Baltijos architektai Seule surentė bendrą paviljoną

Publikuota: 2017-09-08

Iki rugsėjo 11 d. Seule (Pietų Korėja) vykstančiame Tarptautinės architektų sąjungos pasauliniame XXVI UIA Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) prisistato po vienu stogu. Pagal jaunų Lietuvos architektų Jono Lideikio ir Tomo Skripkiūno projektą įrengtas paviljonas tapo vienu lankomiausių visoje ekspozicijoje.

Kūrėjų sumanymu, paviljonas duoda peno ne tik lankytojų akims, bet ir ausims.

„Miestą reprezentuoja ja­me bendraujantys žmonės ir ­jų kalba“, – Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pranešime cituojami pavilijono autoriai. Laikydami tai projekto ašimi, jo autoriai paviljono lubose sumanė įmontuoti garso įrangą, kuri, lankytojui įėjus, transliuoja lietuviškų, latviškų, estiškų kasdienių pokalbių frazes. Jutikliams aptikus naują lankytoją, paleidžiamas papildomas garso takelis. Taigi, kuo daugiau žmonių įeina į paviljoną – tuo triukšmingesnė, tuo garsiau baltiškomis kalbomis skambanti tampa aplinka, primenanti gyvą miestą.

Žvilgsnis į save

Pasak LAS, estetinė paviljono koncepcija itin lakoniška, tai yra atsvara garsiniam fonui. Ant medinių sienų kabo suvenyrai – muzikiniai atvirukai su trisdešimčia per pastaruosius 2–3 metus Baltijos šalyse sukurtų pastatų, viešųjų erdvių, instaliacijų nuotraukomis, brėžiniais ir informacija. Kiekviena Baltijos šalis pristato po 10 apdovanotų ar kitaip pripažintų objektų.

Lietuva rodo architektūros apžvalginės parodos „Žvilgsnis į save 2015–2016“ laureatus ir finalininkus: gyvenamąjį kvartalą „Rasų namai“ Vilniuje („Paleko ARCH studija“ + „Plazma“), Latvijos na­cionalinį meno muziejų („Pro­cessoffice“), kūrybinį biurą „InTegra“ (L. Petrikėnės grupė, VAS), vilą slėnyje Vilniuje („Ar­ches“), biurų pastatą Vil­niu­je „K29“ („Archinova“, „PLH Arkitekter“), daugia­bu­čių kvartalą Vilniuje, Basa­na­vičiaus g. („Paleko ARCH stu­dija“), vilą Palangoje („G. Nat­kevičius ir partneriai“), Di­neikos sveikatingumo parką Drus­kininkuose (K. Pempės gru­pė, VAS), vilą kopose („Ar­chi­spektras“), LSMU viešosios sveikatos fakultetą („G. Nat­kevičius ir partneriai“).

Kiekviename atviruke – su pristatomu pastatu susijusi frazė lietuvių, estų ar latvių kalbomis ir jos vertimas į korėjiečių bei anglų kalbas. Paspaudus atviruke paslėptą mygtuką, galima išgirsti frazės baltiška kalba įrašą; stropiausi galės frazes ir išmokti.

Suglaudus pečius

Anot Rūtos Leitanaitės, Lietuvos architektų sąjungos ir BAUA pirmininkės, BAUA paviljonas neabejotinai išsiskiria iš kitų šalių ir organizacijų paviljonų, kuriuose sukabinti plakatai su daug nuotraukų ir teksto. „Saikinga, netriukšminga estetika patraukia akį vizualine informacija perkrautoje aplinkoje. Dar labiau lankytojus intriguoja kalbos aspektas, kuris sujungia architektūrą su miesto identitetu ir asmenine patirtimi“, – sako p. Leitanaitė.

BAUA paviljonas Pietų Korėjoje yra ketvirtas, kurį UIA kongresuose kartu kuria Lietuvos, Estijos ir Latvijos architektai. Tokijuje (2011 m.) ir Durbane (2014 m.) BAUA paviljonas buvo įrengtas pagal estiškus projektus.

XXVI UIA kongresas, kurio tema yra „Miesto siela“ („Soul of a city“), diskutuoja, kas formuoja miesto savitumą, patrauklumą, gyvybingumą, gyventojų meilę savo miestui ir kaip prie to prisideda architektūra. Savaitės renginių sąraše – paskaitos, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, idėjų konkursas studentams, apdovanojimai ir pasaulio architektūros paroda.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau