Lietuviai kuria neįveikiamą seifą – nedegantį, neišlaužiamą, neskęstantį

UAB Seifuva kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais iki metų pabaigos sukurs neįveikiamą seifą atsparų išlaužimui, ugniai ir vandeniui.
Yra seifai, arba atsparūs išlaužimui, arba atsparūs išlaužimui ir ugniai, arba atsparūs ugniai ir vandeniui. Tačiau vieno seifo, kuris būtų atsparus ir išlaužimui, ir ugniai, ir vandeniui visiems trims parametrams, rinkoje nėra, sako Darius Čereška, Seifuvos direktorius ir bendraturtis.
Rinkoje naujo seifo prototipą Utenoje veikianti Seifuva jau sukūrė, o KTU mokslininkus pasitelkė jį tobulinti iki galutinio produkto.
Kuriamas III klasės saugumo seifas bus sertifikuotas pagal EN 11431 atsparumo įsilaužimui standartą, atsparumo ugniai EN 15659 standartą, atsparumo vandeniui, kuris leis išsaugoti seifo turinį, panardinus seifą į 4 m gylį.
III ir IV klasės saugumo seifų yra, tačiau tokių, kurie būtų sertifikuoti kaip atsparūs gaisrui, jau mažiau, o tokių, kuriuos, kilus gaisrui, būtų galima užpilti vandeniu ir išsaugoti viduje esančių dokumentų turinį, išvis nėra, arba bent aš su tokiais nesusidūriau, sako p. Čereška.
Planuojama, kad tokio seifo kaina bus konkurencinga. Naujo tipo seifas turėtų kainuoti panašiai tiek, kiek atsparus ugniai ir išlaužimui. Pastarieji III klasės saugumo seifai kainuoja apie 1.200 Eur.
Paskelbėme konkursą ir pradėjome pirkimo procedūrą. Jau testuojamas suvirinimo robotas, nes pagaminti ugniai ir vandeniui atsparų seifą, reikia labai didelio tikslumo, negalima palikti jokio plyšelio. Taip pat pirksime lazerines metalo pjovimo stakles ir efektyvias, labai tikslias, greičiausiai automatines, metalo lankstymo stakles, apie investicijas į gamybos modernizavimą pasakoja p. Čereška.
Bendra investicijos vertė 1,2 mln. Eur, 35% šios sumos Seifuva laimėjo pagal ES priemonę DPT pramonei LT+, modernizuoti gamybai. Užsakymo KTU sukurti seifo prototipą vertė apie 30.000 Eur.
Rašyti komentarą
Rašyti komentarą