VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-10-06
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. 
Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.

Po sezono atidarymų teatruose ir koncertų salėse renginių spektras smarkiai išsiplėtė. Šį savaitgalį bus visko: nuo tarptautinės parodos „Baldai 2017“ iki pėsčiųjų žygio Nemuno kilpų regioniniame parke.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Spalio 6–8 d. Kaune tęsiasi 27-asis Tarptautinis šokio festivalis „Aura“.

Jo programoje – trupės ir šokėjai nuo Lietuvos iki Japonijos ir 15 šokio spektaklių. Šių metų festivalio naujiena – Japonijos šokio vakaras, kuriame dalyvaus įdomiausi Japonijoje ir tarptautinėje scenoje pripažinti kūrėjai.

Festivalio programa – www.dancefestival.lt.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje šį savaitgalį vyksta Klaipėdos knygų mugė.

Šią mugę jos rengėjai vadina knygų gurmanų puota, kurios meniu – įvairių skonių lektūra.

Spalio 7 d. Birštone rengiamas pėsčiųjų žygis Nemuno kilpų regioninio parko takais.

Išankstinę registraciją internetu žygio rengėjai VšĮ „TrenkTuras“ stabdo spalio 6 d. 17 val., vėliau į žygį galima užsiregistruoti atvykus į starto zoną informacijos punkte. Startinių paketų atsiėmimas renginio dieną prasideda 6.45 val.

Informacija – www.nemunokilpomis.lt

Spalio 7 d. 12-–17 val. Vilniuje, Tbilisio skvere (Kęstučio ir A. Mickevičiaus gatvių sankryža) Gruzijos ambasada rengia tradicinę gruzinų šventę „Tbilisoba“.

Vilniečiai kviečiami susipažinti su Gruzijos tradicijomis, paragauti gardžių patiekalų, pasigrožėti gruziniškais meno dirbiniais, pasiklausyti gruziniškų dainų. Rengėjai žada, kad bus linksma.

Iki spalio 8 d. Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų ir parodų centre, vyksta paroda „Baldai 2017“.

Joje – ne vien naujausi gamintojų iš įvairių šalių baldai, bet ir jaunųjų dizainerių darbai, tendencijos, paskaitos, seminarai.

SPEKTAKLIAI

Spalio 6 d. 17 val. Kauno nacionaliniame dramos teatre – Artūro Areimos režisuota „Mechaninė širdis“.

M. Malzieu kūrinio „Mechaninė širdis“ interpretacija – netradicinis spektaklis visai šeimai. Atsisakęs stereotipinių rėmų režisierius imasi vieno sudėtingiausių iššūkio – aktualaus spektaklio vaikams (VŽ primena – spektaklis žymi

Spalio 7 d. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A) – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Žiurkiagalviai“.

Spektaklį pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Natachos De Pontcharros pjesę pastatė kūrybinė komanda: Valentinas Masalskis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Laima Akstinaitė. Tai pasakojimas apie du brolius, Žefą ir Žefį, gimusius su žiurkių galvomis ir bandančius pritapti visuomenėje. Jiems tai sunkiai sekasi, broliai tampa atstumtieji, tačiau patys to nesupranta, o spektaklio kūrėjai klausia, kas nutinka, kai visuomenė nepriima kitoniškumo.

KONCERTAI

Spalio 7 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Orkestras atliks W. A. Mozarto „Serenata notturna“, populiarumu nenusileidžiančią garsiausiai austrų kompozitoriaus serenadai „Mažoji nakties muzika“, bei J. Haydno Simfoniją Nr. 59, vadinamą „Ugnies“ simfonija.

Antroje koncerto dalyje skambės L. Bernsteino Serenada smuikui, styginiams, arfai ir perkusijai – penkių dalių koncertas, kuriame vyraujantis solinis instrumentas yra smuikas. Juo grieš LKO meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas, arfa skambins Joana Daunytė, perkusijos partiją atliks Pavelo Giunterio vadovaujamas ansamblis „Giunter Percussion“.

Spalio 7 d. 21.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „Soul Stealer“ atsisveikinimo koncertas.

Atsidėkodami už drauge praleistus metus, „metalistai“ kviečia į bemaž paskutinį savo koncertą. Grupė stabdo veiklą neribotam laikui, „nes atėjo metas judėti pirmyn ir atsisveikinti su tuo, kas visuomet teikė begalę malonumo, tačiau perspektyviai nebesivysto“.

Spalio 7 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje – ansamblio „Bang on a Can All Stars“ (JAV) koncertas „Kelyje“.

Kultiniu vadinamas amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų sukaktį, pagros naujausią savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muziką. Šis koncertas – šiuolaikinės muzikos festivalio „Permainų muzika“ dalis.

Spalio 7 d. Palangoje, klube „Ramybė“, – blues-rock atlikėjai „Twin Dragons“.

„Twin Dragons“ – tai tarptautinis heavy rock-blues trio, vadovaujamas vokalisto ir bosisto Nathanielio Petersono. Šiuo metu trio kartu groja gitaristas Nazzarenoo Zacconi ir būgnininkas Joe Czekij. N. Petersono kūrybinėje biografijoje – tokie scenos bendraminčiai kaip Jimis McCartey‘us, Timas Buckley‘us, Keithas Richardsas („The Rolling Stones“), Ericas Claptonas, Clive‘as Bunkeris („Jethro Tull“) ir daugybė kitų.

Spalio 8 d. 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose – koncertas „Romantiškasis smuikas džiaze“.

Smuikininkas Džeraldas Bidva, pianistas Feliksas Zakrevskis, kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir būgnininkas Darius Rudis atliks Claude‘o Bollingo (g. 1930) – prancūzų džiazo pianisto, kompozitoriaus, aranžuotojo ir tradicinio džiazo puoselėtojo – kūrybos šedevru vadinamą aštuonių dalių Siuitą smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio.

Spalio 10 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, – didžioji britų superžvaigždė Stingas.

Ne savaitgalio koncertas, bet negražu būtų jo neįtraukti į VŽ rekomenduojamų sąrašą. Pasaulinėse gastrolėse Stingas pristato savo dvyliktąjį studijinį albumą „57th & 9th“ – pirmą naujų dainų rinkinį per daugiau nei dešimtmetį. Britų superžvaigždė, kurios tikrasis vardas Gordonas Sumneris, atvyks su savo grupe, kurioje groja gerai žinomi muzikantai: gitaristas Dominicas Milleris, būgnininkas Joshas Freese‘as ir gitaristas Rufusas Milleris.

Koncertą Kaune pradės Stingo sūnus Joe Sumneris, svečių teisėmis gros kvartetas iš Teksaso „The Last Bandoleros“.

KINAS

Iki spalio 15 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Nemenčinėje vyksta 17-asis Lenkų kino festivalis.

Festivalio programoje – 21 filmas, o jo fokusu rengėjai – Lenkijos institutas Vilniuje – vadina lenkų kino ir teatro legendą aktorę Danutą Szaflarską (1915–2017), 2008-aisiais apdovanotą „Auksinės žąsies“ prizu kaip geriausia šimtmečio lenkų aktorė.

Šių metų festivalio moto „kino tūzai', pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, pasirinktas itin motyvuotai: lenkų kinas ir lenkų kino mokykla nepaliauja stebinusi pasaulio stipria režisūra, meistriška aktorių vaidyba, stipriais scenarijais ir tikromis istorijomis.“

Festivalio programa – www.lenkukinas.lt

SPEKTAKLIAI

Spalio 7 d. 18.30 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre – O. Koršunovo režisuota G. Donizetti opera „Meilės eliksyras“.

Klasikinės muzikos sekėjams ir gerbėjams įdomu gali būti tai, jog pagrindinę, Nemorino, partiją pirmą kartą atliks Andrius Bartkus, vienas iš šiųmetinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvių.

Spalio 7 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre – premjera pagal G. B. Shaw pjesę „Pigmalionas“

Pjesę pastatė jauna lietuvė režisierė, Tbilisio Šota Rustaveli teatro ir kino universiteto auklėtinė Linda Urbona, jai talkino dailininkė scenografė iš Gruzijos Nino Kitia ir kompozitorius Faustas Latėnas. Klasikinė airių rašytojo, dramaturgo ir Nobelio premijos laureato B. Shaw pjesė „Pigmalionas“ (1912) pasakoja kitokią istoriją, nei Antikos laikų mitas. Jos siužeto centre – prasčiokė gatvės prekeivė Eliza Dulitl, kurią du cinikai aristokratai, profesorius Higinsas ir pulkininkas Pikeringas, lažybų vardan sumąsto išmokyti aristokratiškos iškalbos ir aukštuomenės manierų.

PARODOS

Iki spalio 26 d. Vilniuje, „Židinio“ galerijoje (Dominikonų g. 15), veikia Dainiaus Labučio fotopaveikslų paroda „Amžinas atvaizdas“.

Ši paroda – žinomo fotografo, performansų kūrėjo sukurto fotopavekslų ciklo „Sluoksniai“ tęsinys: sluoksnis po sluoksnio gimstantys darbai tarsi įkūnija daugialypės kasdienybės, susidedadančios iš akcentų, pastebėjimų, esmių ir prasmių, visumą. Kūrybos technika priartina fotografijas prie tapybos darbų, tarsi ištrina ribas tarp fotografijos ir tapytos drobės.

Didelę D. Labučio kūrybinio darbo dalį užima džiazas: parodų šia tema jis yra surengęs Lietuvoje, Suomijoje, Lenkijoje, lspanijoje, Vengrijoje.

Iki lapkričio 5 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje veikia interaktyvi paroda „Pasaulis semiotiko akimis“.

Trikalbė (lietuvių, anglų, prancūzų) kilnojamoji skirta semiotiko, kalbotyrininko, mitologo, publicisto, rezistento, pabėgėlio lietuvio ir prancūzo Algirdo Juliaus Greimo (1917–1992 m.) šimtosioms gimimo metinėms paminėti. Ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Pasaulyje A. J. Greimas žinomas kaip vienas moderniosios semiotikos pradininkų. Parodą sudaro kelios dalys – „Semiotizatorius“ (skirtingais aspektais semiotiškai išnarstyti kasdienybės objektai) ir trys pasakojimai: apie Greimo gyvenimo vaidmenis, jo įkurtą semiotikos mokyklą ir kelias svarbias semiotikos sąvokas. Parodos eksponavimo metu bibliotekoje vyksta kiti projekto „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ renginiai.

Iki spalio 28 d. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g.1) veikia tapytojos, šiuolaikinio meno kūrėjos Židrijos Janušaitės kūrybos paroda „Apie ilgesį, prisilietimus ir atsivėrimą“.

Bene labiausiai performanso meno lauke žinoma autorė galerijoje pristato tapybos parodą, skirtą žmogiškųjų būsenų – ilgesio, laukimo, savityros tematikai.

Iki spalio 27 d. Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje veikia paroda „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje“

Ši intriguojanti paroda – tai Martos Vosyliūtės kūryba ir Bažnytinio paveldo muziejaus artefaktai.

2003 m. M. Vosyliūtė AICA menotyrininkų konferencijoje Vilniuje perskaitė pranešimą apie dėvėtų drabužių parduotuves. Temą menininkė nagrinėjo įvairiomis įmanomomis klasifikacijomis, skirtingais aspektais, ieškojo žodžių junginio „skudurynas šventoriuje“ įtampų ir prasmių, rašė apie labdarą ir jos krikščioniškąjį aspektą, apie jaunesnių vaikų paveldimus išaugtus rūbus, apie perkurtas dainas, įkvėpimo šaltinius dizaineriams. 2009 m. vėl suaktyvėjo dėvėtų drabužių, komisinių parduotuvių, buitinės technikos taisymo punktų veikla, tapo madinga būti ekologiškai brandžiam ir perdirbinėti praeities išnaras. Tai lėmė ekonominė situacija ir ekologijos pamokos. Nors, menininkės teigimu, visų mūsų giminės iš kaimo visada ir viską rūšiavo dar iki tol, kai tai tapo madinga.

Spalio 14 d. 15 val. vyks ekskursija su parodos autore

Iki spalio 28 d. Vilniuje, LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7) veikia Sigito Staniūno ir paroda „Paslapčių jūros sonetai“.

S. Staniūnas vadinamas vienu garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų, savo kūryboje jungiantis dailę, muziką, fotografiją, šokį, videoinstaliacijas. Šioje parodoje eksponuojama jo tapyba bei kiti kolekcijos kūriniai. Autoriaus sumanymu, ekspozicija siekiama perteikti menininko kūrybinės studijos atmosferą, tad kartkartėmis jis kurs gyvai, siekdamas perteikti spavų ir garsų harmoniją .

S. Staniūno ir kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko „kūrybiniai parodos pratęsimai“ vyks spalio 6 ir 13 d. 18–20 val.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
5-ios Viduržemio jūros salos, dar neatrastos masinio turizmo

Kelionių vadovai, interneto portalai ir galybė tinklaraščiuose savo patirtis dėstančių keliauninkų choru...

Laisvalaikis
07:49
Venecijoje išdygs šviečiantys grybai iš Lietuvos

Seniausioje ir prestižiškiausioje menų parodoje – Venecijos architektūros bienalėje – projektą „Pelkių...

Laisvalaikis
2018.06.23
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Nuo avangardinio džiazo koncertų iki linksmų varžytyvių, kas geriau ir greičiau irkluoja „vikingų“ laivus.

Laisvalaikis
2018.06.22
Rekonstruotą alaus daryklą „Švyturys“ atvers lankytojams 1

Daryklos rekonstrukciją Klaipėdoje baigianti bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ joje jau nuo liepos ruošiasi...

Laisvalaikis
2018.06.22
Antradienio futbolas: nuskriausta Kolumbija, klydusi Lenkija ir antra rusų pergalė

Antradienį Rusijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate įvyko paskutinės H grupės rungtynės ir antroje...

Laisvalaikis
2018.06.19
Teatro festivalis „Sirenos“ skelbia programos vinis

15-ąjį kartą šiemet vyksiantis teatro festivalis „Sirenos“ tradiciškai pristatys ne vienos tarptautinės...

Laisvalaikis
2018.06.19
Dainų šventei – speciali apyvartinė 2 Eur moneta

Lietuvos bankas išleis apyvartinę 2 Eur monetą, skirtą Šimtmečio dainų ir šokių šventei. Pusės milijono...

Laisvalaikis
2018.06.19
Lietuvos futbolą vėl temdo įtarimai nesąžiningais susitarimais

Birželio 19 d. turėjusios vykti Lietuvos futbolo A lygos rungtynės tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Kauno...

Laisvalaikis
2018.06.19
LKL čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 2

Kauno „Žalgiris“ penktosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo rungtynėse Kaune rezultatu 80:70 įveikė...

Laisvalaikis
2018.06.18
Pasaulio čempionate – baudinių, technologijų ir Islandijos diena

Pasaulio futbolo čempionate šiandien buvo sužaistos net ketverios rungtynės, kurios žaidimo gerbėjams...

Laisvalaikis
2018.06.16
Graikijos masalas turistams: kvapų ir skonių terapija Peloponese 1

Kvapais ir spalvomis svaiginanti gamta, geras maistas, paplūdimiai, malonūs žmonės – visa tai turi Graikija,...

Laisvalaikis
2018.06.16
Šilalėje iškilo 3 metrų aukščio popiežius iš smėlio

Šilalėje prasidėjo antrą kartą rengiamas tarptautinis smėlio skulptūrų projektas. Jame kūrinius pristato du...

Laisvalaikis
2018.06.15
Lietuvoje filmuosis Holivudo žvaigždė Helen Mirren 1

Kino kūrėjai iš Didžiosios Britanijos Lietuvoje ruošiasi kurti filmą apie Rusijos imperatorienę Jekateriną...

Laisvalaikis
2018.06.15
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Nesvarbu, kurioje Lietuvos vietoje būsite šį savaitgalį, vis tiek netoliese atsiras įdomių renginių. Lietuvių...

Laisvalaikis
2018.06.15
Nepaklyskite „Kultūros naktyje“: vietos, kurias verta aplankyti

Vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“ žanrų ir temų ribas išplėtė tiek, kad jo neapkaltinsi norais...

Laisvalaikis
2018.06.15
Futbolo čempionatą pradėję šeimininkai patiesė Saudo Arabiją 9

Ketvirtadienį pasaulio futbolo čempionato atidarymas Maskvoje tapo dviguba švente Rusijai – jos rinktinė...

Laisvalaikis
2018.06.14
Futbolo šventė prasidėjo: trys didžiausios intrigos

Ketvirtadienį atidarymo švente ir rungtynėmis tarp šeimininkės Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinių prasidėjo...

Laisvalaikis
2018.06.14
„Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose – „Stebuklo“ kūrėjų triumfas

Lietuviško kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ pagrindinėse nominacijose nugalėjo režisierė Eglė Vertelytė ir...

Laisvalaikis
2018.06.13
FIFA kišenę pildo Kinijos bendrovės

Prieš ketverius metus, kai pasaulio futbolo pirmenybės vyko Brazilijoje, FIFA pajamos iš rėmėjų buvo didesnės...

Laisvalaikis
2018.06.13
Pasaulio futbolo čempionatas po 8 metų vyks JAV, Kanadoje ir Meksikoje 1

2026 m. pasaulio futbolo čempionatas vyks Šiaurės Amerikoje – Rusijoje balsavusios FIFA narės pasirinko...

Laisvalaikis
2018.06.13

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau