Naujos golfo taisyklės trumpins žaidimą

Publikuota: 2017-04-15

Didžiausia golfo prabanga – jau nebe pinigai, bet laikas, todėl praėjusį kovą įtakingiausi šio sporto klubai pranešė keičiantys 1744 m. sukurtas žaidimo taisykles. Mindaugas Markevičius, Lietuvos golfo federacijos (LGF) generalinis sekretorius, VŽ pasakoja, kaip naujosios taisyklės keis žaidimą.

Seniausias golfo klubas pasaulyje „The Royal & Ancient Golf Club“ ir Amerikos golfo asociacija pastaruosius 5 metus koregavo žaidimą stengdamiesi nepaliesti prieš kelis šimtmečius susiformavusių aristokratiško sporto tradicijų. Žaidimo taisyklių skaičius buvo sumažintas nuo 34 iki 24, bet tai – dar ne pabaiga, skelbia „Bloomberg“. Taisykles perrašyti planuojama iki 2018-ųjų, įsigalioti jos turėtų 2019 m.

Anot p. Markevičiaus, naujos taisyklės sutrumpins žaidimą. Pavyzdžiui, atsitiktiniai kamuoliukų palietimai bus nebebaudžiami. Dabar netyčia jį pajudinus, uždirbamas baudos smūgis. Be to, priduria pašnekovas, kamuoliuko ieškojimas bus trumpinamas nuo 5-ių iki 3 minučių, o smūgiuoti skirtas laikas bus fiksuotas. Dabar tai diktuoja tik žaidėjų etiketas.

Atvirų durų diena

Susipažinti su naujausiomis golfo tendencijomis p. Markevičius kviečia gegužės 14 d. atvirų durų renginiuose visuose Lietuvos aikštynuose.

Golfo treneriai lankytojus pamokys smūgiuoti, supažindins su šio sporto istorija ir  taisyklėmis.

Gegužę prasidės ir Lietuvos golfo turas, truksiantis visą sezoną. Jį sudaro 8 turnyrai, kurių metu dalyvių parodytais rezultatais nustatomas žaidėjų reitingas.

Įvaizdis (ne)trukdo

Golfininkų posakis „Kuo aukštesnis vadovas, tuo mažesnis kamuoliukas“ dar kartą patvirtina, kad golfas – prabangos sportas. Ponas Markevičius šypsosi: išties, krepšinį žaidžia dauguma, tenisą – mažiau, o golfą – dar mažiau žmonių.

Pašnekovas sako, kad golfo kaip prabangaus žaidimo stereotipas ne tik vilioja, bet ir atbaido potencialius žaidėjus. Toks įvaizdis formavosi nuo seno, nes golfo lazdą į rankas paimdavo tik turintys laiko, o tai buvo aukštuomenė.

Anot p. Markevičiaus, dabar prabanga vis dažniau matuojama nebe pinigais, o golfas vis dar užima daugiau laiko nei kitos sporto šakos. Ypač ilgai trunka golfo varžybos, joms reikia skirti ištisą dieną, kartais kelias.

Finansine išraiška, vienas golfo užsiėmimas brangus – Lietuvoje jis kainuoja apie 50 Eur, bet entuziastai įsigyja abonementą, kurio standartinė kaina Lietuvoje ir Europoje – 1.000 Eur.

Tušti, todėl prabangūs

Registruotų golfininkų Lietuvoje yra 801, o aktyvių žaidėjų, kurie per metus dalyvauja bent 4-iose varžybose, – 450.

Tiek sportininkų dalijasi penkiais 18-os duobučių aikštynais. Yra ir šeštasis – seniausias Lietuvoje 9 duobučių golfo aikštynas „Elnias“, bet jis neatitinka tarptautinių standartų rengti varžybas.

„Užsienyje dažnai iš anksto reikia rezervuoti žaidimo laiką, o Lietuvoje būna, kad aikštynuose žaidi vienui vienas“, – neslepia p. Markevičius. Anot jo, už prabangą žaisti vienam užsienyje dauguma mokėtų labai didelius pinigus, o pas mus žaidžiama už standartinę kainą.

Žiemą galima žaisti uždarų patalpų aikštynuose, golfo simuliatoriumi. Čia smūgiuojama į už 5–10 m esantį tinklą, o technologijos išmatuoja smūgio trajektoriją ir stiprumą.

Žiemą golfininkai vyksta treniruotis į Ispaniją, Turkiją, populiarėja Bulgarijos aikštynai. Šių šalių klimato sąlygos leidžia žaisti golfą ištisus metus. Lietuvoje sezonas įprastai prasideda balandį ir tęsiasi iki spalio, kartais lapkričio.

Tik džentelmenams?

Anot p. Markevičiaus, Lietuvoje merginų ir moterų, žaidžiančių golfą, turime daugiau nei istorinėse šio sporto šalyse – Didžiojoje Britanijoje jį žaidžia 15% moterų, Lietuvoje jos sudaro beveik ketvirtadalį visų žaidėjų.

LGF generalinis sekretorius pasakoja, kad nuo seno ši veikla formavosi kaip vyrų laisvalaikis. Golfininkai juokauja, šifruodami žodžio „Golf“ reikšmę kaip „Tik džentelmenams, moterims uždrausta“ (angl. „Gentlemen only ladies forbidden“). Iki šiol yra išlikusių nemažai senovines šio sporto tradicijas puoselėjančių klubų, kurie moterų neįsileidžia. Kita vertus, nei vieniems, nei kitiems nedraudžiama sukurti klubą su savo taisyklėmis.

Kardiotreniruotė

Ponas Markevičius pritaria, kad golfas iš pirmo žvilgsnio atrodo nesportiškai, bet iš tiesų yra kitaip: „Tik nė karto nebandę mušti kamuoliuko sako, kad golfas – ne sportas. Pradedantiesiems jau po 15 minučių paskausta nugarą ir rankas.“

Anot pašnekovo, žaidėjus labiausiai stebina nuovargis po pirmosios treniruotės: „Priversti kūną paklusti taip, kad mažas kamuoliukas nuskristų tiksliai ten, kur smūgiuotojas pageidauja, reikia puikiai įvaldytos viso kūno koordinacijos.“

Skaičiuojame: žaidėjai aikštyne sukaria 10–12 km pėsčiomis. Sparčiai einant ir stumiant arba nešant lazdų rinkinį, kuris sveria apie 10 kg, atliekama gera kardiotreniruotė. 

„Judėti aikštyne reikia greitai, bet negailėti laiko koncentruotam smūgiui, kurių žaidimo metu reikia atlikti apie 100. Aš 18-os duobučių lauką įveikiu per 1 valandą 45 minutes, ir po tokio maratono tenka gręžti marškinėlius“, – pasakoja pašnekovas.

Anot jo, golfomobiliais važinėti po lauką jau nebemadinga, o kai kuriuose aikštynuose – draudžiama: „Tradicinėse golfo šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, mašinėlėmis važinėja tik turintys daktaro patvirtintą pažymą, kad nepakelia didelio krūvio.“

Daugelyje šalių žaidėjui sėsti į mašinėlę – nemandagu, bet Lietuvos žaidėjai dažnai jomis naudojasi, nes nori greičiau baigti žaidimą.

Vis labiau atletiškas

Pašnekovas teigia, kad profesionalų turnyrų dalyviai atrodo vis sportiškesni, tad ir pats sportas tampa vis atletiškesnis. Tam įtakos turėjo amerikietis golfininkas Tigeris Woodsas, už nesuskaičiuojamus rekordus pelnytai vadinamas garsiausiu šio sporto atstovu. 2009 m. jis paskelbtas pirmuoju planetoje sportininku milijardieriumi.

„Woodsas į golfą įnešė atletiškumo kultą. Iki jo šiame sporte buvo nemažai dėdžių su pilvais“, – šypsosi p. Markevičius. Pasak jo, Woodsas įrodė, kad mušti kamuoliuką toliau – apsimoka. Sakoma, kad dėl jo pailgėjo atstumai tarp duobučių.

Mažiausiai traumuoja

LGF generalinis sekretorius tikina, kad žaidžiant golfą patiriama mažiausiai traumų iš visų sporto šakų. Anot jo, golfą žaisti gali asmenys nuo 3 iki 103 metų. Kartais pasaulio jaunimo čempionatuose įtraukiama amžiaus grupė iki 5 metų.

Visgi golfą dažnai žaidžia vyresni asmenys ir tie, kuriems negalima persitempti ir patirti didelių krūvių. Ir pats p. Markevičius pradėjo žaisti golfą teniso aikštyne patyręs kelio traumą.

„Skandinavai atliko tyrimą, kurio rezultatai golfininkus labai pradžiugino – aktyviai žaidžiančio golfą žmogaus gyvenimas pailgėja iki 8 metų“, – šypsosi p. Markevičius.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau