Ministerija aiškinasi, ar buvęs NŽT vadovas ūkininkavo fiktyviai

Publikuota: 2017-08-21
Danielius Kuprys, buvęs NŽT vadovas. Žygimanto Gedvilos („15min.lt“) nuotr.
Danielius Kuprys, buvęs NŽT vadovas. Žygimanto Gedvilos („15min.lt“) nuotr.

Pasibaigus nedarbingumo pažymėjimo galiojimui, oficialiai pareigų neteko Danielius Kuprys, Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs kiek daugiau nei vienerius metus. Tuo metu Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) dėl jo veiksmų pradėjo dar vieną tarnybinį tyrimą.

Ponas Kuprys žemės ūkio ministro įsakymu buvo atleistas dar rugpjūčio pradžioje, tačiau formaliai vis dar buvo vadovas, kadangi sirgo ir turėjo nedarbingumo pažymėjimą.

Kad jo galiojimas baigėsi ir kad p. Kupriui pirmadienį buvo įteiktas atleidimo lapelis, naujienų agentūrai BNS patvirtino Artūras Bogdanovas, žemės ūkio viceministras.

Ponas Bogdanovas VŽ sako, kad dėl p. Kuprio veiksmų ministerijoje pradėtas dar vienas tyrimas, kuriame aiškinamasi dėl dviejų epizodų.

„Įtariame, kad jis deklaravo pasėlius valstybinėje žemėje ir neturėjo jokio pagrindimo dėl jos valdymo, jos nenuomavo, bet vis tiek deklaravo. Deklaravo pasėlius, kad gautų europinę išmoką. Tą sklypą jis iš pradžių norėjo išsinuomoti, bet, kai tapo NŽT direktoriumi, nuomos atsisakė, bet vis tiek deklaravo (pasėlius – VŽ). Čia būtų pažeidimas, jei pasitvirtins“, – galimą nusižengimą įvardija p. Bogdanovas.

Kiti įtarimai susiję su p. Kuprio kaip ūkininko veikla. Pasak žemės ūkio viceministro, tiriama, ar buvęs NŽT vadovas iš tikrųjų buvo nusišalinęs nuo ūkininkavimo.

„Kai pradėjo dirbti, apie savo ūkininkavimo veiklą buvo pranešęs, kad nuo jos nusišalina. Ir kad visą ūkio valdymą perdavė žmonai. Bet realiai pats darė veiksmus ir dalyvavo Nacionalinės mokėjimų agentūros susitikimuose, kuriuose patvirtino, kad jis vis dėlto ūkininkauja ir viską tvarko pats. Nors viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje yra deklaravęs, kad nedalyvauja. Manome, kad čia yra tiek visuomenės, tiek valstybės tarnautojo vardo klaidinimas“, – antrąjį tarnybinio tyrimo klausimą apibūdina p. Bogdanovas.

Dabar p. Kuprys per 5 dienas turi pateikti atsakymus į minėtus įtarimus. Vėliau visą medžiagą vertins ŽŪM sudaryta komisija. Jos išvados po to turėtų būti pateiktos Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), kuri gali nustatyti arba paneigti įstatymo pažeidimą.

Atleido dėl pažeidimo

VŽ rašė, kad p. Kuprys buvo atleistas dėl privačių ir viešųjų interesų konflikto.

Žemės ūkio ministerija po tarnybinio tyrimo konstatavo pažeidimą ir įžvelgė nuolatinį p. Kupriui kylantį interesų konfliktą dėl NŽT teritorinių skyrių darbuotojų, kurie nagrinėjo ar tebeturi pareigą nagrinėti su savo vadovo nuomojamais valstybinės žemės sklypais bei nuomos kontrole susijusius klausimus.

Tyrimo metu nustatyta, kad p. Kuprys nuomojasi valstybinę žemę ar teikė prašymus suformuoti nuomai skirtus žemės sklypus vietovėse, kurias kuruoja trylika NŽT skyrių (iš 50).

Artimiausiu metu turėtų būti skelbiamas konkursas NŽT vadovo pareigoms užimti. Ponas Bogdanovas sako besitikįs, kad konkurso sąlygas pavyks paskelbti dar rugpjūtį. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau