Kvapų mažinimo priemonės AB ,,Klaipėdos vanduo“ Dumpių nuotekų valykloje

Publikuota: 2017-05-04
Kvapų šalinimo sistemos dalys Dumpių nuotekų valyklos priėmimo ir parengtinio valymo patalpoje.
Kvapų šalinimo sistemos dalys Dumpių nuotekų valyklos priėmimo ir parengtinio valymo patalpoje.

Šiuo metu AB „Klaipėdos vanduo“ Dumpių nuotekų valykloje dirba Jungtinės Karalystės kompanijos Ozone Generation UK LLP (Airplus1) Lietuvos padalinio UAB „Airplus1 Lituanica“ darbuotojai. Ši įmonė yra naujų ozono technologijų kūrėja ir įgyvendintoja. UAB „Airplus1 Lituanica“ įmonės darbuotojai sukūrė ir sumontavo priėmimo ir parengtinio valymo bei dumblo džiovinimo pastatuose originalias sistemas kvapų šalinimui pastatų viduje ir išorėje. Šių įrenginių pagrindinis veikimo principas yra kvapų neutralizavimas jų didžiausios koncentracijos susidarymo vietose, oksiduojant teršalus. Ozonas yra ypač stiprus oksidatorius ir viena efektyviausių dezinfekuojančių medžiagų. Jis yra gaminamas iš atitinkamai paruošto oro, betarpiškai toje vietoje, kurioje jis yra naudojamas. Tokiu būdu nelieka poreikio naudoti aplinkai bei aptarnaujančiam personalui kenksmingus chemikalus, nereikia jų sandėliuoti, taupomos lėšos. Kita vertinga ozono savybė yra ta, kad pagal paskirtį nesunaudotas ozonas realiose sąlygose greitai suskyla atgal į oro sudėtinę dalį – deguonį, tad nėra jokios likutinės koncentracijos, ar skilimo produktų. UAB „Airplus1 Lituanica“ įrengti ozono generatoriai gamina ozoną šiuo metu efektyviausiu ir ekonomiškiausiu „vainikinės iškrovos“ metodu.

nuotrauka::3 left nocrop

UAB „Airplus1 Lituanica“ Dumpių nuotekų valyklos pastatuose įdiegtos kvapų mažinimo ir oro valymo įrangos svarbiausia dalis yra ozonuoto oro tiekimo sistema. Ji per oro ruošimo kamerą, kuri išorės orą filtruoja, o reikalui esant – šaltuoju metų laikotarpiu, pašildo iki patalpos temperatūros, ir nerūdijančio plieno vamzdynu tiekia jį į ozono generatorius, tolygiai išdėstytus patalpoje, kritinėse blogo kvapo susidarymo vietose. Pavyzdžiui, nuotekų priėmimo ir parengtinio valymo pastate intensyviausias kvapas išsiskiria nuotekų patekimo iš slėgio gesinimo kameros, po pastato grindimis/perdanga ir konteinerių patalpoje. Todėl, būtent čia tiekiama daugiausiai ozono generatoriais pagaminto ozono, sumaišyto su oru. Šis ozonas, patekęs į patalpą su užterštu oru, nedelsiant sureaguoja su oro teršalais – junginiais, turinčias žemą kvapo slenkstį, pakeisdamas juos į junginius, kurių kvapo slenkstis yra daug didesnis, be to, jie kartais būna ir bekvapiai. Ozonas vienodai gerai jungiasi su ore esančiais teršalais iš esmės nepriklausomai nuo temperatūros ar kitų sąlygų. Parengtinio nuotekų valymo sistemos patalpose esanti padidinta drėgmė ne tik netrukdo ozono veikimui, bet netgi padeda. Tokiu būdu blogas kvapas ženkliai sumažėja pačioje patalpoje. Dar viena naudinga ozono savybė, kurią verta paminėti, kad jis aktyviai naikina bakterijas ir daugumą virusų esačių ant paviršių, kontaktuojančių su nuotekomis. Tokiu būdu oras tampa ne tik bekvapis ir švaresnis, bet ir sveikesnis.

Toliau šis apdorotas oras patenka į naujai įrengtą ištraukiamąją ventiliaciją, kurioje yra sumaišomas su ozono pertekliumi, pagamintu atskiro ozono generatoriaus, ir per nerūdijančio plieno vamzdynus patenka į galutinio valymo reaktorių, kuriame ne tik galutinai suoksiduojami visi oro teršalai, bet ir suskaidomi ozono likučiai. Todėl iš pastato į aplinką išeina tik švarus oras.

Ši UAB „Airplus1 Lituanica“ sukurta įranga pasižymi tuo, kad įgalina kontroliuoti ar, esant poreikiui, nedelsiant sustabdyti ozono gamybą elektroninio valdymo metodais. Ozono generatoriai yra valdomi taip, kad patalpoje ozono koncentracija nepasiektų, o juo labiau, neviršytų 0,2 mg/m3, kaip tai nurodoma Lietuvos higienos normoje HN 23:2011. Likutinė ozono koncentracija patalpose yra pastoviai matuojama ir sekama geriausiu šiuo metu matavimo metodu, paremtu selektyviu ozono ultravioletinių spindulių sugėrimu. Momentinė ozono koncentracija patalpos ore vaizduojama patalpos viduje esančiame skystųjų kristalų monitoriuje, o valdymo sistemos procesoriumi apdoroti duomenys yra naudojami ozono generatorių veikimo valdymui. GSM ryšio pagalba tie duomenys yra perduodami, stebimi ir renkami UAB „Airplus1 Lituanica“ būstinėje Klaipėdoje. Esant bet kokiems netikslumams ar sutrikimams yra nedelsiant reaguojama ir tokie sutrikimai šalinami.

nuotrauka::1 nocrop

Tokiu būdu, ši naujai įdiegta kvapo šalinimo įranga palaiko saugią likutinę ozono koncentraciją ir pagal ją yra reguliuojamas ozono generatorių darbo intensyvumas. Dėl bet kokių priežasčių suintensyvėjus teršalų, sukeliančių blogą kvapą, išsiskyrimui, ozono sunaudojimas patalpoje taip pat padidėja ir momentinė ozono koncentracija sumažėja. UAB „Airplus1 Lituanica“ sukurta įranga yra save reguliuojanti, reaguojanti ir prisitaikanti prie besikeičiančių aplinkos sąlygų. Savo ruožtu, tai leidžia sunaikinti blogą kvapą jo susidarymo vietoje nedelsiant. Per gana trumpą laiką suderinus sistemos veikimą, pavyko pasiekti ypač gerų rezultatų nuotekų priėmimo ir parengtinio valymo pastate. Čia blogo kvapo visiškai nebėra. Neblogi rezultatai pasiekti ir dumblo džiovinimo patalpoje.

Naujosios kvapų šalinimo įrangos efektą pirmiausia pastebėjo ir įvertino Dumpių nuotekų valykloje dirbantis personalas. Dingus blogo kvapo keliamiems pojūčiams, galima skirti daugiau laiko atliekamoms užduotims, jas atlikti kokybiškiau. Taigi, ši sistema pagerina darbo sąlygas, darbuotojų savijautą, didina darbo našumą. Neabejotinai ši UAB „Airplus1 Lituanica“ įdiegta sistema prisidės ir prie įmonės socialinio įvaizdžio gerinimo - ne tik sumažės teršalų ir kvapų sklidimas į aplinką, įmonėje bus maloniau priimti lankytojus, moksleivių ekskursijas, ar potencialius naujus darbuotojus.

AB „Klaipėdos vanduo“ vienas iš kertinių tikslų yra gerinti teikiamų paslaugų kokybę nekenkiant aplinkai, todėl susipažinę su gautais jau veikiančios sistemos rezultatais galime teigti, kad tolimesnė partnerystė su UAB „Airplus1 Lituanica“ leistų šiuos tikslus pasiekti gana nedidelėmis sąnaudomis, tausojant aplinką ir darbuotojų sveikatą. Taip pat galime didžiuotis, kad Klaipėdos miestas ir Klaipėdos rajonas pagaliau turės naujausiomis technologijomis pagrįstą, ekologišką, taupų ir tikrai efektyvų sprendimą. Mūsų bendrovės artimiausi planai, bendradarbiaujant su UAB „Airplus1 Lituanica“ - panaikinti dar vieną intensyvaus blogo kvapo šaltinį smėliagaudėse, uždengiant jas bei sumontuojant individualią kvapų šalinimo įrangą. Šios įrangos ir ozono technologijos pagalba Dumpių nuotekų valykla veiks praktiškai be jokių blogų kvapų, kas iki šiol atrodė beveik nepasiekama. 

Daugiau informacijos www.airplus1.co.uk  

Sekite NT rinkos naujienas ir tendencijas „Facebook“ puslapyje „VŽ Nekilnojamasis turtas“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
PC „Panorama“: bendrai skaičiuoja augimą, mados pardavimus tenka skatinti Premium

Sostinės Žvėryno mikrorajone esančio PC „Panorama“ nuomininkų apyvarta pasiekė 126 mln. Eur ir buvo 5,5%...

Mockus iš Vingilio perka 33,33%  „MG Valdos“ akcijų 5

UAB „Koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus iš Rolando Vingilio investicijų bendrovės UAB „Extera...

Rinkos
10:44
„Iki“ parduotuvių valdytoja po sandorio mato naujų galimybių Premium

Prekybinės paskirties nekilnojamojo turto (NT) valdytojai UAB „Baltisches Haus“ istoriškai su mažmeninės...

Karkasinius namus Šveicarijoje surenka robotai

Grupė Šveicarijos Ciuricho aukštosios technikos mokyklos inžinierių sukūrė schemą, pagal kurią savarankiškai...

Pramonė
2018.04.01
LAT: už nesuformuotą valstybės sklypą be nuomos sutarties susimokėti reikia

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) konstatavo, kad už valstybės žemės naudojimą susimokėti reikia, nors...

Statyba ir NT
2018.04.01
Pradeda „Green Hall 3“ statybą 6

SBA koncernui priklausanti UAB „Urban Inventors“ Vilniaus Žvėryno mikrorajone pradeda trečiojo verslo centro...

Statyba ir NT
2018.03.30
Vandenį kolektoriais besišildantys už šilumą mokės pagal dvinarį tarifą 10

Ketvirtadienį Seime priimtos Šilumos ūkio įstatymų pataisos numato dvinarį mokėjimo tarifą mišrias šildymo ir...

Energetika
2018.03.30
Viešieji pirkimai užsienyje: kas padeda laimėti  Premium

Lietuvos įmonės dalyvauti užsienio viešųjų pirkimų konkursuose nesiveržia – joms paprasčiau ir pigiau teikti...

Verslo aplinka
2018.03.30
Europos architektų tarybos vadovas: jei senamiestyje nebus naujų pastatų, jis mirs Premium 9

Atvirumas ir visuomenės įtraukimas į projektus – vienos pagrindinių architektūrinių tendencijų Europoje, sako...

Statyba ir NT
2018.03.30
Laisvės alėją rekonstruos „Kauno tiltai“ ir „Autokausta“ 1

Viešųjų pirkimų procedūra dėl Kauno Laisvės alėjos rekonstrukcijos baigta – projektą įgyvendins AB „Kauno...

Statyba ir NT
2018.03.29
Jaunoms šeimoms regionuose žadama skirti penkiskart daugiau lėšų 4

Pirmąjį būstą regionuose įsigyjančioms jaunoms šeimoms šiais metais iš valstybės biudžeto numatoma skirti 2...

Verslo aplinka
2018.03.29
Panevėžio statybos tresto pardavimai ir pelnas pernai susitraukė  2

AB Panevėžio statybos tresto (PST) pardavimai per 2017-uosius sudarė 56,351 mln. Eur, bendrovė uždirbo 0,194...

Statyba ir NT
2018.03.29
„Lords LB“ išsirinko rangovą naujam verslo centrui 5

Investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas išsirinko rangovą verslo centro Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.03.29
„Swedbank“ atidarė padalinį Kauno verslo centre „Arka“ 5

„Swedbank“ atidarė didžiausią padalinį Kaune, kuriame dirbs virš 200 banko darbuotojų. Verslo centre „Arka“...

Finansai
2018.03.29
Naujas nemokumo apibrėžimas: jei neuždirbi pelno – bankrutuoji Premium 16

Jei naujame Juridinių asmenų nemokumo įstatymo projekte pasiūlytas nemokumo apibrėžimas bus įtrauktas į...

Pramonė
2018.03.29
Projektuotojai po rangovų sparneliu: greičiau, bet specialistai nerekomenduoja Premium 3

Pastaraisiais metais vis daugiau valstybės institucijų ir įmonių, pirkdamos statybos paslaugas, kartu įsigyja...

Statyba ir NT
2018.03.29
Siūloma neriboti NT kredito gavėjo teisės pasirinkti valiutą 1

Ministrų kabinetas nesutinka su Seime gimusiu pasiūlymu apriboti su nekilnojamuoju turtu (NT) susijusio...

Verslo aplinka
2018.03.28
„Baltisches Haus“ pristato savo vizitinę kortelę – žaliuojančią parduotuvę 5

Komercinio NT vystymo ir valdymo UAB „Baltisches Haus“ kartu su mažmeninės prekybos tinklu „Iki“ Vilniaus...

Statyba ir NT
2018.03.28
Vėl bandys parduoti sklypą prie Gariūnų ir 4 įmones: mažina kainą

VĮ Turto bankas balandžio 18 d. aukcionuose bandys dar kartą parduoti valstybei priklausantį sklypą Vilniuje,...

Statyba ir NT
2018.03.28
Lietuvos banko darbuotojai laikinai persikels į verslo centrą „City“

Lietuvos bankas (LB) išsinuomojo 2.500 kv. m administracinių patalpų plotą, kuriame laikinai dirbs 200...

Statyba ir NT
2018.03.28

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau