Įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Publikuota: 2017-03-09
Vyriausybės rūmai Vilniuje.  Vadimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vyriausybės rūmai Vilniuje. Vadimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Ketvirtadienį Vyriausybės rūmuose įteikta dvylika Vyriausybės kultūros ir meno premijų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Premijos įteiktos muzikologui Edmundui Gedgaudui, grafikei Danutei Gražienei, rašytojui Vincui Ramučiui Gudaičiui, muziejininkei, menotyrininkei Lolitai Jablonskienei, menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, architektui Arūnui Eduardui Paslaičiui, kino operatoriui Viktorui Radzevičiui, tapytojai Nomedai Saukienei, poetui Rimvydui Stankevičiui, baleto ir dailės istorikui Helmutui Šabasevičiui, žurnalistui ir rašytojui Jonui Laimonui Tapinui ir tautodailininkui Vytautui Valiušiui, rašoma Vyriausybės pranešime spaudai.

„Jūs priverčiate kitus domėtis mūsų valstybe ir geriausiai prisidedate prie jos įvaizdžio formavimo. Pagarbos vertos ne tik tos asmenybės, kurios šiandien bus pakviestos ant scenos, bet ir visa kultūros bei meno bendruomenė“, – pranešime cituojamas Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis.

Liana Ruokytė-Jonsson, kultūros ministrė pridūrė, kad Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijai buvo sudėtinga išrinti laureatus. Anot jos, tai rodo, kad kultūra Lietuvoje yra įvairiapusiška ir gyva, o ją kuria daug talentingų asmenybių.

Kultūros ir meno premijos Lietuvoje teikiamos nuo 1997 m., kuriomis siekiama įvertinti Lietuvos ir pasaulio lietuvių kūrėjų bendruomenės reikšmingiausius kultūros ir meno darbus, sukurtus per pastaruosius 7 m., taip pat ilgametį kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Premija siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, šiuo metu tai sudaro 12.920 Eurų. Pradėjus teikti premiją, 1997-aisiais, jos laureatai gavo po 5.217 Eur (18.000 Lt).

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau