TOP50 didžiausių algų Lietuvos turizmo įmonėse

Publikuota: 2017-04-07
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Darbo užmokestis šalies kelionių agentūrose ir kelionių organizavimo įmonėse pernai vidutiniškai augo 8,8%, suskaičiavo statistikai. Algos, prognozuojama, nesustos kilti ir šiemet. Vasarį aukščiausius atlyginimus sektoriuje mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ ir verslo kelionių segmente dirbanti UAB „CWT Lithuania“.

Nuo šių metų kas mėnesį viešai skelbiamos visų Lietuvos bendrovių, kurios turi bent 3 darbuotojus, vidutinės mokamos algos. Duomenys rodo, kad vasarį iš kelionių agentūrų, kelionių ir ekskursijų organizavimu užsiimančių įmonių didžiausią vidutinę algą prieš mokesčius (bruto) mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ – 1.576 Eur. Antroje vietoje – „CWT Lithuania“ – 1.529 Eur, trečias „Alfaturas“ – 1.497 Eur.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::paslaugos_kelioniu_agenturu_mokamas_vidutinis_darbo_uzmokestis

Toliau rikiuojasi UAB „Delta Tours“ su 1.321 Eur alga ir UAB „Traveldeals LT“ – 1.268 Eur.

Šiemet sausį didžiausias algas mokančių įmonių penketuko viršūnėje puikavosi UAB „Delta“ turizmo centras su 2.559 Eur alga, toliau rikiavosi UAB „Vestekspress“ – 2.000 Eur, „Boutique Travel“ – 1.819 Eur, atostogų kelionių banginė AB „Novaturas“ – 1.662 Eur, ir „Estravel Vilnius – 1.558 Eur.

Algos šokteli vasarą

VŽ kalbinti turizmo įmonių vadovai tvirtina, kad skelbiami skaičiai atitinka realiai mokamą algų vidurkį. Visgi atkreipia dėmesį, kad turizmo versle atlygis labai priklauso nuo sezoniškumo, todėl objektyviausiai algas atspindėtų metinis algų vidurkis.

„Mūsų įmonės atlyginimų vidurkis, kaip ir visame turizmo versle, aukščiausias yra vasaros sezono metu – nuo gegužės iki maždaug spalio. Tuo laikotarpiu atostogas planuoja daugiausia Lietuvos gyventojų, todėl padidėja klientų skaičius ir darbuotojai džiaugiasi aukštesniais atlyginimais. O ramiausi mėnesiai – lapkritis, gruodis ir vasaris“, – dėsto Rimvydas Širvinskas-Makalius, „Traveldeals LT“ vadovas.

Linas Aldonis, „Novaturo“ generalinis direktorius, pasakoja, kad visų „Novaturo“ darbuotojų mėnesio atlyginimo kintamoji dalis priklauso nuo įmonės pasiekto finansinio rezultato ir ar jis pasiektas, todėl per metus galimi atlyginimo svyravimai. Taip pat metų pabaigoje įmonėje „įjungiama“ ir metinė motyvacinė finansinio atlygio sistema.

Aukštų algų receptai

Paklausta, kas lėmė, kad įmonėje „Estravel Vilnius“ mokama vidutinė alga vasarį buvo viena aukščiausių rinkoje, jos vadovė Žydrė Gavelienė aiškina, kad didžiausią įmonės atlyginimų dalį sudaro kelionių konsultantų atlyginimai.

„Reikalavimai personalo kompetencijai dirbant tarptautinėje kompanijoje yra daug didesni, natūralu, kad ir atlygis atitinkamai yra didesnis. „Estravel“ turi aiškią, skaidrią finansinę motyvavimo sistemą, ir darbuotojai už pasiektus rezultatus priedus gauna tą patį mėnesį“, – sako ji.

Ponas Širvinskas tvirtina, kad verslas auga, pastaruosius kelerius metus klientų skaičius kasmet didėja, tad įmonė išgali mokėti didesnes algas.

„Tų darbuotojų, kurie aptarnauja klientus, atlygis labai priklauso nuo aptarnautų klientų skaičiaus ir įmonės apyvartos“, – pasakoja jis.

Kas lemia skirtumus

Pašnekovai mini pluoštą veiksnių, lemiančių atlyginimų skirtumus sektoriuje. Tarp jų – įmonės veiklos specifika, darbuotojų skaičius, skirtingų pozicijų su skirtingais atlyginimais darbuotojų skaičius, pagal veiklos pobūdį reikalingos skirtingos kompetencijos.

„Dėl to kiekvienos įmonės atvejis yra skirtingas, priklausomai nuo laikotarpio, vykdomų projektų, nuo išsikeltų įvairių tikslų. Pavyzdžiui, mūsų įmonės praktikoje buvo atvejis, kai darbuotoją, kuris turėjo kompetencijų, kurių mums reikėjo, radome tik Airijoje ir samdėme jį pasiūlę panašų atlyginimą, koks buvo mokamas Airijoje“, – pasakoja „Novaturo“ vadovas.

Pono Širvinsko žiniomis, sektoriaus įmonių algų politika labai skirtinga: kai kurie darbuotojai gauna fiksuotas algas, kai kurių algos priklauso nuo pardavimų. Jei įmonė mažesnė ir daugiausia dirba su klientais, užsukančiais į biurą „iš gatvės“, joje atlyginimai gali būti mažesni ir kintamo dydžio.

„O internetu dirbančios kelionių agentūros klientų srautą gali reguliuoti – jam nuslūgus paskelbti internete daugiau pasiūlymų, pirkti reklamos ir panašiai. Svarbu ir kuriame mieste įsikūrusi agentūra: Vilniuje atlyginimai aukščiausi, nes gyvenimo lygis to reikalauja“, – kalba jis.

2017-ųjų prognozės

Dauguma VŽ kalbintų vadovų sako, kad algos jų įmonėse šiemet kils.

Ponas Širvinskas skaičiuoja, kad pernai „Traveldeals LT“ atlyginimai augo gana smarkiai – mažiausiai 20%. Šuolį lėmė išaugęs klientų skaičius, pakilę pardavimai internetu, buvo didinami atlyginimai ilgamečiams darbuotojams.

„Šiemet, jeigu įmonės rezultatai išliks tokie pat džiuginantys kaip pirmąjį ketvirtį, planuojame 10% didinti algas. Turizmo sektoriuje labai svarbu lojalūs darbuotojai, o jie tokie bus tik tuomet, kai jausis vertinami ir už atliktą darbą gaus sektoriaus mastu aukštą atlygį“, – kalba p. Širvinskas-Makalius.

„Estravel Vilnius“ vadovė teigia, kad pernai algos įmonėje didėjo 7%. Viliamasi, kad rezultatai leis algas didinti ir šiemet.

Kasmet atlyginimų biudžetą teigia didinantis ir „Novaturas“.

Alga – tik dalis paveikslo

Raimondas Ušeckas, didžiausio sektoriaus darbdavio – kelionių agentūrų tinklo „West Express“ – generalinis direktorius, pabrėžia, kad norint tinkamai palyginti vidutines algas įmonėse svarbu vertinti žmonių kvalifikaciją, bendrą darbuotojų skaičių įmonėje, įmonėse taikomas papildomas motyvavimo priemones, organizacinę įmonės kultūrą, darbuotojams suteikiamas tobulėjimo galimybes.

Darbuotojų padėtį gali atspindėti visas šis paketas.

„Mes samdome įvairios specializacijos darbuotojų. Vykdome daug technologijų vystymo ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimo projektų. Nemaža dalis mūsų įmonės personalo dirba regionuose – Lietuvoje turime 21 biurą, išlaikome aukštesnį nei vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje. Nors įmonėje daug ilgamečių darbuotojų, samdome ir studijuojančių arba ką tik studijas baigusių darbuotojų, kuriems sudarome lankstų darbo grafiką, kad jie galėtų dirbti ne visą darbo dieną“, – vardija p. Ušeckas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
„Ecoservice“ įgijo „Marijampolės švaros“ kontrolę

Atliekų tvarkymo bendrovė „Ecoservice“ įsigijo 66,31% komunalinių paslaugų, antrinių žaliavų bei aplinkos...

„Workland“ planuoja tolesnę plėtrą Vilniuje, investuos 1,5 mln. Eur

Estijos biurų nuomos paslaugų bendrovė „Workland Group“ šį rudenį atidarys jau antrą savo centrą Vilniuje, o...

Statyba ir NT
2018.07.18
TOP 1000: pirmuoju smuiku grojo prekyba ir pramonė Premium 4

„Verslo žinių“ kasmet sudaromo didžiausio Lietuvos bendrovių TOP 1000 viršūnėje – didmeninės ir mažmeninės...

Pramonė
2018.07.18
„Nordea“ padalinį senamiestyje keičia bendradarbystės erdvė, restoranas ir parduotuvė 1

Vilniaus senamiestyje, Didžiosios ir Savičiaus gatvių sankirtoje, kuriasi bendradarbystės erdvė „Workland“,...

Statyba ir NT
2018.07.17
Kauniečiai dėl krematoriumo neapsisprendė 3

Savaitę trukusi apklausa dėl galimybės Kauno miesto teritorijoje statyti krematoriumą apčiuopiamų rezultatų...

Laisvalaikis
2018.07.16
Eurokomisija liepė „Airbnb“ teikti vartotojams tikrąsias kainas 6

Apgyvendinimo paslaugų įsigijimo tarpininkavimo paslaugas teikianti interneto platforma „Airbnb“ privalo...

Verslo aplinka
2018.07.16
Atnaujinta Vilniaus „Akropolio“ Ledo arena

Vilniaus „Akropolyje“ atnaujinta 1.200 kv.m. dydžio Ledo arena. Užliejus naują ledą, permontavus bortus ir...

Ant prekystalio – dvi pelningai veikiančios Tauragės įmonės 8

Savivaldybei priklausančių UAB „Dunokai“ (56,14%) ir Tauragės butų ūkio (100%) akcijos, kurių bendra pradinė...

Rinkos
2018.07.16
„Novaturas“ birželį pardavimus didino 26%

Birželį kelionių organizatoriaus pardavimai siekė  21,7 mln. Eur ir buvo 26% didesni nei 2017 m. birželio...

Rinkos
2018.07.16
Paštomatų pavyzdį pritaiko drabužių valymo versle 1

UAB „Valykla.lt“ plečia drabužių valymo spintų verslo centruose tinklą. Šiuo metu veikia 6, tariamasi dėl...

Futbolo įtaka: daugiau uždirbo lažybų punktai, prekybininkai ir kavinės 2

Sekmadienį pasibaigiantis pasaulio futbolo čempionatas į šalies lažybų punktus pritraukė rekordinį skaičių...

Dainų šventės organizatoriai rengia pretenziją maitinimo tiekėjams 1

Dainų šventės organizatoriai dėl nekokybiško maitinimo Dainų šventės metu rengia tiekėjams pretenziją.

Jaunasis Metų CEO Artūras Salda: kaip sukurti „sanatoriją 2.0“ Premium 14

Druskininkų ir Birštono „Eglės“ sanatorijų vadovas Artūras Salda „Verslo žinių“ ir „Luminor“ banko...

Verslo klasė
2018.07.14
Estijos „Baltic Ticket Holdings“ leista valdyti „Bilietai LT“

Estijos bilietų platinimo bendrovė „Baltic Ticket Holdings“ gali valdyti prieš pusantrų metų įsigytą...

PSDF lėšomis bus kompensuojama iki 100% priemokos už vaistus

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus kompensuojama didesnė nei iki šiol dalis pacientų...

Restorano namie įkūrėjos bandymas atidaryti dar ir barą miestelyje nepasiteisino Premium

Namų restoranas „Kacės virtuvėlė“ sulaukia tiek svečių, kad visų negali priimti, tačiau kitas Jurgitos...

Viešųjų pirkimų grimasos: konkursas – tarptautinis, kalba – tik lietuvių Premium 5

Ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) atplėšti vokai su pasiūlymais, kuriuos pateikė asmens...

Technologijos
2018.07.13
Restoranai gręžiasi į pusryčiautojus – pajamos iš pusryčių išaugo dvigubai Premium 5

Lietuvoje daugėja pusryčiaujančiųjų ne namie, teigia restoranų ir kavinių valdytojai. Pusryčių segmentas...

Popiežiaus Pranciškaus vizito biudžetą kol kas gaubia miglos 5

Artėjantis popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje, be dvasingosios, turi ir kasdienę pragmatinę pusę – tai...

Laisvalaikis
2018.07.11
Paskelbtos 2020, 2021 ir 2022 metų Lietuvos kultūros sostinės

Paskelbta, jog 2020 m. Lietuvos kultūros sostine taps Trakų rajono, 2021 m. – Neringos, 2022 m. – Alytaus...

Laisvalaikis
2018.07.11

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau