VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-10-06
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. 
Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.
Iš šveicarų kompanijos „Alias“ spektaklio „Antes“. Gregory Batardon/Šiuolaikinio šokio festivalio „Aura“ nuotr.

Po sezono atidarymų teatruose ir koncertų salėse renginių spektras smarkiai išsiplėtė. Šį savaitgalį bus visko: nuo tarptautinės parodos „Baldai 2017“ iki pėsčiųjų žygio Nemuno kilpų regioniniame parke.

FESTIVALIAI, RENGINIAI

Spalio 6–8 d. Kaune tęsiasi 27-asis Tarptautinis šokio festivalis „Aura“.

Jo programoje – trupės ir šokėjai nuo Lietuvos iki Japonijos ir 15 šokio spektaklių. Šių metų festivalio naujiena – Japonijos šokio vakaras, kuriame dalyvaus įdomiausi Japonijoje ir tarptautinėje scenoje pripažinti kūrėjai.

Festivalio programa – www.dancefestival.lt.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje šį savaitgalį vyksta Klaipėdos knygų mugė.

Šią mugę jos rengėjai vadina knygų gurmanų puota, kurios meniu – įvairių skonių lektūra.

Spalio 7 d. Birštone rengiamas pėsčiųjų žygis Nemuno kilpų regioninio parko takais.

Išankstinę registraciją internetu žygio rengėjai VšĮ „TrenkTuras“ stabdo spalio 6 d. 17 val., vėliau į žygį galima užsiregistruoti atvykus į starto zoną informacijos punkte. Startinių paketų atsiėmimas renginio dieną prasideda 6.45 val.

Informacija – www.nemunokilpomis.lt

Spalio 7 d. 12-–17 val. Vilniuje, Tbilisio skvere (Kęstučio ir A. Mickevičiaus gatvių sankryža) Gruzijos ambasada rengia tradicinę gruzinų šventę „Tbilisoba“.

Vilniečiai kviečiami susipažinti su Gruzijos tradicijomis, paragauti gardžių patiekalų, pasigrožėti gruziniškais meno dirbiniais, pasiklausyti gruziniškų dainų. Rengėjai žada, kad bus linksma.

Iki spalio 8 d. Vilniuje, „Litexpo“ konferencijų ir parodų centre, vyksta paroda „Baldai 2017“.

Joje – ne vien naujausi gamintojų iš įvairių šalių baldai, bet ir jaunųjų dizainerių darbai, tendencijos, paskaitos, seminarai.

SPEKTAKLIAI

Spalio 6 d. 17 val. Kauno nacionaliniame dramos teatre – Artūro Areimos režisuota „Mechaninė širdis“.

M. Malzieu kūrinio „Mechaninė širdis“ interpretacija – netradicinis spektaklis visai šeimai. Atsisakęs stereotipinių rėmų režisierius imasi vieno sudėtingiausių iššūkio – aktualaus spektaklio vaikams (VŽ primena – spektaklis žymi

Spalio 7 d. Klaipėdos kultūros fabrike (Bangų g. 5A) – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Žiurkiagalviai“.

Spektaklį pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Natachos De Pontcharros pjesę pastatė kūrybinė komanda: Valentinas Masalskis, Paulius Pinigis, Donatas Želvys, Laima Akstinaitė. Tai pasakojimas apie du brolius, Žefą ir Žefį, gimusius su žiurkių galvomis ir bandančius pritapti visuomenėje. Jiems tai sunkiai sekasi, broliai tampa atstumtieji, tačiau patys to nesupranta, o spektaklio kūrėjai klausia, kas nutinka, kai visuomenė nepriima kitoniškumo.

KONCERTAI

Spalio 7 d. Vilniuje, Nacionalinėje filharmonijoje, koncertų sezoną pradeda Lietuvos kamerinis orkestras.

Orkestras atliks W. A. Mozarto „Serenata notturna“, populiarumu nenusileidžiančią garsiausiai austrų kompozitoriaus serenadai „Mažoji nakties muzika“, bei J. Haydno Simfoniją Nr. 59, vadinamą „Ugnies“ simfonija.

Antroje koncerto dalyje skambės L. Bernsteino Serenada smuikui, styginiams, arfai ir perkusijai – penkių dalių koncertas, kuriame vyraujantis solinis instrumentas yra smuikas. Juo grieš LKO meno vadovas smuikininkas Sergejus Krylovas, arfa skambins Joana Daunytė, perkusijos partiją atliks Pavelo Giunterio vadovaujamas ansamblis „Giunter Percussion“.

Spalio 7 d. 21.30 val. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“ – „Soul Stealer“ atsisveikinimo koncertas.

Atsidėkodami už drauge praleistus metus, „metalistai“ kviečia į bemaž paskutinį savo koncertą. Grupė stabdo veiklą neribotam laikui, „nes atėjo metas judėti pirmyn ir atsisveikinti su tuo, kas visuomet teikė begalę malonumo, tačiau perspektyviai nebesivysto“.

Spalio 7 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje – ansamblio „Bang on a Can All Stars“ (JAV) koncertas „Kelyje“.

Kultiniu vadinamas amerikiečių ansamblis „Bang on a Can All-Stars”, šiemet minintis 30 metų sukaktį, pagros naujausią savo įkūrėjų ir meninių lyderių Michaelio Gordono, Davido Lango ir Julios Wolfe muziką. Šis koncertas – šiuolaikinės muzikos festivalio „Permainų muzika“ dalis.

Spalio 7 d. Palangoje, klube „Ramybė“, – blues-rock atlikėjai „Twin Dragons“.

„Twin Dragons“ – tai tarptautinis heavy rock-blues trio, vadovaujamas vokalisto ir bosisto Nathanielio Petersono. Šiuo metu trio kartu groja gitaristas Nazzarenoo Zacconi ir būgnininkas Joe Czekij. N. Petersono kūrybinėje biografijoje – tokie scenos bendraminčiai kaip Jimis McCartey‘us, Timas Buckley‘us, Keithas Richardsas („The Rolling Stones“), Ericas Claptonas, Clive‘as Bunkeris („Jethro Tull“) ir daugybė kitų.

Spalio 8 d. 15 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmuose – koncertas „Romantiškasis smuikas džiaze“.

Smuikininkas Džeraldas Bidva, pianistas Feliksas Zakrevskis, kontrabosininkas Donatas Bagurskas ir būgnininkas Darius Rudis atliks Claude‘o Bollingo (g. 1930) – prancūzų džiazo pianisto, kompozitoriaus, aranžuotojo ir tradicinio džiazo puoselėtojo – kūrybos šedevru vadinamą aštuonių dalių Siuitą smuikui ir fortepijoniniam džiazo trio.

Spalio 10 d. Kaune, „Žalgirio“ arenoje, – didžioji britų superžvaigždė Stingas.

Ne savaitgalio koncertas, bet negražu būtų jo neįtraukti į VŽ rekomenduojamų sąrašą. Pasaulinėse gastrolėse Stingas pristato savo dvyliktąjį studijinį albumą „57th & 9th“ – pirmą naujų dainų rinkinį per daugiau nei dešimtmetį. Britų superžvaigždė, kurios tikrasis vardas Gordonas Sumneris, atvyks su savo grupe, kurioje groja gerai žinomi muzikantai: gitaristas Dominicas Milleris, būgnininkas Joshas Freese‘as ir gitaristas Rufusas Milleris.

Koncertą Kaune pradės Stingo sūnus Joe Sumneris, svečių teisėmis gros kvartetas iš Teksaso „The Last Bandoleros“.

KINAS

Iki spalio 15 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Nemenčinėje vyksta 17-asis Lenkų kino festivalis.

Festivalio programoje – 21 filmas, o jo fokusu rengėjai – Lenkijos institutas Vilniuje – vadina lenkų kino ir teatro legendą aktorę Danutą Szaflarską (1915–2017), 2008-aisiais apdovanotą „Auksinės žąsies“ prizu kaip geriausia šimtmečio lenkų aktorė.

Šių metų festivalio moto „kino tūzai', pasak kino kritikės Živilės Pipinytės, pasirinktas itin motyvuotai: lenkų kinas ir lenkų kino mokykla nepaliauja stebinusi pasaulio stipria režisūra, meistriška aktorių vaidyba, stipriais scenarijais ir tikromis istorijomis.“

Festivalio programa – www.lenkukinas.lt

SPEKTAKLIAI

Spalio 7 d. 18.30 val. Nacionaliniame operos ir baleto teatre – O. Koršunovo režisuota G. Donizetti opera „Meilės eliksyras“.

Klasikinės muzikos sekėjams ir gerbėjams įdomu gali būti tai, jog pagrindinę, Nemorino, partiją pirmą kartą atliks Andrius Bartkus, vienas iš šiųmetinio projekto „Lietuvos balsas“ dalyvių.

Spalio 7 d. 18.30 val. Lietuvos rusų dramos teatre – premjera pagal G. B. Shaw pjesę „Pigmalionas“

Pjesę pastatė jauna lietuvė režisierė, Tbilisio Šota Rustaveli teatro ir kino universiteto auklėtinė Linda Urbona, jai talkino dailininkė scenografė iš Gruzijos Nino Kitia ir kompozitorius Faustas Latėnas. Klasikinė airių rašytojo, dramaturgo ir Nobelio premijos laureato B. Shaw pjesė „Pigmalionas“ (1912) pasakoja kitokią istoriją, nei Antikos laikų mitas. Jos siužeto centre – prasčiokė gatvės prekeivė Eliza Dulitl, kurią du cinikai aristokratai, profesorius Higinsas ir pulkininkas Pikeringas, lažybų vardan sumąsto išmokyti aristokratiškos iškalbos ir aukštuomenės manierų.

PARODOS

Iki spalio 26 d. Vilniuje, „Židinio“ galerijoje (Dominikonų g. 15), veikia Dainiaus Labučio fotopaveikslų paroda „Amžinas atvaizdas“.

Ši paroda – žinomo fotografo, performansų kūrėjo sukurto fotopavekslų ciklo „Sluoksniai“ tęsinys: sluoksnis po sluoksnio gimstantys darbai tarsi įkūnija daugialypės kasdienybės, susidedadančios iš akcentų, pastebėjimų, esmių ir prasmių, visumą. Kūrybos technika priartina fotografijas prie tapybos darbų, tarsi ištrina ribas tarp fotografijos ir tapytos drobės.

Didelę D. Labučio kūrybinio darbo dalį užima džiazas: parodų šia tema jis yra surengęs Lietuvoje, Suomijoje, Lenkijoje, lspanijoje, Vengrijoje.

Iki lapkričio 5 d. Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje veikia interaktyvi paroda „Pasaulis semiotiko akimis“.

Trikalbė (lietuvių, anglų, prancūzų) kilnojamoji skirta semiotiko, kalbotyrininko, mitologo, publicisto, rezistento, pabėgėlio lietuvio ir prancūzo Algirdo Juliaus Greimo (1917–1992 m.) šimtosioms gimimo metinėms paminėti. Ši sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą. Pasaulyje A. J. Greimas žinomas kaip vienas moderniosios semiotikos pradininkų. Parodą sudaro kelios dalys – „Semiotizatorius“ (skirtingais aspektais semiotiškai išnarstyti kasdienybės objektai) ir trys pasakojimai: apie Greimo gyvenimo vaidmenis, jo įkurtą semiotikos mokyklą ir kelias svarbias semiotikos sąvokas. Parodos eksponavimo metu bibliotekoje vyksta kiti projekto „Algirdas Julius Greimas: sugrįžimai“ renginiai.

Iki spalio 28 d. Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g.1) veikia tapytojos, šiuolaikinio meno kūrėjos Židrijos Janušaitės kūrybos paroda „Apie ilgesį, prisilietimus ir atsivėrimą“.

Bene labiausiai performanso meno lauke žinoma autorė galerijoje pristato tapybos parodą, skirtą žmogiškųjų būsenų – ilgesio, laukimo, savityros tematikai.

Iki spalio 27 d. Bažnytinio paveldo muziejuje Vilniuje veikia paroda „Tekstilės puota, arba second hand kultūra Lietuvoje“

Ši intriguojanti paroda – tai Martos Vosyliūtės kūryba ir Bažnytinio paveldo muziejaus artefaktai.

2003 m. M. Vosyliūtė AICA menotyrininkų konferencijoje Vilniuje perskaitė pranešimą apie dėvėtų drabužių parduotuves. Temą menininkė nagrinėjo įvairiomis įmanomomis klasifikacijomis, skirtingais aspektais, ieškojo žodžių junginio „skudurynas šventoriuje“ įtampų ir prasmių, rašė apie labdarą ir jos krikščioniškąjį aspektą, apie jaunesnių vaikų paveldimus išaugtus rūbus, apie perkurtas dainas, įkvėpimo šaltinius dizaineriams. 2009 m. vėl suaktyvėjo dėvėtų drabužių, komisinių parduotuvių, buitinės technikos taisymo punktų veikla, tapo madinga būti ekologiškai brandžiam ir perdirbinėti praeities išnaras. Tai lėmė ekonominė situacija ir ekologijos pamokos. Nors, menininkės teigimu, visų mūsų giminės iš kaimo visada ir viską rūšiavo dar iki tol, kai tai tapo madinga.

Spalio 14 d. 15 val. vyks ekskursija su parodos autore

Iki spalio 28 d. Vilniuje, LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7) veikia Sigito Staniūno ir paroda „Paslapčių jūros sonetai“.

S. Staniūnas vadinamas vienu garsiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų ir tarpdisciplininio meno atstovų, savo kūryboje jungiantis dailę, muziką, fotografiją, šokį, videoinstaliacijas. Šioje parodoje eksponuojama jo tapyba bei kiti kolekcijos kūriniai. Autoriaus sumanymu, ekspozicija siekiama perteikti menininko kūrybinės studijos atmosferą, tad kartkartėmis jis kurs gyvai, siekdamas perteikti spavų ir garsų harmoniją .

S. Staniūno ir kompozitoriaus Pauliaus Kilbausko „kūrybiniai parodos pratęsimai“ vyks spalio 6 ir 13 d. 18–20 val.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Slidininkai Vaičiulis ir Strolia pusfinalyje labai kentėjo 2

Pietų Korėjoje, Pjongčange vykstančiose Žiemos olimpinėse žaidynėse trečiadienį pasirodė lietuviai...

Laisvalaikis
2018.02.21
Valstybės pažinimo centre – nauja interaktyvi paroda 

Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, Vasario 16-osios išvakarėse atidaryta nauja interaktyvi paroda...

Laisvalaikis
2018.02.19
BAFTA apdovanojimuose triumfavo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ 

BAFTA apdovanojimuose, kurie laikomi britišku „Oskarų“ atitikmeniu, triumfavo tragikomedija „Trys stendai...

Laisvalaikis
2018.02.19
Stuburo skausmas – mūsų pačių reikalas 2

Nedaug rasi vyrėlesnio amžiaus žmonių, dirbančių sėdimą darbą, kurie nejustų nugaros skausmų ar bent jau...

Laisvalaikis
2018.02.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kuo Vilniaus knygų mugė arčiau, tuo labiau intriguojamus leidinius ir jų autorius į viešumą „išmeta“...

Laisvalaikis
2018.02.18
Berlinalės kino mugėje – Lietuviški virtualios realybės projektai

Vokietijoje prasideda 68-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis, o kartu su juo ir Europos filmų mugė,...

Laisvalaikis
2018.02.16
Vasario 16-oji Pjongčiange Januškevičiūtei buvo sėkminga

Ieva Januškevičiūtė sėkmingai baigė moterų slalomo ir didžiojo slalomo rungtis. Mantas Strolia ir Modestas...

Laisvalaikis
2018.02.16
Tyrimas: šimtmetį pasitinkantys lietuviai vieningesni ir laimingesni 2

„Žmogaus studijų centro“ nuo 2008 m. kasmet atliekami Lietuvos psichologinio klimato ir žmonių jausenos...

Laisvalaikis
2018.02.16
Lietuvos biatlonininkai 20 km biatlono lenktynėse nesužibėjo

Tomas Kaukėnas šiandien vykusiose vyrų 20 km biatlono lenktynėse užėmė 78-ą vietą ir rizikuoja nepatekti į...

Laisvalaikis
2018.02.15
VŽ rekomenduoja: Šimtmečio renginiai

Visoje Lietuvoje visą ilgąjį savaitgalį vyks galybė Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtų...

Laisvalaikis
2018.02.15
T. Kaukėnas olimpiadoje pasiekė naują Lietuvos biatlono rekordą

Vyrų biatlono 12,5 km persekiojimo lenktynėse Tomas Kaukėnas finišavo 13-tas ir pasiekė naują olimpinį...

Laisvalaikis
2018.02.12
Signatarų rūmuose – šimtmečiui skirtų pašto ženklų paroda

Signatarų namuose pristatyta 2016–2018 m. išleista proginių pašto ženklų serija „Lietuvos valstybės atkūrimui...

Laisvalaikis
2018.02.12
Lietuva pasauliui dovanoja šimtmečio grojaraštį 2

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuva pasauliui dovanoja 100 dainų rinkinį, patalpintą vienoje...

Laisvalaikis
2018.02.12
Abu Dabyje atidarytas Luvro muziejus

Globalizacija ir muziejų funkcijų plėtra, jų tikslas pritraukti kuo daugiau lankytojų ir ištraukti iš...

Laisvalaikis
2018.02.10
Antroji Lietuvos religija velkasi pramogų rūbą

Blizgią oficialią šimtmečio minėjimo programą paįvairins ir kitokio pobūdžio renginiai. Vienas jų –...

Laisvalaikis
2018.02.10
VŽ rekomenduoja: naujos knygos 1

Lietuvoje naujų knygų lentyna pagreitintu ritmu pildosi dukart per metus – prieš Kalėdas ir Vilniaus knygų...

Laisvalaikis
2018.02.10
Premjera: „Pamišėlio užrašai“ pagal O. Koršunovą 2

Vasario 11 d. Vilniuje, OKT studijoje, numatyta Oskaro Koršunovo režisuoto spektaklio „Pamišėlis“ pagal...

Laisvalaikis
2018.02.09
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį 2

Šį savaitgalį svarbiausios bus Užgavėnės – kai kur linksmos, kai kur intelektualios, modernios ir tradicinės.

Laisvalaikis
2018.02.09
Olimpiadą atidarė iškilminga ceremonija

Pietų Korėjos Pjongčango olimpiniame stadione, stebint bene 35.000 žiūrovų, suliepsnojo olimpinė ugnis.

Laisvalaikis
2018.02.09
Olimpiada: rezultatus gerina ne tik sportininkai, bet ir žaidynės

Šiandien, vasario 9 d., Pjongčange, Pietų Korėjoje, prasideda ir XXIII žiemos olimpinės žaidynės, kurios...

Laisvalaikis
2018.02.09

Verslo žinių pasiūlymai

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau