2016-ųjų CEO Janio Meikšano laisvalaikis – apie mėgstamas vietas ir veiklas

Publikuota: 2016-07-10
Metų CEO Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.
Vladimiro ivanovo (VŽ) nuotr.
Metų CEO Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas. Vladimiro ivanovo (VŽ) nuotr.
Autorius  

Šįsyk į VŽ klausimus apie mėgstamas vietas pietauti ir laisvalaikio veiklas atsako Janis Meikšanas, farmacijos UAB „Sicor Biotech“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas, „Verslo žinių“ ir banko „Nordea“ surengtuose Lietuvos verslo lyderių apdovanojimuose paskelbtas 2016-ųjų Metų CEO.

Kur pietų pasikviestumėte verslo partnerį?

Rygoje (vienas tarptautinės kompanijos biurų veikia Rygoje – VŽ) turime daug mielų restoranų. Kad ir „Riviera“, kurio virtuvei vadovauja jo savininkas, žinomas virtuvės šefas Janis Sokolovskis. Drąsiai rekomenduočiau ir „Colo­na­de“ – jis pačiame Rygos centre, tiesiai prieš Mildos skulptūrą, tad iš restorano puikiausiai matyti ir Milda, ir Rygos operos ir baleto teatro rūmai. Kas mėnesį rengiame kompanijos vadovų susirinkimus ir kaskart einame kur nors pietauti – per pastaruosius 3 metus nė karto nepietavome tame pačiame restorane, vis randame ką nors naujo ir įdomaus.

Kur pietaujate su draugais?

Vasarą – tik lauke ir senamiestyje, ten daug labai malonių vietų ir kasmet atsiranda vis naujų. Čia, Vilniuje, kažkurią dieną stebėjau, kaip žmonės sėdi ir iškylauja pievoje prie Baltojo tilto, – buvo labai malonu juos matyti.

Kaip leidžiate laisvalaikį?

Stengiuosi sportuoti ir atradau, kad labiausiai man tinka lauko tenisas. Norint jį žaisti, reikia partnerio, taigi turi tartis, rezervuoti kortus, ir tai motyvuoja. Negalėčiau bėgioti vienas, nes rasčiau tūkstantį pasiteisinimų, kodėl galiu to nedaryti. Latvijoje mes turime medikų turnyrus, jie organizuojami taip, kad kiekvienas narys gali pasikviesti ką nors kitą, o šis kviečiamas negali atsisakyti. Man tai labai patinka – susitinki seniai matytų žmonių, atsiranda naujų pažinčių.

Ar turite hobį?

Taip, mano hobis – aviacija. Turiu piloto licenciją ir stengiuosi skraidyti, kai tik turiu laiko. Su aviacija aš sieju kelis malonumus: vienas didžiausių – mokytis, ir būtent aviacijoje tai niekada nesibaigia, gali mokytis visą laiką.

Kitas – trijų matmenų malonumas. Valdydamas lėktuvą turi orientuotis ir erdvėje – kontroliuoti visus tris matmenis. Pagaliau ir fiziškai malonu keliauti, nes atvyksti į naujas šalis. Šie trys dalykai man labai patinka.

Skraidau ne vien Latvijoje, bet ir į kitas šalis. Tik nesu tiek drąsus, kad skrisčiau į Rusiją.

Turiu savo lėktuvą, nors jį pirkti yra vienas kvailiausių dalykų, – lėktuvą reikia nuomotis. Tačiau bėda ta, kad Latvijoje nėra normalios nuomojamų lėktuvų pasiūlos. Kurį laiką skraidžiau labai senais, tačiau jaučiausi ne itin saugiai, ir galiausiai nusprendžiau vieną nusipirkti. Puikiai suprantu, kad tai nėra racionaliausias sprendimas, tačiau kartais tokių padarai dėl būsimo malonumo.

Kaip į jūsų skraidymus reaguoja šeima?

Kartais skrenda su manimi. Neseniai šventėme žmonos gimtadienį ir nuskridome pietų į Stokhomą. Ten mažas oro uostas įrengtas pačiame mieste, taigi užtrunka 40 minučių kirsti jūrą, ir nusileidi prie pat Karalių rūmų, gali skaniai papietauti ir pasivaikščioti po miestą. Tačiau mano žmonai nelabai patinka dažnai skraidyti. Kartu kartais skrenda du suaugę mano sūnus, bet irgi ne per dažniausiai.

Ar turite mėgstamų kultūrinių renginių?

Vienas mano sūnų dirba teatre, ir aš žiūriu jo darbus. Tačiau kitose šalyse tai sunkiau daryti dėl kalbos.

Žiūriu ne tik sūnaus spektaklius, mėgstu ne tik teatrą. Daug labiau man patinka opera – ten ir be kalbos viskas aišku. Nesu be galo didelis jos gerbėjas, tačiau opera man patinka, kaip ir operų teatrai.

Ar skaitote knygas, nesusijusias su profesine literatūra?

Neskaitau romanų ar detektyvų, trilerių. Daug skaitau apie aviaciją. Didelį įspūdį man paliko knyga „Descartes‘ Error: Emotion, Reason, and the Hu­man Brain“. Ją parašė Anthony Da­ma­sio, JAV mokslininkas, kuris stengiasi paaiškinti smegenų veiklą ir sąsają tarp smegenų veiklos ir sielos. Dekartas sakė: jei mąstai, vadinasi, esi. Damasio sako, kad tai netiesa. Nežinau, kuriai krypčiai ją priskirti: tai labiau mokslas ir filosofija, mokslas ir religija.

Kita įspūdį palikusi neseniai skaityta knyga – Malcolmo Gladwello „The Tipping Point“.

Kaip minėjau, grožinės literatūros neskaitau, romanai man kiek per nuobodūs. Mieliau einu į kiną.

Kai turite svečių Latvijoje, ką paprastai jiems rodote?

Viena vieta – turgus. Man be galo patinka Rygos centrinis turgus ant Daugavos kranto, prie Rygos autobusų ir geležinkelio stočių, regis, jis vienas didžiausių Vakarų Europoje. Turgaus paviljonai išliko nuo Pirmojo pasaulinio karo – tai buvo vokiečių kaizerinės armijos angarai, skirti dirižabliams laikyti. Po karo dirižabliai baigė savo vaidmenį, ir miestas nusprendė ten padaryti turgų. Jo atmosfera man be galo patinka. Tikrai verta nueiti į Žuvų namus ir paragauti žuvų. Nesitikėkite baltų staltiesių, ten viskas labai paprasta, bet labai tikra, miela, jauku.

Beje, 1998 m. centrinio Rygos turgaus teritorija buvo įtraukta į pasaulinį UNESCO paveldą.

Rygoje po atviru dangumi turime Latvijos etnografinį buities muziejų, į jį taip pat visuomet veduosi svečius. Kaip jau minėjau, man labai patinka Rygos operos ir baleto rūmai – jie seni, ir toji senovinė aura kuria tam tikrą nuotaiką. Vilniuje aš visuomet tikiuosi šiuolaikiškos operos vien dėl modernaus LNOBT pastato.

FOTOGALERIJA Kai verslininkai nusimeta švarką (7 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau