Tyrimas: turizmas sukuria dukart daugiau darbo vietų nei finansų sektorius

Publikuota: 2017-07-01
WTTC prognozuoja, kad pasaulinis turizmas per ateinantį dešimtmetį kasmet augs ne mažiau kaip 4%. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
WTTC prognozuoja, kad pasaulinis turizmas per ateinantį dešimtmetį kasmet augs ne mažiau kaip 4%. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Turizmo sektorius sukuria dvigubai daugiau darbo vietų nei finansų sektorius ir penkis kartus daugiau nei chemijos pramonė, savo ataskaitoje skelbia Pasaulio kelionių ir turizmo taryba (World Travel & Tourism Council, WTTC).

WTTC ekspertai palygino turizmo ir kitų pagrindinių ekonomikos sektorių indėlį į 27 šalių ir šešių pasaulio regionų BVP.

Tyrimo duomenimis, 2016 m. tiesiogiai kelionių ir turizmo sektoriuje buvo 108,7 milijonų darbo vietų, o skaičiuojant susijusius sektorius ir sritis, dar daugiau – 292 mln. Pasak WTTC, turizmo sektoriuje dirba daugiau žmonių, negu gamybos ir kasybos pramonėje, bankuose, automobilių ir chemijos pramonėje ar finansinių paslaugų sektoriuje.

Anot ataskaitos, turizmo sektoriaus indėlis kuriant darbo vietas daug didesnis nei finansinių paslaugų sektoriaus. Nors finansų sektorius tiesiogiai sukuria 19,4% pasaulio BVP, o turizmo industrija – tik 10,2%, darbo vietų visame pasaulyje turizmas sukuria dvigubai daugiau. Daugiau nei turizmas darbo vietų užtikrina tik trys sektoriai: statybų, prekybos ir žemės ūkis.

WTTC prognozuoja, kad pasaulinis turizmas per ateinantį dešimtmetį kasmet augs ne mažiau kaip 4%, – daug sparčiau nei visa pasaulio ekonomika, kuriai pranašaujamas 2,7% metinis augimas.

Turizmo indėlis į skirtingų pasaulio regionų ekonomikas skiriasi. WTTC duomenimis, turizmas Afrikoje suteikia 20,7 milijono darbo vietų ir sukuria 166 mlrd. USD BVP. Amerikoje šis indėlis yra dešimt kartų didesnis: 2,2 trilijonų USD ir 42,7 milijonų darbo vietų.

Azijos– Ramiojo vandenyno regionas iš turizmo gauna dar daugiau: 2,3 trilijonų USD. Turizmo sektoriuje Azijos–Ramiojo vandenyno regione 216 m. buvo daugiau nei 159 milijonų darbo vietų.

Europoje turizmo sferoje darbo vietų mažiau – 36 milijonai, tačiau pajamų šis sektorius duoda solidžiai –turizmo indėlis į Europos BVP siekia 2 trilijonus USD .

Artimuosiuose Rytuose rezultatas kuklesnis: 227 milijardų USD BVP ir 5,7 milijono darbo vietų.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Palink, UAB632.49911.3877.398
Sanitex, UAB480.50815.8031.147
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
Eurovaistinė, UAB206.2667221.539
ACC Distribution, UAB180.158288130
Kesko Senukai Lithuania, UAB351.69320.3483.767
EVD, UAB176.3937.132125
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau