„Šachmatinei “ ir „New Town Hotel“ – baudos už nelegalią veiklą

Publikuota: 2017-09-14
Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, laikina Valstybinio turizmo departamento vadovė: „Pagal apgyvendinimo įstaigos pavadinimą bei žvaigždučių skaičių turistai tikisi atitinkamų paslaugų, komforto, o jo neužtikrinant vartotojai klaidinami, pažeidžiamos jų teisės“.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, laikina Valstybinio turizmo departamento vadovė: „Pagal apgyvendinimo įstaigos pavadinimą bei žvaigždučių skaičių turistai tikisi atitinkamų paslaugų, komforto, o jo neužtikrinant vartotojai klaidinami, pažeidžiamos jų teisės“. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Palangos „Šachmatinė“ ir Vilniaus „New Town Hotel“ viešbučio vardą ir žvaigždutes savo veikloje naudoja neteisėtai, pranešė Valstybinis turizmo departamentas (VTD).

„Vadintis viešbučiais ir naudoti prie pavadinimo žvaigždutes šios įstaigos neturi teisės. Norint tą daryti, reikia būti klasifikuotiems. Šios įstaigos turėtų pašalinti iš reklamų žodį viešbutis ir „nusiimti“ žvaigždutes“, – VŽ aiškino Tadas Žentelis, VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas.

„Šachmatinė“ ir „New Town Hotel“ internete „Booking.com“ skelbiasi kaip 3 žvaigždučių viešbučiai.

Pasak VTD, veiklos vykdymas be galiojančio klasifikavimo pažymėjimo ar nesant registruotu Turizmo departamente, užtraukia baudą nuo 300 Eur.

Minėtiems dviems apgyvendintojams VTD skyrė po 150 Eur baudą.

Susisiekti su „Šachmatinės“ ir „New Town Hotel“ vadovais VŽ nepavyko.

Daugiau kaip 70 pažeidėjų

VTD skelbia, patikros metu vasarą Lietuvoje iš viso nustačiusi 75 teisės aktų reikalavimų neatitinkančius apgyvendinimo paslaugas teikiančius objektus.

Dalis pažeidimų buvo pašalinti, tačiau 2017 m. liepą bei pakartotinai rugpjūtį į Turizmo departamentą buvo kviečiami 23 apgyvendinimo paslaugų teikėjai, kurie reklamavosi kaip klasifikuojamų apgyvendinimo paslaugų teikėjai, neturėdami Turizmo departamento išduoto galiojančio klasifikavimo pažymėjimo, suteikiančio teisę vadintis viešbučiu, moteliu, kempingu ar svečių namais.

Iš visų kviestų verslo atstovų Administracinių nusižengimų protokolai buvo surašyti 5-iems apgyvendinimo paslaugų teikėjams.

Du iš jų – „Šachmatinė“ Palangoje ir „New Town Hotel“ Vilniuje – su Turizmo departamentu visiškai nebendradarbiauja, teigia VTD.

VTD skelbia informaciją apie nelegalus perdavusi Valstybinei mokesčių inspekcijai dėl galimai neteisėtai taikomo lengvatinio 9% PVM tarifo.

„Atvejai, kai apgyvendinimo paslaugos teikiamos nelegaliai, nesilaikant Turizmo įstatymo, gali pakenkti mūsų, kaip turizmui patrauklios šalies, įvaizdžiui. Juk pagal apgyvendinimo įstaigos pavadinimą bei žvaigždučių skaičių turistai tikisi atitinkamų paslaugų, komforto, o jo neužtikrinant vartotojai klaidinami, pažeidžiamos jų teisės“, – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, laikina VTD vadovė.

Lietuvoje yra 332 klasifikuotos apgyvendinimo įstaigos.

Apie reikavimus:

Vadovaujantis LR Turizmo įstatymo nuostatomis, visos be išimčių apgyvendinimo paslaugos Lietuvoje yra privalomai klasifikuojamos (viešbutis, motelis, svečių namai, kempingas) arba registruojamos (apartamentų kompleksas, kaimo turizmas, nakvynės namų apgyvendinimo paslauga, nakvynės ir pusryčių paslauga, poilsio namai, turistinė stovykla, turistinis laivas).

Viešbučiai ir moteliai klasifikuojami pagal Europos klasifikavimo sistemą Hotelstars Union (nuo 1* iki 5* Plius). Pagal Turizmo departamento patvirtintus kriterijus – svečių namai (1* – 4*) ir kempingai (1* – 5*).

Klasifikavimą vykdo Apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo komisija.

Klasifikavimo pažymėjimas turi būti pakabintas turistui matomoje vietoje, pvz. registratūroje.

Neturintys galiojančio Turizmo departamento išduoto klasifikavimo pažymėjimo, negali savo teikiamų paslaugų vadinti nei viena iš klasifikuojamų apgyvendinimų paslaugų rūšių.

Be to, tie paslaugų teikėjai, kurie nėra įtraukti į Turizmo departamento interneto svetainėje viešai skelbiamus neklasifikuojamų apgyvendinimo paslaugų teikėjų sąrašus, negali naudoti neklasifikuojamų apgyvendinimo paslaugų rūšių pavadinimų.

Veiklos vykdymas be galiojančio klasifikavimo pažymėjimo ar nesant registruotu Turizmo departamente, užtraukia baudą nuo 300 Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Palink, UAB632.49911.3877.398
Sanitex, UAB480.50815.8031.147
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
Eurovaistinė, UAB206.2667221.539
ACC Distribution, UAB180.158288130
Kesko Senukai Lithuania, UAB351.69320.3483.767
EVD, UAB176.3937.132125
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau