VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-03-03
Vilniaus teatre „Lėlė“ – Poznanės Animacijos teatro spektaklis jaunimui ir suaugusiems „Moljeras“. „Lėlės“ teatro nuotr.
Vilniaus teatre „Lėlė“ – Poznanės Animacijos teatro spektaklis jaunimui ir suaugusiems „Moljeras“. „Lėlės“ teatro nuotr.

Pasirinkimas tarsi aiškus: visa Lietuva šį savaitgalį švenčia Kaziuką. Kelis šimtus metų vykusi tik Vilniuje, paskutiniais metais Kaziuko mugė nuvilnijo per visą Lietuvą ir taip pat sėkmingai bruzda kituose miestuose. Be abejo, savaitgalį renginių yra ir nemėgstantiems stumdytis minioje.

KAZIUKO MUGĖ

Šiek tiek istorijos: Kaziuko mugės ištakos siekia XVII a. pradžią, kai 1936 m. Lietuvos globėjo šv. Kazimiero palaikai buvo perkelti iš Kazimiero bažnyčios į specialiai jiems pastatytą koplyčią Katedroje, kur, beje, jie yra ir dabar. Nuo tų metų Katedroje imti rengti šv. Kazimiero atlaidai, o kur atlaidai, ten ir „kermošius“. Po kelių šimtų metų, 1827-aisiais, Vilniaus pirkliai išsirūpino privilegiją rengti didesnį, kelias dienas vykstantį „jomarką“, kitaip tariant, turgų. Tai ir buvo mūsų dienų Kaziuko mugės pradžia.

Dar galim apridurti, kad kovo 4-oji – ne tik Lietuvos globėjo šv. Kazimiero, bet ir Kovarnių diena – sena lietuvių šventė, skirta šlovinti pavasariui. Įi diena buvo švenčiama praveriant namų duris ir langines, kad į namus patektų daugiau oro ir saulės.

Kaziuko mugė Vilniuje: http://www.etno.lt/51-lt/naujienos/339-kaziuko-muge-2017

Kaziuko mugė Kaune: http://kaunas.kasvyksta.lt/tag/kaziuko-muge/

Kaziuko mugė Klaipėdoje:

KONCERTAI

Kovo 3 d. 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje – Gleb Pyšniak (violončelė), Ivan Petricevich (gitara, Kroatija).

Kroatų gitaristas Ivanas Petricevichius kartu su talentinguoju violončelininku Glebu Pyšniaku atliks programą „Subtilūs skambesiai“, joje – F. Schuberto, M. de Fallos, A. Piazzollos kūriniai.

Kovo 3 d. 20 val. Palangoje, „Ramybės“ klube, grupė „Delgres“.

„Karibų kultūros, prancūziškosios manieros ir bliuzo mišinys, perpintas kreolų, prancūzų ir anglų kalba“, – taip grupės grojimą apibūdina kritikai.

Grupės įkūrėjas Pascalis Danae muzikos pasaulyje pripažintas atlikėjas, grojęs su Neneh Cherry, Peteriu Gabrieliu, Gilberto Gil, Youssou N‘Dour, Ayo, įrašė duetus kartu su „Morcheeba“, Richardu Bona ir kt. 2015 m. jam įteiktas „Victoires de la musique“ apdovanojimas, vadinamas prancūziškuoju „Grammy“.

Kovo 3 d. 19 val. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje, – šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Muzika erdvėje“.

Vilniaus miesto savivaldybės orkestras, diriguojamas meno vadovo Donato Katkaus, parengė savo 22-ajam gimtadieniui skirtą programą, tyrinėsiančią ir atskleisiančią didžiausius šv. Kotrynos bažnyčios akustinius privalumus. Skambės išskirtinėms instrumentinėms sudėtims parašyti W. A. Mozarto ir C. E. Bacho kūriniai.

Kovo 3 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose – Itamaras Zormanas (smuikas) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguos Robertas Šervenikas.

I. Zormanas – vienas ryškiausių savo kartos smuikininkų. Pianistės ir kompozitoriaus šeimoje Tel Avive gimęs menininkas pripažįsta, kad duris į didžiąją klasikos pasaulio sceną, Niujorko „Carnegie Hall“, tuomet jam dar būnant 26-erių atvėrė pergalės tarptautiniuose konkursuose – tarp jų ir 2011-aisiais laimėta antroji vieta Tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse. Smuikininko „kolekcijoje“ – ne vien „Carnegie Hall“, bet ir dauguma prestižiškiausių pasaulio salių, tarptautinių konkursų laurų, įrašų, koncertų su žinomiausiais pasaulio orkestrais. Taigi, turime reikalą su pirmo ryškumo žvaigžde.

Kovo 3 d. 20 val. Vilniuje, „Keistuolių teatre”, eksperimentinio folko grupė „Kamanių šilelis” pristato naują albumą „Namai”.

Antrasis „Kamanių šilelio” albumas „Namai” – pastarųjų dvejų metų darbų retrospektyva su brandesnėmis mintimis ir interpretacijomis.

Dainose – Kamilės Gudmonaitės, poeto Donaldo Kajoko ir lietuvių liaudies tekstai, apipinti šiuolaikiniais indie motyvais bei tradiciniais lietuvių ir kitų kultūrų instrumentais – dambreliais, sitara, didgeridoo.

Kovo 4 d. Nacionalinėje filharmonijoje prie Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro (LNSO) pulto stos jo meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Pitrėnas, fortepijonu skambins Vokietijoje gyvenanti lietuvių pianistė Guoda Gedvilaitė.

Pianistė su LNSO paskambins įsimintiną XX a. muzikos partitūrą – retai koncertų salėse girdimą amerikiečių kompozitoriaus Leonardo Bernsteino simfoniją „Nerimo amžius“, sukurtą 1948–1949 m. pagal anglų poeto W. H. Audeno šešių dalių poemą.

Koncerto antrojoje dalyje skambės G. Holsto siuita „Planetos“ dideliam orkestrui. Siuitą sudaro septynios dalys, įgarsinančios ir perteikiančios emocijas, kuriomis planetos veikia žmogaus psichiką.

Kovo 4 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje smuikininkas ir dainininkas Abrahamas Brody (JAV).

Lietuvių liaudies dainų įkvėpta programa „Iš tamsios turtingos žemės”, panašu, labai pritiks prie Kaziuko mugės konteksto.

A. Brody scenoje padės Lietuvos atlikėjai, tarp jų – ir artima muzikanto draugė Ieva Narkutė, sutartinių giedojimo ansamblis „Trys keturiose”, kuris su muzikatu sukūrė ne vieną gražų kūrinį.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=C6hD5cfgM2w&feature=youtu.be

Kovo 4 d.18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje – koncertas „Magdeburgo brangakmenis“.

Vokiečių vėlyvojo baroko kompozitoriaus G. Ph. Telemanno kūrinius atliks VU kamerinis orkestras ir senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito”.

SPEKTAKLIAI

Kovo 3 d. 18.30 val. Vilniaus teatre „Lėlė“ – Poznanės Animacijos teatro spektaklis jaunimui ir suaugusiems „Moljeras“.

Spektaklį pagal žymiojo prancūzų komediografo Jeano-Baptiste’o Poquelino (dar žinomo Moljero slapyvardžiu) kūrybą bei biografiją sukūrė vienu žymiausių šiuolaikinio lėlių teatro kūrėjų pasaulyje laikomas australų menininkas Neville Tranter.

Istorija, kurią „muppets“ stiliaus lėlėmis pasakoja Neville’is Tranteris – tai pasakojimas apie didžiojo rašytojo ir seno žmogaus grumtynės su savo silpnybėmis, pagundomis ir prisiminimais.

Kovo 4, 5 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – premjeriniai Ramintos Šerkšnytės operos vaikams „Penki Merės stebuklai“ spektakliai.

Tai nuotaikinga opera visai šeimai apie paslaptingą vaikų auklę Merę, turinčią stebuklingų galių. Spektaklio kūrėjai sako norėję paprastai ir įtaigiai papasakoti jaunajai auditorijai apie stebuklus – dideles ir mažas mūsų greitai praeinančio gyvenimo akimirkas.

Libretą naujai lietuviškai operai, remdamasi Pamelos Travers kūrinių motyvais, sukūrė poetė Ramutė Skučaitė. Kęstučio Jakšto režisuoto spektaklio tonas šmaikštus, tačiau už jo slypi rimta potekstė: juk liūdesys ir džiaugsmas, arba mažoras ir minoras, visada keliauja kartu. Pagrindinį vaidmenį parengė dvi solistės – mecosopranas Eglė Šidlauskaitė ir dažniau soprano partijas atliekanti Jomantė Šležaitė.

PARODOS

Iki kovo 5 d. NDG lankytojai turi paskutinę galimybę apžiūrėti parodą „Jurgio Baltrušaičio rankraščiai: visiems ir niekam“.

Parodos uždarymui NDG Edukacijos centras parengė dvi nemokamas kūrybines dirbtuves su pasivaikščiojimais po parodą. Jų metu kviečiama susipažinti su J. Baltrušaičio tyrinėtais neįprasto vaizdavimo būdais – anamorfozėmis, iškreiptomis perspektyvomis, vaizdais, suprantamais tik matant jų atspindį. Dirbtuvės nemokamos, tačiau reikalinga registracija. Iki kovo 19 d.

Klaipėdoje, KKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2), veikia tapybos paroda „Tradicijų ir pokyčių karta“.

Jos ekspozicijoje – XX a. 10-ojo dešimtmečio Vilniaus dailės akademijos Tapybos katedros studentų darbai iš VDA muziejaus fondų. Parodos kuratorius – Vidas Poškus.

1990–2000 m. VDA, kaip ir visos valstybės istorija, buvo pilni pokyčių ir vertybių perkainojimo. Parodoje eksponuojami įvairių metų, skirtingų kursų studentų kursiniai ir diplominiai darbai, siekiant atskleisti tiek tuo metu dirbusių dėstytojų įvairovę bei jų dėstymo specifiką, tiek studentų (daugelis jų yra tapę ryškiomis meno pasaulio asmenybėmis) meninius charakterius. Specialiai Klaipėdos publikai į kolekciją yra įtraukti uostamiestyje gyvenančių tapytojų Virginijaus Viningo ir Irmos Leščinskaitės studijų laikotarpio darbai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau