TOP50 didžiausių algų Lietuvos turizmo įmonėse

Publikuota: 2017-04-07
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Raimondas Ušeckas, UAB „West Express“ generalinis direktorius: „Turizmo rinka Lietuvoje auga, tad agentūros turės investuoti į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą, o, jai kylant, didės ir įmonių darbo užmokesčio fondai.“ Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Darbo užmokestis šalies kelionių agentūrose ir kelionių organizavimo įmonėse pernai vidutiniškai augo 8,8%, suskaičiavo statistikai. Algos, prognozuojama, nesustos kilti ir šiemet. Vasarį aukščiausius atlyginimus sektoriuje mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ ir verslo kelionių segmente dirbanti UAB „CWT Lithuania“.

Nuo šių metų kas mėnesį viešai skelbiamos visų Lietuvos bendrovių, kurios turi bent 3 darbuotojus, vidutinės mokamos algos. Duomenys rodo, kad vasarį iš kelionių agentūrų, kelionių ir ekskursijų organizavimu užsiimančių įmonių didžiausią vidutinę algą prieš mokesčius (bruto) mokėjo UAB „Estravel Vilnius“ – 1.576 Eur. Antroje vietoje – „CWT Lithuania“ – 1.529 Eur, trečias „Alfaturas“ – 1.497 Eur.

Tęsinys po grafiku

infogr.am::paslaugos_kelioniu_agenturu_mokamas_vidutinis_darbo_uzmokestis

Toliau rikiuojasi UAB „Delta Tours“ su 1.321 Eur alga ir UAB „Traveldeals LT“ – 1.268 Eur.

Šiemet sausį didžiausias algas mokančių įmonių penketuko viršūnėje puikavosi UAB „Delta“ turizmo centras su 2.559 Eur alga, toliau rikiavosi UAB „Vestekspress“ – 2.000 Eur, „Boutique Travel“ – 1.819 Eur, atostogų kelionių banginė AB „Novaturas“ – 1.662 Eur, ir „Estravel Vilnius – 1.558 Eur.

Algos šokteli vasarą

VŽ kalbinti turizmo įmonių vadovai tvirtina, kad skelbiami skaičiai atitinka realiai mokamą algų vidurkį. Visgi atkreipia dėmesį, kad turizmo versle atlygis labai priklauso nuo sezoniškumo, todėl objektyviausiai algas atspindėtų metinis algų vidurkis.

„Mūsų įmonės atlyginimų vidurkis, kaip ir visame turizmo versle, aukščiausias yra vasaros sezono metu – nuo gegužės iki maždaug spalio. Tuo laikotarpiu atostogas planuoja daugiausia Lietuvos gyventojų, todėl padidėja klientų skaičius ir darbuotojai džiaugiasi aukštesniais atlyginimais. O ramiausi mėnesiai – lapkritis, gruodis ir vasaris“, – dėsto Rimvydas Širvinskas-Makalius, „Traveldeals LT“ vadovas.

Linas Aldonis, „Novaturo“ generalinis direktorius, pasakoja, kad visų „Novaturo“ darbuotojų mėnesio atlyginimo kintamoji dalis priklauso nuo įmonės pasiekto finansinio rezultato ir ar jis pasiektas, todėl per metus galimi atlyginimo svyravimai. Taip pat metų pabaigoje įmonėje „įjungiama“ ir metinė motyvacinė finansinio atlygio sistema.

Aukštų algų receptai

Paklausta, kas lėmė, kad įmonėje „Estravel Vilnius“ mokama vidutinė alga vasarį buvo viena aukščiausių rinkoje, jos vadovė Žydrė Gavelienė aiškina, kad didžiausią įmonės atlyginimų dalį sudaro kelionių konsultantų atlyginimai.

„Reikalavimai personalo kompetencijai dirbant tarptautinėje kompanijoje yra daug didesni, natūralu, kad ir atlygis atitinkamai yra didesnis. „Estravel“ turi aiškią, skaidrią finansinę motyvavimo sistemą, ir darbuotojai už pasiektus rezultatus priedus gauna tą patį mėnesį“, – sako ji.

Ponas Širvinskas tvirtina, kad verslas auga, pastaruosius kelerius metus klientų skaičius kasmet didėja, tad įmonė išgali mokėti didesnes algas.

„Tų darbuotojų, kurie aptarnauja klientus, atlygis labai priklauso nuo aptarnautų klientų skaičiaus ir įmonės apyvartos“, – pasakoja jis.

Kas lemia skirtumus

Pašnekovai mini pluoštą veiksnių, lemiančių atlyginimų skirtumus sektoriuje. Tarp jų – įmonės veiklos specifika, darbuotojų skaičius, skirtingų pozicijų su skirtingais atlyginimais darbuotojų skaičius, pagal veiklos pobūdį reikalingos skirtingos kompetencijos.

„Dėl to kiekvienos įmonės atvejis yra skirtingas, priklausomai nuo laikotarpio, vykdomų projektų, nuo išsikeltų įvairių tikslų. Pavyzdžiui, mūsų įmonės praktikoje buvo atvejis, kai darbuotoją, kuris turėjo kompetencijų, kurių mums reikėjo, radome tik Airijoje ir samdėme jį pasiūlę panašų atlyginimą, koks buvo mokamas Airijoje“, – pasakoja „Novaturo“ vadovas.

Pono Širvinsko žiniomis, sektoriaus įmonių algų politika labai skirtinga: kai kurie darbuotojai gauna fiksuotas algas, kai kurių algos priklauso nuo pardavimų. Jei įmonė mažesnė ir daugiausia dirba su klientais, užsukančiais į biurą „iš gatvės“, joje atlyginimai gali būti mažesni ir kintamo dydžio.

„O internetu dirbančios kelionių agentūros klientų srautą gali reguliuoti – jam nuslūgus paskelbti internete daugiau pasiūlymų, pirkti reklamos ir panašiai. Svarbu ir kuriame mieste įsikūrusi agentūra: Vilniuje atlyginimai aukščiausi, nes gyvenimo lygis to reikalauja“, – kalba jis.

2017-ųjų prognozės

Dauguma VŽ kalbintų vadovų sako, kad algos jų įmonėse šiemet kils.

Ponas Širvinskas skaičiuoja, kad pernai „Traveldeals LT“ atlyginimai augo gana smarkiai – mažiausiai 20%. Šuolį lėmė išaugęs klientų skaičius, pakilę pardavimai internetu, buvo didinami atlyginimai ilgamečiams darbuotojams.

„Šiemet, jeigu įmonės rezultatai išliks tokie pat džiuginantys kaip pirmąjį ketvirtį, planuojame 10% didinti algas. Turizmo sektoriuje labai svarbu lojalūs darbuotojai, o jie tokie bus tik tuomet, kai jausis vertinami ir už atliktą darbą gaus sektoriaus mastu aukštą atlygį“, – kalba p. Širvinskas-Makalius.

„Estravel Vilnius“ vadovė teigia, kad pernai algos įmonėje didėjo 7%. Viliamasi, kad rezultatai leis algas didinti ir šiemet.

Kasmet atlyginimų biudžetą teigia didinantis ir „Novaturas“.

Alga – tik dalis paveikslo

Raimondas Ušeckas, didžiausio sektoriaus darbdavio – kelionių agentūrų tinklo „West Express“ – generalinis direktorius, pabrėžia, kad norint tinkamai palyginti vidutines algas įmonėse svarbu vertinti žmonių kvalifikaciją, bendrą darbuotojų skaičių įmonėje, įmonėse taikomas papildomas motyvavimo priemones, organizacinę įmonės kultūrą, darbuotojams suteikiamas tobulėjimo galimybes.

Darbuotojų padėtį gali atspindėti visas šis paketas.

„Mes samdome įvairios specializacijos darbuotojų. Vykdome daug technologijų vystymo ir darbuotojų kvalifikacijos kėlimo projektų. Nemaža dalis mūsų įmonės personalo dirba regionuose – Lietuvoje turime 21 biurą, išlaikome aukštesnį nei vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje. Nors įmonėje daug ilgamečių darbuotojų, samdome ir studijuojančių arba ką tik studijas baigusių darbuotojų, kuriems sudarome lankstų darbo grafiką, kad jie galėtų dirbti ne visą darbo dieną“, – vardija p. Ušeckas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Kokiomis naujomis paslaugomis vilios turistus į Druskininkus 1

Populiariausias Lietuvos kurortas Druskininkai 2018 m. planuoja sulaukti ne mažiau svečių nei 2017- aisais.

Profesorė Hilary H. Guise: valdžia nesupranta, kad demokratijos pagrindas yra laisvė 2

Sakoma, kad vynas yra vienintelis meno kūrinys, kurį galima išgerti. Kitų rūšių meno „paragauti“ galime...

Laisvalaikis
2018.03.17
Gintaro kelias šį savaitgalį eina per Vilnių 1

Vilniaus parodų ir konferencijų centre „Litexpo“ iki kovo 17 d. vakaro veikia XV tarptautinė specializuota...

Laisvalaikis
2018.03.16
Pristato 45 mln. Eur vertės Šv. Jokūbo ligoninės viziją Premium 62

Kilus pasipiktinimui vienų metų senumo vizualizacija, investicinių fondų valdytoja „Lords LB Asset...

Statyba ir NT
2018.03.16
Vadovauti Turizmo rūmams grįžta Žydrė Gavelienė 1

Lietuvos turizmo rūmų (LTR) prezidente išrinkta Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė...

Artėjant turistiniam sezonui Vilniuje vėl trūksta viešbučių Premium 3

Šį pavasarį ir vasarą sostinėje turėtų būti atidaryti bent trys nauji viešbučiai, tačiau turistus į Lietuvą...

„Švaros brolių“ plovyklų plėtra šiemet bus santūresnė

Keletą naujų automobilių plovyklų pernai atidariusi UAB „Švaros broliai“ skelbia 2017 m. nuplovusi dvigubai...

Ne vietinių įkurtam restoranui prognozavo 3 mėnesius – auga 3-ius metus Premium

Restoranas „Food Lab“ Utenoje vietinių prognozėmis turėjo gyvuoti tris mėnesius. Vis dėlto trečiaisiais...

„Radisson“ atidarys 6-ąjį viešbutį Lietuvoje – prie IKEA 1

Sostinėje planuojamame „VNO verslo ir prekybos parke“ iškilsiančio viešbučio operatore pasirinkta...

Statyba ir NT
2018.03.15
Vydūno gimimo metinėms – sidabro moneta ir pašto ženklas

Kovo 22-ąją, filosofo, Mažosios Lietuvos veikėjo Vilhelmo Storostos-Vydūno (1868–1953) gimimo dieną, Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.03.14
18-metis – jau sėkmingas verslininkas: restoraną Taujėnų dvare įkūrė per porą savaičių Premium

Į Ukmergės rajone esančius Taujėnus svečiai atvyksta pasidairyti po dvarą, pavaikščioti po jo parką,...

Taikos sutartis dėl „Metrail“ gali tapti realybe – susitarta dėl esminių sąlygų 3

Beveik 2.000 įmonių žiebiasi viltis išvengti milijoninių baudų už nesutvarkytas atliekas. Gamintojai ir...

Naujas pasiūlymas, kaip išspręsti „Metrail“ problemą Premium 1

Gamintojai ir importuotojai pateikė Aplinkos ministerijai naują pasiūlymą, kaip išspręsti UAB „Metrail“...

Pradedami metų teisininko rinkimai: kviečiame dalyvauti

„Verslo žinios“ ir „Infolex“ drauge su Bendrovių ir institucijų teisininkų asociacija (B.I.T.A.) bei advokatų...

Druskininkai mina stabdžius: rinka svarsto, kas nutiko Premium 14

Populiariausias Lietuvos kurortas Druskininkai tradiciškai fiksuodavo gražų turistų skaičiaus prieaugį.

Kambarys, kuriame yra meno, knygų ir vyno

1997-aisiais Vilniuje įkurta Užupio respublika kartais pavadinama lietuviškuoju Monmartru ar Vilniaus...

Laisvalaikis
2018.03.11
Didžiausios sausio algos privačiose gydymo įstaigose 2

VŽ surikiavo privačias gydymo įstaigas pagal šiemet sausio mėnesį mokėtą vidutinį mėnesio atlyginimą.

Nuolatinių nuolaidų kariams nereklamuoja: užtenka pažymėjimo 2

Į Jonavos užkandinės „MIO John“ atsisakymą aptarnauti Lietuvos kariuomenės karininkus, verslas iškart...

Kauno oro uoste – modernus orlaivių nuledinimo automobilis 1

UAB „Litcargus“ įsigijo naują orlaivių nuledinimo automobilį su naujos kartos nuledinimo įranga. Šis...

Kauno „Callcredit“ perima funkcijas iš pagrindinės kompanijos JK Premium

Lidse, JK veikiančios įmonės „Call­credit“ antrinė įmonė, dirbanti kaip jos paslaugų centras Kaune, planuoja...

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau