„Diena Media Print“ spaustuvę įsigijo pakuočių gamintojai

Publikuota: 2017-01-06
Herkaus Milaševičiaus (VŽ) nuotr.
Herkaus Milaševičiaus (VŽ) nuotr.

Klaipėdoje sausio pabaigoje uždaroma dar 2009 m. bankrutavusi, tačiau iki šiol spausdinimo paslaugas teikusi „Diena Media Print“ spaustuvė. VŽ šaltinių duomenimis, ją įsigijo kartoninių pakuočių gamintoja „Miko ir Tado leidyklos“ spaustuvė.

Gediminas Čiučelis, UAB „Miko ir Tado leidyklos“ spaustuvės direktorius, šios informacijos VŽ nei patvirtino, nei paneigė: „Šiuo metu esu išvykęs, grįšiu apie sausio 8 d., todėl plačiau kažką dabar nelabai galėčiau pakomentuoti, ne Lietuvoje esu.“

„Creditinfo“ duomenimis, 2015 m. „Miko ir Tado leidyklos“ spaustuvės pajamos siekė 9,67 mln. Eur. Bendrovės akcininkai yra trys fiziniai asmenys: įmonės vadovas p. Čiučelis, Tomas Šalkauskas ir Virginija Šalkauskienė.

Bendrovėje dirba 133 darbuotojai. Įmonė save pristato kaip vienintelę kartoninių pakuočių gamybos įmonę Baltijos regione. Įmonė gamybą vykdo 8.000 kv. m ploto gamykloje prie magistralės Vilnius–Kaunas, keli kilometrai už Grigiškių.

VŽ šaltinių duomenimis, „Miko ir Tado leidykla“ įsigijo tik pastatą, kuriame veikia „Diena Media Print“ spaustuvė, o moderni spausdinimo įranga parduota vienai užsienio bendrovei.

Teigiama, kad Klaipėdos rajone, Švepelių kaime, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) kaimynystėje, esančiame spaustuvės pastate naujasis pirkėjas planuoja įsirengti sandėlius.

Sandorio sumos neatskleidžia

Žinią, jog koncernui „Hermis Capital“ priklausiusi „Diena Media Print“ spaustuvė, kuriai bankroto byla iškelta dar 2009 m. pavasarį, parduodama, VŽ patvirtino ir Aurimas Valaitis, spaustuvės bankroto administratorius.

„Yra pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis dėl šio objekto pardavimo. Pirkėjas dar turi ją įvykdyti, t.y. sumokėti visą turto kainą“, – nurodo p. Valaitis.

Jis teigia negalintis atskleisti nei pirkėjo, nei sumos, už kurią pavyko parduoti spaustuvę, tik pažymi, jog sutartyje nėra jokio įpareigojimo naujiesiems savininkams tęsti buvusią spausdinimo veiklą.

2013 m. buvo skelbiama, jog spaustuvė parduodama už maždaug 6,6 mln. Eur, tačiau jos ilgą laiką nepavyko parduoti, todėl tikėtina, jog kaina buvo gerokai sumažinta.

„Diena Media Print“ spaustuvėje buvo spausdinamas didžiausias regioninis dienraštis „Kauno diena“, uostamiesčio dienraštis „Klaipėda“, Panevėžio miesto laikraštis „Sekundė“, Tauragės laikraštis „Tauragės kurjeris“, Šilutės ir Pagėgių laikraštis „Šilokarčema“ ir nemažai kitų leidinių.

Spaustuvę kartu su įrengimais nuomojo UAB „Lyderio grupė“, kuri ir teikė spausdinimo paslaugas. Šalies leidėjai teigia, jog žinios apie nuo sausio 25 d. stabdomą spaustuvės veiklą ir sulaukę iš Stasio Kuodžio, „Lyderio grupės“ direktoriaus.

„Mus informavo, jog spaustuvė ir jos įranga parduota, todėl jos nuomininkas veiklos nuo sausio pabaigos nebetęs“, – VŽ sako Kristina Toleikienė, VšĮ „Eurokompetencija“ leidžiamo Šilutės ir Pagėgių laikraščio „Šilokarčema“ redaktorė.

Regione liko tik viena spaustuvė

Ponia Toleikienė sako esanti nemaloniai nustebinta, jog apie stabdomą spausdinimo veiklą pranešta taip vėlai.

„Sunku susitaikyti su šia žinia. Mes buvome labai patenkinti šios spaustuvės spausdinimo kokybe. Šiuo metu svarstome, kas galėtų toliau spausdinti laikraštį“, – kalba pašnekovė.

Vakarų Lietuvos regione be uždaromos „Diena Media Print“ spaustuvės periodinės spaudos spausdinimo paslaugas dar teikia Kretingoje veikianti UAB „Vakarų spaustuvė“. Ją prieš dešimtmetį įkūrė susibūrę 7 rajono laikraščių leidėjai.

Virginijus Vitkauskas, „Vakarų spaustuvės“ direktorius, teigia jau sulaukęs ne vieno laikraščio leidėjo skambučio dėl paslaugų teikimo.

„Jau gruodį su kelių laikraščių leidėjais sutarėme dėl jų spausdinimo pas mus, nes kalbos apie tai, kad „Diena Media Print“ nutrauks veiklą, sklandė jau senokai. Skambina ir kiti leidėjai, galimybių didinti spausdinimo apimtis mes turime, tad dar kažkiek naujų klientų priimsime“, – teigia p. Vitkauskas.

nuotrauka::1left

Jis skaičiuoja, jog šiuo metu spaustuvėje spausdinama iki 20-ties periodinių leidinių. „Creditinfo“ duomenimis, „Vakarų spaustuvės“ apyvarta 2015 m. sudarė apie 0,5 mln. Eur.

Anot p. Vitkausko, apie 60% spaustuvės pajamų generuoja spaustuvės akcininkų laikraščių spausdinimas.

Alternatyvų yra

„Šilokarčemos“ redaktorė teigia, jog svarstoma galimybė laikraštį spausdinti „Vakarų spaustuvėje“, tačiau, anot jos, abejojama dėl paslaugų kokybės: „Apmaudu, jog Vakarų Lietuvos regione turėsime tik vieną spausdinimo alternatyvą. Tuo labiau, jog spaustuvės Kretingoje spausdinimo kokybė tikrai nėra tokia gera kaip buvo „Diena Media Print“ spaustuvėje. Be to, dar neaišku, ar jie mus priims. Tad ieškome ir kitų variantų.“

„Vakarų spaustuvės“ vadovas sako, jog žinia apie „Diena Media Print“ spaustuvės uždarymą nuliūdino: „Gaila žmonių, kurie neteks darbo. Nesąžiningai pasielgta ir su leidėjais, kuriems ši žinia iškomunikuota paskutinę minutę. Tačiau alternatyvų jie tikrai turi, šalyje veikia ne viena spaustuvė, nemaža dalis laikraščių naudojasi Lenkijos spaustuvininkų paslaugomis.“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių prekybos bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
Mineraliniai vandenys, UAB152.5929.698233
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Rimi Lietuva, UAB313.5461.7803.409
EUROVAISTINĖ, UAB206.2667221.539
Gintarinė vaistinė, UAB109.7263.621851
Nemuno vaistinė, UAB164.3477.1211.253
ACC Distribution, UAB180.158288130
AVAD Baltic, UAB166.4153.95819
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
1 UAB „Sominis technology“ 4.149,7% Vilniaus
2 UAB „Topo grupė“ 3.107,8% Kauno
8 UAB „Aneroidas“ 1.240,4% Vilniaus
9 UAB „Garden paradise“ 1.146,0% Vilniaus
12 UAB „Metruna“ 1.083,6% Klaipėdos

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau