Visuomenei pristatyti Lukiškių aikštės memorialo projektų vizualiniai sprendimai

Publikuota: 2017-10-03

Antradienį Lukiškių aikštės sutvarkymo komisija pristatė aikštės sutvarkymo konkurso penkių finalininkų darbus. Patobulintos vizualizacijos pademonstruotos tik skaidrėse.

Tai jau antras kartas, kai pristatomi iš 32 dalyvių atrinkti penki konkurso finalistai — vasarą jų idėjos pristatytos žodžiu, o dabar parodytos patobulintos vizijos. Tačiau Šiuolaikiniame meno centre (ŠMC) darbus pristatę menininkai pabrėžia, kad jos dar nėra galutinės ir bus tobulinamos. Su idėjų vizualizacijomis, pasak dirbtuvių rengėjų, vėliau bus galima susipažinti ŠMC tinklapyje bei Lukiškių aikštėje, kur netrukus bus pastatyti penki stendai.

ŠMC organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse buvo pakviesti dalyvauti: architektas Tomas Grunskis su kolektyvu „aexn“, skulptorius ir dizaineris Andrius Labašauskas, kraštotyrininkas Algimantas Lelešius, fotografas, filmų ir meno instaliacijų kūrėjas Darius Žiūra, taip pat kūrybinė grupė, kurią sudaro architektai Gintaras Čaikauskas, Kęstutis Akelaitis, Linas Naujokaitis, dailininkas Rimantas Dichavičius ir skulptorius Arūnas Sakalauskas – šis autorių kolektyvas visuomenei pažįstamas kaip Vyčio paramos fondo kuriamo memorialo projekto autorius.

Iki šiol visuomenei buvo pristatyta tik architekto Gintaro Čaikausko kolektyvo idėja – realistinė Vyčio skulptūra, kurios maketas stovėjo Lukiškių aikštėje. Dabar visuomenės teismui atiduodamos visos penkios idėjos. Numatyta, kad visomenės balsas, kurį kiekvienas galės atiduoti per platformą „e-pilietis“, pasirenkant projektą lems 50%, kitus 50% lems komisjos balsai.

Į kūrybines dirbtuvėse pakviestų menininkų buvo prašoma sukurti memorialą kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui. Menininkų projekto galutinė sąmata negali viršyti 500.000 Eur, projektą turi būti įmanoma įgyvendinti iki 2018 m. gruodžio 1 dienos.

Projektas turi būti suderintas su šiuo metu vykdoma aikštės rekonstrukcija.

Anksčiau skelbta, kad rekonstrukcijos darbus, kainuosiančius 3,8 mln. Eur, ketinama užbaigti iki lapkričio 3-iosios.

Į rekonstrukcijos projektą paminklo statyba neįtraukta, bet numatyta palikti jam vietą.

Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo pastatymo klausimai sprendžiami nuo 1999 m., iš viso surengti jau aštuoni skirtingi konkursai.

Kuo mažiau ardyti

Mindaugas Pakalnis, vyriausiasis Vilniaus miesto architektas, atkreipia dėmesį, kad vienu metu vykdomi du projektai, ir siūlo daugiau kooperacijos bei atsižvelgimo į tai, kas jau padaryta, todėl idėjų autorius ragina toliau tobulinant savo sumanymus kuo labiau derinti juos su realiu aikštės vaizdu.

„Galima grįžti prie diskusijų, kiek aikštė turi būti skirta rekreacijai, kiek – reprezentacijai, bet šie sprendimai jau padaryti. Į tai investuotos visų mūsų lėšos. Tad reikėtų laikytis ne tik kūrybiškumo, bet ir racionalumo. Norėtųsi, kad reikėtų kuo mažiau griauti, ardyti trinkelių ar pjauti medžių”, – viliasi p. Pakalnis.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau