Vilniaus savivaldybė svarsto galimybę įsigyti Profsąjungų rūmus

Publikuota: 2017-04-12
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Dėl sostinės centre esančio pastato projekto fiasko kaltinama miesto savivaldybė ir Vyriausybės kanceliarija, iš jų norima prisiteisti 12,3 mln. Eur žalos. Pati savivaldybė teritorijai ant Tauro kalno turi savo viziją, svarsto ir galimybę įsigyti pastatą arba paimti jį visuomenės poreikiams.

Vilniaus apygardos administraciniam teismui yra pateikti du ieškiniai miesto savivaldybei ir Vyriausybės kanceliarijai. Juos pateikė administratorius, besirūpinantis BUAB „VIPC Vilnius“. Ši bendrovė ir valdo Profsąjungų rūmus, kurie šiuo metu parduodami varžytinėse už 11,5 mln. Eur.

Pirmuoju ieškiniu bandoma prisiteisti 304.000 Eur žalos, esą padarytos padidinus nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčius. Šis ieškinys jau priimtas nagrinėti. Antruoju ieškiniu siekiama 12 mln. Eur žalos atlyginimo, teismas dar sprendžia, ar imsis šio ginčo.

Pasak Stasio Poškaus, bendrovės bankroto administratoriaus, Vilniaus apygardos administraciniame teisme bus siekiama įrodyti, kad realizuoti pastato vizijos investuotojams nepavyko dėl biurokratinių kliūčių.

„Valdininkai savo neveiklumu ir neteisėtais veiksmais faktiškai padarė įmonei milijoninę žalą ir taip sudarė prielaidas jos bankrotui“, – rašoma administratoriaus išplatintame pranešime.

Ponas Poškus aiškina esą verslas iš savo pusės vykdė visus įsipareigojimus, tačiau valdininkai stabdė šį projektą.

„Buvę Profsąjungų rūmų savininkai daugiau kaip dešimtmetį bendradarbiavo su institucijomis, pradedant bendrų tarptautinių architektūros konkursų organizavimu rūmų plėtotei, baigiant „Tautos namų“ idėja. Buvę savininkai teikė savivaldybei net ir savo pasiūlymus tiek dėl rūmų sutvarkymo, tiek dėl perleidimo savivaldybės nuosavybėn būdo, tačiau derybų metu pasiekti susitarimai nebūdavo iki galo įgyvendinami dėl nepaaiškinamo institucijų neveiklumo. Tokiu būdu valdininkai savo neteisėtais veiksmais sudarė visas prielaidas bendrovės bankrotui“, – sako p. Poškus.

Savivaldybė turi savo planų

Šiuo metu yra rengiamas žemės sklypo po Profsąjungų rūmais detalusis planas. Savivaldybė mano, kad ant Tauro kalno turėtų stovėti Nacionalinė koncertų salė.

„Su Profsąjungų rūmais – Donecko rūmų kopija – laikas atsisveikinti. Ir tegul nesitiki bankrutuojantys jų savininkai pasidaryti versliuką iš kažkada prichvatizuoto profsąjungų turto“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo Remigijus Šimašius, Vilniaus meras.

Jis balandžio 13 d. žada žiniasklaidai pristatyti savivaldybės viziją šiai teritorijai.

„Vilniaus miesto savivaldybė mano, kad bankrutuojančių Profsąjungų rūmų savininkų reikalavimai savivaldybei yra nepagrįsti. Priešingai, tai savivaldybei verslininkai skolingi apie 300.000 Eur NT mokesčio. Dėl to savivaldybė jau ne kartą kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją, atkreipdama dėmesį į įmonės vengimą mokėti NT mokestį“, – VŽ atsiųstame komentare teigia savivaldybė.

Savivaldybė svarsto du galimus scenarijus: pastato išpirkimo iš bankrutavusio savininko arba jo paėmimą visuomenės poreikiams.

„Kuris variantas bus pasirinktas, priklausys ir nuo miesto tarybos apsisprendimo, Vyriausybės galimybių prisidėti prie projekto, jeigu Kultūros ministerija pritars savivaldybės pasiūlymui statyti ant Tauro kalno Nacionalinę koncertų salę“, – teigiama komentare.

BUAB „VIPC Vilnius“ Profsąjungų rūmus įsigijo 2004 m. Vėliau, 2008 m., po tarptautinio architektūrinio konkurso išryškėjo būsimo projekto kontūrai. Tačiau, p. Poškos teigimu, Vilniaus miesto administracija „nuolat delsė parengti ar suderinti dokumentus, būtinus pastatui tvarkyti“. O vėliau „Profsąjungų rūmus“ „ bandė iškeisti į kitą nekilnojamą turtą, tačiau to neįgyvendino“.

BUAB „VIPC Vilnius“ vienintelis akcininkas – UAB „Donseta“, kurią valdo Nyderlanduose registruota bendrovė „Stichting Administratiekantoor ValMan“, rodo „Creditinfo“ pateikiami Registrų centro duomenys.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau