VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Publikuota: 2017-06-18
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Panašu, kad leidyklose irgi prasidėjo atostogų metas: naujų knygų, bent jau tų, apie kurias praneša leidėjai, nėra daug. Bet tai daliai žmonių, kurie prieš miegą privalo paskaityti bent kelis puslapius popierinės knygos, rinktis yra iš ko.

Leninas be grimo

Akimas Arutiunovas, iš rusų k. vertė Rimvydas Užukukis, leidykla „Briedis“, 2017 m.

Leidykla „Briedis“ išleido naują serijos „Ko­mu­nizmas be grimo“ knygą – A. Arutiunovo „Leninas be grimo“.

Vladimiras Uljanovas-Le­ninas – viena paslaptingiausių, labiausiai mistifikuotų XX a. asmenybių. Daugiau kaip 70 metų Sovietų Sąjungoje buvo pasakota gerokai pagražinta revoliucijos vado biografija: jis buvo pristatomas kaip iškilus marksizmo filosofas, neprilygstamas genijus, „pats žmoniškiausias žmogus pasaulyje“. Knyga skatina kitaip pažvelgti į šventos komunizmo ikonos asmenybę. Iš autoriaus pateikiamų dokumentų aiškėja, kad V. Uljanovas išties buvo vienas žiauriausių politinių ekstremistų. Pirmojo pasaulinio karo metais bendradarbiavęs su vokiečių žvalgyba, 1917 m. Spalio perversmą vokiškais pinigais finansavęs Leninas nesibodėjo nieko, kas leistų jam užgrobti, išlaikyti ir stip­rinti savo valdžią. (Leidyklų informacija)

Mano tėvas, mano sūnus

Povilas Šklėrius, leidykla „Tyto alba“, 2017 m.

Povilas Šklėrius (g. 1987) rašo poeziją ir prozą, dalyvauja poezijos slemo improvizacijose. Pernai pasirodė debiutinis jo romanas „Ko negalima sakyti merginai bare“, dabar išleistoji – antra jo knyga. Čia rašytojo alter ego Tomas pasakoja savo šeimos ir savo paties meilės istoriją.

Vaikystėje jis sau pažadėjo, kad niekada nekartos girtaujančio ir neištikimo tėvo klaidų. Tačiau žinojimo, koks elgesys yra blogas, kartais nepakanka, kad pats elgtumeisi gerai.

„Knygoje patiriamas talentingiems rašytojams būdingas gebėjimas jungti šiaip jau sunkiai suderinamus kraštutinumus. Čia puikiai dera naivumas ir ironija, teisuoliškumas ir savikritika. Rašytojui tebėra svarbios pirmojoje knygoje plėtotos temos: vyrų ir moterų santykiai, vienatvė, meilės paieškos. Tačiau šįkart jos veriasi kur kas tamsiau ir skaudžiau“, – knygos anotacijoje rašo Aušra Kaziliūnaitė.

Sinuhė egiptietis

Mika Waltari, iš suomių k. vertė Aida Krilavičienė, leidykla „Tyto alba“, 2017 m.

„Sinuhė egiptietis“ – garsiausias suomių rašytojo Mikos Waltari (1908–1979) romanas. Išleistas 1949-aisiais, jis žavi vis naujas kartas, ir šis – trečiasis jo leidimas lietuvių kalba. Apie senovės Egiptą, jo papročius, spalvas, kvapus, tradicijas, prabangą ir skurdą M. Waltari pasakoja Sinu­hės egiptiečio lūpomis taip įtaigiai, kad Egipto praeitis iškyla prieš akis gyvesnė nei mūsų dabartis. Jau legenda tapo istorija, kai, prancūzų egiptologams papriekaištavus rašytojui, kad jis parašė „Sinuhę egiptietį“ nė karto nebuvęs Egipte, M. Waltari išdidžiai atsakė: „Man nereikėjo vykti į Egiptą, nes aš ir taip visuomet ten gyvenau.“

Penki depresijos gydymo raktai

Jesse H. Wright, Monica Ramirez Basco, iš anglų k. vertė Edita Rimavičiūtė, leidykla „Vaga“, 2017 m.

Amerikiečių psichiatras Jesse H. Wrightas ir psichologė M. R. Basco siūlo veiksmingą penkių žingsnių programą, padėsiančią įveikti depresiją. Kad ir kurį raktą pasirinktumėte: kognityvinę elgesio terapiją, gydymą antidepresantais ar natūraliais preparatais, tvirtesnių santykių kūrimą, dvasinį augimą ar šių metodų derinį, leidėjai žada, jog išgijimo planas padės surasti kelią į individualų depresijos gydymą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau