Mobiliąją emocinės pagalbos programėlę sukūrė nemokamai

Publikuota: 2017-05-15
Programėlės „Pagalba sau" idėjos autoriai – Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, jų idėją nemokamai realizavo programėlių išmaniesiems įrenginiams kūrimo paslaugų įmonė UAB „Telesoftas“.  „15min.lt" nuotr.
Programėlės „Pagalba sau" idėjos autoriai – Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, jų idėją nemokamai realizavo programėlių išmaniesiems įrenginiams kūrimo paslaugų įmonė UAB „Telesoftas“. „15min.lt" nuotr.

Nuo gegužės 15 d. į išmanųjį telefoną „Android“ vartotojai gali parsisiųsti nemokamą emocinės pagalbos programėlę „Pagalba sau“.

„Esame vieni iš pirmaujančių šalių dėl savižudybių skaičiaus, 58% moksleivių patiria patyčias, kas antras darbuotojas – stresą darbe, ir tik trečdalis savo sveikatą vertina teigiamai“, – programėlės pristatymo metu kalbėjo Aurelijus Veryga, sveikatos apsaugos ministras.

Jis kalbėjo, kad neigiamų emocijų išvengti neįmanoma, bet reikia išmokti su jomis tvarkytis.

Sukūrė nemokamai

Programėlės idėjos autoriai – Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas, programos „Kurk Lietuvai" dalyviai. Programėlės turinį nemokamai konsultavo psichiatras Arūnas Germanavičius, psichoterapeutas Dainius Jakučionis ir kiti specialistai. „Pagalba sau“ idėją nemokamai realizavo programėlių išmaniesiems įrenginiams kūrimo paslaugų įmonė UAB „Telesoftas“.

„Nusprenžiau sukurti tokią programėlę, nes Lietuvoje dar nėra panašaus produkto“, - VŽ sakė Algirdas Stonys, „Telesoftas“ direktorius.

Anot jo, Lietuvoje trūko platformos, kurioje būtų pateikta informacija apie šalyje teikiamą emocinę pagalbą.

„Pagalbos sau“ autoriai pabrėžė, kad ši programėlė – ne gydomoji priemonė, bet įrankis pažinti savo emocijas. Produktas skirtas visiems Lietuvos gyventojams.

„Siekiama, kad formuotųsi įprotis stebėti savo emocinę būseną, bent jau nuo 1 iki 15 min per dieną“, – pasakojo p. Medžiaušytė.

Anot kūrėjų, tokia emocinės stebėjimo praktika populiari Amerikoje, Danijoje, Švedijoje. Pasak „Pagalbos sau“ kūrėjų, Estijoje yra sukurtos 4 emocinės pagalbos programėlės, o Lietuvoje iki šiol tokios nebuvo.

Skatina stebėti savo emocijas

Programėlę sudaro 5 dalys. Programėlėje prašoma įvertini savo dabartinę emocinę būseną. Pasak autorių, emocinės būsenos stebėjimas – prevencinė priemonė išvengti didesnių problemų.

Pagal vartotojo įvertintą būseną siūloma atlikti vieną iš 15-os emocinių pratimų nusiraminti, atsipalaiduoti ir pagerinti nuotaiką.

Dar pateikiama įstaigų, kurios teikia emocinę pagalbą, kontaktinė informacija. „Dvejais išmaniojo ekrano paspaudimais vartotojas gali būti sujungtas su emocinės pagalbos linija“, – sakė p. Paulauskas.

Paskutiniojoje programėlės dalyje pateikiama edukacinė medžiaga kaip tvarkytis su depresija, valgymo sutrikimais, savižudybėmis ir kitais emociniais sutrikimais, ir patarimai, kaip padėti kitiems.

Šiuo metu programėlė sukurta „Android“ operacinei sistemai, „iOS“ vartotojai ją galės atisisųsti nuo liepos. Programėlė veikia be interneto.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau