VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-03-17
Iš Klaipėdos „trupės 459“ spektaklio-instaliacijos „Meile, don‘t stop“. J. Januškevičiūtės nuotr.
Iš Klaipėdos „trupės 459“ spektaklio-instaliacijos „Meile, don‘t stop“. J. Januškevičiūtės nuotr.

Šio savaitgalio renginių kryptis – Pavasario lygiadienis, reiškiantis astronominę pavasario pradžią, ir artėjanti Tarptautinė teatro diena, trijų šio savaitgalio premjerų „kaltininkė“. Nemėgstantiems teatro – krūva koncertų ir parodų.

RENGINIAI

Pirmiausia – lygiadienis, Lietuvos laiku šiemet skelbiamas kovo 20 d. 12 val. 29 min.

Kovo 18 d. 20 val. Vilniuje, Šven­ta­ragio slėnyje prie Lietuvos nacionalinio muziejaus, rengiama šventė „Tiltai“, sujungsianti mūsų protėvių švęstas pavasario šventes: 40-ies paukščių, Velykas, Jurgines. Švenčių ženklus kurs skulptoriai Vytautas ir Kęstutis Mus­teikiai, šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“, eksperimentinės etnografinės muzikos projektas „Tabalai“.

Programa – www.etno.lt

Kovo 19 d. Vilniuje, nuo Markučių autobusų žiedo, startuos žygis Markučių ir Pūčkorių apylinkėmis.

Žygį rengia Vilniaus universiteto žygeivių klubas. Maršrute – Pūčkorių piliakalnis, ant jo su „Kūlgrindos“ ansambliu žygeiviai švęs pavasario lygiadienį. Programa – www.facebook.com/zygeiviai

Kovo 19 d. Vilniuje, prie Pūčkorių piliakalnio, rengiamas žygis su maudynėmis Vilnelėje.

nuotrauka:: 1

Maršrutas vingiuos palei Vilnios pakrantes ir Pavilnio kalvynus. Organizuoja Lietu­vių etninės kultūros draugija, Vilniaus keliautojų klubas ir Vilniaus romuvų sambūris. Šventėje dalyvaus apeigų grupė „Kūlgrinda“, folkloro ansamblis „Laukis“, dainų klubas „Raskila“.

Programa – www.zygis.info

Kovo 24 d. Neries regioninis parkas kviečia į naktinį žygį.

Šis žygis – kitą savaitgalį, jo startas – prie Karmazinų piliakalnio, Dūkštų seniūnijoje, netoli Vilniaus. 5 km maršrutas vingiuo­s palei Dūkštos upelį, Bradeliškių piliakalnį. Pasak rengėjų, vaikams iki 10 m. žygis gali būti per sudėtingas. Programa – www.neriesparkas.lt

Kovo 18 d. Panevėžio dailės galerija ir Juozo Miltinio dramos teatras rengia „Miltiniškas juozines“

12 val. Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kalvėje prasidėsiančioje šventėje dalyvaus teatro ir kino aktorius Regimantas Adomaitis, miltinukai – Juozo Miltinio mokiniai Algirdas Paulavičius, Enrikas Kačinskas ir kt.

„Miltiniškų juozinių“ akcentu turėtų tapti patiekalų, pagamintų pagal J. Miltinio receptus, ragavimas. Receptų išliko daugiau kaip septynios dešimtys, režisieriaus rašytų lietuviškai ir prancūziškai.

TEATRAS

17 d. nuo 17 val. ir 18 d. nuo 12 val. Vilniaus „Lėlės“ teatre Klaipėdos „trupė 459“ parodys unikalų spektaklį-instaliaciją „Meile, don‘t stop“.

„Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas spektaklis rodomas vienam žiūrovui, registracija į jį – telefonu +37065289310

40 min. trukmės spektaklyje meilės labirintais žiūrovą lydės 16 aktorių, spektaklį-instaliaciją jis patirs asmeniškai – stebėdamas, liesdamas, pro plyšelį žvelgdamas į savo paties vidinį pasaulį. Spektaklio kūrėjai jį vadina „menine kontempliacija meilės tema“.

Kovo 17 ir 18 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – Antono Čechovo „Trijų seserų“ premjera, režisavo Yana Ross.

Spektaklio veiksmą režisierė perkėlė į šiuolaikinę Lietuvą, o A. Čechovo personažus modifikavo pagal mūsų laikų realijas. Pristatydama spektaklį ji pasakojo, jog prieš 10 m. šią pjesę būtų perskaičiusi kitaip. Dabar spektaklio pagrindas – civilių ir karių santykiai.

nuotrauka:: 2

Pasak dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus, padėjusio kurti sceninę adaptaciją, nors yra kai kurių keitimų, Čechovo dramaturgijos esmė išliko. „Natūralu, kad po šimtmečio iš pjesės kai kas dingsta, kai kas atsiranda, bet, manau, niekas nedrįs pasakyti, kad tai nėra Čechovas ar kad tai pernelyg nutolusi interpretacija“, – pasakoja jis.

Seseris vaidina Vitalija Mockevičiūtė, Monika Bičiūnaitė, Rimantė Valiukaitė.

Kovo 17–19 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre režisierius Vidas Bareikis pristato premjerą „Žalgirės“ pagal Gabrielės Labanauskaitės-Dienos pjesę.

nuotrauka:: 3

„Žalgirės“ – tai komedija apie moterų mėgėjų krepšinio komandą, kurios nares, be galo skirtingas asmenybes, vienija bendras tikslas – sudalyvauti mėgėjų Olimpinėse krepšinio varžybose Aliaskoje. „Jos labai ryškios, kaip kokios „SpiceGirls“ – viena kieta sportininkė, kita marozė, trečia fyfa“, – apie „komandos nares“ sako režisierius Vidas Bareikis. Paauglystėje menininkas ir pats aktyviai lankė krepšinį, net buvo pasiryžęs mesti mokslus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, kad galėtų gainioti kamuolį aikštelėje kartu su profesionalais.

Kovo 18 ir 19 d. Klaipėdos dramos teatre premjera – spektaklį pagal Pavelo Priažko „Juodą dėžutę“ pastatė Darius Rabašauskas.

Baltarusių dramaturgas Pavelas Priažko (gim. 1975 m. Minske) – viena labiausiai intriguojančių šiuolaikinės dramaturgijos figūrų. Jis parašė per trisdešimt pjesių, jos išverstos į anglų, lenkų, vokiečių, suomių, lietuvių kalbas, pastatytos daugybėje šalių, apdovanotos daugybe prizų.

Paradoksas, bet gimtojoje Baltarusijoje žiūrovams jis beveik nežinomas. „Juoda dėžutė“ (2016 m.) – naujausia dramaturgo pjesė, iki šiol niekur nestatyta. Pjesės herojai patenka į savotišką laiko kilpą ir persikelia iš dabarties į savo pačių praeitį – į internatinę mokyklą. Jie bando perkurti savo istoriją, tačiau žaidimas išeina kraupokas, kupinas nenusakomo nerimo ir nebylaus siaubo.

KONCERTAI

Kovo 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose – koncertas „Prisikėlimo belaukiant“.

Dalyvaus Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (vadovas ir dirigentas Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (vadovas Petras Bingelis) ir operos solistai Lina Dambrauskaitė (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Tadas Girininkas (bosas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Juozas Janužas (tenoras). Skambės J. Sibeliaus „Tuonelos gulbės“ pagal garsiausią suomių epą, I. Stravinskio Psalmių simfonija, kuri, anot kritikų, yra labiausiai jaudinantis kompozitoriaus kūrinys. Koncertą užbaigs F. Schuberto Mišios Es-Dur. Pasak maestro G. Rinkevičiaus, tai – trys labai skirtingi, bet genialiausi amžinąja gyvybės ir mirties tema parašyti kūriniai.

Kovo 17 d. Kauno filharmonijoje – „Lietuviški fortepijonai“, juos atliks fortepijonų duetas Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas.

Koncerto programą padiktavo kovo 14–18 d. Kaune vykstantis E. Griego ir M. K. Čiurlionio muzikos festivalis – duetas atliks E. Griego Norvegiškos dainos variacijų ir M. K. Čiurlionio simfoninę poemą „Miške“, C. Saint-Saenso, V. Bartulio, G. Kuprevičiaus kūrinius.

Kovo 17 d. 21 val. Vilniuje, gyvos muzikos klube “Tamsta”, koncertuos grupė „Golden Parazyth“.

Elektroninės ir šokių muzikos gerbėjai Giedriaus Širkos ir Aurimo Vilkišiaus talentais ir pajėgumais neabejoja. Jie vis dar kuria, daug koncertuoja, keliauja ir toliau ieško naujų temų ir sąskambių.

Kovo 18 d. Nacionalinėje filharmonijoje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuos konkursų laureatai – 2015 m. N. Malko konkurso Kopenhagoje nugalėtojas dirigentas Tung-Chiehas Chuangas ir klarnetininkas Rimvydas Savickas.

Programoje – nuotaikinga vokiečių kompozitoriaus C. M. von Weberio operos „Laisvasis šaulys“ uvertiūra ir Antrasis koncertas klarnetui ir orkestrui bei rafinuotos prancūzų autoriaus M. Ravelio partitūros – siuita „Kupereno kapas“ ir antroji siuita iš baleto „Dafnis ir Chloja“.

nuotrauka:: 4

Berlyne šiuo metu gyvenantis 32 metų dirigentas iš Taivano į save dėmesį atkreipė 2013-aisiais, pelnęs II premiją G. Mahlerio konkurse, o netrukus – II premiją ir klausytojų prizą G. Solti konkurse. Jis yra ir Jaunųjų dirigentų konkurso Bukarešte laureatas. Iki pasirodymo prestižiniame N. Malko konkurse Tung-Chiehas Chuangas jau dirigavo Bambergo, Berlyno filharmonijos, Taivano nacionaliniam, Taipėjaus simfoniniam orkestrams.

2012 m. jis inicijavo pirmą muzikos pasaulio istorijoje orkestro koncerto „flashmob“ transliaciją iš Taivano.

Kovo 18 d. LDK Valdovų rūmuose – senosios muzikos koncertas.

Smuiko solo atliks Dmitrijus Sinkovskis (Rusija), jam pritars Klaipėdos kamerinis orkestras. Programoje – A. Vivaldi, G. A. Brescianello, F. Geminiani, J. A. Hasse kūriniai. D. Sinkovskis, meistriškai įvaldęs barokinio griežimo specifiką ir repertuarą, koncertuose publiką dažnai nustebina prabildamas unikalaus tembro balsu – kontratenoru. Rengėjai neatskleidžia, ar smuiko virtuozas Didžiojoje renesansinėje menėje pademonstruos savo vokalinį amplua. Koncertas užbaigs šeštadienį rūmuose vyksiančią Senosios muzikos dieną, supažindinančią su šiuolaikiniais ir baroko epochoje vyravusiais muzikos kūrimo būdais.

Kovo 18 d. Vilniuje, gyvos muzikos klube „Tamsta“, – pozityvus šokių vakarėlis ir konkursas ,,30 Second Swing Dance Showcase”“.

Koncertuos svingo ir džiazo muziką grojantis „The Scwings Band“ ir atlikėja Migloko. Šoks lindyhopo mokytojai ir, žinoma, konkurse dalyvaujantys šokėjai.

nuotrauka:: 5

Kovo 18 d. 20 val. Klaipėdoje, muzikos namuose „Jazzpilis“ – kvartetas „Be 4“.

Kęstutis Vaiginis (saksofonas), Tomas Dičiūnas (klavišiniai), Domas Aleksa (bosinė gitara), Augustas Baronas (mušamieji) atliks K.Vaiginio originalias kompozicijas ir džiazo standartus. Kolektyvą subūręs K. Vaiginis gerai žinomas kaip kompozitorius, prodiuseris, įvairių projektų autorius bei lyderis.

K. Vaiginis groja originalias kompozicijas ir džiazo standartus, kuriems būdingi moderniojo džiazo ir akademinės muzikos raiškos priemonių deriniai.

Kovo 18 d. 21.30 val. Klaipėdoje, klube „Raketa“, – teatro festivalio „Jauno teatro dienos“ uždarymo koncertas, dalyvaus grupė „Sheep Got Waxed“.

Džiazo ir ekspermentinės elektronikos trio „Sheep Got Waxed“, apdovanoti „Vilnius Jazz Young Power Grand Prix“ ir dukart nominuoti kaip metų alternatyva M.A.M.A apdovanojimuose, į sceną sykiu užlipo 2011 m. Nuo tada Simonas Šipavičius (saksofonas), Adas Gecevičius (būgnai) ir Paulius Vaškas (gitara) vis nustebina klausytojus nauju požiūriu į džiazo, elektroninę ir akademinę muziką, laisvai maišydami šiuos žanrus, iš širdies grodami ne tik natas, bet ir tarp jų. Grupė laužo muzikines taisykles ir konstruoja savas. Jų muzika - sudėtinga, bet įtraukianti ir suprantama skirtingiems klausytojams. Koncertavo Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje.

PARODOS, PASKAITOS

Kovo 17–19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas svetingas savaitgalis, skirtas parodos „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ uždarymui.

Parodos kuratoriai penktadienį ir sekmadienį organizuos nemokamas ekskursijas galerijoje, šeštadienį – pasivaikščiojimą po Vilnių, po jo – galerijoje ant krintančių grindų menininkas J. Urbonas ves paskaitą „Oro laikas ir gravitacinė vaizduotė“.

Parodoje pristatomi meno kūriniai ir moksliniai tyrimai, kurie pasakoja, kaip padidėjęs žmonių tankis XVI–XVII a. pakeitė skirtingas miesto vietas, kaip XIX a. ir tarpukariu vilniečiai kovojo su gamta ir kaip sovietinio Vilniaus paveldą sąvartynuose įvertino augalija. Anot rengėjų, šie darbai miestą parodo ne tik kaip žmogaus, bet ir gamtos kūrinį. Bilietas kainuos 0,20 Eur.

Kovo 18 d.17 val. Meno ir edukacijos centras „Rupert“ (Vaidilutės g. 79, Vilnius) rengia antrąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu” pokalbį.

Šio susitikimo svečias – vienas aktyviausių Baltijos šalių kolekcininkų, kuratorius, verslininkas ir filosofas Maris Vitolsas (Latvija), aptars tarptautinę meno rinką ir kolekcionavimą Rytų ir Centrinės Europos regione bei kolekcininko kaip aktyvaus kuratoriaus vaidmenį.

Pokalbį lydės video darbų peržiūra iš Vitolsų šeimos kolekcijos: Jesse Fleming „Sraigė ir skustuvas” (2012) ir Arturo Zmijewskio „Dainavimo pamoka 1” (2001).

Iki balandžio 1 d. Vilniaus dailės akademijos tekstilės galerijoje „Artifex“ veikia Aistės Kisarauskaitės paroda „Semiramidės sodai“.

„Paroda sudaryta iš kelių skirtingų segmentų, kurių vienas – mano tėčio Vinco Kisarausko, grįžusio iš Berlyno, kur lankėsi pas ten jau kurį laiką gyvenantį Algimantą Švėgždą, pasakojimas. Po inksto persodinimo ilgą laiką Švėgždai buvo ribojamas geriamų skysčių kiekis ir menininkas kentė nuolatinį troškulį. Tuomet jis intensyviai kūrė grafikos kūrinius, piešdamas susisukusius, sudžiūvusius nuo sausros medžių lapus, taip stengdamasis savo troškulį palikti piešiniuose. Susisukę, skylėti, atspausti rudos spalvos dažu, aš aiškiai prisimenu tuos atspaudus. Jų ieškojau 2011 m. Nacionalinėje dailės galerijoje surengtoje retrospektyvinėje A. Švėgždos parodoje, vėliau, neradusi, tarp sūnaus Martyno turimų Švėgždos kūrinių, klausinėjau menotyrininkės Jurgitos Ludavičienės, tyrusios menininko palikimą Berlyne. Panašu, kad tokių kūrinių iš viso nėra, nors juos ryškiai atsimenu. Todėl ryžausi tiesiog tai atkurti.

nuotrauka:: 6

Kita dalis – tęstinis projektas, kurio metu kasmet fotografuotos žydinčios obelys Vilniuje. Skiepyti vaismedžiai, įsiterpę tarp daugiaaukščių, fabrikų kiemuose, šalia geležinkelio ar prie magistralių žymi miesto urbanizacijos sunaikintus kadaise buvusius mažus namelius su sodais aplink.

O tarp šių dalių – pieva. Neturinti aprašymo“, – taip savo parodą pristato autorė.

Nuo kovo 18 d. Druskininkuose, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35) veiks Antano Žmuidzinavičiaus tapybos paroda „Nostalgiška realybė“ iš ciklo „Lietuviškos dailės žingsniai“.

Antanas Žmuidzinavičius (1876–1966) – iškili Lietuvos valstybės asmenybė. Dailininkas, pedagogas, visuomenininkas, kolekcininkas, pirmosios lietuvių dailės parodos rengėjas, ilgametis Lietuvių dailės draugijos pirmininkas, Lietuvos šaulių sąjungos vadovas, žmogus, aktyviai dalyvavęs Lietuvai svarbiuose istoriniuose XX a. įvykiuose. Sykiu A. Žmuidzinavičius – iki šiol bene labiausiai Lietuvoje rengiamuose aukcionuose perkamas dailininkas.

nuotrauka:: 7

Iki balandžio 7 d. Kaune, galerijoje „Meno parkas“ vyksta 11-osios Baltijos šalių šiuolaikinės keramikos paroda „Pavasaris 2017“.

Nuo 2007 m. rengiama paroda plėtoja baltiškąsias keramikos tradicijas, menines inovacijas ir puoselėja skirtingų kartų keramikų kūrybiškumą.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau