Europos čempionate - lemiamos kovos

Publikuota: 2017-09-09
Treneris Dainius Adomaitis. Eriko Ovčarenko (15min.lt) nuotr.

Europos vyrų krepšinio čempionate šiandien prasideda atkrintamųjų varžybų etapas. Šeštadienį krepšinio aistruolių laukia 4 dvikovos, o svarbiausias šio vakaro mačas 21 val. 30 min., kai aštuntfinalio rungtynes pradės Lietuvos ir Graikijos komandos.

B grupėje Lietuvos rinktinė startavo pralaimėdama Gruzijai, tačiau vėliau iškovojo 4 pergales iš eilės ir B grupėje užėmė pirmą vietą. Nors prieš susitikimą su graikais Lietuvos rinktinė įvardijama kaip mačo favorite, tačiau rinktinės treneriams ir krepšinio aistruoliams nerimą kėlė Mindaugo Kuzminsko sveikatos būklė. Per paskutinį grupės susitikimą su Vokietija jis pajuto nugaros skausmus, tad treneris Dainius Adomaitis sakė, kad dėl jo žaidimo aštuntfinalyje bus apsispręsta tik prieš rungtynes.

Graikijos nacionalinė rinktinė pastaraisiais metais negali pasigirti sėkmingais pasirodymais Europos pirmenybėse. Medalius iš šio turnyro graikai paskutinį kartą parsivežė 2009 m., kai iškovojo čempionato bronzą.

Nežiba graikai ir šių metų čempionate: iškovojo 2 pergales iš 5, tačiau to pakako, kad A grupėje užimtų 4 vietą ir pratęstų kovą dėl čempionato apdovanojamų.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai per pirmuosius šių pirmenybių susitikimus Graikijos komandoje žaidė gynėjas Kostas Sloukas – 15,2 taško per rungtynes. Specialistų vertinimu, graikų rinktinė itin susilpnėjo, kai prieš čempionatą paaiškėjo, kad komandai negalės padėti Giannis Antetokounmpo. Tačiau grupių etapą įveikę graikai prieš susitikimą su Lietuva žadėjo šiandien žaisti daug geriau, nes pirmame etape nepademonstravo savo galimybių.

FIBA duomenimis, Lietuvos ir Graikijos rinktinės Europos vyrų krepšinio čempionatų finaliniuose turnyruose iš viso susitiko 5 kartus ir 4 kartus pergales įventė Lietuvos rinktinė. Vienintelį kartą graikams lietuvius pavyko įveikti 1997 m., kai grupės etape graikai šventė pergalę 73:66. Paskutinė tarpusavio dvikova Europos pirmenybėse vyko 2011 m., kai čempionatas surengtas Lietuvoje. Tuomet lietuviai graikus nugalėjo 73:69.

Įveikę graikus Lietuvos krepšininkai ketvirtfinalyje žaistų su Rusijos ir Kroatijos dvikovos, kuri vyks rytoj, nugalėtoju.

Visos aštuntfinalio poros

[infogram id="4b3d8ac6-d694-4ac0-a90c-de003400a87f" prefix="h45" format="interactive" title="Eurobasket aštuntfinalis"]