Rusijos propagandos mašinos pėdsakų aptiko ir „Google“

Publikuota: 2017-10-09
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

„Google“ aptiko, kad tam tikros Rusijos tarnybos išleido dešimtis tūkstančių dolerių reklamai „YouTube“, „Gmail“, „Google“ paieškoje.

Apie galimą Rusijos prieš JAV prezidento rinkimus skleistą dezinformaciją, remdamasis šaltiniais rašo „The Washington Post“.

Kaip skelbiama, tikėtina, kad šių reklamų pirkimas nėra susijęs su neseniai žiniasklaidoje nuskambėjusia istorija, kai Rusijoje įsikūręs trolių fabrikas, susijęs su Kremliumi, prieš JAV prezidento rinkimus aktyviai pirko reklamą socialiniame tinkle „Facebook“, tam išleisdamas apie 100.000 USD.

Tuo atveju tai rodytų ne ką kitą kaip platesnes Rusijos pastangas skleisti dezinformaciją internete, teigiama „The Washington Post“.

„Google“ viešai situacijos neskuba komentuoti, tačiau tuo klausimu pradėjo tyrimą, kuris šiuo metu yra ankstyvoje stadijoje.

Šiuo atveju šaltiniai taip pat mini panašią sumą, – apie 100.000 USD, kurie buvo išleisti reklamai „Google“ produktuose.

Savo ruožtu JAV Kongresas jau pradėjo kelis tyrimus dėl Rusijos kišimosi į 2016 m. vykusius prezidento rinkimus, sėjant nesutarimus JAV, skleidžiant propagandą bei rodant palankumą Donaldui Trumpui.

VŽ rašė, kad „Facebook“ patvirtino aptikęs 3.000 Rusijos trolių fabriko „Internet Research Agency“ apmokėtų reklamų, skatinančių politinį susiskaldymą bei kontroversijas migracijos, ginklų, rasizmo klausimais. Šiuo metu šių įrašų socialiniame tinkle nebėra, jie buvo pašalinti. Nustatyta, kad jų reklamą apmokėjo su Kremliumi siejamas trolių fabrikas, o įrašų matomumą didino įrašais besidalijantys netikri asmenys. Iš viso buvo panaikinta 470 tokių paskyrų. Be to, Rusijos trolių fabriko pėdsakai aptinkami ir „Twitter“, kuris JAV populiaresnis nei „Facebook“.

Komentarai prie šio straipsnio negalimi, dėl neapykantos skatinimo ar patyčių kurstymo
 

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau