Latvijoje jungiasi advokatų kontoros „Ellex“ ir „Glimstedt“

Publikuota: 2017-01-10
„Glimstedt“ partneriai Latvijoje nusprendė nebetęsti veiklos kaip savarankiška advokatų kontora ir prisijungė prie „Klavins Ellex“.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
„Glimstedt“ partneriai Latvijoje nusprendė nebetęsti veiklos kaip savarankiška advokatų kontora ir prisijungė prie „Klavins Ellex“. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Apie susijungimą paskelbė Latvijos advokatų kontoros „Klavins Ellex“ ir„Glimstedt &Partners“. Iš šių kontorų personalo bus suformuota viena kontora, veiksianti su „Klavins Ellex“ pavadinimu. Gi „Glimstedt“ Latvijoje išvis nebelieka. Ar ieškos naujo partnerio Latvijoje, „Glimstedt“ neatskleidžia.

Susijungimas numatomas vasario 1 d.

„Ellex“ skelbia šiuo žingsniu siekianti sutvirtinti savo pirmaujančias pozicijas Baltijos šalių teisinių paslaugų rinkoje.

Po susijungimo advokatų kontoroje „Klavins Ellex“ iš viso dirbs 60 darbuotojų (47 teisininkai ir 13 administracijos darbuotojų). Iki susijungimo “Klavins Ellex” turėjo 32 teisininkus, “Glimstedt “ 15.

Taigi „Ellex“ raumenys Latvijoje nuo vasario 1 d. padidės. Tuo tarpu „Glimstedt“ kontoros Latvijoje išvis nelieka.

Ką darys, neatskleidžia

Egidijus Bernotas, advokatų kontoros „Glimstedt“ vadovaujantis partneris, nedetalizuoja, kodėl „Glimstedt“ partneriai Latvijoje nusprendė jungtis su „Ellex“.

„Partneriams Latvijoje, apsisprendusiems nebetęsti veiklos kaip savarankiška kontora, linkime sėkmės ateities darbuose. Klientams Latvijoje teisines paslaugas nuo šiol teiksime tiesiogiai arba bendradarbiaudami su partneriais, kurie atitiks aukščiausius „Glimstedt“ kokybės standartus“, – sako p. Bernotas.

Didžiosios verslo advokatų kontoros paprastai stengiasi turėti padalinius visose trijose Baltijos šalyse, mat to pageidauja klientai, kuriems patogu visose šalyse dirbti su ta pačia kontora.

„Glimstedt“ nekomentuoja, ar Latvijoje ieškos naujo partnerio.

Advokatų kontoroje „Glimstedt“ Švedijoje, Lietuvoje ir Estijoje šiuo metu dirba daugiau nei 250 advokatų bei teisininkų.

Gaudys sinergijos naudą

Živilė Genytė-Babilė, advokatų kontorų grupės „Ellex“ Verslo vystymo vadovė Baltijos šalims, aiškina, kad pagrindinis susijungimo Latvijoje tikslas – kurti daugiau pridėtinės vertės klientams.

„Dviejų viena kitą papildančių komandų Latvijoje sujungimas į vieną leis efektyviau valdyti sudėtingus ir didelės apimties projektus. O ekspertinių žinių ir resursų sinergijos naudą labiausiai pajus advokatų kontorų grupės „Ellex” klientai, vystantys verslą Baltijos šalyse“, – sako ji.

„Ellex“ yra didžiausia Baltijos šalyse advokatų kontorų grupė. Po vasario 1 d. darbuotojų skaičius trijose Baltijos šalyse veikiančiuose „Ellex“ biuruose sudarys 278.

Lietuvos advokatų kontoroje „Valiunas Ellex“ šiuo metu dirba 165 darbuotojai, iš jų 95 – teisininkai. Estijos „Raidla Ellex“ turi 53 darbuotojus, iš kurių 40 – teisininkai.

Konkurentų reakcija

Konkurentai žinią apie susijungimą Latvijoje sako vertinantys pozityviai.

„Latvijoje nebelieka dar vieno konkurento. Vertinant viso Baltijos šalių regiono mastu, ryškėja trijų kontorų lyderystė“, – mano Irmantas Norkus, „Cobalt“ vadovaujantis partneris Lietuvoje. Jis skaičiuoja, kad po šio susijungimo Latvijoje „Cobalt“ ir „Ellex“ turės didžiausią teisininkų skaičių, todėl situacija Latvijos rinkoje iš esmės esą nepasikeis.

„Tačiau verslo teisės paslaugų rinka taps mažiau fragmentuota, kur konkuruojama tik kaina. Tai irgi gera žinia“, – kalba p. Norkus.

Kas toliau

VŽ rašė, kad pastaraisiais metais advokatų kontorų jungtuvės ir stambėjimas yra viena pagrindinių Baltijos šalių teisinių paslaugų rinkos tendencijų.

„Baltijos šalių rinka nuo 2015 m. išgyvena transformacijos etapą, kuris, manau, baigsis šiais arba kitais metais. Didžiosios kontoros visose Baltijos šalyse pasiekė savo maksimalų dydį. Jų užimamos rinkos dalys nebeleis toliau plėstis. Tą patvirtina ir ta aplinkybė, kad „Glimstedt“ ir „Ellex“ nesusijungė Lietuvoje ar Estijoje“, – sako p. Norkus.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
Mineraliniai vandenys, UAB152.5929.698233
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
Gintarinė vaistinė, UAB109.7263.621851
Nemuno vaistinė, UAB164.3477.1211.253
ACC Distribution, UAB180.158288130
AVAD Baltic, UAB166.4153.95819
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau