Vyriausybė kauniečiams atiduoda Kauno tvirtovę

Publikuota: 2017-09-06
Kauno tvirtovė. wikiwand.com nuotr.
Kauno tvirtovė. wikiwand.com nuotr.

Vyriausybės nutarimu, Kauno miesto savivaldybei bus perduota Kauno tvirtovės dalis, kurias sudaro fortai ir blindažai. Taip esą bus saugomas vertingas paveldas, o tvirtovės dalys pritaikytos visuomenės poreikiams.

Atsižvelgiant į Kauno tvirtovės karinio paveldo mokslinę svarbą, turistinį ir kultūrinį potencialą, miesto savivaldybės nuosavybėn jau perduota didžioji šios tvirtovės statinių dalis – iš viso 47 objektai.

Pagal parengtą koncepciją, beveik visuose fortuose numatoma nutiesti pasivaikščiojimo takus ir parengti turistinius maršrutus. Kai kurių fortų erdves ketinama pritaikyti konferencijų salėms, viešbučiams, bendruomenės reikmėms, praneša vyriausybės spaudos tarnyba.

Gynybinė sistema

Kauno tvirtovė – tai vienintelė tokia gynybinė sistema Baltijos šalyse, 1882–1915 m. mieste ir jo apylinkėse įrengta Rusijos caro Aleksandro II įsakymu. Tai metais buvo baigti statyti 9 fortai: pirmasis – Kazliškiuose (dab. Ringaudų seniūnija), antrasis – Julijanavoje, trečiasis – Seniavoje (dabar – Garliavos apylinkių seniūnija), ketvirtasis – Rokuose, penktasis – Zuikinėje, šeštasis – Gričiupyje, septintasis – Eiguliuose, aštuntasis – Milikonyse ir devintasis – piečiau Giraitės (nuo 1958 m. jame veikia muziejus)

Dar buvo pradėti, tačiau nebaigti statyti fortai, Palemone, Romainiuose, Akademijoje, Domeikavoje.

Sistema turėjo savarankiškas artilerijos ir pėstininkų pozicijas, fortuose buvo įkurdintos kareivinės, įrengtos slėptuvės ir šaudmenų sandėliai. Pagrindinė jų funkcija buvo apginti Kauno miestą ir jo apylinkės.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau