Libeskindas perbraižė „k18b“ ir pateikė viešųjų erdvių viziją

Publikuota: 2017-03-10

Architektas Danielis Libeskindas padailino konkursinį „k18b“ projektą – kiek pasikeitė pastatų formos, o šalia suprojektuotos viešosios erdvės. Vystytojų teigimu, šios galės pretenduoti į moderniausių Baltijos šalyse vardą.

Nors apie vystytojų „Lords LB Asset Management“ ruošiamą projektą sostinės Konstitucijos pr. pradėta kalbėti daugiau nei prieš metus, kol kas leidimų statyti dar negauta. Po konkurso metu p. Libeskindo pateikto pasiūlymo savivaldybei pritrūko viešųjų erdvių vizijos. Norėta, kad dabar sklype esantis purvyno ir laiptų chaosas pavirstų į miestiečiams ir svečiams patrauklią erdvę.

Ši ir buvo suprojektuota p. Libeskindo. Pasak vystytojų, viešoji erdvė bus įrengta ne tik aplink pastatą, tačiau ir integruota į jo vidines erdves.

Multifunkcinio centro apatiniuose aukštuose planuojama įrengti atvirą visuomenei per 30-ies metrų aukščio atriumą. Jis pratęs dabar Konstitucijos pr. esančią požeminę perėją. Šia viešąja erdve bus ne tik patogiau pasiekti abi prospekto puses, tačiau, pagal architektų viziją, bus galima rengti ir viešus renginius ar praeivių dėmesį atkreipiančias parodas. Tobulindami pastato formas projektuotojai siekė suformuoti trūkstamą architektūrinės kalvos silueto dalį ir aiškiai išreikšti pietinį jos šlaitą, teigiama „Lods LB Special Fund I“ pranešime.

nuotrauka::1nocrop

Lauks savivaldybės verdikto

Dabar p. Libeskindo paruoštą projektą reikės įvertinti savivaldybei. Jos taryba turės palaiminti projektą arba grąžinti tobulinti. Pagal bendrojo plano taisykles, šiame sklype pastatų aukštingumas gali siekti 35 m., o „k18b“ projektas – 94,75 m aukščio. Tačiau, jei projektas turi aiškų visuomeninį interesą ar yra susiklosčiusi ypatinga urbanistinė situacija, numatytą aukštingumą galima viršyti. Tačiau tam būtinai turi pritarti Vilniaus miesto savivaldybės taryba.

„Šiuo metu, remiantis įvykusiu tarptautiniu konkursu, yra parengti priešprojektiniai pasiūlymai. Vilniaus bendrasis planas numato, kad didelio aukštingumo statiniai toje vietoje gali būti statomi tik pritarus savivaldybės tarybai, taigi, esame kreipęsi į ją dėl šio balsavimo inicijavimo“,– VŽ aiškina Marius Žemaitis, „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas.

Paklaustas, kada gali būti pradėtos ir užbaigtos statybos, p. Žemaitis sako, kad pradinio tikslo pasiekti nebeįmanoma.

„Praėjusias metais turėjome viziją, kad objektas galėtų atvertų duris Lietuvos 100-mečio proga, tačiau šiandien matome, kad šis terminas jau nepasiekiamas. Konkrečių datų prognozuoti negalime, kada galėtume pradėti kitus darbų etapus, priklauso nuo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimų. Iš savo pusės esame pasirengę įgyvendinti projektą nedelsiant, vos tik jam pritars visos reikiamos institucijos“, – aiškina p. Žemaitis.

Jis išvardijo ir toliau sekančius procedūrinius veiksmus.

„Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė pritartų principiniam sprendimui, toliau pagal nustatytas procedūras savivaldybės būtų prašoma projektavimo sąlygų. Remiantis šiomis sąlygomis, rengtumėme techninį projektą. Jį parengus, jau būtų kreipiamasi dėl statybos leidimo išdavimo, o, gavus pastarąjį, galėtumėme pradėti statybos darbus“, – procedūras vardija „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojas. 

Pasak jo, rengiant projektinius pasiūlymus vystytojas ir architektai atsižvelgė į ICOMOS paveldo apsaugos specialistų bei VGTU mokslininkų urbanistines studijas, taip pat parengė reikiamus pagrindimus.

„Architektas Danielis Libeskindas yra pasirengęs atvykti į Vilnių pristatyti jau konkrečius projektinius pasiūlymus visuomenei ir savivaldybės tarybos nariams bei specialistams“, – sako p. Žemaitis.

Verslo centras ir viešbutis

Multifunkciniame centre Konstitucijos pr. 18B planuojama įrengti apie 1.000 darbo vietų verslo centrą bei vieną pirmųjų pasaulyje „Radisson RED“, valdomą „Carlson Rezidor Hotel Group“. Jo plotas turėtų siekti apie 10.000 kv. m, atidarymo data suplanuota 2020 m.

Į visą multifunkcinio centro projektą „Lords LB Asset Management“ numatęs investuoti 40 mln. Eur.

Interviu VŽ Davidas Jenkinsas,  „Carlson Rezidor Hotel Group“ viceprezidentas, kalbėjo, kad Vilnius – šiuo metu aktyviausia rinka Blatijos šalyse, čia geriausios sąlygos plėtrai.

„Matome, kad viešbučiai pilni, daugėja konferencijų ir turistų. Tuo pat metu investuojama į naujus viešbučius“, – kalbėjo p. Jenkinsas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą STATYBOS IR NT savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

10 didžiausių statybų ir NT bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Staticus, UAB41.562148489
YIT Kausta, AB47.056458342
Kauno tiltai, AB130.31912.816787
Mitnija, UAB67.1193.494358
Axis Technologies, UAB58.0871.984178
Panevėžio keliai, AB49.5744.215570
Panevėžio statybos trestas, AB83.9102.092156
Šiaulių plentas, UAB47.3611.372470
Alkesta, UAB50.8131.205568
Irdaiva, UAB37.3382.736152
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą“ Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
7 UAB „Gedsta“ 1.397,5% Panevėžio
22 UAB „Modernaus būsto projektai“ 808,5% Panevėžio
33 UAB „Milsta“ 691,9% Tauragės
36 UAB „Instatum“ 664,9% Kauno
40 UAB „Constra“ 643,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau