Sostinės restoranų žemėlapyje – dėmesio vertas naujokas

Publikuota: 2016-10-06

Restoranas „Element“, įsikūręs sparčiai gražėjančiame Vilniaus Naujamiestyje, jau spėjo užsitarnauti gerą vardą siūlydamas kokybiškų dienos pietų bufetą. Įkvėptas nuolat besiplečiančio klientų rato ir jų atsiliepimų, restorano kolektyvas pristato keletą naujovių ieškantiesiems vietos skaniai pavakarieniauti ir tikisi sugriauti mitą, jog klestėti galima tik miesto centre.

Tiesa, naujoku jį vadinti gal kiek ir netikslu – restoranas veikia jau devynis mėnesius ir turi prisijaukinęs nuolatinių klientų būrį. Šių galėtų būti gerokai daugiau, jeigu jis būtų įsikūrę miesto centre, kur tradiciškai susitelkę geriausios maitinimo įstaigos ir apstu žmonių. „Element“ yra viešbučio dalis, tad natūraliai įsikūrė viešbučio patalpose. Ir nors Lietuvoje vis dar privengiama viešbučių restoranų, šis turi ambicingų tikslų, nepasiribojančių vien čia gyvenančių svečių maitinimu. „Ne viešbučio svečių skaičius restorane nuolat auga. Tai įkvepia mus ir patvirtina, kad einame tinkamu keliu,“ – sako Jonas Zelba, viešbučio „Cornerhotel“ direktorius.

Vilioja pietų bufetas

Kol kas visą dieną veikiančio restorano vizitine kortele yra greiti pietūs, sutraukiantys galybę rajone įsikūrusių biurų darbuotojų. Savo potencialiems klientams restorano kolektyvas prisistatė dar prieš atverdamas duris, tad nauja vieta žmonių pasitikėjimą pelnė jau pirmąją veiklos savaitę: pietautojų skaičius didėjo po keliskart kasdien, jis tebeauga iki šiol. Restorano atstovai savo didėjantį populiarumą grindžia nuolatiniu dėmesiu maisto kokybei ir savo klientams: nuo atsidarymo pradžios pavyko ne tik išlaikyti subalansuotos kainos ir kokybės santykio kartelę, bet ir ją dar labiau iškelti.

„Džiaugiamės nuolatinių klientų atsiliepimais, jie sako, kad kuo toliau, tuo geriau. Dabar, pavyzdžiui, pietaujantiems siūlome ir nemokamus gėrimus bei desertus, pradžioje to nebuvo. Patiekalus šefai irgi renka išmoningai, dienos pietų meniu kasdien vis kitoks,“ – pasakoja restorano vadovė Giedrė Rinkevičiūtė

Dieną siūlomi keturi karštieji patiekalai, vienas jų vegetarinis. Mėsos nevalgantieji čia randa ne (tik) įprastinius pabodusius žuvies kepsnius ar įdarytas daržoves. Pavyzdžiui, pietautojai jau ragavo grikių balandėlių, kokosinės špinatų sriubos, falafelių ar graikiškų spanakopita ryžių kukulių.

„Penktadieniais, kai siūlome kurios nors šalies nacionalinius patiekalus, be išankstinės rezervacijos dieną vargiai pavyktų gauti staliuką,“ – tvirtina p. Giedrė. Ir šis faktas priverčia kilstelti antakius, nes ant Švitrigailos ir Ševčenkos gatvių sankirtos įsikūręs restoranas talpina 100 valgytojų ir turi galybę konkurentų, viliojančių pas juos praleisti pietų pertrauką.

Be kokybiško maisto, žmones čia traukia savitarnos užkandžių bufetas ir greitas aptarnavimas, todėl pietų renkasi ne tik biurų darbuotojai. Restorane vyksta ir verslo susitikimai, o dažnas verslininkas patvirtins, kad rasti, kur galima per nepilną valandą skaniai papietauti stilingoje aplinkoje – ne taip ir paprasta. „Dažniausiai svečius ir partnerius atsiveda tarptautinės įmonės, nes užsienyje pietų bufeto koncepcija jau įprasta, ten žmonės itin vertina patogumą, kai maistą renkiesi pats, nereikia laukti, kol jį atneš. Nors dieną restoranas būna pilnas žmonių, vietos ramiam dalykiniam pokalbiui tikrai galima surasti,“ – tikina p. Rinkevičiūtė.

Laiko patikrintas skonis

Restorano virtuvei diriguoja du jauni profesionalūs šefai – Mindaugas Mizaras ir Gediminas Ciūnys. Pastarasis skonio meno ir meistrystės mokėsi garsiojoje kulinarijos mokykloje Le Cordon Bleu. „Element“, prisistatančio „moderniu europietiškos virtuvės restoranu“, įprastinis valgiaraštis telpa į vieną lapą. Rinktis galima iš keleto užkandžių, sriubos bei šešių skirtingų rūšių karštųjų patiekalų. Juos pašnekovai vadina „laiko patikrinto skonio patiekalais“ ir sako, kad virtuvės šefų kūrybingumas ir žinios atsiskleidžia patiekiant maistą – dažnas patiekalas yra išpuoselėjamas iki meno kūrinio išvaizdos.

Meniu atnaujinamas keliskart per metus, laikantis sezoniškumo principo. Beje, užsukę į restoraną nenustebkite, jeigu patiekalą jums atneš ir pakalbins pats šefas – čia įprasta bendrauti su maistą ragaujančiais klientais. „Norime tobulėti, o iš šalies daug geriau matosi, kur dar reiktų pasitempti, – sako p. Zelba. – Žmonės, ypač užsieniečiai, noriai diskutuoja su virtuvės meistrais, pasakoja, kas patiko, o ką verta patobulinti. Sulaukiame ir gerų idėjų.“ Pasidomėjus, kokie patiekalai giriami dažniausiai, pašnekovai vardina prancūzišką svogūnų sriubą, grybų polentą, ėrienos kepsnį.

Kruopščiai parinkta ir vyno korta, kurioje išdėstyti plačios geografijos vynai – nuo Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Ispanijos iki Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Čilės. Ji sudaryta atsižvelgiant į reitingus populiarioje vyno entuziastų interneto svetainėje cellartracker.com, visi restorano vynai turi ne mažesnį kaip 80 balų vertinimą.

„Norėjome ne susisaistyti su vienu ar keliais tiekėjais, o parinkti tikrai gerus, pasaulio vyno mėgėjų vertinamus vynus, todėl vyną rinkomės atidžiai, ne per dieną ir ne dvi,“ – pasakoja p Zelba. Kaip ir visas valgiaraštis, vynų korta pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, o jame yra net keli Lietuvos vyno čempionatų laimėtojai.

Sekmadienio pietūs kitaip

Nuo šiol ketvirtadieniais „Element“ laukiami pasiilgusieji romantiškos vakarienės žvakių šviesoje, kurią pagyvins saksofono garsai, o ateityje prie muzikantų prisijungs ir vokalistas. Kita restorano naujiena – sekmadieniniai pietūs – turėtų suburti draugus, šeimas, visus, ketinančius skaniai pavalgyti neįpareigojančioje aplinkoje: sriubą, šaltuosius užkandžius ir desertus bus galima rinktis iš bufeto, o karštą patiekalą užsisakyti iš specialaus sekmadieninio meniu. Pastarosios dvi naujienos gimė galvojant, kaip į restoraną pritraukti žmonių ne tik dieną.

„Pastebėjome, kad pavakarieniauti užsukę žmonės maloniai nustemba, sako, nesitikėję rasti čia tokio gero maisto ir aptarnavimo. Tad tikimės, kad vakarai, kai kviesime maloniai pavakaroti ragaujant valgį ir klausantis gražios muzikos bei sekmadieniniai šeimos pietūs padės mus atrasti visiems gero maisto ir kokybiško laisvalaikio mėgėjams,“ – įsitikinusi p. Giedrė.

„Element“ interjeras – minimalistinis, skandinaviško stiliaus, jame vyrauja natūralios medžiagos ir moderniai architektūrai būdingos detalės. Jį ypač giria renginių organizatoriai – pasak jų, tokia neapkrauta, neįpareigojanti erdvė lengvai pritaikoma įvairaus stiliaus renginiams. Uždarų privačių švenčių ar įmonių vakarėlių čia vyksta išties nemažai dar ir dėl to, kad kolektyvas pasiruošęs maksimaliai prisiderinti prie užsakovo norų. Vakaro meniu su klientu derina virtuvės šefai asmeniškai, pritaiko jį prie šventės stilistikos, kliento galimybių ir norų.

Paklausti, kurioje vietoje sostinės restoranų žemėlapyje save regi ateityje, abu pašnekovai sutartinai teigia, jog svarbiausias jų tikslas – parodyti žmonėms, kad mėgautis restoraniniu maistu, stilinga aplinka ir vienas kito draugija – visiems prieinamas malonumas, o ne prabangi privilegija. Brangiausias „Element“ patiekalas – minėtas ėriukas – kainuoja 16 Eur. Savo valgiaraščiu, produktų kokybe, maisto ruošimu ir pateikimu, virtuvės vadovais, interjeru ir kitomis savybėmis „Element“ lygiuojasi vienoje gretoje kartu su populiariais restoranais, kurie piniginę palengvina kur kas labiau. Tad galima neabejoti, kad stilingam naujokui tereikia šiek tiek laiko, ir jis neabejotinai bus priimtas į sostinės geriausiųjų gretas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Moterys irgi daro vyną 1

Šiais laikais skirstyti darbus į moteriškus ir vyriškus tiesiog nekorektiška, tačiau vyndario specialybė...

Laisvalaikis
2017.12.31
Latvijoje atidaryta naminės gamykla 8

Rygos Mežaparko mikrorajone, Latvijoje, atidaryta gamykla, kurioje iš latviško medaus bus gaminamas „Rygos...

Agroverslas
2017.12.30
Apie patiekalus iš ugnies

Ši situacija bus pažįstama daugeliui, kurie neseniai pasistatė šiltnamį. Iš pradžių paprastai jame apsigyvena...

Verslo klasė
2017.12.30
Kultūringai gerti? Įmanoma, bet to reikia mokytis 12

Vakaruose įprasta susėdus su bičiuliais už stalo restorane ar kavinėje vakarieniauti, šnekučiuotis ir išgerti...

Laisvalaikis
2017.12.30
Paskelbti Vyno čempionato rezultatai

Suskaičiuoti ir paskelbti šių metų Vyno čempionato rezultatai vyną importuojančioms bendrovėms galėtų tapti...

Laisvalaikis
2017.12.29
Meniu inžinerija: restoranų valgiaraščių paslaptys 1

Vakaruose veikia didžiulė industrija, kurią galima pavadinti meniu inžinerija. Jos atstovai pluša, kad...

Laisvalaikis
2017.12.26
Desertinis vynas nėra tik blankus gero vyno šešėlis

Kasmet lapkritį Vilniuje vykstantis vyno ir desertų derinimo čempionatas suteikia progą šiek tiek plačiau...

Laisvalaikis
2017.12.25
Apie žąsis ir religiją: taukų bijoti nereikia 2

Tikėjimą mes dažniausiai suvokiame kaip kai ką, kas susiję su dvasiniu žmogaus pasauliu, erdve „kažkur ten“,...

Laisvalaikis
2017.12.25
Kario ruošimo pagrindai: kaip pasigaminti indiškų prieskonių

Žiema. Nori nenori, tenka galvoti, kaip čia padarius, kad būtų nors truputį šilčiau. Nežinau, kaip jums, bet...

Verslo klasė
2017.12.23
Lietuviškasis kulinarinis turizmas: nuo agentų iki programėlių

Daugybė priežasčių gali paskatinti žmogų leistis į kelią. O jeigu tokį šuolį iš namų motyvuotų vienas...

Laisvalaikis
2017.12.23
Kokia geriausia dovana šiandien? Rėmėjo turinys

Užduokite sau labai paprastą klausimą – kada paskutinį kartą gėrėte kavos su mama, seneliu ar geriausiu...

Laisvalaikis
2017.12.20
20 veiklos metų itališkos kavos gėrimo kultūros puoselėjimui Rėmėjo turinys

Kai prieš 20 metų bendrovė „Amoka“ Lietuvą supažindino su „Lavazza“ kava, buvo sunku įsivaizduoti, kad tai ne...

Laisvalaikis
2017.12.13
Už „Kempinski“ durų – rafinuotos elegancijos pasaulis Rėmėjo turinys 4

Raudonas kilimas pasitinka jau prie spindinčių dvivėrių lauko durų, kurios, vos man priartėjus, elegantiškai...

Laisvalaikis
2017.12.12
Alkoholinių gėrimų poveikis susijęs ir su jų rūšimi

Piktnaudžiavimo alkoholiu poveikis emocijoms priklauso ne tik nuo charakterio, bet ir nuo gėrimų rūšies, rašo...

Laisvalaikis
2017.12.11

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau