Europoje populiarėja prabangūs „žalieji“ viešbučiai

Publikuota: 2017-10-12

Aplinkai neabejingi turistai dosniai moka už nakvynę prabangiuose atsinaujinančią energiją naudojančiuose ar iš perdirbtų medžiagų suprojektuotuose Europos viešbučiuose.

Susidomėjimas žaliąsias idėjas propaguojančiais viešbučiais Europoje auga: platformoje „TripAdvisor.com“ jau galima rinktis nakvynę ne pagal vietą ar viešbučio žvaigždučių skaičių, o pagal jos draugiškumą aplinkai. Švedijos „The Local“ neseniai paskelbė gražiausių ekologiškumą puoselėjančių šalies viešbučių reitingą, o portalas designhotels.com primena, kad žalias viešbutis gali būti ne tik draugiškas aplinkai, bet ir prabangus.

Toks priminimas logiškas, mat dalis žalių viešbučių nuėjo minimalistinio dizaino, funkcionalumo, taupymo skatinimo keliu, ir prabangos juose su žiburiu nerasi. Anot portalo „Boston.com“, dalis žaliųjų viešbučių labiau primena studentų hostelius, o ne komfortui ir poilsiui skirtus apartamentus. Atsiranda viešbučių, kuriuose energijos taupymo tikslais vanduo duše čiurlena menka srovele arba nėra rankščluosčių – juos reikia atsivežti svečiams. Kai kurie aplinką tausojantys turistai tokiais nepatogumais ne tik nesiskundžia, bet ir vadina tai būsima norma visoms nakvynės vietoms bei gėdina išlepusius keliautojus. Vis dėlto prie aplinkos tausojimo prisidėti gali ir vertinantys prabangą bei komfortą – viešbučių architektai ir interjero dizaineriai stengiasi suderinti ekologiją ir grožį bei patogumą.

Turistų nuodėmės

Portalas „Boston.com“ primena, kad 2017-ieji pasklebti tvaraus turizmo metais. Skaičiuojama, kad 5% anglies dvideginio į aplinką išskiria atostogaujantys žmonės, o sudėjus su tarša skrydžių metu, šis skaičius išauga iki 20%.

Prabangūs ir aplinkai draugiški viešbučiai klesti, nes vis daugiau žmonių nori ne tik puikiai praleisti laiką, bet ir užsidirbti „karmos taškų“, už kuriuos negaila ir susimokėti. Pavyzdžiui, papildomą „žalią“ mokestį.

Tiesa, kainos ne visada kandžiojasi, o prabanga ne visuomet yra tas pats, kas brangumas: esama labai prašmatnių viešbučių, kuriuose nakvynės kaina prasideda nuo 100 Eur. Antai Austrijos kalnuose pastatytas „Kitzhofo“ viešbutis, kuriame naudojama saulės energija, maistas tiekiamas iš viešbučiui priklausančio dražo, o duše galima rasti tik ekologiškus, natūralius kūno priežiūros produktus. Nakvynė čia kainuoja palyginti nedaug – nuo 109 Eur. Tačiau tokios nebrangios prabangos pasitaiko nedažnai.

Berlyno centre esančiame aplinkai draugiškame „Mandalos“ viešbutyje naktis kainuos nuo 145 Eur, Londono „Ham Yard“ – nuo 307 Eur, Islandijoje tarp geizerių įsikūrusiame „Ion Adventure“ viešbutyje – nuo 324 Eur, o kai kuriuose tinklui „Relais &Chateaux“ priklausančiuose viešbučiuose Pietų Europoje nakvynės kaina prasideda nuo 400 Eur ir daugiau.

„Tarp mūsų svečių yra itin sąmoningų keliauninkų, kuriems labai rūpi jų aplinka ir globalios problemos. Iš mūsų jie tikisi maksimalių pastangų mažinti taršą ir prisidėti prie kovos su klimato kaita“, – teigia Philippe’as Gombertas, prabangių ir dažnu atveju aplinkai draugiškų viešbučių tinklo „Relais&Chateaux“ prezidentas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau