Komisija sprendžia dėl nuobaudų LRT

Publikuota: 2017-01-11
Audriui Siaurusevičiui, LRT generaliniam direktoriui pastaruoju metu tenka dažnai atsiprašinėti. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
Audriui Siaurusevičiui, LRT generaliniam direktoriui pastaruoju metu tenka dažnai atsiprašinėti. Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Šiandien Lietuvos radijo ir televizijos komisija svarstė nacionalinio transliuotojo LRT eteryje sausio 6 d. rodytą muzikinę laidą „Atspėk dainą“, kurios metu aktorė Asta Baukutė demonstravo Hitlerį šlovinantį pasveikinimo gestą.

Toks aktorės elgesys sukėlė didžiulį nepasitenkinimą visuomenėje. Savo ruožtu LRT suskubo atsiprašyti ir pranešti, kad nutraukė visus sutartinius ryšius su televizijos laidų prodiuserio Modesto Karnaševičiaus įmone „Viena planeta“ ir muzikinė laida eteryje nebepasirodys.

Tačiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija atkreipia dėmesį, kad ir ankstesnėje „Atspėk dainą“ laidoje praėjusių metų pabaigoje – gruodžio 30 d. toks pats gestas irgi buvo pademonstruotas kito laidos dalyvio.

Siekdama atsižvelgti į visas aplinkybes ir įvertinti televizijos programoje paskleistą informaciją, komisija nusprendė surinkti visą reikalingą medžiagą bei transliuotojo vadovybės paaiškinimus ir numato svarstyti klausimą dėl poveikio priemonių taikymo artimiausio posėdžio metu.

Tai ne vienintelė LRT laida, kurią lydi klaidos – šio pirmadienio laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje nuskambėjo kalbinto praeivio homofobiški žodžiai. Netrukus po to LRT išplatino naujienų tarnybos vadovo Audriaus Matonio atsiprašymą, kad reportaže apie dainų konkursą „Eurovizija“ buvo palikta apmaudi montažo klaida.

„Nuskambėję žodžiai nesietini su LRT vertybėmis“, – teisinosi jis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau