Saudo Arabija naftą nori keisti turizmu – stato milžinišką kurortą

Publikuota: 2017-08-12
Faisalo Al Nassero („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Faisalo Al Nassero („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Autorius  

Saudo Arabijos valdžia pristatė naują turizmą šalyje skatinsiantį projektą. Kelis šimtus šalies vakarinės pakrantės kilometrų planuojama paversti prabangiu Raudonosios jūros kurortu.

Naujasis projektas apims 50 salų ir 34.000 kvadratinių kilometrų plotą. Moldovai prilygstanti teritorija, kuri, teigiama, pritrauks „prabangos keliautojus iš viso pasaulio“, bus įkurta tarp Umluj ir Al Wajh miestų, skelbia „Bloomberg“.

Projektą vystantis Saudo Arabijos karalystės nepriklausomas turto fondas pirmuosius darbus pradėti žada 2019 m.

Pirmąją fazę, kurios metu bus plečiama viešbučių ir prabangių gyvenamųjų kompleksų infrastruktūra, įskaitant oro, žemės ir vandens transporto centrus, ketinama užbaigti 2022 m.

Raudonosios jūros kurortas – princo Mohammedo bin Salmano plano paruošti didžiausią Arabijos ekonomiką naftos eros pabaigai dalis.

Manoma, kad turizmo sektorius galėtų tapti alternatyva didžiąją šalies pajamų dalį sugeneruojančiai naftos pramonei. Kurortiniai miestai leistų išplėsti ir pertvarkyti šalies turizmo sektorių, kuris šiuo metu priklauso nuo Mekos ir Medinos šventyklas lankančių musulmonų piligrimų.

Nors pabrėžiama projekto ekonominė nauda, kyla abejonių, kaip užsienio lankytojus pritrauksiantys kurortai derės su religinėmis karalystės institucijomis ir visuomenėje nusistovėjusiomis griežtomis normomis.

Šalies religija, o kartu ir įstatymai draudžia alkoholį, nustato aprangos kodą, riboja lyčių maišymąsi ir neleidžia moterims vairuoti.

„Jei negali pakeisti apribojimų alkoholiui ir aprangai, ši rinka dingsta“, – „Bloomberg“ komentavo Crispinas Hawes, konsultacinės investicijų firmos „Teneo Intelligence“ generalinis direktorius.

Saudo Arabijos valdžios pranešime teigiama, kad kurortai bus pozicionuojami kaip specialios, „pusiau autonomiškos“ zonos, kuriose griežtos šalies taisyklės bus sušvelnintos. Teigiama, kad „teritorijoje galios nepriklausomi įstatymai ir reguliavimo sistema, kurią vystys ir prižiūrės privatus komitetas“. Važiuojant į šią vietovę, turistams nereikės vizos arba ją gauti bus galima internetu.

Saeedas Al Wahhabis, šalies politikos apžvalgininkas, teigia, kad poros metų laiko tarpas tarp oficialaus valdžios pranešimo ir darbų pradžios leis pamatyti, kaip į projektą reaguos visuomenė.

Nerimas dėl Vakarų įtakos Saudo Arabijos visuomenei gali būti numalšintas pažadu, jog vystoma vietovė bus toli nuo didžiųjų miestų. Įgyvendinus projektą, žadama sukurti apie 35.000 naujų darbo vietų, o šalies BVP išauginti 3,5 mlrd. Eur.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau