Tautos keliauninkės: kas keliauja daugiausiai

Publikuota: 2017-09-30
Dažniausiai į užsienį keliauja Honkongo gyventojai. Bobby Yipo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Dažniausiai į užsienį keliauja Honkongo gyventojai. Bobby Yipo („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Didžiosios Britanijos kelionių organizatorius „Move Hub“, remdamasis pastarojo dešimtmečio Pasaulio banko ir Pasaulio turizmo organizacijos duomenimis, paskelbė valstybes, kurių gyventojai daugiausia keliauja.

Pagal vienam gyventojui per metus tenkančių su darbu nesusijusių kelionių į užsienį skaičių pirmauja Honkongas – kiekvienas suaugęs Honkongo pilietis per metus į užsienį išvyksta vidutiniškai 11,4 karto.

Tai keturis kartus daugiau kelionių, nei sau gali leisti antroje vietoje likę Liuksemburgo gyventojai: jiems į užsienį pavyksta išvažiuoti vidutiniškai 2,56 karto per metus.

Kaip skelbia portalas uk.businessinsider.com, tokios dažnos Honkongo gyventojų kelionės į užsienį gali būti susijusios su šiame regione neįprastai daug laisvų dienų: 12 valstybinių nedarbo dienų ir ilgomis kasmetinėmis mokamomis atostogomis, ilgėjančiomis kartu su darbuotojo stažu.

Tačiau Patrickas Gilliganas, „MoveHub“ atstovas, Švedijos naujienų portalui „The Local“ pateikia įtikinamesnį paaiškinimą: pasirodo, į statistiką įtrauktos ir labai dažnos Honkongo gyventojų kelionės į Kiniją.

Skaičiuojama, kad vienas Honkongo gyventojas kelionėms į užsienį per metus išleidžia vidutiniškai 2.636 Eur, tad liuksemburgiečiai laimi bent čia: jie kelionėms per metus skiria vidutiniškai 5.146 Eur.

Daug, bet pigiai keliauja vengrai. Vengrija atsidūrė trečioje labiausiai keliaujančių šalių vietoje, nes vienas šalies gyventojas per metus į užsienį išvyksta apie 1,62 karto – dažniau nei ketvirtoje vietoje likę švedai. Tačiau vengrai kelionėms per metus išleidžia vos 214 Eur.

Švedai į užsienį vyksta vidutiniškai 1,5 karto per metus: kelionėms jie išnaudoja pagal įstatymą jiems priklausančias mažiausiai 25 atostogų dienas per metus ir keletą valstybinių poilsio dienų.

Toliau dešimtuke rikiuojasi suomiai, airiai, Singapūro gyventojai, šveicarai, danai.

Kitos šalys pažymėtos tik spalvotame žemėlapyje, iš kurio matyti, kad mes, lietuviai, keliaujame panašiai kaip norvegai, rumunai, graikai, bet rečiau nei kaimynai lenkai, latviai ir estai.

Amerikiečiai – be pasų

JAV bendrasis vidaus produktas, tenkantis vienam gyventojui, yra didžiausias pasaulyje, tačiau amerikiečiai į užsienį nesiveržia. JAV gyventojai atsidūrė tarp rečiausiai pasaulyje vykstančių svetur: tokių kelionių vienam JAV piliečiui per metus tenka vos 0,2.

EBPO duomenimis, 2017 m. tik 46% amerikiečių turi pasus – tai liudija, kad šie žmonės į užsienį vykti nė nesirengia.

Be to, JAV yra vienintelė EBPO narė, kurioje nenumatytas privalomų kasmetinių atostogų minimumas, tad tik nuo darbdavių priklauso, ar darbuotojai apskritai atostogauja ir kiek trunka jų poilsis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau