VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-10-13

Nepasiduoti rudens depresijai. Šiuo atveju, gero džiazo koncertas ar smagi paroda bus daug veiksmingesnis vaistas, nei kimsojimas prie televizoriaus.

RENGINIAI

Spalio 13,14 d. nuo 19 val. Vilniuje vyksta Tarptautinis Vilniaus šviesų festivalis „Beepositive 2017“.

Spalio 13 d. 19.30 val. prasidėjęs V.Kudirkos aikštėje festivalis persikels į senamiestį.

Spalio 14 d. 19 val. šviesos liesis Vilniaus Pilaitės mikrorajone, teritorijoje nuo kūrybinių dirbtuvių „Beepart“ iki senojo Pilaitės malūno. Čia sužibs 50 instaliacijų, sukurtų Lietuvos ir užsienio menininkų. Be šviesos, rengėjai žada elektroninės muzikos ir kitokių meno kūrinių. Informacija – www.beepositive.lt

KONCERTAI

Iki spalio 15 d. Lietuvos rusų dramos teatre vyksta festivalis „Vilnius Jazz“.

Šį savaitgalį švenčia šiuolaikinio džiazo mylėtojai, nes trisdešimtuosius gyvavimo metus šiemet švenčiančio festivalio programoje – solidžios sukakties vertas atlikėjų būrys. Festivalio programa – www.vilniusjazz.lt

Spalio 14 d. 19 val. Palangoje, „Ramybės“ kultūros centre, – „Kęstutis VAIGINIS & Alex CORREA“.

Kęstutis Vaiginis (saksofonai), Alexas Correa (fortepijonas), Felipe Brisola (kontrabosas) ir Rodrigo Digao Braz (mušamieji

atliks K. Vaiginio ir A. Correa originalias kompozicijas ir džiazo standartus. Daugybę gerbėjų turintis džiazistas K. Vaiginis gros su svečiais iš Brazilijos, taigi šįsyk turėtų būti karšta.

Spalio 14 d. 21 val. Šiuolaikinio meno centre Vilniuje – 3-osios Baltijos trienalės Preliudo uždarymo koncertas „Vilniaus energija: nusavinta korporacijos tapatybė“.

ŠMC kino salėje. Avangardinio repo ir interaktyvios poezijos atlikėjas Žygimantas Kudirka–Mesijus bendradarbiaus su eksperimentinio džiazo ir elektroninės muzikos kūrėju Adu Gecevičiumi bei išraiškingo vizualaus meno kūrėja Asta Ostrovskaja.

Spalio 15 d. 16 val. Raudondvario dvaro Menų inkubatoriuje – „Cafe de Paris. Gražiausių prancūziškų dainų kolekcija“.

Koncertas mamoms: Chrisas Ruebensas (gitara, vokalas), Nerijus Bakula (akordeonas), Saulius Petreikis (trimitas, fleitos, vokalas) ir Andrius Kairys (mušamieji, perkusija) atliks gražiausių prancūziškų dainų programą – E. Piaf, T. Dutronc, J. Brel, G. Brassens dainų aranžuotes.

Spalio 15 d. 19 val. Vilniuje, Paviljone (Pylimo g. 21 B), – eksperimentinės muzikos vakaras „Advanced Electronics: Soma Happiens, Ersha“.

Eksperimentinės muzikos vakarai čia vyksta kiekvieną sekmadienį nuo 19 val. – „Electron Emitter“ leidykla kviečia į įdomios ir kūrybiškos, subtilios ir sudėtingos elektroninės muzikos koncertus. „Išgirsi tai, ko dar negirdėjai arba tai, ko nežinojai. Grįžę po renginio nepamirškite apsižiūrėti ausų“, – sako rengėjai.

SPEKTAKLIAI

Spalio 13—15 d. Vilniaus Kongresų rūmuose – „Vilnius City Opera“ opera „Faustas“.

Statytojai pabrėžia, jog visus pagrindinius vaidmenis atliekantys solistai yra pelnę tarptautinį pripažinimą. Ch. Gounod operoje Faustą dainuoja Diego Silva ir Sebastienas Gueze, Mefistofelį – Almas Švilpa, Margaritą – Olena Tokar ir Ekaterina Goncharova.

Dalios Ibelhauptaitės režisuotame spektaklyje dalyvauja 70 atlikėjų, 80 darbuotojų už kulisų, naudojama 200 kostiumų, 7 kartus keičiamos dekoracijos.

Spalio 13 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, – festivalio „Sirenos“ spektaklis „Gyvenimo imitacija“.

Poetinį ir provokuojantį „Proton“ teatro (Vengrija) režisieriaus Kornelio Mundruczo spektaklį tarptautinė kritika vienbalsiai vadina hiperrealistiniu šedevru, stebinančiu tyliais ir intymiais žvilgsniais į žmonių būties gelmę: „Veidas tampa mūšio lauku, nuomojamas butas – mikroskopu, o scena – didinamuoju stiklu“ (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Spalio 13 d. 19 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, – festivalio „Sirenos“ spektaklis „Troškimas“.

Teatras „Vidy“ (Šveicarija) ir „Compagnie Friche 22.66“ (Prancūzija) „Sirenų“ žiūrovams pristato tai teatrinių, plastinių ir choreografinių elementų kupinas prancūzų teatro ir kino chuligano Vincento Macaigne‘o tyrimą, kuriame gilinamasi į tyros ir radikalios meilės paieškose įstrigusių personažų gyvenimus. „Troškimas“ – tai spektaklis apie vienatvę, depresiją ir meilę be atsako.

Spalio 14 d. 19 val. Vilniuje, Menų spaustuvėje, AAT|Artūro Areimos teatras pristato premjerą: spektaklį-žmogaus laboratoriją „Klamo Karas: pradžia“.

Spektaklio tikslas, sako jo kūrėjai, – atrakinti kasdienio gyvenimo grožį, tai, su kuo mes susiduriame kasdien ir dažnai praleidžiame pro ausis, akis ir kitas žmogaus jusles kaip įprastą gyvenimo foną. Ano kūrėjų, spektaklis, kurio tikslas tapti nuolat kintančia socialine laboratorija, kelia šiuos klausimus: Kas padaro žmogų žiauriu? Kodėl sistema, kurioje esame, skatina siekti svetimų tikslų labiau, nei pažinti tikrąjį save? Ar žmogus, kurį dažnai pasmerkiame kaip žiaurų, kartais nėra aplinkos sugniuždytas idealistas? Ar žmogui svarbu pažinti patį save, ir ar tai išvis įmanoma?

Spalio 14, 15 d. 14 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ – pirmoji 60-ojo sezono premjera „O Viešpatie, Vilnius!“.

Šiuo spektakliu aktorius Ainis Storpirštis debiutuoja bent trijose srityse: kaip dramaturgas, kaip spektaklių vaikams kūrėjas ir kaip „Lėlės“ teatro režisierius. „O Viešpatie, Vilnius!“, remdamasis miesto legendomis ir istorija, kalba apie bendravimo svarbą, apie artimiausių žmonių santykius ir apie tai, kaip juos keisti. Spektaklis prasideda tuo, kaip išsiblaškiusi, antrąją jaunystę po skyrybų išgyvenanti motina pamiršta bendrauti su sūnumi, o šis pasitraukia į kompiuterinių žaidimų, socialinių tinklalapių, interneto pasaulį. Tai – dramos ir objektų spektaklis, kuriame aktoriai šoka, fantazuoja ir visaip šėlsta nuotykių pilname pasaulyje. Scenoje bus ir lėlių: keistų, neįprastų, naujoviškų.

Spalio 17 d. Klaipėdos dramos teatre – režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklio „Naktis“ premjera.

Spektaklio pagal šiuolaikinio lenkų rašytojo Andrzejaus Stasiuko pjesę „Naktis“ veiksmas vyksta Vokietijoje. Jaunas vagišius iš Rytų Europos žūsta, kai jį peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai išimama ir persodinama į juvelyro kūną. A. Stasiukas preparuoja stereotipus ir beprotiškiausias mitologijas, abipusį įtarumą ir baimes, kurių apstu istoriškai sudėtinguose lenkų ir vokiečių santykiuose. Tiesiogine ir perkeltine prasme jis stengiasi suvienyti „slavišką širdį ir vokišką protą“ ir ieško atviros erdvės, kurioje lenkai ir vokiečiai, Rytai ir Vakarai, atsikratytų savo baimių ir prietarų, senų ir naujų stereotipų.

KINAS

Iki spalio 17 d. Vilniuje vyksta 11-asis Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Paskiau jis kelsis į Kauną, o iki lapkričio 5 d. suksis Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Rokiškio, Ukmergės, Tauragės, Marijampolės, Utenos, Varėnos ir Anykščių kino teatruose. Be penkių specialiųjų festivalio programų, tradiciškai itin aktualias temas nagrinėjančių debiutuojančių režisierių filmus bus galima išvysti „Konkursinėje“, o aktualiausią pastarųjų metų dokumentiką – „Panoramos“ programose. Moksleiviams ir paaugliams parengta programa „Filmai, padedantys augti“. Įėjimas į visus festivalio filmus, diskusijas ir renginius – nuo 1 cento. Informacija – www.nepatoguskinas.lt

Spalio 13–15 d. Kauno kino centre „Romuva“ rodomi 17-ojo Lenkų kino festivalio filmai.

Šių metų festivalio leitmotyvas – „kino tūzai“, tad jame išties apstu kino tūzų – geriausių lenkų režisierių, scenaristų, aktorių ir jų sukurtų filmų. Specialioji programa šiemet skirta Danutai Szaflarskai, savo ilgametę karjerą pradėjusiai Vilniuje. Rengiantis minėti 100-ąsios Lenkijos Nepriklausomybės atgavimo metines, Lenkijos institutas primins neeilinę asmenybę – bene garsiausią tarpukario lenkų kino ir kabareto žvaigždę Eugeniuszą Bodo. Ekranuose išvysime ir Marią Sklodowską-Curie, ir lenkų animacijos legendas Reksą bei Lioleką ir Boleką, ir lenkų seksologijos pradininkę Michaliną Wislocką.

PARODOS

Vilniuje, Bažnytinio paveldo muziejuje, veikia paroda „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje. Martos Vosyliūtės kūryba ir Bažnytinio paveldo muziejaus artefaktai“.

Spalio 14 d. ir 16 d. 15 val. vyks ekskursijos su parodos autore. Verta apsilankyti.

VDA parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) veikia paroda „Tapyba: B. Gražys, H. Natalevičius, R. Sližys, M. Skudutis“.

„1977 metų lapkritį, kai Sovietų sąjungoje paradais ir saliutais buvo švenčiamas „Didžiojo spalio“ šešiasdešimtmetis ir džiaugiamasi ką tik priimta TSRS konstitucija, Dailės fondo salone tuometinėje P. Cvirkos gatvėje (dabar Pamėnkalnio) buvo atidaryta Vilniaus dailės instituto 1976 m. tapytojų laidos paroda. Iš jos dalyvių ilgainiui susiformavo „Penketas“: Bronius Gražys, Henrikas Natalevičius, Mindaugas Skudutis, Raimundas Sližys (1952–2008) ir Romanas Vilkauskas. Vyrukai buvo organizuoti, stropūs, ambicingi, jų parodos kas treji metai salone vyko iki 1986 m. (1983 m. – Šiauliuose), sukeldamos ir kritikų, ir visuomenės dėmesį.

Sovietiniam, optimizmu nudažytam „brandaus socializmo“ gyvenimui jie priešpriešino aštrų groteską, karčios ironijos persunktus vaizdus, destrukciją, maišaties ir sarkazmo kupiną tapybą“, – parodos anotacijoje rašo jos kuratorius dr. Viktoras Liutkus.

Dabartinė paroda „Titanike“ surengta minint pirmąją „Penketo“ parodą, tačiau tai nėra nei grupės „ataskaita“, nei istorinė retrospektyva. Beveik visi paveikslai atrinkti iš aktyviausio ir, ko gero, produktyviausio grupės veiklos laikotarpio, 1976–1986 metų.

Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, veikia dvi parodos – „Academie de Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915)“ ir „Vilnius. Topophilia“.

Abiejų parodų mecenatas – veiklos 25-metį šiemet mininti „Ellex Valiunas“ advokatų kontora, antroji paroda suformuota iš turtingos jos kolekcijos.

Spalio 13 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje atidaroma poeto Juliaus Kelerto fotografijų paroda „Nida – tylos atvirutės“.

„Būti Nidoje, ypač ne vasarą, reiškia patirti tylą, kuri lietuviui yra neatskiriama tradicinėje kultūroje pasireiškusios gamtojautos dalis. Gamta tiek vietiniam, tiek atklydėliui pirmiausia čia sukelia nuostabą, tarsi užtaiso didžiuosiuose miestuose patiriamas informacinio triukšmo duobes. Nidoje daug tylos, daug vandens ir daug dangaus. Apie visą tai ir mano paroda“, – sako parodos autorius.

Vilniuje, Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43) veikia kino režisieriaus Šarūno Barto (g. 1964) fotografijų paroda „Keletas iš jų/Few of Them“.

Joje eksponuojamos nuotraukos, Š. Barto padarytos rengiantis filmuoti. Jose, kaip ir savo filmuose, režisierius pasakoja istorijas tarsi dėliodamas jas iš atskirų fragmentų, detalių, daiktų tekstūrų ir jų vibracijų. Nuotraukose – Kaliningradas, kurio griuvenos liudija buvusios Sovietų Sąjungos teritorijų būklę; tofalarai, kadaise klajokliai medžiotojai Sibiro Sajanų kalnų, ilgainiui Rusijos valdžios priversti tapti sėsliais. Krymo ir Lietuvos kaimo peizažuose ryški metų kaita ir atšiaurumas, o Maroko dykumos ir Aukštojo Atlaso kalnų fotografijose – nepriteklius, žmogaus susitaikymas su gyvenimu, susiliejimas su gamta.

Vilniuje, Naujajame Arsenale (Arsenalo g. 1), veikia architekto Arūno E. Paslaičio piešinių paroda „Dvarų kelias“.

„Esu architektas, juo dirbu daugiau nei 50 metų. Manau, kad būtent ši veikla išugdė poreikį ieškoti vis kažko naujo, dar neatrasto, tad kiekvienas vis naujai pamatytas objektas man yra paslaptingas ir žavingas“, – sako 2017 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Arūnas E. Paslaitis. Nemažai pastatų suprojektavęs architektas (Seimo viešbutis Gedimino pr., Vilniaus savivaldybės administracijos pastatas ir kt.), beveik penkis dešimtmečius keliauja po Lietuvą ir buvusias LDK žemes ir piešiniuose įamžina mūsų kultūros praeities reliktus.

Vilniuje, AV17 galerijoje (Totorių g. 5), veikia Latvijos menininkų Andriso Egličio ir Katrinos Neiburgos darbų paroda „Pickled Long Cucumbers“ (liet. „Ilgi marinuoti agurkai“).

Šiedu menininkai Latvijai atstovauja daugelyje svarbių šiuolaikinio meno renginių, vienas tokių – Venecijos bienalė, kurioje jie dalyvavo 2015 m. „Pickled Long Cucumbers“ parodoje eksplotuojamą žmogaus ir gamtos temą menininkai atskleidžia neįprastomis priemonėmis, o fone skambanti žymaus elektroninės muzikos prodiuserio Richardo Hawtino muzika kuria ypatingą atmosferą tarp šiuolaikinio ir pirmykščio pasaulių, kartais įgaunančią postapokaliptines nuotaikas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Ernestas Parulskis. Kilnojamosios parodos kačiukas

Formaliai kilnojamosiomis parodomis galima vadinti bet kurią parodą, surengtą nuo XV a., kai jo pradžioje...

Laisvalaikis
2018.02.24
Mykolas Pleskas. Keturi signatarai ir „Fiat Multipla“

Pirmąjį pilnametražį vaiką pristatęs Olegas Šurajevas užsiminė, kad šimtmečio proga norėjo sukurti kai ką...

Verslo klasė
2018.02.24
Olimpiados uždaryme trispalvę neš jauniausias sportininkas

Jauniausiam Lietuvos olimpinės delegacijos nariui Pjongčange patikėtos išskirtinės pareigos. Per vasario 25...

Laisvalaikis
2018.02.23
Trys stendai prie Ebingo, Misūryje 1

Nedažnai pamatysi filmą, primenantį didžiojo Hitchcocko žodžius apie „kiną, kuris yra torto gabalas“.

Laisvalaikis
2018.02.23
Vilniaus knygų mugė užėmė visas „Litexpo“ erdves 1

Vasario 22 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė...

Laisvalaikis
2018.02.22
Andrejui Drukarovui klaidos sutrukdė pasiekti tikslą

Iki išsvajoto 40-tuko kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui Pietų Korėjos Pjongčango olimpinėse žaidynėse...

Laisvalaikis
2018.02.22
Slidininkai Vaičiulis ir Strolia pusfinalyje labai kentėjo 2

Pietų Korėjoje, Pjongčange vykstančiose Žiemos olimpinėse žaidynėse trečiadienį pasirodė lietuviai...

Laisvalaikis
2018.02.21
Valstybės pažinimo centre – nauja interaktyvi paroda 

Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, Vasario 16-osios išvakarėse atidaryta nauja interaktyvi paroda...

Laisvalaikis
2018.02.19
BAFTA apdovanojimuose triumfavo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ 

BAFTA apdovanojimuose, kurie laikomi britišku „Oskarų“ atitikmeniu, triumfavo tragikomedija „Trys stendai...

Laisvalaikis
2018.02.19
Stuburo skausmas – mūsų pačių reikalas 2

Nedaug rasi vyrėlesnio amžiaus žmonių, dirbančių sėdimą darbą, kurie nejustų nugaros skausmų ar bent jau...

Laisvalaikis
2018.02.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kuo Vilniaus knygų mugė arčiau, tuo labiau intriguojamus leidinius ir jų autorius į viešumą „išmeta“...

Laisvalaikis
2018.02.18
Berlinalės kino mugėje – Lietuviški virtualios realybės projektai

Vokietijoje prasideda 68-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis, o kartu su juo ir Europos filmų mugė,...

Laisvalaikis
2018.02.16
Vasario 16-oji Pjongčiange Januškevičiūtei buvo sėkminga

Ieva Januškevičiūtė sėkmingai baigė moterų slalomo ir didžiojo slalomo rungtis. Mantas Strolia ir Modestas...

Laisvalaikis
2018.02.16
Tyrimas: šimtmetį pasitinkantys lietuviai vieningesni ir laimingesni 2

„Žmogaus studijų centro“ nuo 2008 m. kasmet atliekami Lietuvos psichologinio klimato ir žmonių jausenos...

Laisvalaikis
2018.02.16
Lietuvos biatlonininkai 20 km biatlono lenktynėse nesužibėjo

Tomas Kaukėnas šiandien vykusiose vyrų 20 km biatlono lenktynėse užėmė 78-ą vietą ir rizikuoja nepatekti į...

Laisvalaikis
2018.02.15
VŽ rekomenduoja: Šimtmečio renginiai

Visoje Lietuvoje visą ilgąjį savaitgalį vyks galybė Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų...

Laisvalaikis
2018.02.15
T. Kaukėnas olimpiadoje pasiekė naują Lietuvos biatlono rekordą

Vyrų biatlono 12,5 km persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas finišavo 13-tas ir pasiekė naują olimpinį...

Laisvalaikis
2018.02.12
Signatarų rūmuose – šimtmečiui skirtų pašto ženklų paroda

Signatarų namuose pristatyta 2016–2018 m. išleista proginių pašto ženklų serija „Lietuvos valstybės atkūrimui...

Laisvalaikis
2018.02.12
Lietuva pasauliui dovanoja šimtmečio grojaraštį 2

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuva pasauliui dovanoja 100 dainų rinkinį, patalpintą vienoje...

Laisvalaikis
2018.02.12
Abu Dabyje atidarytas Luvro muziejus

Globalizacija ir muziejų funkcijų plėtra, jų tikslas pritraukti kuo daugiau lankytojų ir ištraukti iš...

Laisvalaikis
2018.02.10

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau