Į Veneciją plauks Ž. Landzbergas

Publikuota: 2017-03-18
Žilvinas Landzbergas, piešinys tušu, 2017 m.
Žilvinas Landzbergas, piešinys tušu, 2017 m.

Gegužės 13 d. prasidėsiančioje 57-ojoje Venecijos bienalėje Lietuvai atstovaus Žilvinas Landzbergas, savo kūryboje naudojantis poetinę objektų ir erdvių kalbą, susiejantis medžiagiškąją skulptūros tradiciją ir konceptualias, vizionieriškas įžvalgas.

Žilvino Landzbergo kūryba apima įvairias medijas: skulptūrą, instaliaciją, animaciją, piešinius. Kiekvienu atveju menininkas tyrinėja ir akcentuoja skulptūriškąsias ir asociatyviąsias medžiagos, spalvos ir šviesos savybes, jo instaliacijos dažnai skirtos konkrečiai fizinei erdvei. Konkrečiai fizinei erdvei – Venecijos „Scuola San Pasquale“ – sukurta ir jo skulptūrinė instaliacija „R“, kurios erdvėse, žadama, šiaurietiški peizažai ir vaizdiniai susijungs su venecijietiško pastato balto kubo erdve.

Savos vietos

Turintys įprotį ar tradiciją važiuoti į Venecijos bienalę Ž. Landsbergo instaliaciją galės apžiūrėti iki lapkričio pabaigos, kol kas apie ją plačiau nešnekama. Galima tik priminti, kad lietuvių menininko instaliacija šių metų bienalėje bus eksponuojama tame pačiame „Scuola San Pasquale“ pastate, kuriame 2011-ųjų bienalėje buvo įkurtas Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos“, bienalės komisijos įvertintas specialiu diplomu „Už konceptualiai elegantišką ir ambicingai vaisingą savo šalies meno istorijos pristatymą“.

Be abejo, tai įpareigoja. Tačiau nėra privaloma, – kiekvienas eina savo keliu.

Tarptautinės parodos

Apie Ž. Landzbergą, tiksliau – jo tęstinį darbą „Mano benamiui Dievui“, kuris buvo išrinktas geriausia 2012-ųjų meno mugės „ArtVilnius“ instaliacija, menotyrininkas Ernestas Parulskis yra sakęs: „Mano nuomone, tai iliustracija, kaip šiuolaikinis menas gali patekti į meno mėgėjų – galimų ir būsimų – lauką ir nesukelti atmetimo reakcijos. Nes tai nepaprasto emocinio krūvio kūrinys, žiūrint iš banaliosios pusės – gražus ir drauge sudėtingas. Pagrindinis dalykas – kad jis yra perkamas, jis turi savo kainą, aš matau jį kabantį.“

Ž. Landzbergas (g. 1979 m. Kaune) gyvena ir dirba Vilniuje. Landzbergas studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje ir baigė podiplomines studijas „De Ateliers“ rezidencijoje Amsterdame. Nuo 2003 m. Landzbergas aktyviai dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra surengęs solo parodų tokiose institucijose kaip Šiuolaikinio meno centras Vilniuje ir „Modern Art Oxford“ Jungtinėje Karalystėje. Jo darbai buvo pristatyti daugelyje tarptautinių grupinių parodų, tokių kaip „About the Trees“„Zentrum Paul Klee“ Berne (2016), „City Without Walls: Vilnius“ Liverpulio bienalėje (2010), „Lunar Distance“ „De Hallen“ muziejuje Harleme (2009) ir X Baltijos tarptautinio meno trienalė „Miesto istorijos“ Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2009).

Nuo 1895 m. kas dvejus metus rengiama tarptautinė Venecijos bienalė laikoma prestižiškiausia šiuolaikinio meno paroda pasaulyje. Lietuva joje dalyvauja nuo 1999 m. Šių metų bienalės tema ir pavadinimas – „Viva Arte Viva“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau