IKEA savininkas drabužius perka iš antrų rankų

Publikuota: 2016-03-15
Ingvaras Kampradas, IKEA įkūrėjas, 2006 m. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Ingvaras Kampradas, IKEA įkūrėjas, 2006 m. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Autorius „Verslo žinios“

Prekybos sistemos IKEA savininkas ir įkūrėjas Ingvaras Kampradas apsiperka dėvėtų drabužių parduotuvėse, – taip jis pats tvirtina dokumentiniame filme, kurį netrukus ketina transliuoti viena iš Švedijos televizijų.

Šykščiausiu pasaulio milijardieriumi vadinamas p. Kampradas, kovo 3-iąją atšventęs savo 90-metį, sako, jog būtent ši savybė jam padėjo iškelti IKEA iki pasaulinio prekių ženklo.

„Nemanau, kad dėviu ką nors, ką būčiau pirkęs ne blusų turguje. Tai reiškia, jog noriu kitus užkrėsti geru pavyzdžiu“, – verslo dienraštis „Dagens Industri“ cituoja milijardieriaus pareiškimą Švedijos kanalui TV4.

„Ūkiškumas glūdi Smalando prigimtyje“, – teigia turtuolis, siedamas savo charakterio bruožą su Švedijos pietiniu regionu, kuriame klesti žemės ūkis, ir iš kurio jis pats yra kilęs.

„Dagens Industry“ skaičiavimu, p. Kampradas yra sukaupęs turto už maždaug 65,6 mlrd. Eur.

Biudžetas kirpyklai

Tačiau, anot „The Guardian“, sunku atskirti, kas priklauso p. Kampradui, kas – jo vaikams, ir kas iš tikrųjų dedasi šeimos fonde, registruotame Lichtenšteine, vadinamame svaigiausiu Europos mokesčių rojumi.

2006-aisiais Amerikos verslo žurnalas „Forbes“ p. Kampradą paskelbė ketvirtuoju turtingiausiu pasaulio žmogumi. Tačiau pirmuosiuose dienraščių puslapiuose jo pavardė mirga ne vien dėl milijardų, bet ir dėl ypatingai kuklių išlaidavimo įpročių.

Antai 2008 m. laikraščio „Sydsvenskan“ korespondentui jis pasiguodė, kad 22 Eur suma, kurią jis susimokėjo Nyderlanduose, sugriovė jo plaukų kirpimosi biudžetą.

„Paprastai stengiuosi apsikirpti, kai lankausi kokioje nors besivystančioje šalyje. Paskutinį kartą tai buvo Vietname“, – paaiškino tuomet p. Kampradas.

1973 metais, siekdamas išvengti didesnių Švedijos mokesčių, jis persikėlė į Daniją, vėliau, siekdamas dar mažesnių mokesčių, išvyko į Šveicariją. Nuo 2010-ųjų IKEA tėvas palaipsniui pasitraukė iš šeimos verslo, o šį perėmė trys jo sūnūs. 2014 m. jis sugrįžo gyventi į Švediją.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau