Privačių darželių bumas auklėms darbo nemažina

Publikuota: 2017-09-09
Ieva Augustinienė, auklių agentūros „Mama ir auklė“ savininkė.  Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Ieva Augustinienė, auklių agentūros „Mama ir auklė“ savininkė. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Autorius  

Nors auklėms reikia mokėti kone dvigubai daugiau nei už privatų darželį, dalis tėvų vis tiek renkasi jas. Darželiai irgi nesnaudžia – siūlo papildomų paslaugų, tarkim, individualią priežiūrą vaikui susirgus.

Kai kurioms savivaldybėms pradėjus mokėti kompensacijas tėvams, kurių vaikai nepateko į valstybinius darželius, privačių vaikų darželių pristeigta kone kiekvienoje gatvėje. Vis dėlto auklių poreikis neišnyko, nes jos siūlo kitokių pranašumų.

Ieva Augustinienė, auklių agentūros „Mama ir auklė“ savininkė, kalba, kad sezonas jau keletą metų prasideda vėliau nei įprastai ir auklių pradedama ieškoti ne prieš mokslo metus, o jiems prasidėjus.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Privatus darželis: investicija atsipirktų ir nesėkmės atveju

„Nemažai tėvų susivilioja į darželius leisti labai mažus, vienų ar dvejų metų sulaukusius, vaikus ir tik supratę, kaip tai kenkia jų imunitetui, ieško auklės. Statistiškai įrodyta, kad vaikas, išėjęs į darželį, vidutiniškai serga apie 8–10 kartų per sezoną“, – aiškina p. Augustinienė.

Agentūra padeda rasti auklių Vilniuje, Kaune ir užsienyje, kurios dirba visu arba dalimi etato, kintančiu grafiku, atvažiuoja į namus vaikui susirgus. Procesas prasideda nuo anketos, kurią užpildo tėvai: joje išdėstomi visi poreikiai ir sąlygos, nurodoma, kokiam laikui reikės auklės, kuo ypatingas vaikas ir darbas. Agentūros užduotis – rasti auklių, atitinkančių keliamus reikalavimus.

„Svarbiausia – psichologinis stabilumas bei patikimumas ir patirtis su vaikais. Negalime pakeisti auklių charakterio, tačiau atrenkame žmones, kurie neserga psichinėmis ligomis, nėra linkę į asocialų elgesį, turi supratimą apie vaikus ir į juos nežiūri atsainiai“, – apie atrankos procesą pasakoja p. Augustinienė.

Kitoks verslo modelis

Vilniuje įsikūręs privatus vaikų darželis „Rudnosiukas“ taip pat siūlo auklių paslaugas, tačiau jam vadovaujanti Vaida Navickaitė teigia, kad kol kas kurti auklių agentūros poreikio nemato.

„Auklių paklausa tikrai didelė, tad galėtume užsidirbti veikdami ir kaip auklių agentūra, tačiau važiuojame tik pas mūsų darželį lankančius vaikus, nenorime į namus atsiųsti nepažįstamo žmogaus“, – pasakoja darželio vadovė.

Ponia Navickaitė pabrėžia, kad tėvai dėl auklės paslaugų dažniausiai kreipiasi prieš vaikui pradedant lankyti darželį, tačiau sutinka, kad daugiausia iškvietimų sulaukia būtent rudenį ir pavasarį, kai padidėja sergamumas. Pagrindinis pasirinktos veiklos modelio pranašumas – visi vaikai pažįsta net kelioms valandoms atvykstančias aukles. Tėvai taip pat gali jaustis užtikrinti, kad vaikai bus ne tik prižiūrėti, bet ir užimti profesionalių pedagogų.

Kainos skiriasi

Tiesa, auklės iškvietimo paslauga nepigi. Ponios Augustinienės teigimu, tai lemia keli faktoriai.

„Viskas labai priklauso nuo miesto, susisiekimo, vaiko amžiaus. Pačios brangiausios auklės – vairuojančios. Vilniuje geros auklės prašo nuo 600, užmiestyje – nuo 700 Eur. Kaune auklės dirba maždaug 50–100 eurų pigiau. Užsienyje atlyginimai dažniausiai svyruoja nuo 1.000 iki 2.000 Eur“, – vardija pašnekovė.

Darželio „Rudnosiukas“ auklėtojos atvykimas į namus parai atsieina 50 Eur, darbo valanda kainuoja 3 Eur.

Auklių agentūra užsidirba iš auklės parinkimo paslaugų, o auklės atlyginimas priklauso nuo jos išsilavinimo, patirties, kalbų mokėjimo, vairuotojo pažymėjimo ir automobilio turėjimo, taip pat prie brangiausių priskiriamos naujagimių auklės – jos turi turėti ne tik patirties, bet ir ypatingų psichologinių savybių.

Nors daugelis tėvų auklių ieško patys, p. Augustinienė atkreipia dėmesį į kliūtis, su kuriomis jie dažniausiai susiduria.

„Mūsų pagrindinis tikslas – sumažinti riziką, kuri atsiranda pasirinkus netinkamą žmogų vaikui prižiūrėti. Vykdome griežtą atranką – lieka nuo 10–20% besikreipiančių kandidačių. Skaičiuojame, kad, naudodami klinikinius testus ir visą metodiką, netinkamo žmogaus riziką sumažiname iki 5%, t. y. tik penkios kandidatės iš šimto gali būti kitokios, nei rodė testai“, – pavyzdį pateikia auklių agentūros vadovė.

Auklės, pasirinkusios dirbti per agentūrą, taip pat gali stabiliau jaustis, nes užtikrinamas darbo tęstinumas ir patikimi klientai. Į agentūras dažniausiai kreipiasi aukštas pajamas uždirbančios šeimos, nes paslauga nepigi. Jei klientas negerbia auklės, nevykdo sutartų sąlygų, auklė turi teisę kreiptis į agentūrą ir pakeisti šeimą, kurioje dirba.

Alternatyva – darželis

Tėvai vaikus patiki ne tik auklėms, bet ir vaikų darželiams. Asta Kraujelienė, vadovaujanti privačiam vaikų darželiui „Vaikystės takas“, vardija jo pranašumus.

„Darželyje vaikas yra tarp bendraamžių, mažoje bendruomenėje, kurioje gali mokytis įvairių socialinių įgūdžių. Jis išmoksta dalykų, apie kuriuos sunku sužinoti būnant namuose, tik tarp suaugusiųjų. Skatinamas vaiko savarankiškumas, jis turi pats apsirengti, susirasti savo daiktus, o bendraamžiai motyvuoja tai daryti. Neretai auklėms pritrūksta kantrybės, todėl viską padaro už vaiką, o darželyje to vengiama, skatinamas vaiko iniciatyvumas“, – aiškina vaikų darželio savininkė.

Ji sutinka, kad, vaikas būdamas su aukle, mažiau serga, tačiau tai nėra tik į gera.

„Vaikas, prižiūrimas auklės, mažiau susiduria su įvairiomis ligomis ir virusais, tačiau nesiformuoja jo imunitetas. Tokia liga kaip peršalimas tolesniame gyvenime yra neišvengiama“, – teigia p. Kraujelienė.

Vis dėlto kai kurios auklės tvirtina, kad darželių konkurencijos nejaučia, nes jų paslaugos dažniausiai reikalingos vaikams iki 3 metų, kurių tėvai nenori leisti į darželį. Taip pat dirba vakarais ir savaitgaliais, kai darželiai neveikia.

FOTOGALERIJA Privatus sostinės vaikų darželis „Kindermusik“ (21 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Palink, UAB632.49911.3877.398
Sanitex, UAB480.50815.8031.147
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
Eurovaistinė, UAB206.2667221.539
ACC Distribution, UAB180.158288130
Kesko Senukai Lithuania, UAB351.69320.3483.767
EVD, UAB176.3937.132125
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau