„Ramada“ tapo „Imperial“, bet teisės pasikabinti naują iškabą neturi

Publikuota: 2017-09-14

Viešbutis „Ramada Vilnius“ rugsėjo 14 d. prisistatė kaip „Imperial Hotel & Restaurant“. Nuo tarptautinio tinklo „Wyndham“ atsiskyręs viešbutis, valdomas UAB „Mare Balticum“, pasirengęs kurti savo vardą ir pradėti lietuviško viešbučių tinklo pradžią.

Olegas Vasinas, „Imperial Hotel & Restaurant“ generalinis direktorius ir vienas savininkų, VŽ pasakojo, kad atsiskirti rengtasi dvejus metus, taigi ypatingų sunkumų nekilo.

„2005 m. atkūrę istorinį viešbutį ir pasirašę franšizės sutartį su „Wyndham“, tapome keturių žvaigždučių viešbučiu „Ramada“. Ilgainiui darėme rekonstrukcijas, keitėmės, augome ir išaugome senąjį rūbą. Pasibaigus 12 metų sutarties terminui su „Wyndham“ nutarėme, kad reikia kurti savo vardą ir pradėti lietuviško, nacionalinio tinklo pradžią“, – sprendimą pasitraukti iš tarptautinio tinklo komentavo p. Vasinas. VŽ pašnekovas sakė tikįs, kad pasikeitęs viešbučio pavadinimas klientų neatbaidys, priešingai, laukiama jų dar daugiau, nes žmonės, kurie apsistoti Vilniuje ieškodavo luxury viešbučio, į „Ramadą“ tiesiog nekreipdavo dėmesio, nors vilniškis viešbutis tarptautinio tinklo standartus buvo gerokai perkopęs.

Atkurti istorinį teisingumą

Ponas Vasinas pasakoja viešbučių verslo ėmęsis prieš 20 metų, kai su kolega Romualdu Jackevičiumi sumanė atkurti „istorinį teisingumą“ ir pastate priešais Nacionalinę filharmoniją, kuriame nuo XVII a. iki 1944 m. veikė apgyvendinimo įstaiga, restoranas, ledainė, o tarybiniais laikais buvo įrengti butai, įkurti viešbutį.

Viešbutis „Ramada“, šiemet pakeitęs vardą į „Imperial“, buvo atstatytas 2005-aisiais. 2011 m. viešbutis buvo pripažintas geriausia Lietuvos apgyvendinimo vieta, 2014 m. pagal Europos Sąjungos kriterijus įvertintas 5* Plius kategorija.

UAB „Mare Balticum“ valdos dabar – viešbutis ir restoranas „Imperial“ bei baras „California“. Beje, Gero maisto akademija prabangiam „Imperial“ restoranui, kuriam vadovauja virtuvės meistras Viačeslavas Jančas, 2017 m. geriausių restoranų rinkimuose skyrė 21-ą vietą.

Vargas dėl pavadinimo

Taigi „Ramada“ oficialiai paskelbta tapusi „Imperial“, tačiau naujojo pavadinimo virš įėjimo į viešbutį dairytis neverta. Pasak p. Vasino, Vilniaus savivaldybė pasipriešino, kad būtų iškabintas naujas pavadinimas.

„Kažkada, kai norėjome atstatyti viešbutį, visi jam priešinosi. Ir dabar – kaip prie tarybų valdžios, atrodo, kad verslui specialiai kenkiama. Miesto valdžia nepritarė, kad iškaba būtų pakeista į tokią pačią, vienos raidės į kitas. Iškabos virš įėjimo mums pasiūlyta atsisakyti, o kitą pagaminti iš akmens. Deja, kartais laikiną apsistojimo vietą institucijos ir klerkai maišo su nuolatine apsistojimo vieta – kapinėse gali būti užrašas akmenyje ar iš akmens, bet ne ant viešbučio“, – ironizuoja p. Vasinas.

Anot jo, pavadinimas „Ramada“ prieš 12 metų buvo suderintas ne tik kaip reklama, bet ir kaip architektūrinis elementas. Kai buvo derinama pastato išorė ir gautas statybos leidimas 1998-aisiais, tam pritarė ir visos paminklosaugos tarnybos, nes šioje vietoje, virš įvažiavimo į kiemą, užrašas kabėjo ir istorinio viešbučio laikais.

VŽ „Savaitgalio“ turimame Vilniaus miesto savivaldybės Išorinės reklamos komisijos posėdžio protokole nurodoma, kad „projektas neatitinka /.../ sprendinių, nustatančių tikslą stiprinti savito miesto įvaizdį...“

„Pirmą kartą derinant išorinę reklamą buvo uždrausta keisti raides tokio paties dydžio, liepta jas sumažinti (nors žodžiai „hotel“ ir „viešbutis“ liktų tokie patys). Kuo žodis „Imperial“ komisijai blogesnis už žodį „Ramada“ ir kodėl jis turi būti mažesnis“, – stebisi verslininkas. Anot jo, antrą kartą derinant, buvo nurodyta atsisakyti iškabos virš įėjimo, ir tai yra nesąmonė, nes ta iškaba – architektūrinis elementas, be to, į viešbutį atvykstantys svečiai net nepastebėtų įėjimo.

„Viešbutis lieka iš viso be jokios iškabos, nes pagal sutartį su „Wyndham“ tinklu, turime nukabinti visas indikacijas su „Ramados“ pavadinimu, o naujo, teisėto, pavadinimo savivaldybė kabinti neleidžia. Niekur pasaulyje, net šalyse, kuriose yra autoritarinis ar fašistinis režimas, viešbučiai nebūna be iškabos“, – šypteli p. Vasinas.

Žvaigždutės ir pliusai

Lietuva nuo 2013 m. savo viešbučius klasifikuoja pagal Europos harmoningos viešbučių ir restoranų asociacijos klasifikavimo sistemą hotelstars.eu. Joje naudojama penkių žvaigždučių vertinimo skalė – 5*, 4*, 3*, 2*, 1* viešbučiams ir moteliams. Papildomai prie kiekvieno įvertinimo gali būti pridedamas ženklas „+“ („Plius“).

Pasak Silvijos Vencevičienės, Valstybinio turizmo departamento Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vyriausiosios specialistės, „plius“ prie žvaigždutės reiškia, kad viešbutis teikia daugiau, nei numatyta, privalomų paslaugų ir pasižymi gausesne, nei privalu, tos kategorijos viešbučiui paslaugų įvairove. Lietuvoje šiuo metu yra 8 viešbučiai, įvertinti penkiomis žvaigždutėmis su pliusu, ir trys – penkiomis žvaigždutėmis.

5* viešbučiai Lietuvoje

 • „Pušų paunksnėje“, Palanga
 • „Radisson Blu Royal Astorija Hotel“, Vilnius
 • „Vilnius Grand Resort“, Vilniaus rajonas

5* Plius viešbučiai Lietuvoje

 • 1. „Harmony Park“, Prienų rajonas
 • 2. „IDW Esperanza Resort“, Trakų rajonas
 • 3. „Imperial Hotel & Restaurant“, Vilnius
 • 4. „Kempinski Hotel Cathedral Square“, Vilnius
 • 5. „Narutis“, Vilnius
 • 6. „Palanga“, Palanga
 • 7. „Stikliai“, Vilnius
 • 8. „Vanagupė“, Palanga

Šaltinis: Valstybinis turizmo departamentas

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau