„Facebook“ jungiasi į kariauną prieš „fake news“

Publikuota: 2017-04-03
Matton nuotr.
Matton nuotr.

Socialinis tinklas „Facebook“ jungiasi į technologijų koncernų ir įvairių fondų kariauną, kuri nusiteikusi kelti žiniasklaidos kompetencijas ir kovoti su išgalvotomis naujienomis,angliškai vadinamomis „fake news“.

Įvairios bendrovės ir fondai skyrė 14 mln. USD ir įkūrė internetinės žiniasklaidos tyrimams skirtą organizaciją „News Integrity Initiative“ (NII – Sąžiningų naujienų iniciatyva), rašo Vokietijos savaitraščio „Zeit“ naujienų portalas. NII tirs sistemiškai internete platinamas ir dezinformacijos, propagandos tikslais naudojamas netikras žinias, sieks kelti žiniasklaidos darbo ir naujienų socialiniuose tinkluose kokybę. Iniciatyvos autorius – žinomas JAV žurnalistas Jeffas Jarvisas, kuris dėsto Niujorko žurnalistikos mokykloje „Cuny School of Journalism“, kur ir bus organizacijos centrinė būstinė.

„Sunku suprasti, ar „Google“, „Facebook“ arba „Twitter“ sklindančių žinių pirminis šaltinis yra patikimas. Vartotojams ir bendrovėms reikia patikimesnės informacijos. Tikimės padėti tai pasiekti“, - sako p. Jarvisas.

Organizacija išsikėlė du svarbiausius tikslus – tirti žinių srautą ir suteikti žinioms patikimumo įvertinimą. Tokiu atveju socialiniuose tinkluose paskelbtos žinios būtų pažymimos, kaip atkeliaujančios iš tikrai patikimo arba nelabai patikimo šaltinio, o tai priklausytų nuo surinktos informacijos apie profilio savininką, įvertinus, ar anketa nėra tik ką sukurta, galbūt skirta tik netikros žinios paskelbimui.

„Facebook“ kol kas neskuba atsakyti, ar suteiks prieigą prie savo vartotojų duomenų, tačiau pačios informacijos įvertinimu ir žymėjimu jie yra suinteresuoti, nes būtent socialiniuose tinkluose sparčiai plinta netikros, propagandinės, išgalvotos žinios, o tai kenkia socialinio tinklo įvaizdžiui, gali kirsti per kišenę.

„Kai „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas kalba apie šio socialinio tinklo tikslus, viskas skamba kone idealistiškai: sujungti pasaulį, informuoti žmones, sukurti komunikaciją be barjerų. Tačiau toks idealizmas turi problemą – realybę. Neapykantą kurstantys komentarai ir išgalvotos naujienos meta šešėlį. Nors iš karto po JAV prezidento rinkimų p. Zuckerbergas pareiškė, kad nesąmonė yra kaltinti „Facebook“ paveikus rinkimų rezultatus dėl socialiniame tinkle sklidusios informacijos, tačiau matome, kad nuomonė gana greitai pasikeitė“, - rašo Vokietijos verslo naujienų portalas „Handelsblatt“.

VŽ vasario pradžioje rašė, kad „Facebook“ Prancūzijoje ir Vokietijoje kovos su melagingomis žiniomis. „Facebook“, aktyviai kritikuotas dėl nesugebėjimo sustabdyti netikrų naujienų plitimą per JAV prezidento rinkimų kampaniją, pradėjo prieš tai nukreiptą kampaniją Prancūzijoje, o dar kiek anksčiau ir Vokietijoje. 

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau