Kvapų mažinimo priemonės AB ,,Klaipėdos vanduo“ Dumpių nuotekų valykloje

Publikuota: 2017-05-04
Kvapų šalinimo sistemos dalys Dumpių nuotekų valyklos priėmimo ir parengtinio valymo patalpoje.
Kvapų šalinimo sistemos dalys Dumpių nuotekų valyklos priėmimo ir parengtinio valymo patalpoje.

Šiuo metu AB „Klaipėdos vanduo“ Dumpių nuotekų valykloje dirba Jungtinės Karalystės kompanijos Ozone Generation UK LLP (Airplus1) Lietuvos padalinio UAB „Airplus1 Lituanica“ darbuotojai. Ši įmonė yra naujų ozono technologijų kūrėja ir įgyvendintoja. UAB „Airplus1 Lituanica“ įmonės darbuotojai sukūrė ir sumontavo priėmimo ir parengtinio valymo bei dumblo džiovinimo pastatuose originalias sistemas kvapų šalinimui pastatų viduje ir išorėje. Šių įrenginių pagrindinis veikimo principas yra kvapų neutralizavimas jų didžiausios koncentracijos susidarymo vietose, oksiduojant teršalus. Ozonas yra ypač stiprus oksidatorius ir viena efektyviausių dezinfekuojančių medžiagų. Jis yra gaminamas iš atitinkamai paruošto oro, betarpiškai toje vietoje, kurioje jis yra naudojamas. Tokiu būdu nelieka poreikio naudoti aplinkai bei aptarnaujančiam personalui kenksmingus chemikalus, nereikia jų sandėliuoti, taupomos lėšos. Kita vertinga ozono savybė yra ta, kad pagal paskirtį nesunaudotas ozonas realiose sąlygose greitai suskyla atgal į oro sudėtinę dalį – deguonį, tad nėra jokios likutinės koncentracijos, ar skilimo produktų. UAB „Airplus1 Lituanica“ įrengti ozono generatoriai gamina ozoną šiuo metu efektyviausiu ir ekonomiškiausiu „vainikinės iškrovos“ metodu.

nuotrauka::3 left nocrop

UAB „Airplus1 Lituanica“ Dumpių nuotekų valyklos pastatuose įdiegtos kvapų mažinimo ir oro valymo įrangos svarbiausia dalis yra ozonuoto oro tiekimo sistema. Ji per oro ruošimo kamerą, kuri išorės orą filtruoja, o reikalui esant – šaltuoju metų laikotarpiu, pašildo iki patalpos temperatūros, ir nerūdijančio plieno vamzdynu tiekia jį į ozono generatorius, tolygiai išdėstytus patalpoje, kritinėse blogo kvapo susidarymo vietose. Pavyzdžiui, nuotekų priėmimo ir parengtinio valymo pastate intensyviausias kvapas išsiskiria nuotekų patekimo iš slėgio gesinimo kameros, po pastato grindimis/perdanga ir konteinerių patalpoje. Todėl, būtent čia tiekiama daugiausiai ozono generatoriais pagaminto ozono, sumaišyto su oru. Šis ozonas, patekęs į patalpą su užterštu oru, nedelsiant sureaguoja su oro teršalais – junginiais, turinčias žemą kvapo slenkstį, pakeisdamas juos į junginius, kurių kvapo slenkstis yra daug didesnis, be to, jie kartais būna ir bekvapiai. Ozonas vienodai gerai jungiasi su ore esančiais teršalais iš esmės nepriklausomai nuo temperatūros ar kitų sąlygų. Parengtinio nuotekų valymo sistemos patalpose esanti padidinta drėgmė ne tik netrukdo ozono veikimui, bet netgi padeda. Tokiu būdu blogas kvapas ženkliai sumažėja pačioje patalpoje. Dar viena naudinga ozono savybė, kurią verta paminėti, kad jis aktyviai naikina bakterijas ir daugumą virusų esačių ant paviršių, kontaktuojančių su nuotekomis. Tokiu būdu oras tampa ne tik bekvapis ir švaresnis, bet ir sveikesnis.

Toliau šis apdorotas oras patenka į naujai įrengtą ištraukiamąją ventiliaciją, kurioje yra sumaišomas su ozono pertekliumi, pagamintu atskiro ozono generatoriaus, ir per nerūdijančio plieno vamzdynus patenka į galutinio valymo reaktorių, kuriame ne tik galutinai suoksiduojami visi oro teršalai, bet ir suskaidomi ozono likučiai. Todėl iš pastato į aplinką išeina tik švarus oras.

Ši UAB „Airplus1 Lituanica“ sukurta įranga pasižymi tuo, kad įgalina kontroliuoti ar, esant poreikiui, nedelsiant sustabdyti ozono gamybą elektroninio valdymo metodais. Ozono generatoriai yra valdomi taip, kad patalpoje ozono koncentracija nepasiektų, o juo labiau, neviršytų 0,2 mg/m3, kaip tai nurodoma Lietuvos higienos normoje HN 23:2011. Likutinė ozono koncentracija patalpose yra pastoviai matuojama ir sekama geriausiu šiuo metu matavimo metodu, paremtu selektyviu ozono ultravioletinių spindulių sugėrimu. Momentinė ozono koncentracija patalpos ore vaizduojama patalpos viduje esančiame skystųjų kristalų monitoriuje, o valdymo sistemos procesoriumi apdoroti duomenys yra naudojami ozono generatorių veikimo valdymui. GSM ryšio pagalba tie duomenys yra perduodami, stebimi ir renkami UAB „Airplus1 Lituanica“ būstinėje Klaipėdoje. Esant bet kokiems netikslumams ar sutrikimams yra nedelsiant reaguojama ir tokie sutrikimai šalinami.

nuotrauka::1 nocrop

Tokiu būdu, ši naujai įdiegta kvapo šalinimo įranga palaiko saugią likutinę ozono koncentraciją ir pagal ją yra reguliuojamas ozono generatorių darbo intensyvumas. Dėl bet kokių priežasčių suintensyvėjus teršalų, sukeliančių blogą kvapą, išsiskyrimui, ozono sunaudojimas patalpoje taip pat padidėja ir momentinė ozono koncentracija sumažėja. UAB „Airplus1 Lituanica“ sukurta įranga yra save reguliuojanti, reaguojanti ir prisitaikanti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. Savo ruožtu, tai leidžia sunaikinti blogą kvapą jo susidarymo vietoje nedelsiant. Per gana trumpą laiką suderinus sistemos veikimą, pavyko pasiekti ypač gerų rezultatų nuotekų priėmimo ir parengtinio valymo pastate. Čia blogo kvapo visiškai nebėra. Neblogi rezultatai pasiekti ir dumblo džiovinimo patalpoje.

Naujosios kvapų šalinimo įrangos efektą pirmiausia pastebėjo ir įvertino Dumpių nuotekų valykloje dirbantis personalas. Dingus blogo kvapo keliamiems pojūčiams, galima skirti daugiau laiko atliekamoms užduotims, jas atlikti kokybiškiau. Taigi, ši sistema pagerina darbo sąlygas, darbuotojų savijautą, didina darbo našumą. Neabejotinai ši UAB „Airplus1 Lituanica“ įdiegta sistema prisidės ir prie įmonės socialinio įvaizdžio gerinimo - ne tik sumažės teršalų ir kvapų sklidimas į aplinką, įmonėje bus maloniau priimti lankytojus, moksleivių ekskursijas, ar potencialius naujus darbuotojus.

AB „Klaipėdos vanduo“ vienas iš kertinių tikslų yra gerinti teikiamų paslaugų kokybę nekenkiant aplinkai, todėl susipažinę su gautais jau veikiančios sistemos rezultatais galime teigti, kad tolimesnė partnerystė su UAB „Airplus1 Lituanica“ leistų šiuos tikslus pasiekti gana nedidelėmis sąnaudomis, tausojant aplinką ir darbuotojų sveikatą. Taip pat galime didžiuotis, kad Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas pagaliau turės naujausiomis technologijomis pagrįstą, ekologišką, taupų ir tikrai efektyvų sprendimą. Mūsų bendrovės artimiausi planai, bendradarbiaujant su UAB „Airplus1 Lituanica“ - panaikinti dar vieną intensyvaus blogo kvapo šaltinį smėliagaudėse, uždengiant jas bei sumontuojant individualią kvapų šalinimo įrangą. Šios įrangos ir ozono technologijos pagalba Dumpių nuotekų valykla veiks praktiškai be jokių blogų kvapų, kas iki šiol atrodė beveik nepasiekama. 

Daugiau informacijos www.airplus1.co.uk  

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau