VŽ bando „Garmin Fenix 3“: perki laikrodį, o asmeninį trenerį prideda

Publikuota: 2016-08-19
„Verslo žinios“

Kokia mintis šauna į galvą, kai išgirstate „Garmin“ pavadinimą? Jei pirmiausia galvojate apie, pavyzdžiui, kelionę automobiliu ir ant jo priekinio stiklo kabantį navigacijos įrenginį, sveikinu, būsite vienas iš daugelio. Tarp jų ir aš.

Visgi „Garmin“ nemažai žolės yra ištrypę ir dėvimų išmanių įrenginių, skirtų gyvenantiems aktyviai, srityje. Apie tai, tiesa, plačiai pasiskaičiau tuomet, kai gavau pasiūlymą išbandyti išmanųjį laikrodį „Garmin Fenix 3 Sapphire“.

Prieš pradėdama pasakoti savo patirtį su „Fenix 3 Sapphire“ prisipažinsiu, kad dauguma šiandienių dėvimų įrenginių man atrodo, švelniai tariant, nepatrauklūs. Keistų formų, dažnai pagaminti aukojant estetinį vaizdą vardan galimybės sukišti kuo daugiau funkcijų į nediduką ekraną. Neretai tokiame dėvimame įrenginyje išmanių funkcijų ir visko prikišta tiek, kad susivoki, jog vietoje įrenginio, turėjusio padaryti gyvenimą patogesniu, turi įrenginį, kuris priverčia dar aktyviau maigyti, čiupinėti, liesti, žvalgytis ir nerimauti. Kita vertus, prireikus kažko rimtesnio vis tiek turi susirasti kažkur giliai nugrūstą mobilųjį arba įsijungti kompiuterį, mat vien dėvimo įrenginio nepakanka. Matyt, čia viena priežasčių, kodėl ilgame mano geidžiamos technikos sąraše, pavyzdžiui, laikrodį, kuris leistų man matyti viską, kai po ranka nėra išmaniojo telefono, į žemyn nustūmė paprasčiausias žingsniamatis, galintis dar ir apie miego kokybę informuoti.

Dar viena priežastis, kodėl dauguma išmanių dėvimųjų įrenginių mano akies nepatraukia, ta, kad daugelis – ne iš tolo neprimena laikrodžio. Atrodytų, kad vietoje laikrodžio ant rankos užsisegi blizgaus plastiko gabalą, kuris netrunka tapti dėmėtu nuo pirštų atspaudų. Žinoma, suprasti išmanių įrenginių gamintojus nėra sunku: kurdami jie neatsiplėšia nuo, pavyzdžiui, savo gaminamų mobiliųjų telefonų, tad padaryti, tarkim, laikrodį, kuris yra sumažinta telefono versija, jiems atrodo puiki mintis. Visgi, matyt, tik jiems, o ne laikrodžio ieškančiam vartotojui.

Pirmiausia laikrodis

Būtent „laikrodiškoji“ dalis buvo ta, dėl kurios „Garmin Fenix 3 Sapphire“ patraukė mano akį. Man tekęs bandyti modelis turėjo asketišką metalo korpusą, solidžią rudos odos apyrankę ir jokio lietimui jautraus ekrano. Vietoje galimybės tapšnoti į nedidelį apvalainą ekraną bandant pataikyti į reikiamą vietą, „Garmin“ paprasčiausiai į laikrodžio korpusą įmontavo penkis spaudžiamus mygtukus.

Kitaip tariant – vienas spust ir įsijungia ekrano apšvietimas, kitas spustelėjimas leidžia naršyti po meniu, kiti mygtukai reikalingi norint veiksmą atšaukti arba patvirtinti. Nepatogu tik iš pirmo žvilgsnio. Juk jausmas, kai pasiimi seną mobilųjį telefoną ir, užuot spaudęs jo mygtukus, kurį laiką bandai švelniau ir stipriau tapšnoti per ekraną, matyt, pažįstamas daugeliui. Visgi po kelių akimirkų ir įgūdis rašyti SMS akluoju būdu – kai maigomi mygtukai nė nežiūrint į telefono ekraną – sugrįžta.

Nepaisant archaiško būdo valdyti išmanų įrenginį, jis be jokio vargo „bluetooth“ ryšiu siejamas su kitais įrenginiais, turi GPS daviklį, taip pat palaiko ANT+ technologiją, leidžiančią laikrodžiu valdyti ir gauti duomenis iš daugybės skirtingų šaltinių. Tarkim, širdies ritmo daviklio, atstumo daviklio ar žingsniamačio. Netgi įvesti belaidžio interneto ryšio slaptažodį naudojantis keturiais mygtukais visiškai nesudėtinga.

Pakuotė gausi. Be laikrodžio ir jam skirto kroviklio (su trimis antgaliais skirtingiems regionams), pridėtas ir specialus diržas, juosiamas ant krūtinės, širdies ritmui matuoti. Taip pat miniatiūrinių atsuktuvų rinkinys ir keli atsarginiai varžteliai, silikono apyrankė aktyviai sportuojantiems.

Žinoma, stebėtis dėl tokio dėmesio potencialiam vartotojui nereikėtų, mat „Fenix 3 Sapphire“ – ne iš pačių pigiausių dėvimų išmanių įrenginių. Vidutiniškai jo kaina siekia apie 650 Eur.

Itin masyvus

„Garmin“ atstovė, pasiūliusi išbandyti laikrodį, užsiminė, kad jis gana masyvus, todėl teoriškai esą labiau mėgiamas vyriškos lyties atstovų. Išties neklydo – prie „Fenix 3 Sapphire“ svorio reikia įprasti.

Kaip bebūtų, įrenginiui negaila komplimentų dėl to, kaip šis papildo stilių. Tiesiog užsegtas ant riešo tinka prie dalykinio švarko, drauge su pintos odos juostele (ir silikono apyranke), pavyzdžiui, būriuojant. Suderintas su kitais riešo papuošalais gali tapti unikaliu akcentu gurkšnojant kokteilius vakariniame renginyje. Ribas nubrėžti gali tik dėvėtojo išmonė.

Aš, supratusi, kad įrenginys geba matuoti miego kokybę, jo nebenusiėmiau nei rytą, nei vakarą. Visgi smulkesnių riešų savininkams masyvus laikrodis gali atrodyti kiek nepatogus, mat odinė apyrankė vis apsisuka, ir, pavyzdžiui, dirbant kompiuteriu, atliekant įprastus darbus kartas nuo karto laikrodžiu vis kažkur užkliūvi. Atsargiau tenka elgtis ir su drabužiais, mat staigiau timptelėjus laikrodžio išorėje esantys mygtukai gali ir, pavyzdžiui, sudraskyti plonesnio drabužio rankovę.

Išgelbės paklydus

Tam, kad „Garmin“ išmanusis laikrodis būtų išnaudotas nuo A iki Z, tenka susikurti vartotojo profilį „Garmin Connect“ programėlėje. Pastaroji užima mažiau nei 40 megabaitų išmaniajame telefone, o tam, kad profilis būtų sukurtas, užtenka turėti vartotojo sąsają kuriame nors iš socialinių tinklų, tokių kaip feisbukas.

Programėlėje teks susikurti tiksliai laikrodžio dėvėtoją apibūdinančią sąsają. Pažymimi ne tik tokie parametrai, kaip ūgis, svoris, amžius, bet ir, pavyzdžiui, žingsnio ilgis einant ir žingsnis bėgant. Jei sportuojate rimtai – nepamirškite nustatyti, kokius širdies ritmo matavimų duomenis rodytų jūsų išmanusis bei koks didžiausias kiekis deguonies kraujyje gali būti.

„Garmin Connect“ leidžia paprastai laikrodį su programėlėmis, kurių pranešimus norite matyti. Patogu – užuot bandžius pataikyti į reikiamą raidę nedideliame ekranėlyje, galima viską padaryti įprastu būdu: tiesiog suvedus reikiamus duomenis išmaniojo ekrane.

Programėlėje ir kalendorius, kurio pranešimai, jei tik nustatysite, iššoks tiesiai laikrodžio ekrane. Ten pat, kai susiesite išmanųjį telefoną su „Fenix 3 Sapphire“, pasirodys ir pranešimai apie skambučius, SMS, pranešimus socialiniuose tinkluose. Pastaruosius galima perskaityti naudojantis ant laikrodžio korpuso esančiais mygtukais.

Su išmaniuoju įrenginiu laikrodis sinchronizuojasi kas kartą, kai iki jo sugrįžtate, tad duomenys, kuriuos matote, apie nueitą atstumą, fizinį aktyvumą ir kitką – išties švieži. Be kita ko, laikrodyje yra barometras, kompasas, temperatūros jutiklis, aukščio daviklis. Ir jeigu eisite grybauti, laikrodyje galėsite nusistatyti tašką, kuriame palikote savo automobilį – vėliau „Fenix 3 Sapphire“ parves jus atgal.

Žvejyba irgi sportas

Derinimų ir kitų reikalų, pritaikant „Fenix 3 Sapphire“ savo gyvenimui, nemažai. Bent aš kelias dienas laikrodį tiesiog dėvėjau, mat man patiko jo dizainas, ir, tiesą sakant, tiesiog užteko fakto, kad jis rodo laiką.

Susiejimui prireikė pusdienio. Jei skaitysite pridėtą instrukciją ir darysite viską, kas joje sakoma, žingsnis po žingsnio, užtruksite kur kas trumpiau, tačiau man norėjosi eiti ne tokiu lengvu keliu.

Mažiausiai, matyt, laiko prireiks apsiprantant su masyviu aksesuaru. Ir netrukus pasijusite įpratę pasitikrinti ryte, kaip miegojote, užlipę laiptais pasižiūrėti, ar įveikėte per dieną reikiamą aukštų skaičių bei nuolatos skaičiuoti žingsnius. Netgi pulsą pradėsite tikrintis vos širdžiai sparčiau suplakus, nors, atrodo, tokio įpročio anksčiau neturėjote.

Gyvenantiems aktyviai – „Garmin Connect“ siūlo kalną galimybių susirasti tą sporto rūšį, kuri patinka, ir jos imtis bei sekti progresą (na, arba regresą ir jausti sąžinės graužimą). Tarp užsiėmimų yra, pavyzdžiui, žvejyba ar medžioklė, važinėjimasis radijo bangomis valdomu modeliuku, jodinėjimas, automobilio vairavimas ir pan.

„Išgyvena“ savaitę

Technines įrenginio ypatybes aptarti galima labai greitai. Laikrodžio ekranas skaitmeninis, tačiau atvaizdą jame galite pasikeisti į tokį, kokio norite: skaitmeninio laikrodžio, analoginio, spalvoto, nuspalvinti atskirus laiko matavimo vienetus ir pan. Didžiąją laiko dalį ekranas užtemęs, tačiau šviesią dieną matosi, kas jame, o naktį vienu mygtuko paspaudimu galima įsijungti apšvietimą.

Įkraunamas įrenginys per porą valandų, o įkrauti galima tiek naudojant įkroviklį, tiek prisijungus standartiniu USB laidu prie, pavyzdžiui, kompiuterio.

Ar ilgam užtenka baterijos? Daugiau nei savaitei, jei būsite savo įrenginį susiejęs su ne viena paskyra, iš kurios keliaujantys pranešimai nuolat privers suveikti vibracijos režimą. Smagu ir tai, kad perspėjimas apie senkančią bateriją yra ganėtinai ankstyvas. Pavyzdžiui, darbo dieną įspėjimą, kad baterija senka, išgirdau ryte, tačiau laikrodis „išgyveno“ iki pat vakaro.

Treneris ant riešo

Visgi, jei atmestume solidžią laikrodžio išvaizdą, iškrapšyti iš piniginės apvalią sumą ir pakloti ją už tiesiog šiaip aksesuarą nesinori, nes galimybių stebėti aktyvumą, suskaičiuoti žingsnius bei užliptus aukštus turi ir gausybė gerokai pigesnių įrenginių.

Visgi „Fenix 3 Sapphire“ turi išskirtinę savybę. Jei šiam aksesuarui patikėsite daugybę savo kasdienių įpročių duomenų, jis stebėdamas jūsų gyvenimą sugebės mokytis ir koreguoti kasdienius uždavinius individualiai.

Tą patikrinau ir savo kailiu. Užteko vieną iš trijų savaičių, kai bandžiau laikrodį, intensyviau pasivaikščioti pėsčiomis ir „Fenix 3 Sapphire“ tyliai zvimbtelėjo ant riešo pranešdamas, kad mano kasdien privalomų nueiti žingsnių skaičius išaugo. Būtent dėl to, kad įrenginys pastebėjo, kad esu aktyvesnė. Visgi, kai kitą savaitę teko dažniau sėdėti ir važinėti automobiliu, „Garmin“ įrenginys nesispyriodamas sumažino privalomų žingsnių skaičių.

Dar viena ypatybė, leidžianti teigiamai įvertinti išmanųjį įrenginį – priminimas, kad reikia judėti. „Fenix 3 Sapphire“, priklausomai nuo nustatymų, kai užsimiršę užsisėdėsite prie kompiuterio, subtiliai suvibruos ant riešo. Žvilgtelėję į ekranėlį pamatysite vienintelį žodį – „Move!“ (angl. judinkis). Ilgainiui, kas kartą kai tik šis užrašas pasirodys ekrane, imsite jausti sąžinės graužatį, ir atsikelsite nuo kėdės. Galbūt nukeliausite iki kito biuro galo, galbūt išeisite į balkoną įkvėpti gryno oro, gal įsipilsite stiklinę vandens.

Kitaip tariant, nemenką sumą už „Fenix 3 Sapphire“ mokate ne todėl, kad įrenginys išmanus ir turi gausybę priedų (kai kurių nepanaudosite nė karto nuo pat įsigijimo), o todėl, kad šis, lyg asmeninis treneris sporto klube, taps jūsų sąžine ir motyvacija judėti.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
LVSO atsvara kalėdinių hitų vajui – G. Verdi „Requiem“

Gruodžio 14 d. Vilniaus kongresų rūmuose ir gruodžio 15 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje Lietuvos...

Laisvalaikis
2018.12.14
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių 1

Kalėdinių renginių pasipylė kaip iš gausybės rago ir tikrai ne visi jie – su kokybės antspaudu. Tačiau iš...

Laisvalaikis
2018.12.14
Pasaulio plaukimo čempionate sidabro medalius pelnė R. Meilutytė ir D. Rapšys

Rūta Meilutytė Kinijoje vykstančiame pasaulio plaukimo trumpajame baseine čempionate pelnė sidabro medalį 50...

Laisvalaikis
2018.12.12
Kur slidinėsime šiemet: dėmesio verti kurortai 1

Prasidėjus sezonui, milijonai slidininkų ir snieglentininkų tarsi kokie maldininkai traukia į slidinėjimo...

Laisvalaikis
2018.12.12
Pasaulio plaukimo čempionate Kinijoje – D. Rapšio triumfas 2

Kinijoje vykstančiame plaukimo trumpajame baseine pasaulio čempionate Danas Rapšys iškovojo aukso medalį 400...

Laisvalaikis
2018.12.11
Besipučianti e. sporto industrija olimpinio judėjimo dar nedomina

Diskutuoti apie galimybę į olimpines žaidynes įtraukti e. sporto turnyrus kol kas dar anksti, teigia...

Technologijos
2018.12.11
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Prieškalėdinis laikotarpis yra kaip tik tas metas, kai leidyklos iššauna stambiausius savo sviedinius, o...

Laisvalaikis
2018.12.10
Pirmąja UEFA moterų futbolo programos rėmėja tapo „Visa“

Pasaulinė mokėjimo technologijų kompanija „Visa“ tapo pirmąja bendrove su UEFA pasirašiusia rėmimo sutartį...

Laisvalaikis
2018.12.10
„Youtube“ daugiausia uždirba septynmetis 3

Socialinio tinklo „Youtube“ platformoje šiemet daugiausia uždirbo septynmetis amerikietis Ryanas. „Youtube“...

Laisvalaikis
2018.12.09
Sporto transliacijos Didžiojoje Britanijoje – be lošimų reklamų

Didžiojoje Britanijoje lošimų kompanijos nebesireklamuos per televiziją tiesioginių sporto rungtynių...

Rinkodara
2018.12.08
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Kalėdinį sezoną įžiebę eglutes jau pasitiko didieji šalies miestai, šį savaitgalį prie šventinio šurmulio...

Laisvalaikis
2018.12.07
L. Armstrongą po dopingo skandalo išgelbėjo sena investicija į „Uber“ 10

Dopingo skandalas buvusiam dviratininkui Lance‘ui Armstrongui kainavo milijonus dolerių, tačiau išsilaikyti...

Laisvalaikis
2018.12.07
Britų milijardierius M. Ashley parduoda „Newcastle United“ klubą

Britų milijardierius Mike‘as Ashley po dešimtmečio paieškų, rodos, rado, kas nupirktų jo valdomą „Newcastle...

Laisvalaikis
2018.12.05
Diplomatinės neliečiamybės atsisakęs B. Beckeris toliau bankrutuoja 1

Buvusi Vokietijos teniso žvaigždė Borisas Beckeris atsisakė diplomatinės neliečiamybės, kurią jam suteikė ES...

Laisvalaikis
2018.12.04
2018-ieji futbole  – Lukos Modričiaus metai

Geriausiam Europos futbolininkui teikiamą „Auksinio kamuolio“ (Ballon d'Or) apdovanojimą šiemet laimėjo...

Laisvalaikis
2018.12.04
E. Jankauskas palieka Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiojo trenerio postą 1

Lietuvos futbolo federacija (LFF) antradienį oficialiai paskelbė, kad atsisveikina su visas rungtynes Tautų...

Laisvalaikis
2018.12.04
Investicija į gyvenimo kokybę vardu „sportas“: pagrindinės taisyklės Rėmėjo turinys

Sveikata ir gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo mūsų fizinio aktyvumo, tačiau ar dažnas gali pasigirti...

Laisvalaikis
2018.12.04
Prieš Naujuosius Vilniuje atidaro naują baseiną 6

Vilniaus miesto savivaldybė skelbia, kad naujasis Fabijoniškių baseinas bus atidarytas šių metų gruodžio 31...

Moteris, kuri nugalėjo Madrido „Real“

„Istorinė pergalė ir svajonė, kurios visą laiką siekėme“, – taip pergalę rezultatu 3:0 prieš didįjį Madrido...

Laisvalaikis
2018.12.02
Margaret Atwood rašo „Tarnaitės pasakojimo“ tęsinį

Kanadiečių rašytoja Margaret Atwood pranešė rašanti tęsinį savo bestseleriui „Tarnaitės pasakojimas“...

Laisvalaikis
2018.12.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Sutinku Plačiau