VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-10-06
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. 
Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.

Po sezono atidarymų teatruose ir koncertų salėse renginių spektras smarkiai išsiplėtė. Šį savaitgalį bus visko: nuo tarptautinės parodos „Baldai 2017“ iki pėsčiųjų žygio Nemuno kilpų regioniniame parke.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Spalio 6–8 d. Kaune tęsiasi 27-asis Tarptautinis šokio festivalis „Aura“.

Jo programoje – trupės ir šokėjai nuo Lietuvos iki Japonijos ir 15 šokio spektaklių. Šių metų festivalio naujiena – Japonijos šokio vakaras, kuriame dalyvaus įdomiausi Japonijoje ir tarptautinėje scenoje pripažinti kūrėjai.

Festivalio programa – www.dancefestival.lt.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje šį savaitgalį vyksta Klaipėdos knygų mugė.

Šią mugę jos rengėjai vadina knygų gurmanų puota, kurios meniu – įvairių skonių lektūra.

Spalio 7 d. Birštone rengiamas pėsčiųjų žygis Nemuno kilpų regioninio parko takais.

Išankstinę registraciją internetu žygio rengėjai VšĮ „TrenkTuras“ stabdo spalio 6 d. 17 val., vėliau į žygį galima užsiregistruoti atvykus į starto zoną informacijos punkte. Startinių paketų atsiėmimas renginio dieną prasideda 6.45 val.

Informacija – www.nemunokilpomis.lt

Spalio 7 d. 12-–17 val. Vilniuje, Tbilisio skvere (Kęstučio ir A. Mickevičiaus gatvių sankryža) Gruzijos ambasada rengia tradicinę gruzinų šventę „Tbilisoba“.

Vilniečiai kviečiami susipažinti su Gruzijos tradicijomis, paragauti gardžių patiekalų, pasigrožėti gruziniškais meno dirbiniais, pasiklausyti gruziniškų dainų. Rengėjai žada, kad bus linksma.

Iki spalio 8 d. Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų ir parodų centre, vyksta paroda „Baldai 2017“.

Joje – ne vien naujausi gamintojų iš įvairių šalių baldai, bet ir jaunųjų dizainerių darbai, tendencijos, paskaitos, seminarai.

SPEKTAKLIAI

Spalio 6 d. 17 val. Kauno nacionaliniame dramos teatre – Artūro Areimos režisuota „Mechaninė širdis“.

M. Malzieu kūrinio „Mechaninė širdis“ interpretacija – netradicinis spektaklis visai šeimai. Atsisakęs stereotipinių rėmų režisierius imasi vieno sudėtingiausių iššūkio – aktualaus spektaklio vaikams (VŽ primena – spektaklis žymi

Spalio 7 d. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A) – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Žiurkiagalviai“.

Spektaklį pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Natachos De Pontcharros pjesę pastatė kūrybinė komanda: Valentinas Masalskis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Laima Akstinaitė. Tai pasakojimas apie du brolius, Žefą ir Žefį, gimusius su žiurkių galvomis ir bandančius pritapti visuomenėje. Jiems tai sunkiai sekasi, broliai tampa atstumtieji, tačiau patys to nesupranta, o spektaklio kūrėjai klausia, kas nutinka, kai visuomenė nepriima kitoniškumo.

KONCERTAI

Spalio 7 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Orkestras atliks W. A. Mozarto „Serenata notturna“, populiarumu nenusileidžiančią garsiausiai austrų kompozitoriaus serenadai „Mažoji nakties muzika“, bei J. Haydno Simfoniją Nr. 59, vadinamą „Ugnies“ simfonija.

Antroje koncerto dalyje skambės L. Bernsteino Serenada smuikui, styginiams, arfai ir perkusijai – penkių dalių koncertas, kuriame vyraujantis solinis instrumentas yra smuikas. Juo grieš LKO meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas, arfa skambins Joana Daunytė, perkusijos partiją atliks Pavelo Giunterio vadovaujamas ansamblis „Giunter Percussion“.

Spalio 7 d. 21.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „Soul Stealer“ atsisveikinimo koncertas.

Atsidėkodami už drauge praleistus metus, „metalistai“ kviečia į bemaž paskutinį savo koncertą. Grupė stabdo veiklą neribotam laikui, „nes atėjo metas judėti pirmyn ir atsisveikinti su tuo, kas visuomet teikė begalę malonumo, tačiau perspektyviai nebesivysto“.

Spalio 7 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje – ansamblio „Bang on a Can All Stars“ (JAV) koncertas „Kelyje“.

Kultiniu vadinamas amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų sukaktį, pagros naujausią savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muziką. Šis koncertas – šiuolaikinės muzikos festivalio „Permainų muzika“ dalis.

Spalio 7 d. Palangoje, klube „Ramybė“, – blues-rock atlikėjai „Twin Dragons“.

„Twin Dragons“ – tai tarptautinis heavy rock-blues trio, vadovaujamas vokalisto ir bosisto Nathanielio Petersono. Šiuo metu trio kartu groja gitaristas Nazzarenoo Zacconi ir būgnininkas Joe Czekij. N. Petersono kūrybinėje biografijoje – tokie scenos bendraminčiai kaip Jimis McCartey‘us, Timas Buckley‘us, Keithas Richardsas („The Rolling Stones“), Ericas Claptonas, Clive‘as Bunkeris („Jethro Tull“) ir daugybė kitų.

Spalio 8 d. 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose – koncertas „Romantiškasis smuikas džiaze“.

Smuikininkas Džeraldas Bidva, pianistas Feliksas Zakrevskis, kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir būgnininkas Darius Rudis atliks Claude‘o Bollingo (g. 1930) – prancūzų džiazo pianisto, kompozitoriaus, aranžuotojo ir tradicinio džiazo puoselėtojo – kūrybos šedevru vadinamą aštuonių dalių Siuitą smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio.

Spalio 10 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, – didžioji britų superžvaigždė Stingas.

Ne savaitgalio koncertas, bet negražu būtų jo neįtraukti į VŽ rekomenduojamų sąrašą. Pasaulinėse gastrolėse Stingas pristato savo dvyliktąjį studijinį albumą „57th & 9th“ – pirmą naujų dainų rinkinį per daugiau nei dešimtmetį. Britų superžvaigždė, kurios tikrasis vardas Gordonas Sumneris, atvyks su savo grupe, kurioje groja gerai žinomi muzikantai: gitaristas Dominicas Milleris, būgnininkas Joshas Freese‘as ir gitaristas Rufusas Milleris.

Koncertą Kaune pradės Stingo sūnus Joe Sumneris, svečių teisėmis gros kvartetas iš Teksaso „The Last Bandoleros“.

KINAS

Iki spalio 15 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Nemenčinėje vyksta 17-asis Lenkų kino festivalis.

Festivalio programoje – 21 filmas, o jo fokusu rengėjai – Lenkijos institutas Vilniuje – vadina lenkų kino ir teatro legendą aktorę Danutą Szaflarską (1915–2017), 2008-aisiais apdovanotą „Auksinės žąsies“ prizu kaip geriausia šimtmečio lenkų aktorė.

Šių metų festivalio moto „kino tūzai', pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, pasirinktas itin motyvuotai: lenkų kinas ir lenkų kino mokykla nepaliauja stebinusi pasaulio stipria režisūra, meistriška aktorių vaidyba, stipriais scenarijais ir tikromis istorijomis.“

Festivalio programa – www.lenkukinas.lt

SPEKTAKLIAI

Spalio 7 d. 18.30 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre – O. Koršunovo režisuota G. Donizetti opera „Meilės eliksyras“.

Klasikinės muzikos sekėjams ir gerbėjams įdomu gali būti tai, jog pagrindinę, Nemorino, partiją pirmą kartą atliks Andrius Bartkus, vienas iš šiųmetinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvių.

Spalio 7 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre – premjera pagal G. B. Shaw pjesę „Pigmalionas“

Pjesę pastatė jauna lietuvė režisierė, Tbilisio Šota Rustaveli teatro ir kino universiteto auklėtinė Linda Urbona, jai talkino dailininkė scenografė iš Gruzijos Nino Kitia ir kompozitorius Faustas Latėnas. Klasikinė airių rašytojo, dramaturgo ir Nobelio premijos laureato B. Shaw pjesė „Pigmalionas“ (1912) pasakoja kitokią istoriją, nei Antikos laikų mitas. Jos siužeto centre – prasčiokė gatvės prekeivė Eliza Dulitl, kurią du cinikai aristokratai, profesorius Higinsas ir pulkininkas Pikeringas, lažybų vardan sumąsto išmokyti aristokratiškos iškalbos ir aukštuomenės manierų.

PARODOS

Iki spalio 26 d. Vilniuje, „Židinio“ galerijoje (Dominikonų g. 15), veikia Dainiaus Labučio fotopaveikslų paroda „Amžinas atvaizdas“.

Ši paroda – žinomo fotografo, performansų kūrėjo sukurto fotopavekslų ciklo „Sluoksniai“ tęsinys: sluoksnis po sluoksnio gimstantys darbai tarsi įkūnija daugialypės kasdienybės, susidedadančios iš akcentų, pastebėjimų, esmių ir prasmių, visumą. Kūrybos technika priartina fotografijas prie tapybos darbų, tarsi ištrina ribas tarp fotografijos ir tapytos drobės.

Didelę D. Labučio kūrybinio darbo dalį užima džiazas: parodų šia tema jis yra surengęs Lietuvoje, Suomijoje, Lenkijoje, lspanijoje, Vengrijoje.

Iki lapkričio 5 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje veikia interaktyvi paroda „Pasaulis semiotiko akimis“.

Trikalbė (lietuvių, anglų, prancūzų) kilnojamoji skirta semiotiko, kalbotyrininko, mitologo, publicisto, rezistento, pabėgėlio lietuvio ir prancūzo Algirdo Juliaus Greimo (1917–1992 m.) šimtosioms gimimo metinėms paminėti. Ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Pasaulyje A. J. Greimas žinomas kaip vienas moderniosios semiotikos pradininkų. Parodą sudaro kelios dalys – „Semiotizatorius“ (skirtingais aspektais semiotiškai išnarstyti kasdienybės objektai) ir trys pasakojimai: apie Greimo gyvenimo vaidmenis, jo įkurtą semiotikos mokyklą ir kelias svarbias semiotikos sąvokas. Parodos eksponavimo metu bibliotekoje vyksta kiti projekto „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ renginiai.

Iki spalio 28 d. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g.1) veikia tapytojos, šiuolaikinio meno kūrėjos Židrijos Janušaitės kūrybos paroda „Apie ilgesį, prisilietimus ir atsivėrimą“.

Bene labiausiai performanso meno lauke žinoma autorė galerijoje pristato tapybos parodą, skirtą žmogiškųjų būsenų – ilgesio, laukimo, savityros tematikai.

Iki spalio 27 d. Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje veikia paroda „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje“

Ši intriguojanti paroda – tai Martos Vosyliūtės kūryba ir Bažnytinio paveldo muziejaus artefaktai.

2003 m. M. Vosyliūtė AICA menotyrininkų konferencijoje Vilniuje perskaitė pranešimą apie dėvėtų drabužių parduotuves. Temą menininkė nagrinėjo įvairiomis įmanomomis klasifikacijomis, skirtingais aspektais, ieškojo žodžių junginio „skudurynas šventoriuje“ įtampų ir prasmių, rašė apie labdarą ir jos krikščioniškąjį aspektą, apie jaunesnių vaikų paveldimus išaugtus rūbus, apie perkurtas dainas, įkvėpimo šaltinius dizaineriams. 2009 m. vėl suaktyvėjo dėvėtų drabužių, komisinių parduotuvių, buitinės technikos taisymo punktų veikla, tapo madinga būti ekologiškai brandžiam ir perdirbinėti praeities išnaras. Tai lėmė ekonominė situacija ir ekologijos pamokos. Nors, menininkės teigimu, visų mūsų giminės iš kaimo visada ir viską rūšiavo dar iki tol, kai tai tapo madinga.

Spalio 14 d. 15 val. vyks ekskursija su parodos autore

Iki spalio 28 d. Vilniuje, LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7) veikia Sigito Staniūno ir paroda „Paslapčių jūros sonetai“.

S. Staniūnas vadinamas vienu garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų, savo kūryboje jungiantis dailę, muziką, fotografiją, šokį, videoinstaliacijas. Šioje parodoje eksponuojama jo tapyba bei kiti kolekcijos kūriniai. Autoriaus sumanymu, ekspozicija siekiama perteikti menininko kūrybinės studijos atmosferą, tad kartkartėmis jis kurs gyvai, siekdamas perteikti spavų ir garsų harmoniją .

S. Staniūno ir kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko „kūrybiniai parodos pratęsimai“ vyks spalio 6 ir 13 d. 18–20 val.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Venecija svarsto bausti prisėdusius ne vietoje

Venecijos meras Luigi Brugnaro siūlo turistams skirti 500 Eur baudą, jeigu jie atsisės ne tam skirtoje...

Laisvalaikis
2018.09.24
6 patarimai mokyklinukų tėvams

Vaikus auginančiam biuro darbuotojui mokslo metų sezonas reiškia, kad dėl vaiko reikalų iš darbo teks...

Laisvalaikis
2018.09.22
Pirmąją vizito dieną popiežius baigė susitikimu Katedros aikštėje

Keliasdešimt tūkstančių jaunuolių šeštadienio popietę susirinko į Vilniaus Katedros aikštę susitikti su...

Laisvalaikis
2018.09.22
„Snaiperių diena 2018“: laurus nuskynė lietuvis ir norvegas 2

Snaiperiai iš devynių NATO valstybių ir Ukrainos varžėsi dėl taikliausiojo titulo Lietuvos kariuomenės...

Laisvalaikis
2018.09.21
Septyni faktai apie Vatikaną 7

Vatikanas, mažiausia pasaulyje nepriklausoma valstybė-miestas, užimanti apie 0,5 kv. km ant Vatikano kalvos...

Laisvalaikis
2018.09.21
Išrinktas naujas orkestro „Trimitas“ vadovas

Koncertinės įstaigos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vadovo konkursą laimėjo prof. dr.

Laisvalaikis
2018.09.21
Po Lietuvą gyventojai šiemet keliavo daugiau, vienai kelionei išleido vidutiniškai 56 Eur

Šalies gyventojų kelionių su viena ir daugiau nakvynių skaičius 2018 m. pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo...

VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Šį savaitgalį Vilnių ir Kauną užplūs tikintieji – į Lietuvą atvyksta Romos katalikų bažnyčios vadovas –...

Laisvalaikis
2018.09.21
Prasidėjo dokumentinių filmų festivalis: nuo žiurkių iki žmonių

Yra renginių, be kurių mūsų kino kultūros laukas būtų pastebimai skurdesnis. Būtent toks – rugsėjo 20 d.

Laisvalaikis
2018.09.20
Prasideda nacionalinio dramos teatro rekonstrukcija

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) pradeda dvejus metus truksiančią rekonstrukciją – po 16,8 mln.

Statyba ir NT
2018.09.20
Prie Vilniaus įrengta dar viena vieta kultūringam poilsiui

Vilniaus pašonėje, šalia baltuoju moliu garsaus Gėlos ežero, esančio Nemenčinės girininkijoje, įrengta dar...

Laisvalaikis
2018.09.18
70-ąjį kartą išdalintos „Emmy“ statulėlės

Pirmadienio vakarą Los Andžele išdalinti JAV televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“. Daugiausia jų...

Laisvalaikis
2018.09.18
Sanatorija „Gradiali“ baigė 7,5 mln. Eur kainavusią rekonstrukciją Premium 2

Palangoje esanti sanatorija „Gradiali“ skelbia baigusi pirmąjį rekonstrukcijos etapą. Jo metu į sanatorijos...

Krepšinio komandos bosas, kurio tikslas buvo tapti turtingu

„Mano prioritetas visuomet buvo tapti turtingu, kad galėčiau nedirbti“, – sako JAV verslininkas ir NBA lygoje...

Laisvalaikis
2018.09.16
Masonai stato knygų sienas 6

Laisvieji mūrininkai, arba masonai, kartais painiojami su tais, kurie mūrija tikras sienas. Tikėtina, kad...

Laisvalaikis
2018.09.16
Lietuvos irkluotojoms - pasaulio čempionato auksas

Plovdive (Bulgarijoje) vykstančio pasaulio irklavimo čempionato porinių dviviečių finale sekmadienį Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.09.16
Anglijos futbolo klubų vadovai nebenori mokėti milijonų agentams

20 Anglijos futbolo klubų išreiškė nusivylimą vadinamąja dvigubo atstovavimo taisykle, pagal kurią futbolo...

Laisvalaikis
2018.09.16
Vilnius siūlo pasivaikščioti piligrimų keliu

Vilnius pristato naują kelionių maršrutą „Patirk savąją piligrimystės istoriją“, skirtą piligrimams, ir...

Laisvalaikis
2018.09.15
Po 6 metų Egipte į futbolo rungtynes vėl įleidžiami žiūrovai 1

Rugpjūčio pabaigoje Egipto futbolo čempionate rungtynėse tarp „Zamalek FC“ ir ENPPI klubų 16.000 vietų...

Laisvalaikis
2018.09.14
Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą 6

Krepšininkai Ballai trumpam sugrįš į Lietuvą – jų tėvas rengia turą po pasaulį, į jį įtraukta Lietuva, taip...

Laisvalaikis
2018.09.14

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau