„Vyno dienos“ auga ir atsinaujina

Publikuota: 2017-05-05

Gegužės 5 ir 6 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, rengiama didžiausia Baltijos šalyse vyno paroda „Vyno dienos“ (VD). Savo gaminamus arba importuojamus vynus joje pristato 88 dalyviai, tarp jų – būrelis lietuvių vyndarių bei aludarių.

Skaičiuojama, kad pernai parodoje buvo 52 dalyviai, šiemet – 88, jos plotas išaugo 30%. Parodos rengėjai – vilniškis „Vyno klubas“, tarp senbuvių vardijamos bendrovės „Mineraliniai vandenys“, „Eugesta“, Vilkyškių pieninė, „Armėniški vynai“, „Wine and Smile“, „Wines of Georgia“, „Globus“ (buvusi „East-west“), „Magazin.lt“, „Boutique travel“. Tarp pirmą ar antrą kartą dalyvaujančių – „Vynoteka“, „Mediato“, „Tekilos ambasada“, „Gintaro Sino“, „Žana“, „JK Gėrimų namai“ ir krūva kitų. Lietuviškąjį flangą papildys gamintojai iš Prancūzijos, Portugalijos, Italijos, Rumunijos, Gruzijos, kitų šalių.

Pasak parodos rengėjų, tarp parodos naujokų iš užsienio – žinomiausia Portugalijos Bairados regiono vyninė „Luis Pato“, kurios vyndarys Luisas Pato vadinamas modernistu, grąžinusiu vyno regioną į gyvenimą, ir sykiu – neotradicionalistu, puoselėjančiu vietinę vynuogių veislę ‚Baga‘. Taip pat – „Waris Hubert“ vyninė iš Avizo grand cru kaimelio Šampanėje, „Domaine Barat“ iš Šabli regiono, „Damoiseau“ romo gamintojai iš Martinikos ir kt.

Lietuviško vyno mėgėjai galės paragauti Raimundo Nagelės ir Gintaro Sinkaus gaminamo vyno.

Parodos lankytojai šiemet vyną ragaus iš profesionalių „Chef & Sommelier“ degustacinių taurių.

Akcentas – natūralumas

Anot rengėjų, svarbi šių metų parodos žinutė yra ta, kad ekologinis judėjimas sparčiai populiarėja ir tarp vyndarių.

„Ekologišką vyną gamina vos 2% pasaulio vyndarių, bet apie ekologiškumą šiuo metu kalba beveik 100% vyno mėgėjų“, – sako dr. Arūnas Starkus. Besidomintiems ekologija jis papasakos apie biodinaminę žemdirbystę ir vynuogininkystę, o „Vyno klubo“ stende bus galima paragauti ekologiško vyno iš „Pares Balta“, „Camino Romano“, „Fuchs und Hase“, „Jurtschitsch“ vyninių ir natūralaus vyno iš „Riffault“ ūkio.

Elektroninis katalogas

Vargu ar ką stebina, kad naujosios technologijos šiemet palengvins gyvenimą ir VD lankytojams: elektroninis parodos katalogas, pasiekiamas adresu 2017.vynodienos.lt, leis atsirinkti lankytinus stendus pagal šalis, regionus, vynuogių veisles bei vyno stilius ir įvertinti patikusius vynus. Pastaroji galimybė turėtų padėti lankytojams dar labiau išgryninti savo skonį ir tiksliau surikiuoti vyno favoritus.

Degustacijos profesionalams

Parodos naujove jos rengėjai vadina tai, kad šiemet profesionalai vyną rinksis tik jiems skirtoje degustacijų zonoje, kur vyks teminės „Pinot Noir“, šampano, lietuviško ir ekologiško vyno degustacijos. Pasaulinė praktika rodo, kad toks formatas leidžia operatyviau priimti verslo sprendimus pasirenkant vienos ar kitos grupės produktus.

Jei nori keliauti į Gruziją

Lietuvos someljė mokykla rengia vyno spėjimo čempionatą „Nosis 2017“, jame kviečia dalyvauti kiekvieną parodos lankytoją. Tiksliausiai atspėjusiam ir įvertinusiam tris aklai paragautus vynus kelionių agentūra „Boutiquetravel“ dovanos pažintinę kelionę dviem asmenims į Gruziją – vieną seniausių vyndarystės kraštų. Skaičiuojama, kad Gruzijoje auginama 540 vynuogių veislių, kai pasaulyje žinoma apie 2.000.

Parodoje savo vynus pristatys keli Gruzijos gamintojai.

Mokytis, dar kartą mokytis

Prieš kiekvienas VD rengėjai pabrėžia edukacinę jų paskirtį ir dantimis įsikibę laikosi linijos, kurią prieš pirmąją vyno šventę nubrėžė „Vyno klubo“ direktorė Rasa Starkus, pasakiusi, kad ji organizuojama ne norint pagirdyti mases vynu, o suteikti žmonėms galimybę jo paragauti, pažinti, išsirinkti savo mėgstamus gėrimus, sužinoti apie juos.

Nuo 2005 m., kai paroda buvo pradėta rengti, ir vyno pasiūla, ir jo vartojimo kultūra Lietuvoje gerokai pasikeitė – išmokome vynuogių veislių pavadinimus, galime pasakyti, kuo skiriasi Naujojo ir Senojo Pasaulių vynai, žinome net vieno kito vyndario pavardę. Šių metų VD edukacija pažengusi kur kas toliau: kolekcinio, investicinio vyno mėgėjams ir profesionalams rengiamos trijų klasifikuotų Bordo ūkių asociacijų degustacijos: Gravo (Cru Classe de Graves), kurią ves Remy Etang’as, Sent Emiljono (Saint Emilion Grand Cru Classe) su Emmanueliu de Saint-Salvy ir Medoko ir Soterno (Grand Cru Classes1855 Medoc & Sauternes) su Peeru Pfeifferiu. Burgundijos vynų mėgėjams legendinio regiono apeliacijas pristatys „Albert Bichot“ namų atstovas.

„Uber“ ir „Alkotesteris“

Edukacija, skatinimas saikingai ir atsakingai vartoti alkoholį yra vieni svarbiausių tikslų nuo pat šios parodos rengimo pradžios.

Ne pirmi metai įmonė „Alkotesteris“ parodos lankytojams siūlo nemokamai pasimatuoti alkoholio koncentraciją kraujyje. Šiemet bus galima pasinaudoti itin tiksliu stacionariu infraraudonųjų spindulių matuokliu. Parodos rengėjai kviečia lankytojus po degustacijos nesėsti prie vairo ir su parodos partneriu „Uber“ sudarė palankias sąlygas atvykti į parodą ir grįžti namo.

Pasak p. Starkus, VD rengėjos, saikingumo kryptis sutampa su Europos Parlamento rezoliucijos dėl alkoholio strategijos teiginiais, kad saikingas alkoholio vartojimas yra kultūrinio gyvenimo elementas daugelyje Bendrijos šalių ir neprieštarauja sveikai gyvensenai: „VD dalyviai – užsienio ir Lietuvos vyndariai, aludariai, šalies vyno platintojai – siekia skleisti europietišką vyno vartojimo kultūrą, tačiau perspėja, kad alkoholio vartojimas nepilnamečiams, nėščiosioms ir priklausomybę alkoholiui turintiems žmonėms yra žalingas.“

Ambasadoriai palaiko

VD pristatyme dalyvavę Italijos, Ispanijos ir Gruzijos ambasadoriai pritarė rengėjams, sakydami, kad VD yra užsienio vyndarių tiltas į Lietuvos rinką ir sykiu įrankis ekonominiams ir kultūriniams ryšiams plėtoti.

„Pjemonto kalvos, Aukštutinio Doro ir Reino slėniai, Burgundijos vynuogynai, Piko sala, vynuogynais puoštos Lavo terasos, kultūriniai Europos ir pasaulio vynuogynų, vyninių, miestelių ir pilių peizažai, Gruzijos Qvevri vyno gamybos metodas, Viduržemio dieta, kurioje svarbų vaidmenį atlieka alyvuogių aliejus ir vynas, be vyno sunkiai įsivaizduojama Prancūzijos valgymo kultūra – visa tai yra UNESCO nematerialaus pasaulio kultūros paveldo sąraše“, – sako parodos rengėjai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
20 veiklos metų itališkos kavos gėrimo kultūros puoselėjimui Rėmėjo turinys

Kai prieš 20 metų bendrovė „Amoka“ Lietuvą supažindino su „Lavazza“ kava, buvo sunku įsivaizduoti, kad tai ne...

Laisvalaikis
2017.12.13
Už „Kempinski“ durų – rafinuotos elegancijos pasaulis Rėmėjo turinys 3

Raudonas kilimas pasitinka jau prie spindinčių dvivėrių lauko durų, kurios, vos man priartėjus, elegantiškai...

Laisvalaikis
2017.12.12
Alkoholinių gėrimų poveikis susijęs ir su jų rūšimi

Piktnaudžiavimo alkoholiu poveikis emocijoms priklauso ne tik nuo charakterio, bet ir nuo gėrimų rūšies, rašo...

Laisvalaikis
2017.12.11
Verslas imasi skleisti saikingo alkoholio vartojimo kultūrą 3

Liko mažiau nei mėnuo, kai Lietuvos piliečių gyvenimą pradės reguliuoti nauja Alkoholio kontrolės įstatymo...

Laisvalaikis
2017.12.08
Prekybos centruose veikiančių restoranų sėkmės modelis: ekspertų įžvalgos Premium 4

Maisto, gėrimų ir restoranų sektorius turėtų užimti apie 15% prekybos centro ploto, o restoranų perkėlimas į...

,,Nespresso“- kaip pašaipi žmona sukėlė revoliuciją kavos rinkoje Rėmėjo turinys 3

Kai kuriems žmonėms yra lemta tapti išradėjais, kad ir kokį išsilavinimą jie beturėtų, ar kokį darbą...

„Absolut Vodka“ – švediškos autentikos ir modernaus meno dermė Rėmėjo turinys 2

Prekių ženklas „Absolut Vodka“ yra puikus pavyzdys, kaip paprasta idėja gali atnešti neįtikėtiną sėkmę ir...

Laisvalaikis
2017.12.05
Populiarūs mitai apie maisto produktus

Kasdien susiduriame su įvairiais mitais, kurie tarsi diktuoja gyvenimo taisykles, gausybė jų egzistuoja ir...

Laisvalaikis
2017.12.03
Jums alaus iš viskio statinės? 2

Gruodžio 1, 2 d. Vilniuje, menų fabrike „Loftas“, vyksta craft alaus festivalis. Šaunusis kareivis Šveikas...

Laisvalaikis
2017.12.01
Skandinavų „White Guide“ išrikiavo geriausius Lietuvos restoranus 2

Lapkričio 29-osios vakarą Taline buvo paskelbti geriausi Baltijos šalių restoranai, įtraukti į prestižiniu...

Laisvalaikis
2017.11.30
COMPASS II: išpilstytas ilgiausiai brandintas alus „Švyturio“ istorijoje Rėmėjo turinys 1

Dar niekada „Švyturio“ aludariai taip ilgai nepuoselėjo ir nebrandino alaus. Sodrus ir išbaigtas, juodojo...

Laisvalaikis
2017.11.29
Smagurius kviečia maisto festivaliai 1

Atvėsus orams, pakyla apetitas. Kas galėtų paneigti, kad pasinaudodami žmogiškomis silpnybėmis maisto ir...

Laisvalaikis
2017.11.24
Turistams Vilniuje pristatys Halės turgų 4

„Go Vilnius“, Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra, pranešė Vilniaus svečiams parengusi Halės...

Laisvalaikis
2017.11.24

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau