TOP50 didžiausių algų Lietuvos turizmo įmonėse

Publikuota: 2017-04-07
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Darbo užmokestis šalies kelionių agentūrose ir kelionių organizavimo įmonėse pernai vidutiniškai augo 8,8%, suskaičiavo statistikai. Algos, prognozuojama, nesustos kilti ir šiemet. Vasarį aukščiausius atlyginimus sektoriuje mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ ir verslo kelionių segmente dirbanti UAB „CWT Lithuania“.

Nuo šių metų kas mėnesį viešai skelbiamos visų Lietuvos bendrovių, kurios turi bent 3 darbuotojus, vidutinės mokamos algos. Duomenys rodo, kad vasarį iš kelionių agentūrų, kelionių ir ekskursijų organizavimu užsiimančių įmonių didžiausią vidutinę algą prieš mokesčius (bruto) mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ – 1.576 Eur. Antroje vietoje – „CWT Lithuania“ – 1.529 Eur, trečias „Alfaturas“ – 1.497 Eur.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::paslaugos_kelioniu_agenturu_mokamas_vidutinis_darbo_uzmokestis

Toliau rikiuojasi UAB „Delta Tours“ su 1.321 Eur alga ir UAB „Traveldeals LT“ – 1.268 Eur.

Šiemet sausį didžiausias algas mokančių įmonių penketuko viršūnėje puikavosi UAB „Delta“ turizmo centras su 2.559 Eur alga, toliau rikiavosi UAB „Vestekspress“ – 2.000 Eur, „Boutique Travel“ – 1.819 Eur, atostogų kelionių banginė AB „Novaturas“ – 1.662 Eur, ir „Estravel Vilnius – 1.558 Eur.

Algos šokteli vasarą

VŽ kalbinti turizmo įmonių vadovai tvirtina, kad skelbiami skaičiai atitinka realiai mokamą algų vidurkį. Visgi atkreipia dėmesį, kad turizmo versle atlygis labai priklauso nuo sezoniškumo, todėl objektyviausiai algas atspindėtų metinis algų vidurkis.

„Mūsų įmonės atlyginimų vidurkis, kaip ir visame turizmo versle, aukščiausias yra vasaros sezono metu – nuo gegužės iki maždaug spalio. Tuo laikotarpiu atostogas planuoja daugiausia Lietuvos gyventojų, todėl padidėja klientų skaičius ir darbuotojai džiaugiasi aukštesniais atlyginimais. O ramiausi mėnesiai – lapkritis, gruodis ir vasaris“, – dėsto Rimvydas Širvinskas-Makalius, „Traveldeals LT“ vadovas.

Linas Aldonis, „Novaturo“ generalinis direktorius, pasakoja, kad visų „Novaturo“ darbuotojų mėnesio atlyginimo kintamoji dalis priklauso nuo įmonės pasiekto finansinio rezultato ir ar jis pasiektas, todėl per metus galimi atlyginimo svyravimai. Taip pat metų pabaigoje įmonėje „įjungiama“ ir metinė motyvacinė finansinio atlygio sistema.

Aukštų algų receptai

Paklausta, kas lėmė, kad įmonėje „Estravel Vilnius“ mokama vidutinė alga vasarį buvo viena aukščiausių rinkoje, jos vadovė Žydrė Gavelienė aiškina, kad didžiausią įmonės atlyginimų dalį sudaro kelionių konsultantų atlyginimai.

„Reikalavimai personalo kompetencijai dirbant tarptautinėje kompanijoje yra daug didesni, natūralu, kad ir atlygis atitinkamai yra didesnis. „Estravel“ turi aiškią, skaidrią finansinę motyvavimo sistemą, ir darbuotojai už pasiektus rezultatus priedus gauna tą patį mėnesį“, – sako ji.

Ponas Širvinskas tvirtina, kad verslas auga, pastaruosius kelerius metus klientų skaičius kasmet didėja, tad įmonė išgali mokėti didesnes algas.

„Tų darbuotojų, kurie aptarnauja klientus, atlygis labai priklauso nuo aptarnautų klientų skaičiaus ir įmonės apyvartos“, – pasakoja jis.

Kas lemia skirtumus

Pašnekovai mini pluoštą veiksnių, lemiančių atlyginimų skirtumus sektoriuje. Tarp jų – įmonės veiklos specifika, darbuotojų skaičius, skirtingų pozicijų su skirtingais atlyginimais darbuotojų skaičius, pagal veiklos pobūdį reikalingos skirtingos kompetencijos.

„Dėl to kiekvienos įmonės atvejis yra skirtingas, priklausomai nuo laikotarpio, vykdomų projektų, nuo išsikeltų įvairių tikslų. Pavyzdžiui, mūsų įmonės praktikoje buvo atvejis, kai darbuotoją, kuris turėjo kompetencijų, kurių mums reikėjo, radome tik Airijoje ir samdėme jį pasiūlę panašų atlyginimą, koks buvo mokamas Airijoje“, – pasakoja „Novaturo“ vadovas.

Pono Širvinsko žiniomis, sektoriaus įmonių algų politika labai skirtinga: kai kurie darbuotojai gauna fiksuotas algas, kai kurių algos priklauso nuo pardavimų. Jei įmonė mažesnė ir daugiausia dirba su klientais, užsukančiais į biurą „iš gatvės“, joje atlyginimai gali būti mažesni ir kintamo dydžio.

„O internetu dirbančios kelionių agentūros klientų srautą gali reguliuoti – jam nuslūgus paskelbti internete daugiau pasiūlymų, pirkti reklamos ir panašiai. Svarbu ir kuriame mieste įsikūrusi agentūra: Vilniuje atlyginimai aukščiausi, nes gyvenimo lygis to reikalauja“, – kalba jis.

2017-ųjų prognozės

Dauguma VŽ kalbintų vadovų sako, kad algos jų įmonėse šiemet kils.

Ponas Širvinskas skaičiuoja, kad pernai „Traveldeals LT“ atlyginimai augo gana smarkiai – mažiausiai 20%. Šuolį lėmė išaugęs klientų skaičius, pakilę pardavimai internetu, buvo didinami atlyginimai ilgamečiams darbuotojams.

„Šiemet, jeigu įmonės rezultatai išliks tokie pat džiuginantys kaip pirmąjį ketvirtį, planuojame 10% didinti algas. Turizmo sektoriuje labai svarbu lojalūs darbuotojai, o jie tokie bus tik tuomet, kai jausis vertinami ir už atliktą darbą gaus sektoriaus mastu aukštą atlygį“, – kalba p. Širvinskas-Makalius.

„Estravel Vilnius“ vadovė teigia, kad pernai algos įmonėje didėjo 7%. Viliamasi, kad rezultatai leis algas didinti ir šiemet.

Kasmet atlyginimų biudžetą teigia didinantis ir „Novaturas“.

Alga – tik dalis paveikslo

Raimondas Ušeckas, didžiausio sektoriaus darbdavio – kelionių agentūrų tinklo „West Express“ – generalinis direktorius, pabrėžia, kad norint tinkamai palyginti vidutines algas įmonėse svarbu vertinti žmonių kvalifikaciją, bendrą darbuotojų skaičių įmonėje, įmonėse taikomas papildomas motyvavimo priemones, organizacinę įmonės kultūrą, darbuotojams suteikiamas tobulėjimo galimybes.

Darbuotojų padėtį gali atspindėti visas šis paketas.

„Mes samdome įvairios specializacijos darbuotojų. Vykdome daug technologijų vystymo ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimo projektų. Nemaža dalis mūsų įmonės personalo dirba regionuose – Lietuvoje turime 21 biurą, išlaikome aukštesnį nei vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje. Nors įmonėje daug ilgamečių darbuotojų, samdome ir studijuojančių arba ką tik studijas baigusių darbuotojų, kuriems sudarome lankstų darbo grafiką, kad jie galėtų dirbti ne visą darbo dieną“, – vardija p. Ušeckas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kūrę verslą netaupydami laiko, sutaupė pinigų

Imtis nuosavo verslo ar pomėgį paversti pragyvenimo šaltiniu dažnai atgraso pinigų stoka. Jei yra santaupų,...

Vilnius sulaukė milijonojo turisto, iš viso šiemet tikimasi 1,2 mln. svečių 2

Ketvirtadienį Vilniuje buvo iškilmingai sutiktas šių metų milijonasis turistas. Jo sulaukta dviejomis...

„Wizz Air“ rezultatas Lietuvoje: 15% augimas ir penkiamilijoninis keleivis

Žemų sąnaudų oro linijų bendrovė „Wizz Air“ skelbia per vienuolika mėnesių į Lietuvą ir iš jos iš viso...

Transportas
2017.12.14
Kompromisas dėl GPAIS: valdžia prabilo pereinamąjį laikotarpį Premium 2

25.000 Lietuvos įmonių su didėjančiu nerimu laukia sausio 1 d., kai Lietuvoje startuos Vieninga gaminių,...

Verslui nesiskolino, nes kompiuterį ir automobilį turėjo Premium

Mažame mieste gali siūlyti paslaugas, kurių didmiesčiai perpildyti, o jei kuo daugiau jų sutelksi vienose...

Vilniuje – naujas pašto klientų aptarnavimo centras už 100.000 Eur 2

AB Lietuvos paštas tęsia gausiausiai klientų lankomų paštų modernizavimą. Trečiadienį sostinės Jeruzalės...

Kauno LEZ – naujas investuotojas Premium

Kauno UAB „Chemsys“, didmena prekiaujanti technologiniais produktais, skirtais vandens kokybei gerinti, Kauno...

„Kempinski“ savininkas imasi viešbučio projekto prie IKEA 7

Vilniuje, šalia oro uosto bei IKEA parduotuvės, planuojamame „VNO verslo ir prekybos parke“ iškils ir verslo...

Statyba ir NT
2017.12.13
Vėl laidoja dar negimusį kelionių garantinį fondą Premium 1

Planai nuo kiekvienos parduotos kelionės rinkti 1% į specialų kelionių garantinį fondą vėl keliauja į stalčių...

Veiklą Lietuvoje pradėjo farmacijos milžinės logistikos įmonė

Pasaulinės farmacijos kompanijai „Amerisource Bergen“ priklausanti logistikos grupė „World Courier“ pradėjo...

Transportas
2017.12.12
„Outokumpu“ paslaugų centrą Vilniuje plečia 57% 8

2016-ųjų viduryje paslaugų centrą Vilniuje atvėrusi nerūdijančio plieno milžinė „Outokumpu“ pasiekė...

Pramonė
2017.12.12
Gavo leidimą statyti „DoubleTree by Hilton“ viešbutį, darbus pradės pavasarį 12

„Vičiūnų grupė“ praneša gavusi statybos leidimą Vilniuje statyti „DoubleTree by Hilton“ viešbutį. Darbus...

Statyba ir NT
2017.12.12
Grįžtantys rusų turistai kelia ūpą viešbučiams ir kurortams Premium 4

Po poros metų nuosmukio šiemet Lietuvoje vėl ėmė gausėti turistų iš Rusijos. Vilniaus viešbučiai per šias...

Kainos viešbučiuose ir restoranuose kilo 7,2%

Viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugų kainos, skaičiuojant pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI),...

Infliacija pagal SVKI lapkritį stabtelėjo

Šių metų lapkričio metinė infliacija pagal SVKI stabtelėjo augusi – išlaikė tokį patį lygį kaip ir spalį.

Birštone – tarptautinis viešbučių gigantas 5

Birštono kurorto viešbutis „Royal SPA Residence“ tampa tarptautinio tinklo „AccorHotels“ dalimi.

Rinkodara
2017.12.11
Advokatų kontoros naujovė – ekspertai, kurie nėra teisininkai Premium 2

Teisinė praktika „CEE Attorneys“, vienijanti advokatų kontoras aštuoniose šalyse, Lietuvoje įvedė naują...

Per šventes šalies kurortai laukia svečių antplūdžio 1

Pastaraisiais metais vis labiau prigyjanti tradicija Naujuosius sutikti šalies kurortuose nesikeičia ir...

Kodėl viename mieste prie naktinio klubo tįsta eilės, o kitame jį teko uždaryti 9

Jei prie klubo kurį laiką rikiuojasi lankytojų eilės, dar nėra jokių garantijų, kad taip bus ir ateityje.

Teigiamas šalutinis „Brexit“ efektas Londone  1

„Brexit“ turbulencijų nulemtas svaro kritimas sukėlė ir malonų šalutinį poveikį. Europos Sąjungos (ES)...

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau