Žiemą Lietuva gražesnė

Publikuota: 2017-01-09
Autorius „Verslo žinios“

VŽ kalbintas žygeivis Paulius Juzėnas vasarą pateikė 10-ies, jo nuomone, įspūdingiausių vietų sąrašą Lietuvoje. VŽ siūlo jas aplankyti ir žiemą.

Pelekonių IV piliakalnis (Nemuno kilpų RP)

Piliakalnis stūkso Prienų rajono savivaldybės teritorijoje, į pietus nuo Gegužinio kaimo, Jiezno seniūnijoje. Anot žygeivio, šį gamtos stebuklą labai sunku pasiekti, nes aplink jį yra daug išvirtusių medžių ir aukštesnių nei 30 m šlaitų, kurių taip lengvai neperšoksi. Jis rekomenduoja bristi Viekšnios upeliu – tuomet prieš akis atsiskleis visa piliakalnio didybė.

Informacija

Kačėniškės piliakalnis (Sirvėtos RP)

Tiems, kurie mano esą gimę romantikai, p. Paulius rekomenduoja apsilankyti Sirvėtos regioniniame parke ir pažvelgti į dangų nuo Kačėniškių piliakalnio. Jis yra Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje, į rytus nuo Kačėniškių kaimo. „Atrodo, kad pati gamta tartum apsiaustas apgaubia pelkėtomis žemumomis ir žvilgsnį nukreipia į Mergežerį, tai vieta, kurioje geriausia būti dviese, prisipažinti meilę ar net ištraukti sužadėtuvių žiedą“, – šypsosi keliautojas.

Informacija

Prelomciškės piliakalnis (Metelių RP)

Jei nuklysite į Dzūkiją, neaplankyti šio piliakalnio bus tas pats, kaip iš Paryžiaus neparsivežti Eifelio bokšto raktų pakabuko. Nuo Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje, Prelomčiškės kaime, esančio piliakalnio atsiveria puikus vaizdas į dzūkų jūra vadinamą Dusios ežerą: „Jei pasiseks ir siaus audra, atrodys, kad vanduo susilieja su dangumi.“

Informacija

Pajūrio mažasis klifas (Pajūrio RP)

Pajūrio regioninis parkas yra prie Baltijos. Čia galima išvysti vieną laukinio pajūrio objektų – Mažąjį klifą. Žiemą pajūrį kausto ledas ir kaba milžiniški varvekliai.

Informacija

Velnio duobė (Aukštadvario RP)

Velniaduobė pūpso Trakų rajone, Aukštadvario regioninio parko Mergiškių kraštovaizdžio draustinyje. Keliautojas įsitikinęs, kad tai yra viena labiausiai mitologizuotų vietų Lietuvoje: „Lankiausi joje daugybę kartų ir kaskart ten jaučiuosi skirtingai.“ Žygeivis į Velnio duobę rekomenduoja vykti vieniems – tik tada pajusi tikrąjį gamtos charakterį.

Informacija

Jutonių (Dubingių) pilkapynas (Asvejos RP)

Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje, Dubingių miško rytinėje dalyje, protėvių paslaptis saugo 120 pilkapių. „Kur pažvelgsi, ten vien pilkapiai: didesni, mažesni, sukuriantys kerintį, mistinį vaizdą“, – sako p. Paulius.

Informacija

Sartų apžvalgos bokštas (Sartų RP)

Baršėnų kaime, Kriaunų seniūnijoje, Rokiškio rajone, pastatytas 36 m aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdingi Sartų regioninio parko vaizdai. Jei išdrįsite užsiropšti ant šio, sako p. Paulius, visi kiti apžvalgos bokštai Lietuvoje jums atrodys mažyčiai.

Informacija

Žižmų kaimas (Dieveniškių RP)

Etnografinis gatvinis kaimas Šalčininkų rajone, šalia kelio Dieveniškės–Lyda. Anot p. Pauliaus, Žižmuose pasijunti patekęs į kitą istorijos tarpsnį: „Viena už kitą gražesnės sodybos, kitoks jų išsidėstymas ir netoliese esantis pasienis sukuria neišdildomų įspūdžių.“

Informacija

Vaiguvos upelis-gatvė (Panemunio RP)

Šakių rajone, Plokščių miestelyje, yra unikali vieta – Vaiguvos upelis-gatvė. Abipus upelio – sodybos. Upė yra vienintelis kelias iš šios gatvės į namus. Ar galima išvysti riedantį automobilį ar dardantį vežimą upėje? Pasirodo, taip. Žygeivis p. Paulius rekomenduoja tai pamatyti savo akimis: „Įbriskite į upelį-gatvę ir ją pereikite, beje, saugokitės vairuotojų ir vadeliotojų, kurie ima signalizuoti, kad pasitrauktumėt iš kelio.“

Informacija

Vilsos upelis (Neries RP)

Neries regioninis parkas, kuriame teka Vilsos upelis, – tarp Vilniaus ir Kernavės. Parkas apima tris savivaldybes: Vilniaus, Trakų rajono ir Elektrėnų. Anot p. Pauliaus, tai turbūt vienintelis Lietuvos upelis su natūraliai susiformavusiais kriokliais: „Einant pasroviui jų galima aptikti ne vieną, savotiška detektyvinė pramoga. “

Informacija

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau