Vilniaus knygų mugės kryptis – lietuviški ženklai pasaulyje

Publikuota: 2017-02-14

Kitą savaitgalį, vasario 23–26 d. „Litexpo“ parodų centre, rengiama 18-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė (VKM). Antrą dešimtmetį baigiantis skaičiuoti renginys iš esmės nesikeičia – tai keturios intensyvaus vyksmo dienos, gausi kultūrinė programa ir daugybė lankytojų: skaičiuojama, jog kasmet mugę aplanko per 60.000 žmonių.

Net aršūs VKM kritikai jau kelinti metai pripažįsta, jog mugė, anksčiau vis pavadinama knygų turgumi, atlieka labai aiškias kultūrinio forumo funkcijas ir tapo vienu iš didžiausiu, solidžiausiu kultūriniu šalies vyksmu bei didžiausia regiono knygų muge. Skaičiuojama, jog šiemet VKM dalyvaus per 300 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių, vyks daugiau nei 400 kultūrinių renginių.

Lietuviški ženklai

Šių metų mugės tema „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Pasak rengėjų, tie ženklai – tai Lietuvos žmonės, „išsibarstę po visą pasaulį ir savo kūryba, mokslu, atradimais, idėjomis turtinantys kitų šalių kultūrą, meną ar mokslą, tuo pačiu paliekantys ryškius pėdsakus įvairialypiame Lietuvos kultūros paveiksle“. Šiemet mugėje svečiuosis 19 tokių „lietuviškų ženklų“ – lietuvių kilmės rašytojų, menininkų bei mokslininkų, gyvenančių ir dirbančių užsienio šalyse ir savo veikla garsinančių Lietuvą pasaulyje.

Tarp jų – poeto Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaitė iš JAV, rašytoja Akvilina Cicėnaitė iš Australijos, grafikas Stasys Eidrigevičius iš Lenkijos, rašytojos iš Vokietijos Lina Ever ir Jolita Herlyn, Rūta Mataitytė (Norvegija), Algis Mickūnas (JAV), Kęstutis Nakas (JAV), šių metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valdas Papievis (Prancūzija), mokslininkė Violeta Kelertienė (JAV), rašytojai Tomas Venclova (JAV) bei Dalia Staponkutė (Kipras) ir kiti.

Kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ kvietimu mugėje viešės iliustruotojos Egidija Čiricaitė ir Eglė Gelažiūtė Petrauskienė iš Jungtinės Karalystės, Elena Launikonytė iš Prancūzijos (kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“).

Atvykusieji dalyvaus diskusijose, pristatymuose, kūrybinėje studijoje. Informacija ir programa – www.vilniausknygumuge.lt

Naujokų gausėja

Įdomu yra tai, jog iš 303 mugės dalyvių net 40 „naujokų“ – pirmą kartą mugėje dalyvauja penki savilaidos autoriai, Lietuvos reformatų leidėjų kolektyvinis stendas (Reformatai šiemet mini Lietuvos reformacijos 500 metų jubiliejų), kolektyvinis Lietuvos katalikų bažnyčios leidėjų ir žiniasklaidos priemonių stendas ir kiti. Po kelių metų į mugę grįžta Japonijos ambasada.

VKM rengia Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, Lietuvos leidėjų asociacija, Lietuvos kultūros institutas. Muzikos salės organizatorė – Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau