vilniaus pakuotė“ 883,9% Vilniaus
25 UAB „Litenergoservis“ 788,0% Vilniaus

10 didžiausių pramonės bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Norvelita, UAB159.36511.101832
Baltic Agro, UAB156.4153.013109
SICOR Biotech, UAB191.791101.975219
Orion Global pet, UAB186.215-4.667119
Neo group, UAB362.04016.458166
Limedika, UAB152.4612.480221
Achema, AB562.58373.4461.164
Lifosa, AB412.68772.583956
ORLEN Lietuva, AB3.729.628199.4341.331
SBA baldų kompanija, UAB318.8536.89159
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

10 didžiausių energetikos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Litesko, UAB49.3162.19840
Vilniaus energija, UAB170.7463.095869
INTER RAO Lietuva, AB157.51018.81527
Kauno energija, AB60.7335.184495
Enerty, UAB46.8841.4338
Elektrum Lietuva, UAB80.59055421
Energijos tiekimas, UAB72.2902.40615
Litgrid, AB83.4804.172235
Lietuvos energijos gamyba, AB203.0973.889428
Lietuvos dujų tiekimas, UAB226.927-36.93297
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau