Sakote, smulkieji pasauliui neįdomūs? Netiesa!

Publikuota: 2017-04-15
UAB „Fasadus“, statančios Rotušę Kirunoje, gamykla
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
UAB „Fasadus“, statančios Rotušę Kirunoje, gamykla Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Dažnai smulkieji ir vidutiniai verslininkai apie pasaulinius projektus tik pasvajoja. Tačiau tereikia patikėti savimi ir svajonė tampa realybe. Žinoma, darbo įdėti teks nemažai, o ir atkaklumu bei išmoningumu apsišarvuoti būtina.

Bent taip byloja UAB „Fasadus“ istorija. Vilniaus rajone gamyklą turinti įmonė sugebėjo gauti užsakymą, dėl kurio plėšosi visas pasaulis. Projektas stebina unikalumu – švedai nusprendė Kirunos miestą, esantį už poliarinio rato, perkelti 3 km į rytus. Taip, visą miestą – su 18.000 gyventojų, apie 3.000 namų, bažnyčia, ligoninėmis ir mokyklomis, restoranais ir sporto salėmis. Ir, žinoma, rotuše, kurią statant ir dalyvauja lietuviai.

„Nėra nė vieno vakarėlio, susitikimo ar pasibuvimo, kurio nepradėčiau nuo istorijos apie Kirunos miestelį. Apie jį jau girdėjo visi mano pažįstami: draugai, kaimynai, pusbroliai, buvę bendraklasiai. Tuoj manęs niekur nebekvies, nes žino, kad vis tiek iš karto pradėsiu kalbėti apie šį istorinį projektą, kuriame dalyvaujame ir mes“, – nusijuokia Mindaugas Mikolaitis, „Fasadus“ direktorius.

O istoriją jis pasakoja štai tokią: Kiruną 1900 m. įkūrė Švedijos valstybinė kalnakasybos bendrovė „Luossavaara-Kiirunavaara AB“ (LKAB). Ji daug metų kasa geležies rūdą šalia miesto, čia išgaunama net apie 90% visos Europos geležies rūdos. Tačiau laikui bėgant nuo kasybos darbų žemėje ėmė rastis pavojingų plyšių, tad miestui kilo pavojus prasmegti skradžiai žemės. Tiesiogine reikšme.

Paradoksas – bendrovė, kuri miestą ir pastatė, kad čia galėtų gyventi jos darbuotojai, ir kuri miestą daugiau nei visą amžių maitino, dabar sukėlė jam pražūtingą grėsmę. Todėl Švedijos vyriausybei neliko nieko kito, kaip visą miestelį gelbėti ir perstatyti kitoje vietoje. Stokholme veikianti architektūros firma „White Arkitekter“ laimėjo naujo miesto projekto konkursą. LKAB šiam projektui skyrė apie 12 mlrd. kronų (daugiau nei 1,3 mlrd. Eur). Kiek iš viso lėšų reikės šiam sumanymui, nedrįsta prognozuoti niekas, nes numatyta, kad pagrindiniai jo etapai bus baigti 2033 m., o visas projektas, kol Kiruna bus perkelta iki galo, truks net šimtmetį.

Tai, kad lietuviai padeda statyti rotušę, nuo kurios ir pradėta perkelti miestą, nuteikia optimistiškai: mūsų verslininkai ne tik įrodė, kad yra vieni geriausių šios srities specialistų pasaulyje, tačiau gali praminti kelią ir kitoms Lietuvos bendrovėms, jei šioms tik netrūks ambicijų ir gebėjimų prisidėti prie projekto, įeinančio į pasaulinę istoriją.

FOTOGALERIJA „Fasadus“ (27 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus
 • Kada darbuotojų ieškoti net nereikia

  Darbdaviai sako, kad galėtų apyvartą gerokai padidinti, jei tik rastų žmonių, kurie dirbtų kaip sau. O darbuotojai atker...
  Rasa Dževeckytė  
 • Kavos virėjai turi būti kitokie

  Kai rinka perpildyta, o be naujų vis pasirodančių žaidėjų joje esti ir nemažai ilgiau veikiančių ir žinomų konkurentų, b...
  Gabija Vaitkevičienė „Verslo žinių“ „Gazelių“ aktualijų korespondentė
 • VMI kerta per dividendus

  Lietuva renkasi blogiausią įmanomą būdą – griežtą poziciją dividendų mokesčių lengvatos taikymo klausimu ir neskaidrumą.
    
 • Politinėje klampynėje reformos negimsta

  Prancūzų rašytojo Frederico Beigbederio vienas romanų bando mus įtikinti, kad „Meilė trunka trejus metus“. Ar tiek pat l...
    
 • Nei pelkė, nei miškas, kas?

  Atsimerki vieną rytą, ir vietoj pelkėto durpyno ošia miškas. Nūnai tokiais stebuklais užsiima miškininkai, kuriems, atro...
    
 • Nėra lyderio, nebus asociacijos

  Viena daugiausia narių turinti ir dar ne taip seniai vidinių skandalų supriešinta šalies asociacija „Linava“, jungian...

    

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Alvora, UAB70.5154.027337
Kauno tiltai, AB135.3859.949776
Mitnija, UAB63.1333.677324
Axis Technologies, UAB56.7532.996156
Conresta, UAB52.1682.318364
Panevėžio keliai, AB77.4516.453532
Panevėžio statybos trestas, AB77.438659160
Okseta, UAB52.7224.880169
Šiaulių plentas, UAB49.5135.215458
Statga, UAB64.2673.971374
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

http://www.vz.lt
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau