NŽT pertvarka – centriniame padalinyje darbuotojų mažės bent 10%

Publikuota: 2017-03-16
Bronius Markauskas, žemės ūkio ministras
Juliaus Kalinsko (15min/Scanpix) nuotr.
Bronius Markauskas, žemės ūkio ministras Juliaus Kalinsko (15min/Scanpix) nuotr.

Žemės ūkio ministerija imasi reorganizuoti jai pavaldžią Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT). Anot Broniaus Markausko, žemės ūkio ministro, nėra normalu, kai 80% ministerijos gaunamų skundų susiję su šia tarnyba.

NŽT bus reorganizuojama keliais etapais. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) praneša, kad pirmiausia planuojama pertvarkyti NŽT centrinio padalinio veiklą. Čia numatoma panaikinti 2 departamentus, beveik 30% sumažinti vadovaujančių darbuotojų, aiškiai padalinti funkcijas ir atsakomybę tarp direktoriaus ir pavaduotojų, panaikinti besidubliuojančias funkcijas, sugriežtinti teritorinių skyrių veiklos priežiūrą, taip mažinant korupcijos pasireiškimo tikimybę.

Ponas Markauskas ketvirtadienį pasirašė atitinkamą įsakymą dėl NŽT administracijos struktūros patvirtinimo.

„Pertvarkyti NŽT – pribrendusi būtinybė, nes nėra normalu, kuomet apie 80% skundų, pasiekiančių Žemės ūkio ministeriją, yra susiję vien tik su šia tarnyba. Tikimės, kad įgyvendinus planuojamus pakeitimus, NŽT darbas taps efektyvesnis, o tai prisidės ir prie žemėtvarkininkų prestižo visuomenėje gerinimo“, – teigia žemės ūkio ministras.

Šiuo metu NŽT yra patvirtintos 963 pareigybės, iš jų 189 – centriniame padalinyje ir 774 teritoriniuose padaliniuose. Planuojama, kad pirmame NŽT pertvarkos etape bus sumažinta ne mažiau nei 10% centrinio padalinio darbuotojų.

Pasak ministro, labai svarbu suburti motyvuotą, profesionalią Nacionalinės žemės tarnybos komandą ir taip užtikrinti piliečių poreikius atitinkančių, kokybiškų ir laiku teikiamų paslaugų suteikimą. Taip pat vykdyti nuolatinę šių paslaugų kokybės stebėseną, vertinimą ir viešinimą.

Pastaruoju metu NŽT stipriai kritikuota, kad netinkamai interpretuodama teisės aktus, dėl formalių priežasčių vienašališkai nutraukinėja arba keičia valstybinės žemės nuomos sutartis. Per pusantrų metų teismus pasiekė bent 10 bylų, kai verslas ginčijo vienašališką žemės nuomos sutarčių nutraukimą arba keitimą siekiant sumažinti nuomojamus sklypus.

Vasario pabaigoje NŽT pranešė nutraukianti buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijos nuomos sutartį su bendrovė „Hanner“, kuri sklype aktyviai vykdo statybas, praėjusiais metais pasirašė sutartį su didžiausiu pasaulyje viešbučių tinklu „Marriott“. Žemės nuomos sutartis buvo nutraukta, nes „Hanner“ nugriovė apleisto stadiono statinius – prokurorų ir NŽT nuomone, tai reiškia, kad sklypas naudojamas ne pagal paskirtį.

Šis atvejis sukėlė rezonansą, į NŽT veiksmus bei šios tarnybos nesutarimus su verslu dėmesį atkreipė premjeras, ŽŪM, ūkio ministerija.

VŽ rašė, kad ši tarnyba pernai sudarė „juodąjį“ sąrašą į kurį įtraukė 71 valstybinės žemės sklypą – tai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje lengvatine tvarka be aukciono išnuomota žemė verslininkams, pirkusiems šiose teritorijose esančius pastatus. NŽT nusprendė šiuos sklypus iš verslininkų atimti arba bent apkarpyti. Esą taip buvo siekiama taisyti klaidas, kurias galbūt padarė savo padėtimi piktnaudžiavę valdininkai ir matininkai. 2015 m.

Dalyje tų sklypų buvo nugriauti seni pastatai ir verslininkai jau buvo pasirengę pradėti stambių ir miestui svarbių projektų statybas. Bet NŽT nusprendė, kad jei pastatų nėra – seni nugriauti, o nauji dar nepastatyti, – sklypas naudojamas ne pagal paskirtį, žemės nuomos sutartį reikia nutraukti ir šitaip apginti viešąjį interesą. Dalį sklypų vienašališkai nuspręsta sumažinti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau