Turistams atidarys aukščiausią Lietuvos tiltą

Publikuota: 2017-05-16
Lyduvėnų tiltu vyks ekskursijos pėstiesiems. „Lietuvos geležinkelių" nuotr.
Lyduvėnų tiltu vyks ekskursijos pėstiesiems. „Lietuvos geležinkelių" nuotr.
 

Birželio 9–10 d. pirmą kartą pėstiesiems bus atidarytas aukščiausias ir ilgiausias Lyduvėnų geležinkelio tiltas Lietuvoje, vyks nemokamos ekskursijos.

Raseinių rajone esančio tilto aukštis – 42 m., jo ilgis – 599 m. Tiltas nutiestas per Dubysą ir jos slėnį. Šis objektas yra aukštesnis už Anykščių lajų taką (21 m) ir Labanoro girioje esantį aukščiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje (36 m), skelbia AB „Lietuvos geležinkeliai“, pritarę iniciatyvai tiltą atverti visuomenei.

Lyduvėnų geležinkelio tiltas yra paskelbtas Kultūros paminklu, bet iki šiol žmonėms patekti ant jo nebuvo leidžiama. Tiltu važinėja tik krovininiai traukiniai, tai yra saugomas strateginis objektas.

Pasiūlė pritaikyti turizmui

Pritaikyti šį tiltą pėstiesiems pasiūlė Karolis Žukauskas, internetinio kelionių žemėlapio „Lietuvon.lt“ įkūrėjas. Anot jo, Lyduvėnų tiltas – išskirtinis objektas savo dydžiu ir istorija, o tokie industriniai objektai domina turistus.

„Pasidomėjęs objekto infrastruktūra, įvertinau, kad šis tiltas nesunkiai gali būti pritaikytas lankyti turistams“, – pranešime cituojamas p. Žukauskas. 

Jis sako, kad stovint ant šio tilto jautiesi tarsi ne Lietuvoje, kadangi mums neįprasti tokio aukščio objektai. Aukščiausias Lietuvoje apžvalgos bokštas yra 6 m žemesnis už Lyduvėnų tiltą.

„Lietuvos geležinkelių“ pranešime spaudai rašoma, kad, jeigu objektai, kuriais naudojasi įmonė, yra įdomūs visuomenei, jie juos bandys pritaikyti lankymui – ant Lyduvėnų tilto nuspręsta rengti ekskursijas.  

Istorinis tiltas

Lyduvėnų tilto statybos prasidėjo 1916 m., kuomet vokiečių kariuomenė pastatė medinę estakadą. Tuo metu tai buo didžiausias medinis tiltas Europoje. 1918 m. jo vietoje Vokiečių okupacinė valdžia pastatė plieninį tiltą, jį pritaikė traukinių eismui. Ant tilto stovėjo Vokietijos kanclerio Oto fon Bismarko statula.

Besitraukdami vokiečiai 1944 m. tiltą susprogdino, o 1952 m. jis buvo atstatytas. Šiuo tiltu nuolat vyko intensyvus traukinių eismas, sakoma, kad apačioje įsikūrusio miestelio gyventojams nereikėjo laikrodžių – valandas jie skaičiavo pagal važiuojančius traukinius.

Kadangi tiltą lankyti galima tik per eismo pertraukas, todėl kol kas tiltas atveriamas tik birželio 9-10 d. Šiomis dienomis bus orgnizuojama po valandos trukmės ekskursijos su gidais, į jas reikia registruotis adresu registracija@litrail.lt.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau