Kultūros įstaigų vadovams rengia kadencijų slenkstį

Publikuota: 2017-09-13
Romualdas Budrys, Kęstutis Kuizinas, Audrius Siaurusevičius, Birutė Kulnytė. „15 min.“/„Scanpix“ nuotr.
Romualdas Budrys, Kęstutis Kuizinas, Audrius Siaurusevičius, Birutė Kulnytė. „15 min.“/„Scanpix“ nuotr.

Kultūros ministerija (KM) pranešė pateikusi Vyriausybei įstatymų projektus, siūlančius apriboti biudžetinių įstaigų vadovų kadencijų skaičių. Taip siekiama įtvirtinti, kad įstaigų vadovai į pareigas būtų skiriami terminuotam laikotarpiui – kadencijoms, nustatant vienodą paskyrimo laiką – 5 metus, ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės toje pačioje įstaigoje.

Tokį teisinį reguliavimą siūlo taikyti Lietuvos nacionalinės, apskričių, savivaldybių viešųjų ir valstybinės reikšmės bibliotekų (išskyrus Vilniaus universiteto biblioteką), nacionalinių, respublikinių ir savivaldybių muziejų, valstybės ir savivaldybių kultūros centrų, valstybės archyvų, valstybinių kultūrinių rezervatų ir istorinių nacionalinių parkų direkcijų bei Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovams.

Kaip VŽ paaiškino KM atstovas Arūnas Malinovskis, teatrų ir koncertų vadovų kadencijas reglamentuoja Profesionaliojo scenos meno įstatymas, jis numato tą patį vadovavimo įstaigai limitą, kaip ir siūlomas įstatymų projekte – dvi kadencijos po penkerius metus.

Kandidatų tapti atleistiems apstu

Svarbiose šalies įstaigose netrūksta vadovų, kurie pareigas eina ir dešimt, ir daugiau metų. Audrius Siaurusevičius nuo 2008 m. balandžio vadovauja Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, Kęstutis Kuizinas nuo 1992 m. eina Šiuolaikinio meno centro direktoriaus pareigas, Lietuvos dailės muziejui Romualdas Budrys vadovauja nuo 1979 m., Birutė Kulnytė Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorės kėdę užimą nuo 1992-ųjų.

Pranešime cituojama kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson sako, kad vis dar esama biudžetinių įstaigų (valstybės archyvai, kultūros centrai, muziejai, bibliotekos, valstybinių kultūrinių rezervatų ir istorinių nacionalinių parkų direkcijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija), kuriose sudaromos sąlygos vienam asmeniui eiti biudžetinės įstaigos vadovo pareigas neribotą laiką, t. y. neribojant vadovo kadencijų skaičiaus ar išvis nenumatant kadencijų. Tokia praktika susilaukia nemažai kritikos.

Anot ministrės, ši tvarka labiausiai palies tik didžiąsias regionų kultūros įstaigas, nes mažuose miesteliuose įsikūrusios bibliotekos ar kultūros centrai paprastai būna regioninės įstaigos filialais, todėl jų vadovams šis teisės aktas nebus taikomas.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau